تورهای خارجی

در این قسمت در مورد تورهای خارجی یا تورهای خروجی، اطلاعات کاملی به همراه مشخصات تورهای خارجی به همراه پیکجها، به تفکیک مقصد برای راحتی فرایند رزرو تورهای خارجی گردآوری شده است. ضمن اینکه می توانید قیمت تورهای خارجی را بر اساس هر مسیر بصورت جداگانه مشاهده نمایید و برای خرید تورهای خارجی اقدام نمایید.

آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی در زمینه برگزاری تورهای خروجی تجربیات فراوانی دارد و سالها تورهای مختلفی در مسیرهای گوناگون را بصورت گروهی و انفرادی برگزار نموده است . تورهای اروپا ، تورهای آسیا در تمام کشورهای قاره پهناور آسیا، تورهای آفریقا و تورهای کشورهای قاره آمریکا، مثل برزیل و کانادا و غیره جزو پر فروش ترین تورهای برگزار شده این آژانس می باشند. ضمنا در زمینۀ تورهای نوروزی خارجی نیز فعال است که می توانید برای سفرهای نوروزی، از طریق ما برنامه ریزی و اقدام کنید.

لذا اگر می خواهید تور خارجی خریداری کنید، یا حتی می خواهید برای رزرو تورهای داخلی اقدام کنید، یا در زمینه انتخاب مسیر یا خرید تور سوالاتی را دارید می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

قیمت تورهای خارجی

فرم مشاوره

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

سفرهای خروجی

در این قسمت از متن، می خواهم در مورد تورهای خارجی صحبت کنم. تورهایی که برای سفر به خارج از ایران برنامه ریزی می شوند و شما با خرید تورهای خارجی به خارج از ایران سفر خواهید کرد که با نام تورهای خروجی نیز شناخته می شوند.

این تورها می تواند شامل تورهایی برای قارۀ آسیا، قارۀ آفریقا یا قارۀ آفریقا باشد. در مواردی نیز به استرالیا یا آمریکا تورهایی برنامه ریزی می شوند که بیشتر مسافران ایرانی، اغلب سفرهایشان را به آسیا انجام می دهند. سفرهای اروپایی درصد کمتری را نسبت به سفرهای آسیایی شامل می شود. و بخشی از مسافران نیز به قارۀ آفریقا سفر می کنند.

سفرهای خارجی که به آسیا انجام می شوند، شامل دو گروه می شوند. سفرهایی به اطراف ایران، که شامل کشورهای شمالی و جنوبی و شرقی و غربی ایران است، و سفرهای دورتر که برای جنوب آسیا و کشورهای آن منطقه، برنامه ریزی می شوند.

قیمت تورهای خارجی
مشخصات تورهای خارجی

کشورهای مقصد

اگر بخواهیم در مورد مشخصات تورهای خارجی صحبت کنیم، اول باید در مورد مقصد سفرهای خارجی صحبت کنیم. این مقاصد بسیار زیاد و متنوع با قیمتها و شرایط و مشخصات گوناگون هستند. در این قسمت تنها به نام بردن از مقاصد گردشگری که برای مسافران ایرانی محبوب و دلچسب است، خواهم پرداخت.

از اطراف ایران آغاز می کنم. محبوبترین مقصد که هم مرز با ایران است کشور ترکیه است. این کشور بعنوان یک مقصد گرشگری جذاب برای مسافران ایرانی محسوب می شود. دلیل این محبوبیت این است که با توجه به نزدیکی، هزینه های سفر کمتر است. از طرف دیگر برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. همچنین این کشور به تنهایی حداقل هشت مسیر گردشگری مجزا دارد که می توانید برای رفتن به آنها همین هشت بار را به سفر بروید و هر بار به یکی از آن شهرها سفر کنید.

دبی در کشور امارات، شهر ایروان در ارمنستان، شهر باکو در آذربایجان، تاجیکستان، مسقط در عمان، سلیمانیه و کربلا و نجف در عراق و البته شهر مکه در عربستان برای سفر حج از مسیرهای گردشگری محبوب ایرانی هاست. سایر مسیرهای دورتر آسیا، شامل تایلند، مالزی، هند، چین، سنگاپور، بالی و مالدیو هستند که هرساله مسافران بسیاری، با خرید تورهای خارجی ، به آنها سفر کرده و تجربیات شیرینی برای خود به یادگار می گذارند.

شرایط لازم

در مورد شرایط لازم برای استفاده از تورهای خروجی ، باید گفت که برای خارج شدن از کشور، شما نیاز به پاسپورت خواهید داشت. در اصل پاسپورت، یعنی مدرک هویتی شما که برای خروج از کشور به آن احتیاج خواهید داشت.

در تمام کشورها، در داخل کشور، یک نوعی از کارت شناسایی وجود دارد که برای شناسایی شهروندان آن کشور مورد استفاده قرار می گیرید. مثلا در ایران مدرک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی می شود. بیشتر کشورها نیز برای شهروندانشان، کارت شناسایی مانند کارت ملی صادر می کنند. حتی برای شهروندان دیگر کشورها که هنوز شهروندی دریافت نکرده اند، کارت اقامت شبیه به کارت شناسایی صادر می شود.

اما برای خروج از کشور، شهروند و یا ساکن هر کشوری که باشید، طبق قوانین بین المللی، به پاسپورت یا گذرنامه احتیاج دارید. گذرنامه، در اصل، یک نوع کارت شناسایی بین المللی است که، با استفاده از آن می توانید، به کشورهای مختلف سفر کنید و به عنوان یک مدرک شناسایی معتبر، مخصوصا در خارج از مرزهای کشور مطبوعتان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، برای خروج از کشور و انجام سفرهای خارجی ، به گذرنامه احتیاج دارید.

ویزا

بعد از گذرنامه، برای ورود به کشورهای دیگر، به مجوز ورود به آن کشور نیاز پیدا خواهید کرد. این مجوز ورود در اصل، ویزا نامیده می شود. ویزا انواع گوناگونی دارد و به روشهای گوناگونی نیز صادر می شود که در صفحۀ ویزا ، در مورد آن توضیحات کامل را داده ام. گاهی دو کشور، معاهداتی بین خودشان می بندند و شهروندان دو کشور، برای ورود به کشور مقابل، از دریافت ویزا معاف می شوند. مثلا شهروندان ایران و ترکیه، برای ورود به کشور مقابل، اخذ دریافت ویزا معاف شده اند. اما این معاهدات، بین تمام کشورها وجود ندارد. در این صورت، حتما باید برای ورود به آن کشور، ویزا دریافت کنید.

اما شرایط و روابط بین کشورها، می تواند در فرایند صدور ویزا تاثیر بگذارد. مثلا برای ورود به خاک مالزی، در فرودگاه مقصد، به سادگی و بدون هیچ تشریفاتی، ویزای مسافران ایرانی صادر می شود و به راحتی وارد خاک کشور مالزی خواهید شد. یا برای ورود به خاک کشور امارات، می توانید حداقل سه روز قبل از سفر اقدام کرده و به راحتی و با پرداخت هزینه و فقط با ارسال اسکن پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی، مجوز ورود به خاک امارات را دریافت خواهید کرد.

اما در مورد کشورهای اروپایی، یا کانادا و آمریکا، موضوع به این سادگی نیست، شما برای دریافت ویزا به زمان بیشتر و مدارک بیشتری احتیاج دارید و شرایط بسیار سختگیرانه ای نیز بر فرایند صدور ویزا حاکم است که در صفحۀ ویزای شینگن و همچنین صفحۀ ویزای کانادا ، به صورت کامل توضیح داده شده است. در کل، صدور مجوز ورود برای شهروندان یک کشور به کشور دیگر، تا حد زیادی به روابط بین دولتهای دو کشور بستگی دارد.

بنابراین، برای ورود به برخی از کشورها، به ویزای کشور مقصد نیاز دارید و برای برخی دیگر، نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. برخی دیگر با دریافت مدارکی ساده، در عرض چند روز ویزای شما را صادر کرده و اجازۀ ورود شما را می دهند و برخی، قوانین بسیار سختگیرانه ای دارند و مدارک بسیاری نیز برای صدور ویزای شما طلب می کنند. معمولا کشورها حوزۀ شنگن، انگلیس، آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن کشورهایی هستند که برای صدور ویزای توریستی برای مسافران ایرانی، بسیار سخت و دقیق عمل می کنند و به راحتی اجازۀ ورود را به مسافران ایرانی نمی دهند.

خرید تورهای خارجی
رزرو تورهای خارجی

اروپا

حال اگر بخواهیم کمی دورتر برویم، باید به تورهای اروپا اشاره کنیم که بعنوان دیگر تورهای خروجی شناخته می شوند. البته طبق نقشه، کشورهای روسیه و ارمنستان جزو قارۀ اروپا محسوب می شوند اما برای ما ایرانی ها، بعنوان کشور همسایه شناخته می شوند و با توجه به اینکه برای سفر به آنها نیازی به ویزای شنگن نیست، و حتی ویزای خودشان نیز به راحتی و بدون تشریفات و قوانین سختگیرانه صادر می شود، زیاد رنگ و بوی کشورهای اروپایی را ندارند.

تورهایی که به مقصد قارۀ اروپا برگزار می شوند، شامل اکثر کشورهای عضو پیمان شنگن هستند که بیشتر این تورها، در مسیرهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، اتریش، سوئد، سوئیس، یونان و هلند برنامه ریزی می شوند. غالب تورهای تک شهری یا تک کشوری آن، در مسیرهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است و سایر کشورهایی که در تورهای ترکیبی وجود دارند، با ترکیبی از این سه کشور در مسیر سفر قرار داده می شوند.

بیشتر دلیل این امر این است که، سه کشوری که نام بردم، بیشتر برای تورهای اروپا ویزا صادر می کنند و مابقی کشورها، معمولا ویزای توریستی را به این شکل صادر نمی کنند. با توجه به قوانین و مقرراتی که برای اخذ ویزای شنگن وجود دارد، معمولا این تورها به زمان بیشتری نیاز دارند و از طرفی با توجه به قیمت بالای هتل و پرواز آنها، به نسبت سایر قیمت تورهای خارجی گرانتر نیز هستند.

آسیا

بعد از اینکه در مورد اروپا و تورهای آن صحبت کردیم، حال به قارۀ آسیا خواهیم پرداخت. سفر در قارۀ پهناور آسیا، بسیار متنوع و جذاب خواهد بود. شما از شمالی ترین نقطۀ آن، در شمال کشور خودمان که شامل کشورهایی همچون، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و کشورهایی از این دست می شود، تا غرب ایران، به سمت ترکیه، یا جنوب ایران و در خاورمیانه، با سفر به کشورهایی همچون امارات، کویت و قطر، می توانید سفرهای آسیایی را شروع کنید.

در حرکت به سمت جنوب آسیا، به کشور هند خواهید رسید، سپس در جنوب غرب آسیا، کشورهای چین، مالزی، سنگاپور، تایلند و حتی بالی و مالدیو نیز می تواند گزینه های شما برای سفر، با شرایط و ویژگی های منحصر به فرد در هر کدام از این مقاصد گردشگری، می باشند. برخی از این مقاصد نیز، علاوه بر اینکه مقصد سفر با هدف گردشگری هستند، می توانند مقصد سفرهای کاری و تجاری نیز باشند.

برای مثال، چین، که بسیاری از گردشگران، در زمان نمایشگاه بین المللی چین به آن سفر می کنند و عدۀ زیادی نیز برای خرید کالا به چین می روند. یا کشور امارات که مسافران بسیاری در زمینه های مختلف تجارت و کار دارد که جدا از زمان و فصل، به قصد تجارت دارد. عده ای نیز فقط به هدف بازدید از نمایشگاه بین المللی دبی، به کشور امارات و شهر دبی رفته و اقدام به خرید تور دبی می کنند.

البته باید در مورد قارۀ آسیا و کشورهای آن گفت، این قاره به قدری پهناور و شگفت انگیز و زیبا است که می توانید سالها به نقاط مختلف آن سفر کنید و باز هنوز، قسمتهای بسیاری از آنرا ندیده باشید. مثلا اگر ترکیه را جزو آسیا حساب کنیم، همین کشور، از حداقل 8 تا 10 مسیر مختلف گردشگری با ویژگی ها و شرایط گوناگون تشکیل شده است. یا در نظر بگیرید، در سفر به کشور هندوستان، تا چه حد شگفت زده خواهید شد. این کشور هزار فرقه و هزار رنگ، مقصدی است که برای دیدن تمام نقاط آن، شاید حداقل به یکماه زمان احتیاج داشته باشد.

یا چین، آن کشور پهناور و آن گذشتۀ تاریخی غنی و شگفت انگیز، خود چند مسیر و مقصد گردشگری مختلف و متنوع دارد که می تواند برنامۀ چند سفر را به خود اختصاص دهد. این جدای سفرها به اهداف تجاری و بازرگانی به چین است. بنابراین، اگر برای سفرهای خارجی برنامه ریزی می کنید، مسیرهای مختلف و متنوع آسیایی را نیز فراموش نکنید.

تورهای لحظه آخری

در این قسمت لازم است در مورد اصطلاحی که سالهاست در بین آژانس های مسافرتی و مسافران ایرانی رواج یافته صحبت کنم، این اصطلاح همان تورهای لحظه آخری و یا تورهای ارزان است که در مواردی خاص ممکن است بتوانید این تورها را بخرید و باعث شود که همان تور را با همان امکانات، اما با قیمت کمتری و به صورت آفری بخرید.

اولین موردی که در مورد این تورها باید بدانید این است که این تورها در میان تورهای خارجی ، تنها زمانی ممکن است اتفاق بیافد که برای سفر به آن مقصد به ویزا نیاز نداشته باشید. همانگونه که از نام این تورها پیداست، این تورها در لحظه های آخر تبلیغ می شوند، بنابراین، در مسیرها و مقاصدی که برای سفر به ویزا نیاز دارید، به دلیل زمانبر بودن فرآیند درخواست و صدور ویزا، امکان وجود تورهای لحظه آخری وجود نخواهد داشت.

در مسیرها و تورهایی مانند تور ترکیه یا در جنوب آسیا تورهای مالزی ، و یا در شمال ایران، تورهای گرجستان و یا تورهای ارمنستان ، امکان دارد که شما تبلیغات تورهای آفری یا تورهای ارزان یا لحظه آخری را مشاهده کنید و بتوانید از بین آنها یکی را خریداری کنید.

اما بجز بحث عدم نیاز به ویزا، در دو حالت ممکن است که با تبلیغات تورهای لحظه آخری و ارزان مواجه شوید. اولین حالت این است که پروازهای روی یک پکیج تور با تخفیف مواجه شود. آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور، از مدتها قبل اقدام به رزرو تمام یا بخشی از صندلی های پرواز در مقاصد پر مسافر گردشگری می کنند.

اما با نزدیک شدن به تاریخ سفر اگر تمام ظرفیت پرواز پر نشده باشد، با اعمال تخفیف و تبلیغات تورهای آفری ، سعی می کنند ظرفیت باقیمانده را پر کنند و تمام یا بخشی از ضرر را جبران کنند. در این حالت است که شما می توانید تور را با تخفیف بخرید.

رزرو تورهای خارجی
قیمت تورهای خارجی
تور ارزان

در حالت دوم زمانی شما این تبلیغات را مشاهده می کنید که هتل های روی یک تور با تخفیف به فروش برسند. گردانندگان تور، آژانس های مسافرتی و کارگزاران در مسیرها و شهرهای محبوب گردشگری، اقدام به رزرو هتل از مدتها قبل کرده و طبق قرارداد با هتل، متعهد می شوند که تعداد مشخصی از اتاق های هتل را در یک بازۀ زمانی مشخص پر کنند یا تعداد مشخصی مسافر را به هتل بفرستند.

در بازۀ مشخص شده، در صورتیکه متوجه شوند ممکن است نتوانند به تمام تعهد خود عمل کنند، با اقدام به تبلیغات آفر تورها یا تورهای ارزان ، سعی می کنند که مابقی تعهد خود را عمل کنند و بتوانند ظرفیت باقیمانده را پر کرده و تمام یا بخشی از ضرر را جبران نمایند.

در این دو حالت است که شما تبلیغات این تورها را می بینید و می توانید تور و پکیج را با قیمت پایینتر از قیمت اصلی آن خریداری کنید. اما باید بدانید که چون این تورها در لحظه های آخر تبلیغ می شوند، حتما باید برای سفر آماده باشید، ساکتان بسته باشد، با مقصد سفر موافق باشید، از نظر کاری با مرخصی و از نظر تحصیلی با نرفتن به محل تحصیل مشکلی نداشته باشید و از بابت هزینۀ سفر مشکلی نداشته باشید.

این مورد شامل حال همراهان شما نیز می شود. بنابراین برای اینکه در زمان رزرو تورهای خارجی در مورد تورهای آفری نیز سوال کنید که شاید توانستید تورتان را ارزانتر خریداری کرده و هزینۀ کمتری بپردازید.

در آخر

و در آخر، برای اینکه بتوانید برای رزرو تورهای خارجی اقدام کنید، ابتدا نیاز خواهید داشت که از قیمت تورهای خارجی مطلع شوید و سپس به بررسی جزئیات و مشخصات تورهای خارجی و همچنین مشخصات مقصد بپردازید. در نهایت نیز می توانید اقدام به خرید تورهای خارجی کنید.

در این بین اگر سوالی داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 26712731 تماس گرفته و یا فرم تماس را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم.