تور آذربایجان نوروز

این صفحه و این مطلب در مورد تور نوروزی آذربایجان و شرایط رزرو تور آذربایجان نوروز نوشته شده و مطالب مفید و کاملی در آن وجود دارد. بنابراین با مطالعۀ آن و مشاهدۀ پکیج قیمت ها، قیمت تور آذربایجان نوروز را مشاهده خواهید کرد و می توانید برای مقایسه از آن استفاده کنید. سعی خواهم کرد تمام قیمت ها بر اساس قیمت های تور ارزان آذربایجان نوروز آماده و به روز شوند. همچنین اطلاعاتی در مورد جغرافیای این کشور و شرایط جوی آن در تعطیلات عید نوروز ارائه خواهم کرد تا از آنها نیز مطلع شوید. در مورد شهرهای مهم این کشور و شهرهای توریستی آن و جاذبه های گردشگری این کشور و شهرهایش نیز مطالبی خواهم گفت تا با این کشور و این سفر در عید بیشتر آشنا شوید و با دید باز و آگاهی بیشتر تصمیم بگیرید و برای سفرتان برنامه ریزی کنید. بنابراین در ادامۀ مطلب همراه من باشید تا اطلاعاتتان در مورد تور آذربایجان نوروز بیشتر و کاملتر شود.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعات کاملی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها، اطلاعات خود را کامل کنید. مثلا در صفحۀ تورهای آذربایجان ، قمیت و توضیحات سفر به این کشور برای تمام طول سال آمده است. و یا در صفحۀ تورهای نوروزی خارجی ، اطلاعات و قیمت های تمام مقاصد گردشگری خارجی در تعطیلات نوروز قرار دارد. همچنین در صفحۀ تورهای نوروزی ، اطلاعات و قیمت های سفر در تمام مسیرهای داخلی و خارجی در دسترس شما می باشد.

و اگر باز سوالی داشتید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور آذربایجان نوروز را برایتان انجام دهیم.

قیمت تور آذربایجان نوروز
تور باکو نوروز
هتلدرجهدو تختهیک تختهکودک با تخت
CONSUL3000
AUROOM4000
ROYAL4000
GANJALI PALACE4000
AZCOT4000
SAFRON4000
DIAMOND4000
ASTORIA4000
MIDWAY4000
SHAHIL INN4000
RENAISSANCE BOUTIQE4000
AKSENT4000
PARSIDE4000
SHAH PALACE4000
PARK INN4000
HOLIDAY INN4000
GM CITY5000
QAFQAZ POINT5000
PREMIER PALACE5000
BOULVARD MARRIOTT5000
خدمات تور نوروزی آذربایجان

ویزای آذربایجان، 3 شب اقامت در هتل با صبحانه، ترانسفر از جلفا به فرودگاه نخجوان و بلیط رفت نخجوان به باکو و برگشت زمینی باکو به آستارا و سپس تهران، ترانسفر فرودگاهی، یک گشت شهری با نهار، بیمه مسافرتی و تور لیدر فارسی زبان.

تمامی تورهای چارتر غیر قابل استرداد می باشد و در صورت کنسلی از طرف مسافر، جرایم طبق قوانین ایرلاین، چارتر کننده و هتل محاسبه و مابقی مبلغ پس از کسر هزینه ها مسترد خواهد شد.

در صورت درخواست بلیط از هر شهری به مرز جلفا، هزینۀ آن جدا محاسبه خواهد شد.

حداقل اعتبار پاسپورت از تاریخ اتمام سفر 6 ماه کامل می باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزا، اسکن صفحۀ اول پاسپورت می باشد.

مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت به عهدۀ آژانس درخواست دهنده و مسئولیت کنترل ممنوع الخروجی به عهدۀ مسافر می باشد.

پرداخت 70% مبلغ تور در زمان عقد قرارداد الزامی است.

نکتۀ مهم:

درصورت درخواست پرواز رفت و برگشت از نخجوان به باکو، نفری 1.200.000 به مبلغ پکیج اضافه خواهد شد.

در صورت درخواست پرواز از تهران به باکو و بلعکس، نرخ تور مجددا محاسبه خواهد شد.

تور باکو نوروز

تور باکو نوروز

بدون دیدگاه
تور باکو نوروز در این صفحه در مورد تور نوروزی باکو و همیچنین شرایط رزرو تور باکو نوروز اطلاعات کاملی گردآوری شده است.  ضمن اینکه در پکیج این صفحه قیمت…
فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور آذربایجان نوروز
تور ارزان آذربایجان نوروز

سفر در نوروز

در این قسمت از این صفحه قصد دارم در مورد سفر نوروزی آذربایجان صحبت کنم. در این سفر شما به شهر تفلیس یا باتومی خواهید رفت. علاوه بر آن در مورد شرایط رزرو تور نوروزی آذربایجان نیز صحبت خواهد شد. همچنین در پکیج این صفحه، قیمت تور آذربایجان نوروز ذکر شده که می توانید مشاهده کنید و برای مقایسۀ قیمتها از آن استفاده کنید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعاتی وجود دارد که مشاهده و مطالعۀ آن صفحات نیز، می تواند برایتان مفید باشد. مثلا در صفحۀ تورهای باکو ، اطلاعات و مشخصات سفر به شهر باکو پایتخت آذربایجان قرار داده شده است. یا در صفحۀ تورهای نوروزی باکو ، اطلاعات و ویژگی ها و قیمت های سفر در تعطیلات عید نوروز به شهر باکو قرار دارد که پیشنهاد می کنم اگر قصد سفر نوروزی به این کشور را دارید، حتما به آن صفحه نیز سری بزنید.

و اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بود، حتما با ما در تماس باشید. همچنین می توانید فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

مرور تاریخ

تمام کسانی که به کشور آذربایجان سفر می کنند، در یک نقطه اتفاق نظر دارند، که این کشور، از نظر فرهنگی و نوع زندگی و رسومات مردمانش، شباهتهای بسیاری با مردمان سرزمین خودمان دارند. این نکته بیجا نیست. دلیل آنرا در گذشتۀ این کشور می توان یافت.

تا دورۀ قاجار و تا زمان معاهدۀ گلستان و عهدنامۀ ترکمانچای، کشور آذربایجان بخشی از ایران بود که در آن زمان، آذربایجان از ایران جدا شد و به کشور شوروی واگذار شد. اینکه یک مکانی، در گذشته بخشی از یک سرزمین بوده باشد، حتما باعث می شود تا فرهنگ، رسوم و نوع زندگی مردم، متاثر از کشور متبوعش باشد.

این است که شما این نوع از شباهت را در سفر به آذربایجان مشاهده خواهید کرد. اما اگر با فرهنگ مردمان کشور روسیه و حتی کشور ترکیه آشنایی داشته باشید، بارقه هایی از آن فرهنگ و رسوم را نیز در این کشور مشاهده خواهید کرد.

و این مورد نیز بی دلیل نیست، کشور امروزی آذربایجان، از نظر جغرافیایی در مکانی قرار گرفته که نقطۀ تلاقی میان سه کشور ایران، روسیۀ امروزی و ترکیه امروزی یا امپراطوری عثمانی در گذشته می باشد.

قیمت تور ارزان آذربایجان نوروز
تور نوروزی آذربایجان

تلفیق فرهنگی

در گذشته، هر سه تای این امپراطوری ها، قدرتمند و متمدن بوده اند. در زمانی که جهان در برخی نقاط در دوران ابتدایی خود به سر می برده و در برخی مناطق مانند روم، امپراطوری های بزرگ و کوچک زندگی می کرده اند، در این منطقه، امپراطوری های بزرگی چون ایران و عثمانی بر مناطق وسیعی از شرق و غرب حکمرانی می کرده اند. این حکومتها، همواره در حال کشور کشایی و فتح خاکهای اطراف مرزهای خود بوده اند.

آذربایجان امروزی نیز بخشی از مناطق مرزی بوده که گاهی در سیطرۀ ایران و گاهی تحت لوای عثمانی قرار می گرفته است. همینکه یکی از این دو امپراطوری قدرت را در این منطقه در دست می گرفتند، حکام خود را بر مسند می نشاندند و قانون خود را حاکم می کردند و طبیعتا، فرهنگ و رسومشان نیز در زندگی مردمان رسوخ می کرده است.

همانگونه که گفته شد، در میانه های دورۀ قاجار نیز، این منطقه به روسیه رسید و پس از آن، تا دهۀ نود میلادی که مستقل شود، جزئی از اتحاد جماهیر شوروی بود. این است که امروز، بارقه های از فرهنگ و سنن مردم محلی، آمیخته با رسومات و نوع زندگی ایرانی، روسی و ترک را مشاهده می کنید.

استقلال

پس از استقلال چند کشور، آذربایجان نیز جزء کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق بود. اما در این جدایی، این کشور به دو جزء تقسیم شد. یکی سرزمین اصلی و دیگری بخش خود مختار نخجوان که به نوعی تحت حاکمیت و مالکیت کشور آذربایجان قرار دارد. اما این تکه از این کشور، تکه ای جدا افتاده است و بین آن و سرزمین اصلی، کشور ارمنستان قرار گرفته است.

سرزمین اصلی که بزرگتر است نیز، از شمال با گرجستان و روسیه، از غرب با ارمنستان ، از شرق با دریای خزر و از جنوب با ایران مرز مشترک دارد. پایتخت آن نیز، شهر باکو است که مقصد اصلی و توریستی ترین شهر این کشور است. نخجوان نیز، از آنجا که با ترکیه مرز مشترک کوچکی دارد و از جنوب به ایران و شمال و شرق آن به ارمنستان چسبیده است، از زیبایی هایی برخوردار است، به عنوان مقصدی برای سفر به کشور آذربایجان شناخته می شود.

علاوه بر آن، برای مسافران ایرانی که به دنبال تور ارزان آذربایجان نوروز هستند، سفر زمینی به نخجوان و سپس ادامۀ مسیر هوایی از نخجوان تا باکو، یکی از روشهای سفر محسوب می شود.

موقعیت جغرافیایی

همانگونه که گفته شد، کشور آذربایجان، در شمال ایران و در حاشیۀ دریای خزر قرار گرفته و همچنین در جنوب روسیه قرار دارد. تمام اینها به این نتیجه می رسد که این کشور، از آب و هوایی سرد برخوردار است. از طرف دیگر، وجود دریای خزر در کنار آن، رطوبت کافی برای آن ایجاد کرده که باعث سرسبزی و زیبایی طبیعت آن شده است.

تقریبا می توان گفت که حدودا بیشتر از نیمی از این کشور را نواحی مسطح و جلگه ای و حاصلخیز برای کشاورزی تشکیل داده است. نواحی مرکزی و غربی آن در حاشیۀ دریای خزر این نواحی را تشکیل می دهند. و کمتر از نیمی از آن نیز کوهستانی است. نواحی شمالی که به کوههای قفقاز می رسد، نواحی شرقی در نزدیکی مرز ترکیه و نواحی جنوبی که به ایران ختم می شوند نیز، در نزدیکی رود ارس، کوههایی وجود دارد.

آب و هوا

با توجه به گفته های بالا، باید در نظرتان آمده باشد که آب و هوا در کشور آذربایجان می تواند سرد باشد. چیزی شبیه به شهرهایی مانند اردبیل و ارومیه که در ایران مشاهده می کنیم. تقریبا همینطور است. اما با توجه به نزدیکی بیشتر آن به روسیه و نواحی شمالی کرۀ زمین و البته نزدیکی و همجواری با دریای خزر، باید بگویم که هوای این کشور، کمی سردتر از شهرهایی مانند ارومیه و اردبیل است و البته با رطوبتی بالاتر.

در نواحی کوهستانی که باز هوا سردتر خواهد بود اما در نواحی حاشیۀ دریای خزر و در جلگۀ مرکزی آن، هوا ملایمتر و دلچسب تر خواهد بود. بنابراین، فصول مختلف در این کشور، می تواند شرایط مختلفی را برای سفر ایجاد کند. مثلا زمستانها شاید سرد باشد اما از بهار تا پاییز، هرکدام به نوعی، می توانند زمان مناسبی برای سفر باشند.

اما در مورد شرایط و مشخصات تور آذربایجان نوروز باید گفت، این زمان نیز با توجه به اینکه از سرمای زمستان کاسته شده و به دلپذیری بهار می رسیم، می تواند زمانی مناسب برای این سفر باشد.

تور لحظه آخری آذربایجان نوروز

در این قسمت در مورد تورهای آفری یا تورهای لحظه آخری که برای سفر به کشور آذربایجان تبلیغ می شوند صحبت خواهم کرد. دو اصطلاح تورهای آفری یا لحظه آخری، مدت ها است در بین مسافران ایرانی رایج شده است و عدۀ بسیاری برای سفر، علاقه دارند در این تورها ثبت نام کنند و تور خود را با تخفیف و ارزانتر از قیمت اصلی آن خریداری کنند. در کل تورها در دو حالت است که ممکن است شامل تخفیف شوند. در ادامه در مورد این دو حالت توضیح خواهم داد.

حالت اول زمانی است که پروازی که سفر با آن انجام می شود شامل تخفیف شود. در توضیح این حالت باید بدانید که آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، از مدت ها قبل، صندلی های پروازها را برای مقاصد پر تردد گردشگری رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین آن پرواز پرداخت می کنند. در صنعت گردشگری به این کار چارتر کردن پرواز گفته می شود.

به عنوان مثال، از ابتدای سال، پرواز ایران به آذربایجان و بلعکس را برای عید سال بعد رزرو می کنند و پول آنرا نیز به ایرلاین پرداخت می کنند. آنها با استفاده از این پروازهای چارتری، یک برنامۀ سفر ترتیب می دهند و یک پکیج تور نوروزی آذربایجان را آماده می کنند و برای فروش آن تبلیغ می کنند.

اما با نزدیک شدن به تاریخ هر پرواز، در صورتی که تمام ظرفیت آن پر نشده باشد و تمام صندلی های آن به فروش نرسیده باشد، با اعمال تخفیف روی تور، تبلیغات آفر تور آذربایجان نوروز را آغاز می کنند تا با این تبلیغ، مسافران را ترغیب به خرید تور کنند.

در این حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری آذربایجان نوروز را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن و با قیمت کمتر خریداری کنید و سفری ارزان و به صرفه داشته باشید. توجه کنید که در این حالت، ممکن است کاهش قمیت، برای تمام قیمت های یک پکیج اتفاق افتد. یعنی تمام قیمت ها، به یک میزان کاهش پیدا می کنند.

قیمت تور نوروزی آذربایجان
قیمت تور آذربایجان نوروز

تور ارزان آذربایجان نوروز

اما حالت دوم زمانی است که هتل های یک تور شامل تخفیف شوند. کارگزاران، یا آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، در مقاصد پر تردد گردشگری، اقدام به رزرو اتاق های یک سری هتل می کنند و آنها را برای اقامت مسافران خود آماده می کنند. آنها با تمام این هتل ها قرارداد می بندند.

آنها ضمن عقد قرارداد با این هتل ها، متعهد می شوند که تعداد معینی از اتاق های هتل را در یک بازۀ زمانی مشخصی پر کنند یا تعداد معینی مسافر را در آن بازه به هتل بفرستند. به عنوان مثال این بازۀ زمانی عید نوروز است که باید در این بازه تعداد مشخصی از اتاق های هتل پر شوند. به این کار در اصطلاح گردشگری گارانتی کردن هتل گفته می شود. یعنی در اصل کارگزار گارانتی می کند که این تعداد مسافر را به هتل بفرستد یا این تعداد از اتاق های هتل را پر کند.

اما اگر این زمان حس کند که نخواهد توانست به تمام تعهد خود عمل کند، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور آذربایجان نوروز سعی می کنند مسافرانی بیشتری جذب کنند تا بتوانند به تمام تعهد خود عمل کنند. در این حالت ممکن است تخفیف روی تمام قیمت های پکیج نباشد و فقط قیمت یک یا چند هتل کاهش پیدا کند.

اما در هر صورت، در این دو حالت است که تبلیغات تور ارزان آذربایجان نوروز انجام می شوند و تورها با قیمت کمتر و با تخفیف به فروش می رسند. اما تمام این موارد یک شرط دارد، و آن این است که در تورهای خارجی، این تورها فقط در مقاصد یا کشورهایی ممکن است ایجاد شوند که برای سفر به آنها به اخذ ویزا قبل از سفر نیاز نیست.

کشورهایی مانند ترکیه، مالزی، ارمنستان و گرجستان که اصلا برای مسافران ایرانی نیاز به ویزا نیست، و برای سفر به آذربایجان نیز، گرچه لازم است ویزا بگیرید، اما به دلیل اینکه این ویزا در مرز ورودی این کشور به سهولت و به سرعت صادر می شود، کشورهایی هستند که امکان ایجاد تورهای آفری در آنها وجود دارد.

در آخر

و در آخر اینکه، سعی شد در این صفحه، اطلاعات کاملی از شرایط رزرو تور آذربایجان نوروز و همچنین قیمت تور آذربایجان نوروز ارائه شود تا بتوانید برای سفری نوروزی و خریدی درست و با برنامه اقدام کنید. قیمت ها نیز سعی شده تا بر اساس تور ارزان آذربایجان نوروز باشد تا خریدی به صرفه داشته باشید.

علاوه بر تمام اینها، اگر هنوز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور آذربایجان نوروز را برایتان انجام دهیم.


قیمت تور نوروزی آذربایجان
رزرو تور آذربایجان نوروز

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور دبی زمستان
نوشتهٔ بعدی
تور آنتالیا زمستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید