تور هند

در این صفحه، اطلاعات کاملی از تور هند و شرایط رزرو تور هند گردآوری شده است. همچنین در پکیج این صفحه، قیمت تور هند قرار داده شده است و سعی شده قیمتها بر اساس تور ارزان هند باشد تا خرید به صرفه ای داشته باشید. پس در ادامه همراه من باشید تا هم با این کشور آشنا شوید و هم از اطلاعات تور هندوستان مطلع شوید.

در صفحات مرتبط با این صفحه، اطلاعات کاملی وجود دارد که ممکن است برایتان مفید باشد. مثلا در صفحۀ تورهای خارجی ، اطلاعات تورها و قیمتها، در تمام مقاصد گردشگری خارجی قرار داده شده که به تفکیک مقصد، قابل مشاهده است. ای در صفحۀ ویزا ، اطلاعات و شرایط اخذ ویزا در کشورهای مختلف وجود دارد.

و اگر سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور هند را برایتان انجام دهیم.

قیمت تور هند
تور دهلی آگرا جیپور
هتلدرجهنوع اتاقدو تختهیک تختهکودک با تختکودک بدون تخت
LA NEW DELHI4*BB / STD
THE RETREAT AGRA4*BB / STD209.950.000249.950.000159.950.000119.950.000
JAIPUR CENTRAL4*BB / STD
RADISSON BLU PACH5*BB / STD
CLARKS SHIRAZ AGRA5*BB / STD219.950.000269.950.000169.950.000119.950.000
ROYAL ORCHID JAIPUR5*BB / STD
LEELA AMBIANCE5*BB / STD
RADISSON HOTEL AGRA5*BB / STD239.950.000299.950.000169.950.000119.950.000
CROWNE PLAZA5*BB / STD
خدمات تور هند

تور ترکیبی هند : دهلی آگرا جیپور

پرواز رفت و برگشت با هواپیمایی ماهان، 7 شب اقامت در هتل با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی و بین شهری، گشت شهری با سه وعده نهار فست فودی، بیمه مسافرتی و راهنمای فارسی زبان.

قوانین:

تمامی تورها چارتر بوده و در صورت کنسلی تور از طرف مسافر، جرامی کنسلی طبق قوانین ایرلاین و هتل محاسبه و درصورت برگشت مبلغی، آن مبلغ به مسافرت مسترد خواهد شد.

پرداخت 70 درصد مبلغ تور، در زمان عقد قرارداد الزامی است.

هزینۀ کودک زیر دو سال 4.600.000 تومان می باشد.

مدارک مورد نیاز:

اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ سفر، 2 قطعه عکس رنگی و زمینه سفید 5*5 جدید، کپی دو صفحۀ اول شناسنامه و پشت و روی کارت ملی و فرم پر شدۀ اطلاعات مسافر.

برنامۀ سفر:

روز اول: سفر تهران به دهلی. ورود به فرودگاه دهلی (صبح). عبور از گمرک و تشریفات قانونی و دریافت بار. ملاقات با نمایندۀ تور بعد از خروج از ترمینال مسافران و انتقال به هتل و پذیرش در هتل.

روز دوم: گشت شهری ترکیبی دهلی قدیم و جدید.

روز سوم: در اختیار مسافر.

روز چهارم: صرف صبحانه در هتل و حرکت به سمت آگرا. طول مسیر 4 تا 5 ساعت. پذیرش هتل در آگرا و مابقی روز آزاد.

روز پنجم: گشت شهری و برای عصر از خودرویی در اختیارتان قرار گرفته و می توانید از آن برای گشت و خرید استفاده کنید.

روز ششم: حرکت به سمت جیپور. طول مسیر 6 ساعت. در مسیر بازدید از فاتح پور سیکری.

روز هفتم: گشت شهری و برای عصر از خودرویی در اختیارتان قرار گرفته و می توانید از آن برای گشت و خرید استفاده کنید.

روز هشتم: وقت آزاد پس از صبحانه و سپس حرکت از جیپور به دهلی. طول مسیر حدود 5 تا 6 ساعت. حرکت به فرودگاه و برگشت به ایران.

تور دهلی آگرا جیپور

تور دهلی آگرا جیپور

بدون دیدگاه
تور دهلی آگرا جیپور در این صفحه در مورد تور ترکیبی دهلی آگرا جیپور که به تور مثلث طلایی هند مشهور است صحبت خواهم کرد. ضمن اینکه در پکیج این صفحه قیمت…
تور بمبئی گوا

تور بمبئی گوا

بدون دیدگاه
تور بمبئی گوا در این صفحه در مورد تور ترکیبی بمبئی گوا و البته شرایط رزرو تور بمبئی گوا صحبت خواهم کرد. همچنین در پکیج این صفحه قیمت تور بمبئی گوا آمده است که سعی…
فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور هند
تور ارزان هند

سفر به هندوستان

در این قسمت از این نوشته قصد دارم تا در مورد مشخصات تور هند و شرایط رزرو تور هند صحبت کنم. علاوه بر آن، توضیحاتی در مورد این کشور و شهرهای مهم و توریستی آن نیز خواهم داد. این توضیحات برای آشنایی بیشتر شما با این کشور و شرایط تورهای آن است.

ضمن اینکه باید بدانید که شهرهای توریستی هند که مسافران به آنها سفر می کنند زیاد هستند و حتی در یک سفر نمی توانید به تمام آنها بروید و از همۀ آنها دیدن کنید. البته که این نوع سفر و گردشگری بین مردم ایران است که باعث این موضوع می شود. زیرا در ایران، تورها به معمولا به صورت تک شهری برگزار می شوند و تنها در برخی از مسیرها، که هند نیز یکی از آنهاست، تورهای ترکیبی دو شهری یا سه شهری آماده می شوند. تورهای ترکیبی هند نیز به صورت دو یا سه شهری هستند که در مورد آنها نیز صحبت خواهم کرد.

علاوه بر مطالب گفته شده، در پکیج این صفحه، قیمت تور هند آورده شده که سعی شده بر اساس قیمت تور ارزان هند باشد تا جدای هر مساله ای، خرید به صرفه ای داشته باشید. و اگر با وجود توضیحات سوالی داشتید، حتما با ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار ررزو تور هند را برایتان انجام دهیم.

مشخصات هندوستان

کشور هند، کشوری آسیایی است که در جنوب این قاره قرار گرفته و آنقدر بزرگ و وسیع است که از دیرباز، با نام شبه قارۀ هند شناخته می شده است. در کل شبه قارۀ هند، شامل هندوستان و چند کشور دیگر نیز می شود که کشوری مانند پاکستان، از سال 1947 میلادی، پس از استقلال هند و بیرون آمدن از سلطۀ انگلیس، از آن جدا شد.

پس از اینکه هندوستان دیگر مستعمرۀ انگلیس نبود، این کشور به دو بخش تقسیم شد. دو بخش فرهنگی و مذهبی که هرکدام قدرت خود را داشتند. در بخش غربی و جنوبی که نزدیک به ایران و عربستان بودند و مذهب و فرهنگ اسلامی رواج داشت، و در بخش شمالی و شرقی، آئین و مناسک هندو رایج بود.

این تقسیم بندی، باعث بوجود آمدن تنش و درگیری هایی بود که عدۀ زیادی را به مهاجرت وا داشت و بسیاری نیز کشته شدند تا در نهایت، با جدایی پاکستان از هند به پایان رسید. در سال 1950 نیز، جمهوری فدرال هندوستان تشکیل شد و تا امروز، پیشرفتهای بسیاری کرده و سطح اقتصاد، بهداشت، امنیت و بسیاری موارد دیگر، بالا رفته است.

کشور هندوستان، امروزه، با عنوان دومین کشور پر جمعیت جهان و هفتمین کشور وسیع دنیا و اولین و بزرگترین دموکراسی جهانی شناخته می شود. اما این کشور، از 9 هزار سال پیش که مردمان در آن ساکن شدند، تا امروز، اتفاقات و وقایع گوناگونی را از سر گذرانده که، این مورد خود به تنهایی باعث ایجاد جاذبه های گردشگری بسیاری در آن شده است.

رزرو تور هندوستان
رزرو تور هند

تاریخ هند

اما از حدود قرن شانزده میلادی که این کشور توسط امپراتوری گورکانی اداره می شد، سیر تحول و پیشرفت و شکوفایی آن آغاز شد. تا جاییکه کمپانی هند شرقی در آن شعبه از زد و با گسترش نفوذ خود، در نهایت منجر به این شد که این کشور، به عنوان یک مستعمره، تحت حاکمیت انگلیس درآمد. این جریان از میانۀ قرن نوزده تا میانۀ قرن بیستم، حدود یک قرن به طول انجامید تا پس از جنگ جهانی دوم و در سال 1947، این استعمار خاتمه یافت.

هندوستان که به بخشهای سلطان نشین تقسیم بنده می شد، در هر بخش و سلطان نشینی، مذهب، آئین و شیوه ای رایج و مختص خود را داشت. مثلا در بخش غربی و جنوبی، تحت نفوذ اسلام بود، در بخش های مانند پنجاب، آئین سیک و در بخشهای شمالی، آئین هندویی رونق داشت. امروزه نیز این کشور، کشوری هزار رنگ، هزار نژاد و هزار مذهب است.

البته که این گوناگونی، با اینکه در تمام زمینه های دیده می شود اما، باعث نشده تا بزرگترین دموکراسی دنیا، شاهد تفرقه های زیاد و ویران کننده ای باشد. مردم با تفاوتهای بسیار در افکار و تمام زمینه های زندگی، در 7 منطقه و 29 ایالت، در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

پس از استقلال نیز، رشد اقتصادی در این کشور آغاز شد و در تمام زمینه های زندگی، آثاری از پیشرفت و بهبود آشکار شد. گرچه پیشرفت های اقتصادی تا حدی به نا برابری اقتصادی دامن زد اما، امروزه هند در زمرۀ کشورهایی است که در زمینۀ فن آوری اطلاعات، در سطوح بالای جهانی است و صنعت فیلم و موسیقی آن نیز، جزو برترینها است.

جغرافیای هند

همانگونه که گفته شد، هند در جنوب آسیا قرار دارد. از نظر مرزی، این کشور از غرب با پاکستان از شمال با سه کشور چین، نپال و بوتان، از شرق با میانمار و بنگلادش، از جنوب با اقیانونس هند، دریای عرب و خلیج بنگال، مرز مشترک دارد. در اقیانوس هند، با میانمار و سریلانکا هم مرز است و جزایر آندمان و نیکوبار هندوستان، با میانمار، تایلند و اندونزی مرز آبی مشترک دارند.

این کشور زیبا، در نیمکرۀ شمالی زمین و کمی بالاتر از خط استوا و تقریبا در جنوبی ترین قسمتهای قارۀ آسیا قرار گرفته است. این شرایط جغرافیایی و البته وسعت آن باعث شده که هند، آب و هوایی متنوع و البته گرم، و در برخی مناطق معتدل داشته باشد. در عوارض جغرافیایی هند، از کوهستانهای سرد و برفی، تا بیابانهای گرم، خشک و سوزان، تا مناطق معتدل و جنگلی دیده می شود.

کوهستان، دشت، تپه، فلات، مناطق مسطح و حاصلخیز برای کشاورزی و دریا، همه و همه، جزو طبیعت این کشور هستند. تمام این عوارض در سه منطقۀ مختلف در هند گرد آمده اند. مناطق فلات بلند هند، شبه جزیرۀ جنوب هند و جلگۀ سند و گنگ، سه منطقۀ تشکیل دهندۀ این کشور پهناور هستند.

آب و هوا

برای اینکه زمان مناسب برای سفر به هند را در زمان رزرو تور هند بدانید، حتما به این قسمت توجه کنید. همانگونه که در جغرافیای هند توضیح داده شد، این کشور در منطقۀ استوایی واقع شده است و از طرف دیگر، همانگونه که از نام شبه جزیرۀ هند پیداست، اطراف آنرا دریاها و اقیانوسها احاطه کرده اند. این مدل از جغرافیا، باعث وجود آب و هوایی گرم و استوایی خواهد شد. علاوه بر آن، وجود کوهستانهای بلند و برفی در آن، مانند رشته کوه هیمالیا، باعث شده تا در سرتاسر این کشور، آب و هوا در مناطق مختلف آن، متفاوت باشد.

مثلا در نواحی جنوبی، مناطق گرمسیری و در نواحی شمالی، مناطق معتدل تر را مشاهده خواهید کرد. کوهستان هم که همواره پر از برف و با آب و هوای سرد و کوهستانی، در بین تمام نقاط گرم و معتدل، اب و هوایی متفاوت را ایجاد کرده است. بنابراین، همانگونه که این کشور در فرهنگ و نژاد و مذهب، کشوری با تنوع بالا است، در آب و هوا نیز به همین گونه است.

اما در طی سال، از ماه مارس تا ماه می، هوا گرم و خشک است. سپس ماه ژوئن تا ماه سپتامبر، هوا کمی معتدل تر شده و بیشترین بارشها اتفاق می افتد. در میان ماههای اکتبر و نوامبر، معتدلترین و خوشایندترین هوا را دارد. و از دسامبر تا فوریه، هوا سرد و خشک است. بنابراین، در طی یک سال، در این کشور، شرایط چهار فصلی آب و هوا حاکم است.

در آخر

و در آخر، اینکه سعی شد در توضیحات این صفحه، اطلاعات کاملی از کشور هند و همچنین مشخصات تور هند داده شود. علاوه بر آن، در پکیج این صفحه، قیمت تور هند آورده شده که سعی شده بر اساس تور ارزان هند باشد تا قیمتهای مناسبی را مشاهده کنید.

و اگر پس از تمام توضیحات باز سوالی بود و یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و باشماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور هند را برایتان انجام دهیم.

رزرو تور ارزان هند
قیمت تور ارزان هند