تورهای نوروزی داخلی

در این صفحه در مورد تور  ارزان داخلی نوروز و همچنین شرایط رزرو و نوع جمع بندی برای رسیدن به قیمت تورهای نوروزی داخلی صحبت شده است. البته در مورد تورهای هر شهر به تفکیک شهر نیز صفحات جداگانه آماده شده است تا قیمت تور هر شهر را به صورت جداگانه و به همراه توضیحات در اختیار داشته باشید. بجز آن توضیحات مختصری در مورد شهرهای مهم و توریستی و شرایط جوی آنها در تعطیلات عید نوروز نیز داده خواهد شد. در مورد اصطلاح تورهای آفری و لحظه آخری توضیح خواهم داد و در کل هر اطلاعاتی که در مورد تور داخلی نوروز لازم باشد را در این صفحه خواهید یافت. و در صفحات و پکیج ها سعی خواهد شد قیمت تور داخلی نوروز ، بر اساس پایینترین قیمت ها آماده و به روز شوند.  بنابر این در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در مورد تورهای نوروزی داخلی بیشتر و کاملتر شود.

در ضمن، در صفحات مرتبط با این صفحه اطلاعاتی وجود دارد که می تواند برایتان مفید باشد. به عنوان مثال قیمت های تمام تورهای نوروزی دخلی و خارجی در صفحۀ تورهای نوروزی آمده است که با رفتن به آنها می توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید. همچنین پس از انتخاب مقصد سفرتان، می توانید در صفحه هتل ها بروید و هتل مد نظرتان در مقصد سفرتان انتخاب کنید، و یا با رفتن به صفحه جاذبه های توریستی ، دیدنی های مقصدتان را بشناسید تا برنامه ریزی درستی برای سفرتان داشته باشید.

همچنین همکاران و کارشناسان ما، آماده هستند تا پاسخگوی سوالات شما در تمام زمینه ها و البته در زمینۀ تورهای نوروزی ایران باشند و برای رزرو تورهایتان، کمکتان کنند. پس یا با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و در مورد تورهای داخلی ویژه نوروز اطلاعات کاملی در اختیارتان بگذاریم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
تور ارزان داخلی نوروز
قیمت تور داخلی نوروز

عید نوروز در ایران

در این قسمت از مطالب، می خواهم کمی بیشتر از قبل، در مورد سفرهای نوروزی داخلی برایتان صحبت کنم. در این مورد که با وجود اینکه می توانید با صرف کمی هزینۀ بیشتر برای تعطیلات به خارج از ایران سفر کنید، چرا و چگونه می توانید در ایران خودمان به سفر بروید و از زیبایی های طبیعی و توریستی که در این خاک پهناور و زیبا وجود دارد لذت ببرید.

همچنین در مورد شرایط جوی شهرهای مختلف و مقاصد گردشگری مختلف ایران توضیح خواهم داد و علاوه بر آن، در مورد اصطلاح تورهای آفری یا لحظه آخری نیز مطالبی ارائه خواهم کرد تا با این اصطلاحات که مدت ها است در بین مسافران و آژانس های مسافرتی ایرانی رایج شده است نیز توضیحاتی ارائه خواهم کرد تا با این تورها و دلیل ایجاد آنها آشنا شوید.

پس در ادامۀ این مطلب با من همراه باشید تا در مورد زیبایی های این سرزمین کهن و البته در مورد قیمت تورهای نوروزی داخلی اطلاعات بیشتری را بدست آورید. شاید این بار، برای عید و لحظه تحویل سال، سفرهای نوروزی داخلی را انتخاب کردید و گشتی شگفت انگیز در کشور خودمان زدید و با تجربه ای ماندگار سال جدید را شروع کردید.

تور لحظه آخری داخلی نوروز

در این قسمت از این صفحه، لازم است قبل از هر توضیحی در مورد تورهای داخل ایران که در تعطیلات عید نوروز برگزار می شوند، در مورد دو اصطلاح تورهای آفری یا تورهای لحظه آخری توضیح دهم. این تورها در ایران بسیار محبوب هستند و با توجه به اینکه در تعطیلات عید نوروز تورها با قیمت بیشتری فروخته می شوند، پیدا کردن و خرید این تورها بسیار اهمیت دارد و بسیاری از مسافران در پی این تورها هستند.

در کل باید بدانید که تورهایی که با تخفیف و ارزانتر از قیمت اصلی آن فروخته می شوند، تورهای آفری هستند و چون در لحظات آخر تبلیغ می شوند، به آنها تورهای لحظه آخری نیز گفته می شود. اما این تورها در دو حالت است که شامل تخفیف می شوند که در ادامه در مورد این دو حالت توضیح خواهم داد.

حالت اول زمانی است که پروازهای یک تور شامل تخفیف می شوند. در توضیح این مورد باید بدانید که، آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، از مدت ها قبل، پروازهایی را برای مقاصد پر تردد گردشگری رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین می پردازند. به این کار در اصطلاح گردشگری چارتر کردن پرواز گفته می شود.

به عنوان مثال، تمام یا بخشی از صندلی های پرواز را در مسیر تهران به کیش ، تهران به قشم یا تهران به مشهد و بلعکس را برای تعطیلات عید نوروز رزرو می کنند. آنها با استفاده از این پروازها و سایر خدمات گردشگری، مانند اقامت هتل، ترانسفر فرودگاهی، بیمۀ مسافرتی، گشت شهری و خدمات راهنما یا تورلیدر، یک برنامۀ سفر ترتیب داده و یک پکیج کامل تور آماده می کنند و برای فروش آن اقدام می کنند.

اما با نزدیک شدن به تاریخ هر پرواز، در صورتیکه هنوز تمام ظرفیت آن پرواز پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور داخلی نوروز سعی می کنند مسافران بیشتری جذب کرده و مابقی ظرفیت خالی را پر کنند. نکته ای که وجود دارد این است که در این حالت ممکن است تخفیف ها روی تمام قیمت های پکیج و تمام هتل های آن رخ دهد.

حتی ممکن است این پروازها خارج از تور و به صورت پرواز تک نیز به فروش برسند. هدف از این کار پر کردن تمام ظرفیت پرواز و فروختن تمام صندلی های چارتر شده است. با این کار می خواهند از ضرر و زیان جلوگیری کنند یا حداقل بخشی از آنرا پوشش دهند.

در این حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری داخلی نوروز را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن و با تخفیف خریداری کنید و سفری ارزان را داشته باشید. این تخفیف ها مخصوصاٌ برای تعطیلات عید که تورها گرانتر هستند بسیار عالی هستند.

تور ارزان داخلی نوروز

اما حالت دوم زمانی رخ می دهد که هتل های یک پکیج شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد هم باید گفت، کارگزاران یا آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، در مقاصد محبوب گردشگری، از قبل اقدام به رزرو تعدادی هتل می کنند و آنها را برای اقامت مسافرانشان آماده می کنند.

آنها با تعدادی هتل قرارداد بسته و متعهد می شوند که تعداد مشخصی مسافر را در یک بازۀ زمانی معین به هتل بفرستند یا در این بازۀ زمانی تعداد مشخصی از اتاق های هتل را پر کنند. اگر به پکیج های تورها دقت کنید، تعدادی هتل را از دو تا پنج ستاره مشاهده می کنید که از کمترین تا بیشترین قمیت مرتب شده اند. این هتل ها همان هتل هایی هستند که با آنها قرارداد بسته شده است.

به عنوان مثال، در مقاصد محبوبی مانند کیش، قشم یا مشهد، این همکاری با هتل ها انجام می شود و برای بازۀ زمانی فصل بهار یا تعطیلات عید نوروز قرارداد بسته می شود. آنها با استفاده از این هتل ها و آن پروازهای چاتری و سایر خدمات گردشگری مانند ترانسفر فرودگاهی، گشت های شهری و خدمات راهنما و تورلیدر، یک برنامۀ سفر را مهیا کرده و یک پکیج تور آماده می کنند و برای فروش آن اقدام می کنند.

قیمت تورهای نوروزی داخلی
تور داخلی نوروز

اما اگر حس کنند تا انتهای بازۀ تعیین شده در قرارداد نخواهند توانست به تمام تعهد خود عمل کنند، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور داخلی نوروز سعی می کنند مسافران بیشتری را ترغیب به خرید تور کنند تا از ضرر و زیان جلوگیری کنند یا حداقل بخشی از آنرا پوشش دهند.

نکته ای که وجود دارد این است که در این حالت ممکن است تخفیف ها روی تمام قیمت های پکیج رخ ندهند و تنها یک یا چند هتل که هنوز به ظرفیت تعیین شده در قرارداد نرسیده اند شامل تخفیف شوند.

اما در کل در این دو حالت است که شما تبلیغات تور ارزان داخلی نوروز را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن و با تخفیف خریداری کرده و به سفر بروید. اما همانگونه که گفته شد و از نام تورهای لحظه آخری پیداست، این تورها در لحظات آخر و دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند و از جهت باید برای سفر آماده باشید و ساکتان بسته باشد.

از طرف دیگر باید از نظر مالی با هزینه های فوری سفر مشکلی نداشته باشید و از نظر کاری نیز با مرخصی یا حاضر نشدن در محل کار مشکلی نداشته باشید. دقت داشته باشید که تمام این موارد شامل حال همراهان شما نیز می شود.

سفر به کجا

در این قسمت از مطلب می خواهم بگویم که برای سفرهای نوروزی داخلی ، چه گزینه هایی را در پیش رو دارید. ابتدا باید بدانید برای گشتن در داخل کشور، می توانید از هم از وسیلۀ نقلیه شخصی و هم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. مثلا می توانید با اتوبوس، قطار یا هواپیما به سفر بروید.

از طرف دیگر چه در سفر با خودرو خودتان و چه اینکه با خرید بلیط هواپیما، اتوبوس یا قطار به سفر بروید، می توانید تنها یا گروهی سفر کنید. منظورم از سفر تنها، یعنی خود و خانوادۀ خودتان به سفر بروید. یا اینکه تعدادتان در حد جمع خانوادۀ خودتان باشد. هم اینکه می توانید چند خانواده یا چندین دوست باشید و بصورت گروهی به سفر بروید.

از طرف دیگر می توانید توری را انتخاب کنید که فقط جمع خودتان در آن باشند و یا یکی از تورهای نوروزی ایران گروهی را بخرید. در این موارد دستتان باز است و می توانید در زمان بررسی مشخصات تورهای داخلی نوروزی از بین تورها، آن توری که مد نظرتان را انتخاب کنید.

گشت های شهری در خرید تور داخلی نوروز نیز، به همین صورت است. معمولا تعداد نفرات شرکت کننده در آنها، به تعداد نفرات ظرفیت یک ون توریستی و یا یک مینی بوس یا میدل باس است. این تعداد معمولا ظرفیت نرمال شرکت کنندگان در گشت های شهری می باشد.

توضیحات

حتما می دانید که عید نوروز، یکی از بهترین زمان های سال برای مسافرت است. در این دو هفته، به دلیل تعطیلی که در اکثر مشاغل و تمام مدارس وجود دارد، خانواده ها می توانند، بدون مشکل، همگی با هم به مسافرت بروند. از طرف دیگر، آب و هوا در ابتدای بهار، بسیار عالی و مناسب برای سفر کردن است.

همچنین شما، یکسال تمام را کار کرده اید و یا مشغول درس و تحصیل بوده اید. بنابراین می توانید در تعطیلات عید، به سفر بروید و خستگی یک سال را از جسم و ذهنتان بیرون کنید. ضمن اینکه این سفر انرژی شما را برای شروع یک سال با ذهنی باز و آزاد و روحی تازه شده صدچندان می کند.

پس در برنامه ریزی زندگی شخصی خود، بهتر است این زمان را به سفر اختصاص داده و اقدام به خرید تورهای نوروزی داخلی کنید و به سفر بروید. ضمن اینکه می توانید در این سفر، از خانواده یا دوستانتان بخواهید که اگر مایل بودند، همراه شما باشند تا لذت سفر گروهی و دسته جمعی را تجربه کنید. باید بدانید که اگر همراهانتان خوش سفر باشند و هم دل و همانند شما باشند، لذت سفر گروهی، بسیار بیشتر از سفر تنهایی و با تعداد نفرات محدود می باشد.

پس در بررسی مشخصات تورهای نوروزی داخلی ، ببینید کدامیک از تورها را می توانید با تعداد نفرات بیشتر و خریداری کنید که اگر همراهان بیشتری داشتید، بتوانید از آن تور استفاده کنید. همچینی در کسب اطلاعات برای رزرو تورهای نوروزی داخلی ، روی کمک و راهنمایی ما حساب کنید.

مقاصد گردشگری ایران

در این قسمت از مطلب، می خواهم بگویم چه مقاصدی برای سفر داخلی نوروزی وجود دارد و با چه شرایطی می توانید برای سفر اقدام کنید و هر کدام چه ویژگی هایی دارند. ابتدا در تصمیم گیری باید تعداد نفراتی که برای سفر همراه شما هستند را در نظر بگیرید.

نکتۀ بعدی این است که باید از بین تمام تورها، به بررسی قیمت تورهای نوروزی داخلی بپردازید و ببینید که کدامیک از آنها، با بودجه ای که برای سفرتان در نظر دارید، همخوانی دارد. پس از مشاهدۀ قیمتها، باید ببینید که اکثر افرادی که قصد سفر با آنها را دارید، تمایل دارند به کجا سفر کنند. در این مورد مقاصدی که هنوز نرفته اید اولویت دارند. اما اولویت دوم افراد، معمولا مکانها و شهرهایی است که قبلا رفته اند و تجربیات شیرین و لذت بخشی را داشته اند و با آن شهر آشنایی بیشتری دارند.

آنها دوست دارند عزیزان و دوستانشان که می خواهند سفری خاطره انگیز را داشته باشند، از این تجربه و لذت محروم نشوند و مانند آنها، همین لذت را از سر بگذرانند. پس مقصد قبلی سفرشان را به شما پیشنهاد می کنند. نکتۀ دیگر در انتخاب مقصد سفر، تعداد نفرات شماست. برخی از مسیرها برای تعداد نفرات کم شاید مناسب نباشد و برخی برای تعداد زیاد از حد جذاب نیست. پس تعداد نفرات گروه شما، در انتخاب مقصد سفر مهم است.

در ادامه

در ادامۀ این مطلب باید بگویم شما در انتخاب مقصد سفر ابتدا باید بدانید که می خواهید از چه وسیله ای برای سفر استفاده کنید. آیا می خواهید با وسیلۀ نقلیۀ شخصی به سفر بروید و یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده خواهید کرد. اتوبوس، قطار یا هواپیما انتخابهایی هستند که می توانید برای سفرتان داشته باشید.

رزرو مکانی برای روزها و شبهایی که در مقصدتان اقامت داشتید بسیار مهم است. ممکن است در مقصد خانه یا ویلایی شخصی داشته باشید و یا اینکه به خانۀ اقوام و دوستانتان بروید. اگر هیچکدام از این موارد در دسترس شما نبود، حتما باید برای اقامتتان مکانی مانند هتل یا هتل آپارتمان یا مهمانسرا و یا سایر اقامتگاههای موجود را از قبل رزرو کنید که با مشکل پر بودن مکانهای اقامتی مواجه نشوید.

ضمن اینکه برای ایاب و ذهاب در شهر مقصد نیز می توانید تمام انواع وسایل حمل و نقل عمومی معمول در ایران استفاده کنید که مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اما شهرهایی که برای سفرهای نوروزی داخلی بعنوان مقصد سفر شناخته می شوند بسیار زیاد و متنوع هستند. با توجه به وسعت ایران، تنوع آب و هوایی نسبتا خوبی وجود دارد که می توانید با توجه به علایق شخصی خود و همراهانتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

قیمت تور داخلی نوروز
تور ارزان داخلی نوروز

بیشتر بدانید

در مورد اینکه در عید نوروز به کجاها می توانید سفر کنید باید از تورهای نوروزی داخلی زیر نام ببریم. مهمترین ها شهرهای کیش، قشم، مشهد، اهواز، اصفهان و شیراز هستند. مقاصد مهم دیگری مثل شهرکرد، لرستان، تبریز، شهرهای شمالی، قم و چابهار نیز شهرهایی هستند که می توانید در سفرهای نوروزی داخلی آنها را انتخاب کنید.

شهر تهران نیز بعنوان پایتخت ایران، بیشتر بعنوان مقصد کاری یا تجاری شناخته می شود اما در ایام نوروز، بعنوان مقصد گردشگری بسیار جذابی برای ساکنین شهرهای دیگر و البته خود مردم تهران می باشد. تورهای شهری که در این ایام برای بازدید از دیدنی های بسیار زیاد شهر تهران وجود دارد، می تواند تمام روزهای تعطیلات نوروزی شما را پر کند.

برای رفتن به بیشتر این شهرها، پرواز وجود دارد و البته قطار نیز وسیلۀ سفر مطلوبی است که جذابیت های خود را دارد. بسیاری از مسافران بخاطر قیمت مناسب و البته راحتی سفر با قطار آنرا انتخاب می کنند اما در استفاده از آن مبدا و مقصد شما بسیار اهمیت دارد. در پرواز نیز باید مبدا و مقصد را در نظر بگیرید که آیا برنامۀ پروازی برای شهر شما تا مقصد سفرتان وجود دارد یا خیر.

اتوبوس نیز وسیله ای مناسب، ایمن و ارزانتر برای سفرهای نوروزی داخلی شماست که می توانید از آن برای سفرتان استفاده کنید. استفاده از هرکدام اینها یا استفاده از وسیلۀ شخصی برای سفر، به مبدا و مقصد سفر، زمان طی مسافت بین مبدا و مقصد، شهرهای بین راه، هزینه های آن و البته تعداد نفراتتان بستگی دارد.

در آخر

در آخر اینکه، برای انتخاب مقصد، ابتدا به بررسی مشخصات تور داخلی نوروز و همچنی قیمت تورهای نوروزی داخلی بپردازید. پس از انتخاب مقصد اقدام به رزرو تور داخلی نوروز کنید. در این زمینه می توانید روی راهنمایی و مشاورۀ ما نیز حساب کنید.

ضمن اینکه برای رزرو تورهای نوروزی داخلی می توانید با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 نیز تماس بگیرید. همچنین می توانید برای راحتی بیشتر فرم مشاوره را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و راهنمای شما در انتخاب مقصد و خرید تور مورد نظرتان باشیم.