کتابخانه سلسوس افسوس   Library Of Celsus Ephesus

کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی با نام لاتین Library Of Celsus Ephesus Kusadasi بنایی باستانی، به سبک رومی در افسوس، آناتولی و هم اکنون بخشی از سلجوق ترکیه به شمار می رود. این بنا در سال 110 میلادی توسط کنسول گایوس جولیوس آکیلا به عنوان یک یاد بود، برای پدرش دادستان سابق آسیا به بهره برداری رسید. البته ساخت آن، در زمان سلطنت هادریان مدتی پس از مرگ آکیلا به اتمام رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه با ما همراه باشید.

این کتابخانه یک شگفتی معماری در دوره خود به حساب می آمده. و یکی از تنها نمونه های باقی مانده از کتابخانه های دوره امپراتوری روم می باشد. فضای داخلی این کتابخانه تقریباً 180 متر مربع، اندازه گیری شده است. در یک اتفاق تلخ، فضای داخلی کتابخانه و محتوای آن، در آتش سوزی، که یا در اثر زلزله و یا در اثر حمله گوتیک رخ داده است، در سال 262، ویران شده و از بین رفته است. همچنین نمای آن در یک زمین لرزه در قرن دهم یا یازدهم تخریب شد. البته نمای کتابخانه بین سال های 1970 و 1978 توسط باستان شناسان، دوباره مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و ترمیم شد.

برای اطلاع از قیمت های تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه به قسمت های مربوطه در سایت مراجعه کرده و با ما همراه باشید. همچنین می توانید در مورد رزرو هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه با همکاران ما تماس بگیرید.

کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی  Library Of Celsus Ephesus Kusadasi

تاریخچه

در ادامه به تاریخچه کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی خواهیم پرداخت. سلسوس از دوران نظامی و سیاسی موفقی برخوردار بود. زیرا قبل از انتخاب به عنوان مشاور در سال 92 میلادی به عنوان فرمانده در ارتش روم خدمت می کرد. سلسوس اولین مرد یونان زبان شرقی بود که به عنوان کنسول بالاترین مقام منتخب در روم امپریالیستی خدمت کرد. او بعد ها به عنوان دادستان یا فرماندار آسیا منصوب شد. که همان منطقه ترکیه امروزی می باشد.

این كتابخانه از زمان اتمام آن تا 262 به عنوان یك فضای عمومی در شهر استفاده می شد. طبقه اصلی آن به عنوان اتاق مطالعه مورد استفاده بود. كه با نور طبیعی خورشید از پنجره های شرقی روشنایی آن تامین می شد. قفسه ها که در امتداد دیوارها قرار گرفته بودند رول های کتاب پاپیروس را نگه می داشتند. و بازدید کنندگان در این صورت می توانستند آنها را بخوانند. به امانت گرفتن کتاب از این کتابخانه مجاز نبود زیرا این کتاب ها بسیار قدیمی و نایاب بودند.

شما عزیزان می توانید برای رزرو تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه با همکاران ما تماس بگیرید. و یا به بخش تورها در سایت مراجعه نمایید.

Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی  Library Of Celsus Ephesus Kusadasi

بیشتر بدانید

فضای داخلی و محتوای داخل کتابخانه در سال 262 میلادی توسط آتش سوزی ویران شد. اگرچه هنوز مشخص نیست که این آتش سوزی ناشی از فاجعه طبیعی بوده است یا حمله گوت ها. زیرا بر اساس گفته ها به نظر می رسد در آن دوران یکی از شهرها مورد حمله قرار گرفته بود. از آن اتفاق فقط نمای کتابخانه سالم ماند. که در نهایت در زلزله ای در قرن دهم یا یازدهم نمای آن را هم تخریب کرد.

بین سالهای 1970 و 1978 ساختمان کتابخانه توسط والکر مایکل استروکا، باستان شناس آلمانی بازسازی شد. استروکا قطعاتی را که توسط باستان شناسان اتریشی بین سالهای 1903 و 1904 کشف شده بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. در این میان هم برخی از عناصر و قطعات معماری توسط موزه های وین و استانبول جمع آوری شده بود. باستان شناس آلمانی در سال های ذکر شده فقط نمای کتابخانه را مورد بازسازی قرار داد. و باقی ساختمان را که در حال تخریب بود به حال خود رها کرد.

همکاران ما می توانند شما را در مورد رزرو هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه راهنمایی کنند. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه به بخش جاذبه ها در سایت مراجعه کنید. و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
ورودی کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی  Library Of Celsus Ephesus Kusadasi

معماری بنا

در این بخش توضیحاتی در مورد معماری کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی ارائه می دهیم. مجسمه ای مرمر از سلسوس در طاقچه مرکزی طبقه فوقانی کتابخانه به طور ایستاده قرار گرفته است. که در حال حاضر در موزه باستان شناسی استانبول تحت حفاظت قرار دارد. نمای مرمر شرقی كتابخانه بطور پیچیده ای با تزئینات گیاه شناسی و مجسمه پرتره تزئین شده اند.

طرح ها و نقوش حک شده بر روی بنا شامل برگهای آکانتوس، کتیبه ها و نمادهای برجسته می باشد. این کتابخانه بر روی سکویی ساخته شده است. که 9 پله در بخش عرضی آن وجود دارد و ساختمان را به سه ورودی جلو کتابخانه منتهی می کند. علاوه بر این ها در دیوارهای ساختمان پنجره هایی قدی و مشبک طراحی شده است. که در روز روشنایی را به داخل ساختمان منتقل می کنند.

در ورودی ها چهار جفت ستون کامپوزیتی قرار گرفته است، و مجموعه ای از ستون های Corinthian مستقیماً در بالای آن ها قرار دارد. چهار ستونی که در قاب سطح پایین قرار گرفته اند. مجسمه، حاوی شخصیت و خصایلی همچون، سوفیا (خرد)، اپیستمی (دانش)، اننویا (شعور) و آرته (تعالی) می باشد که اینها را خصلت های برترین انسان، برشمرده اند. و علاوه بر آن نشان دهنده ای موضوع می باشد که، مردی که این ساختمان برای او ساخته شده، این برتری ها را دارا بوده است. همچنین این مجسمه ها، نشان دهنده اهداف دوگانه، از ساخت این بنا می باشد. هم کتابخانه و هم مقبره، کاربری های این بنا بوده است.

به منظور کسب اطلاع از قیمت ها و شرایط، در مورد خرید تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه می توانید، با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید.

کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
ستون های کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی  Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
در ادامه

فضای داخلی کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی که هنوز بازسازی نشده است شامل یک اتاق مستطیل می باشد. در فرهنگ رومی غیر معمول بود که شخصی در یک کتابخانه یا حتی در محدوده شهر دفن شود. بنابراین دفن کردن سلسوس در این بنا نشان دهنده نقش برجسته وی به عنوان یک مقام با اهمیت بود. در قسمت داخلی ساختمان کتیبه هایی قرار دارد.

سه دیوار از فضای داخلی کتابخانه با دو یا سه سطح سوله محاصره شده بودند. این سوله ها که از دیوارهای دوتایی ساخته شده بودند از کتیبه ها در برابر رطوبت و دمای شدید محافظت می کردند. در طبقه بالا نیز یک گالری واقع شده بود که دارای یک بالکن مشرف به طبقه اصلی بود. طراحی این کتابخانه با نمایی زینتی نمایانگر تأثیر سبک یونانی بر معماری رومی است که در قرن دوم به اوج خود رسید.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با دیگر جاذبه های توریستی کوش آداسی و جاذبه های گردشگری ترکیه به بخش جاذبه ها در سایت مراجعه نمایید.

پرتره سلسوس و بزرگداشت

مجسمه cuirassed از سلسوس که هم اکنون در موزه باستان شناسی استانبول قرار دارد. یکی از سه مجسمه ای بود که در بخش دوم مجسمه های نمای کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی قرار داشت. او با موهایی مجعد و یک ریش مرتب و زیبا دارای ویژگی های پرتره هلنیزه است.

این پرتره مشابه با پرتره امپراتوری هادریان بوده که نشان می دهد این نقوش نه تنها بعد از سلسوس بلکه در زمان پسرش آکیلا نیز طراحی می شدند. به تصویر کشیدن او با زره کامل نشان می دهد که فرزندان سلسوس حرفه نظامی خود را به یاد ماندنی و نشانی از غرور می دانستند. نمای این ساختمان در پشت اسکناس 20 میلیون لیری ترکیه در سالهای 2001- 2005 و در اسکناس های 20 لیره جدید 2005 -2009 به تصویر کشیده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رزرو و قیمت هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای کسب این اطلاعات به بخش هتل ها در سایت مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی به سایت فلای دریم مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
کتابخانه سلسوس افسوس کوش آداسی
Library Of Celsus Ephesus Kusadasi
Library Of Celsus Ephesus Kusadasi

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هلدینگ محمد عمر بن حیدر
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل هتل پانوراما هیل کوش آداسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید