تور نوروزی آذربایجان

این صفحه در مورد تور نوروزی آذربایجان و شرایط رزرو تور آذربایجان نوروز نوشته شده و مطالب مفید و کاملی در آن وجود دارد. بنابراین با مطالعۀ آن و مشاهدۀ پکیج قیمتها، قیمت تور نوروزی آذربایجان را مشاهده خواهید کرد و می توانید برای مقایسه از آن استفاده کنید. پس از مقایسۀ قیمت تور آذربایجان نوروز ، برای خرید تور نوروزی آذربایجان اقدام کنید و این سفر خاطره انگیز را از دست ندهید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعات کاملی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها، اطلاعات خود را کامل کنید. مثلا در صفحۀ تورهای نوروزی خارجی ، اطلاعات و قیمتهای تمام مقاصد گردشگری خارجی در تعطیلات نوروز قرار دارد. همچنین در صفحۀ تورهای نوروزی ، اطلاعات و قیمتهای سفر در تمام مسیرهای داخلی و خارجی در دسترس شما می باشد.

و اگر باز سوالی داشتید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور نوروزی آذربایجان را برایتان انجام دهیم.

تورهای نوروزی باکو

تورهای نوروزی باکو

بدون دیدگاه
تورهای نوروزی باکو در این صفحه در مورد تورهای باکو ویژه نوروز و البته قیمت تورهای نوروزی باکو صحبت خواهم کرد. همچنین اطلاعات کاملی در مورد شرایط خرید تورهای نوروزی…
قیمت تور نوروزی آذربایجان
شما یک شناسه معتبر جدول را که از طریق افزونه "Tablenator - Advanced Table for WordPress & WP Bakery Page Builder" رندر شود انتخاب نکرده اید!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور نوروزی آذربایجان
تور آذربایجان نوروز

سفر در نوروز

در این قسمت از این صفحه قصد دارم در مورد سفر نوروزی آذربایجان صحبت کنم. در این سفر شما به شهر تفلیس یا باتومی خواهید رفت. علاوه بر آن در مورد شرایط رزرو تور نوروزی آذربایجان نیز صحبت خواهد شد. همچنین در پکیج این صفحه، قیمت تور نوروزی آذربایجان ذکر شده که می توانید مشاهده کنید و برای مقایسۀ قیمتها از آن استفاده کنید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعاتی وجود دارد که مشاهده و مطالعۀ آن صفحات نیز، می تواند برایتان مفید باشد. مثلا در صفحۀ تورهای باکو ، اطلاعات و مشخصات سفر به شهر باکو پایتخت آذربایجان قرار داده شده است. یا در صفحۀ تورهای نوروزی باکو ، اطلاعات و ویژگی ها و قیمتهای سفر در تعطیلات عید نوروز به شهر باکو قرار دارد که پیشنهاد می کنم اگر قصد سفر نوروزی به این کشور را دارید، حتما به آن صفحه نیز سری بزنید.

و اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بود، حتما با ما در تماس باشید. همچنین می توانید فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

مرور تاریخ

تمام کسانی که به کشور آذربایجان سفر می کنند، در یک نقطه اتفاق نظر دارند، که این کشور، از نظر فرهنگی و نوع زندگی و رسومات مردمانش، شباهتهای بسیاری با مردمان سرزمین خودمان دارند. این نکته بیجا نیست. دلیل آنرا در گذشتۀ این کشور می توان یافت.

تا دورۀ قاجار و تا زمان معاهدۀ گلستان و عهدنامۀ ترکمانچای، کشور آذربایجان بخشی از ایران بود که در آن زمان، آذربایجان از ایران جدا شد و به کشور شوروی واگذار شد. اینکه یک مکانی، در گذشته بخشی از یک سرزمین بوده باشد، حتما باعث می شود تا فرهنگ، رسوم و نوع زندگی مردم، متاثر از کشور متبوعش باشد.

این است که شما این نوع از شباهت را در سفر به آذربایجان مشاهده خواهید کرد. اما اگر با فرهنگ مردمان کشور روسیه و حتی کشور ترکیه آشنایی داشته باشید، بارقه هایی از آن فرهنگ و رسوم را نیز در این کشور مشاهده خواهید کرد.

و این مورد نیز بی دلیل نیست، کشور امروزی آذربایجان، از نظر جغرافیایی در مکانی قرار گرفته که نقطۀ تلاقی میان سه کشور ایران، روسیۀ امروزی و ترکیه امروزی یا امپراطوری عثمانی در گذشته می باشد.

رزرو تور نوروزی آذربایجان
قیمت تور نوروزی آذربایجان
تلفیق فرهنگی

در گذشته، هر سه تای این امپراطوری ها، قدرتمند و متمدن بوده اند. در زمانی که جهان در برخی نقاط در دوران ابتدایی خود به سر می برده و در برخی مناطق مانند روم، امپراطوری های بزرگ و کوچک زندگی می کرده اند، در این منطقه، امپراطوری های بزرگی چون ایران و عثمانی بر مناطق وسیعی از شرق و غرب حکمرانی می کرده اند. این حکومتها، همواره در حال کشور کشایی و فتح خاکهای اطراف مرزهای خود بوده اند.

آذربایجان امروزی نیز بخشی از مناطق مرزی بوده که گاهی در سیطرۀ ایران و گاهی تحت لوای عثمانی قرار می گرفته است. همینکه یکی از این دو امپراطوری قدرت را در این منطقه در دست می گرفتند، حکام خود را بر مسند می نشاندند و قانون خود را حاکم می کردند و طبیعتا، فرهنگ و رسومشان نیز در زندگی مردمان رسوخ می کرده است.

همانگونه که گفته شد، در میانه های دورۀ قاجار نیز، این منطقه به روسیه رسید و پس از آن، تا دهۀ نود میلادی که مستقل شود، جزئی از اتحاد جماهیر شوروی بود. این است که امروز، بارقه های از فرهنگ و سنن مردم محلی، آمیخته با رسومات و نوع زندگی ایرانی، روسی و ترک را مشاهده می کنید.

استقلال

پس از استقلال چند کشور، آذربایجان نیز جزء کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق بود. اما در این جدایی، این کشور به دو جزء تقسیم شد. یکی سرزمین اصلی و دیگری بخش خود مختار نخجوان که به نوعی تحت حاکمیت و مالکیت کشور آذربایجان قرار دارد. اما این تکه از این کشور، تکه ای جدا افتاده است و بین آن و سرزمین اصلی، کشور ارمنستان قرار گرفته است.

سرزمین اصلی که بزرگتر است نیز، از شمال با گرجستان و روسیه، از غرب با ارمنستان ، از شرق با دریای خزر و از جنوب با ایران مرز مشترک دارد. پایتخت آن نیز، شهر باکو است که مقصد اصلی و توریستی ترین شهر این کشور است. نخجوان نیز، از آنجا که با ترکیه مرز مشترک کوچکی دارد و از جنوب به ایران و شمال و شرق آن به ارمنستان چسبیده است، از زیبایی هایی برخوردار است، به عنوان مقصدی برای سفر به کشور آذربایجان شناخته می شود.

علاوه بر آن، برای مسافران ایرانی که به دنبال تور ارزان نوروزی آذربایجان هستند، سفر زمینی به نخجوان و سپس ادامۀ مسیر هوایی از نخجوان تا باکو، یکی از روشهای سفر محسوب می شود.

موقعیت جغرافیایی

همانگونه که گفته شد، کشور آذربایجان، در شمال ایران و در حاشیۀ دریای خزر قرار گرفته و همچنین در جنوب روسیه قرار دارد. تمام اینها به این نتیجه می رسد که این کشور، از آب و هوایی سرد برخوردار است. از طرف دیگر، وجود دریای خزر در کنار آن، رطوبت کافی برای آن ایجاد کرده که باعث سرسبزی و زیبایی طبیعت آن شده است.

تقریبا می توان گفت که حدودا بیشتر از نیمی از این کشور را نواحی مسطح و جلگه ای و حاصلخیز برای کشاورزی تشکیل داده است. نواحی مرکزی و غربی آن در حاشیۀ دریای خزر این نواحی را تشکیل می دهند. و کمتر از نیمی از آن نیز کوهستانی است. نواحی شمالی که به کوههای قفقاز می رسد، نواحی شرقی در نزدیکی مرز ترکیه و نواحی جنوبی که به ایران ختم می شوند نیز، در نزدیکی رود ارس، کوههایی وجود دارد.

تور نوروزی آذربایجان
رزرو تور نوروزی آذربایجان

آب و هوا

با توجه به گفته های بالا، باید در نظرتان آمده باشد که آب و هوا در کشور آذربایجان می تواند سرد باشد. چیزی شبیه به شهرهایی مانند اردبیل و ارومیه که در ایران مشاهده می کنیم. تقریبا همینطور است. اما با توجه به نزدیکی بیشتر آن به روسیه و نواحی شمالی کرۀ زمین و البته نزدیکی و همجواری با دریای خزر، باید بگویم که هوای این کشور، کمی سردتر از شهرهایی مانند ارومیه و اردبیل است و البته با رطوبتی بالاتر.

در نواحی کوهستانی که باز هوا سردتر خواهد بود اما در نواحی حاشیۀ دریای خزر و در جلگۀ مرکزی آن، هوا ملایمتر و دلچسب تر خواهد بود. بنابراین، فصول مختلف در این کشور، می تواند شرایط مختلفی را برای سفر ایجاد کند. مثلا زمستانها شاید سرد باشد اما از بهار تا پاییز، هرکدام به نوعی، می توانند زمان مناسبی برای سفر باشند.

اما در مورد شرایط و مشخصات تور آذربایجان نوروز باید گفت، این زمان نیز با توجه به اینکه از سرمای زمستان کاسته شده و به دلپذیری بهار می رسیم، می تواند زمانی مناسب برای این سفر باشد.

در آخر

و در آخر اینکه، سعی شد در این صفحه، اطلاعات کاملی از شرایط رزرو تور آذربایجان نوروز و همچنین قیمت تور نوروزی آذربایجان ارائه شود تا بتوانید برای سفری نوروزی و خریدی درست و با برنامه اقدام کنید. قیمتها نیز سعی شده تا بر اساس تور ارزان نوروزی آذربایجان باشد تا خریدی به صرفه داشته باشید.

علاوه بر تمام اینها، اگر هنوز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور نوروزی آذربایجان را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور دبی زمستان
نوشتهٔ بعدی
تور آنتالیا زمستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید