تورهای نوروزی هند

این مطلب در مورد تورهای هند ویژه نوروز و قیمت تورهای نوروی هند می باشد. در ادامه نیز اطلاعات کاملی از مشخصات تورها و شرایط خرید یا رزرو تورهای نوروزی هند گردآوری شده که پیشنهاد می کنم این صفحه را با دقت مطالعه نمایید تا بتوانید اطلاعات کاملی از قیمت تورهای هند ویژه نوروز و همچنین شرایط مقصد و شرایط تورهای نوروزی هند داشته باشید.

در صفحات مرتبط با این صفحه، در صفحۀ تورهای خارجی می توانید اطلاعات تورهای خارجی و در صفحۀ تورهای داخلی می توانید اطلاعات و قیمت تورهای داخلی را مشاهده و مقایسه نموده و مقصد و تور مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس اقدام به خرید تورتان نمایید.

همچنین اگر سوالی داشتید می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تورهای هند ویژه نوروز را برایتان انجام دهیم.

قیمت تورهای نوروی هند
قیمت یک تخته
$3390+ نرخ پرواز
  • پرواز قطری
  • یک نفر بزرگسال
قیمت کودک بدون تخت
$990+ نرخ پرواز
  • پرواز قطری
  • 2 تا 4 سال

خدمات تور:

پرواز رفت و برگشت با هواپیمایی قطری، اقامت در هتل 5 ستاره با صبحانه، تراسنفر فرودگاهی و زمینی، پروازهای داخلی، ویزای توریستی، بیمه مسافرتی، لیدر فارسی زبان و راهنمای محلی و گشت های شهری طبق برنامه تور به همراه تور لیدر و راهنما.

مسیر سفر:

رفت از تهران به دوهه و سپس دهلی، دهلی 3 شب، دهلی آگرا زمینی، آگرا 2 شب، آگرا جیپور زمینی، جیپور 3 شب، جیپور بمبئی هوایی، بمبئی 3 شب، بمبئی – گوا هوایی، گوا 4 شب، برگشت از گوا به دوهه و سپس تهران.

شب اول سفر با توجه به اختلاف زمانی و مسافت، در پرواز سپری خواهد شد.

برنامۀ گشت ها:

روز اول: در پرواز و مسیر رفت. روز دوم: گشت شهری دهلی. روز سوم: گشت شهری دهلی. روز چهارم: گشت شهری آگرا. روز پنجم: گشت شهری آگرا ( تاج محل ). روز ششم: گشت شهری باستانی فاتح پور سیکری ( در مسیر آگرا – جیپور ). روز هفتم: گشت شهری جیپور. روز دهم: گشت شهری بمبئی. روز سیزدهم: گشت شهری گوا.

مابقی روزهایی که ذکر نشده اند مسافران برنامۀ آزاد دارند و در اختیار خودشان هستند.

قوانین:

در صورت عدم صدور ویزا از سفارت هند، مبلغ ورودیۀ سفارت از مبلغ تور کسر و مابقی مبلغ مسترد خواهد شد.

مسئولیت کنترل ممنوع الخروجی به عهدۀ مسافر می باشد.

مسافران محترم موظف هستند در زمان تعیین شده برای انگشت نگاری، در محل تعیین شده حضور یافته و کار انگشت نگاری را انجام دهند.

کشور هند

در این قسمت از این صفحه می خواهم توضیحاتی را در مورد کشور هند و جغرافیا و آب و هوا و دیدنی های آن بیان کنم تا بتوانید دید خوبی در مورد این کشور داشته باشید تا اگر قصد رزرو تورهای نوروزی هند داشتید، برنامه ریزی درستی برای سفرتان داشته باشید.

ضمن اینکه قیمت تورهای نوروزی هند در قسمت مختص خود نیز آمده است تا بتوانید قیمتها را مشاهده کنید و بتوانید مقایسۀ خوبی با سایر قیمتها داشته باشید و تصمیم درستی در مورد سفرهای نوروزی خود و همراهانتان را داشته باشید.

همچنین همکاران و کارشناسان ما آماده اند تا پاسخگوی سوالات شما در زمینۀ تورها و دیدنی های هر مقصد گردشگری که مایلید به آن سفر کنید باشند. پس یا با ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره و تماس را در انتهای این صفحه پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

قیمت تورهای نوروزی هند
قیمت تورهای هند ویژه نوروز

تصمیم گیری

ابتدا باید در مورد تصمیم گیری برای انتخاب تورهای نوروزی صحبت کنیم. اینکه بتوانید به درستی مقصد سفرتان را انتخاب کنید و برای روزهای سفرتان در زمان انجام مسافرت برنامه ریزی نمایید. اولین موردی که برای این تصمیم باید در نظر داشته باشید، تعداد نفراتی است که همراه شما هستند. آیا می خواهید با خانوادۀ کوچک و چند نفرۀ خود سفر کنید، یا از اقوام و دوستان همسفرانی دارید.

پس از  اینکه تعداد همسفرانتان را مشخصت کردید، باید بودجۀ سفر را تعیین کنید. با توجه به نظر تمام همراهانتان، تعیین کنید که در کل، برای این سفر نوروزی، چه مقداری هزینه خواهید کرد. در نظر داشته باشید که بخشی از هزینۀ سفر، صرف خرید تور می شود و بخشی دیگر، هزینه های شما در مقصد خواهد بود. مثلا قیمت تورهای هند ویژه نوروز را که پرداخت کردید، هزینه های شما در مقصد شامل رفت و آمد، بلیط و ورودی ها، خورد و خوراک و خرید خواهد بود.

سپس قیمتها را مقایسه کنید تا بدانید کدام تورها، با بودجۀ شما همخوانی دارد. پس از آن، باید ببینید که شما و همسفرانتان، قبلا به کجاها سفر کرده اید. آیا می خواهید مقصد جدیدی را تجربه کنید یا به پیشنهاد یکی از همراهانتان و با توجه به تجربۀ سفر قبلی او، قصد دارید یک شهر یا کشور را برای سفر انتخاب کنید. اینها مواردی هستند در انتخاب مقصد، مهم و تاثیرگذار هستند.

توضیحات

حالا باید در مورد کشور هند و مشخصات و شرایط کلی این کشور توضیحاتی را ارائه کنم. ابتدا باید بدانید که هند، کشوری آسیایی و در جنوب این قاره واقع شده است و دومین کشور پر جمعیت جهان است. شبه جزیرۀ هند، از تنوع زیستی، طبیعی، جغرافیایی، قومی، مذهبی، زبانی و فرهنگی بالایی برخوردار است.

این تنوع را در زمینه های مختلف زندگی و طبیعت و جغرافیای این کشور پهناور، می توان دید و به نوعی می توان گفت، کشور هند، از لحاظ تنوع در تمام زمینه ها، مانند یک قاره است. بنابراین، رفتن به این کشور و دیدن آن، می تواند بسیار جذاب و جالب توجه باشد. پس از بین تورها، تورهای نوروزی هند را انتخاب کنید و به این سفر شگفت انگیز بروید.

این کشور از نظر جغرافیایی از شمال با سه کشور بوتان، نپال و چین، از جنوب با اقیانونس هند، دریای عرب و خلیج بنگال، از غرب با پاکستان و از شرق با میانمار و بنگلادش هم مرز است. در اقیانوس هند نیز با میانمار و سریلانکا هم مرز است. جزایر نیکوبار و آندمان هند نیز با تایلند، اندونزی و میانمار مرز مشترک آبی دارد.

رزرو تورهای نوروزی هند
تورهای هند ویژه نوروز

جغرافیا و آب و هوا

جغرافیای هند، با توجه به وسعت و گسترش آن، بسیار زیبا و جذاب است. این کشور در جنوب، دارای بیابان است و در شمال، رشته کوههای هیمالیا قرار گرفته است. در طبیعت آن، می توانید بیابان، جنگل، کوهستان، فلات، تپه، دریاچه، رود، دریا و اقیانوس را ببینید. تمام آنچه که در جغرافیای جهان در هر گوشه قابل مشاهده است، در این کشور، یکجا جمع شده است.

آب و هوای این کشور نیز، با توجه به همان چیزی که در مورد جغرافیای آن گفته شد، و با توجه به موقعیت مکانی این کشور در کرۀ زمین، در جنوب گرم و بیابانی است مانند بیابان تاتار، و در شمال، کوههای پوشیده از برف و طبیعتی سرد و بارانی با آب و هوایی متغییر است. مناطق کم بارش جنوبی، به نوعی دیدنی هستند و مناطق پر بارش شمالی، نیز با توجه به وجود آب کافی و با توجه به ایجاد خاک حاصلخیز برای رویش گیاهان و جنگلها و کشاورزی، به شکلی دیگر جالب توجه و جذاب هستند.

اگر می خواهید برای خرید تورهای هند ویژه نوروز اقدام کنید، به شرایط آب و هوایی در زمانهای مختلف آن دقت کنید. در ماههای مارس، آپریل و می، هوا گرم و خشک است. در ژوئن، جولای و سپتامبر هوا بارانی است. در دسامبر، ژانویه و فوریه هوا سرد و خشک است و اکتبر و نوامبر، هوا معتدل است. گرچه در جنوب این کشور، تابستان گرم است و زمستان معتدل و در شمال، زمستان سرد است و تابستان معتدل. پس به زمان سفرتان دقت داشته باشید.

شهرها

این کشور دارای 28 ایالت و 7 ناحیه است و حکومت دموکراسی آن، با توجه به جمعیت بالای یک میلیارد نفری هند، بعنوان بزرگترین دموکراسی جهان شناخته می شود. شهر دهلی نو پایتخت کشور هندوستان است که به عنوان دومین شهر بزرگ جهان شناخته می شود. این شهر پر است از جاذبه های توریستی جذاب و دیدنی و مراکز خریدی که حتما خاطراتشان را فراموش نخواهید کرد.

اما شهر بمبئی به عنوان هفتمین شهر بزرگ جهان و بزرگترین بندر هند نیز در میان مردم، از اهمیت تجاری، سیاسی بالای برخوردار است. شهرهای بنگلور، چنای، احمدآباد، حیدرآباد، پونه یا پونا، سورات نیز از شهرهای بزرگ هندوستان هستند که جزو صد شهر بزرگ جهان شناخته می شوند.

شهر کلکته، دهمین شهر بزرگ جهان با رستورانهای عالی و شلوغ نیز از مهمترین و زیباترین شهرهای کشور هند است. معمولا در سفر به هند، به این شهر سفر نمی کنند، اما این شهر نیز از جذابت های بالایی برای گردشگران برخوردار می باشد. پس اگر اقدام به رزرو تورهای نوروزی هند کردید، حتما در سفرتان برای دیدن این شهر نیز برنامه ریزی کنید.

تورهای نوروزی هند
قیمت تورهای هند ویژه نوروز
دیگر شهرها

شهر آگر با دیدنی های بسیار زیاد، شهر جیپور با دیدنی ها و مراکز خرید فراوان، شهر گوا با سواحل زیبا و عالی، مناطق پنجاب، جامو و کشمیر، هر کدامشان پر هستند از جاذبه های طبیعی و توریستی که اگر بخواهید همۀ آنها را ببینید، باید چند سال در را در این کشور سپری کنید.

حیدرآباد شهری فرهنگی است که بواسطۀ موسیقی نیز شهرت دارد و برای ادامۀ تحصیل شهری مناسب می باشد. شهر چنای که شهری مشهور در صنعت اتومبیل است، با شهرسازی که سنت و مدرنیته را آمیخته بسیار جالب توجه است. بنگلور که سومین شهر پر جمعیت جهان است برای تحصیل و سفر عالی است.

دیدن شهر صنعتی کانپور در شمال هند نیز خالی از لطف نیست. پس تورهای نوروزی هند را از دست ندهید و به این کشور زیبا و جذاب و دیدنی سفر کنید تا بخشی از شگفتی هایی که حتی ممکن است به ذهنتان هم نرسد را ببینید. در ادامه همراه من باشید تا با این جاذبه ها آشنا شوید.

سایر توضیحات

تنوع فرهنگی نیز همانگونه که گفته شد بسیار بالاست. در این کشور حدود 150 گویش و زبان مختلف وجود دارد که زنانهای هندی و انگلیسی دو زبان اصلی و رسمی این کشور هستند. البته قبل از دوران استعمار بریتانیا، زبان دوم این کشور زبان فارسی بوده است. مذاهب گوناگونی نیز، برگرفته از هندوئیسم، اسلام و مذهب بودایی، در این کشور بوجود آمده است.

اگر اقدام به رزرو تورهای نوروزی هند کردید، از نواحی طبیعی حفاظت شده هند نیز دیدن کنید. این نواحی علاوه بر اینکه هر کدام پوشش گیاهی مختص خود  را دارد، زیستگاه حیواناتی جذاب و دیدنی هستند. شیرهای آسیایی، ببر، فیل آسیایی، انواع پرندگان، تمساح و کرگدن تک شاخ هندی از جمله حیواناتی هستند که در این کشور، در زیستگاههای طبیعی و حفاظت شده زندگی می کنند.

اما در ادامه باید در مورد جاذبه های گردشگری که شامل جاذبه های طبیعی و جاذبه های توریستی دست ساز هستند توضیحاتی را بیان کنم. اما جالب است بدانید که برخی از جاذبه های طبیعی هندوستان، دست ساز هستند. مانند جنگل مولای که توسط یک نفر با همین نام ساخته شده. یا پارک های ملی که در عین اینکه در طبیعت هستند و محیط زندگی حیوانات وحشی هستند، توسط انسانها حریم گذاری و اداره می شود. اما نکتۀ دیگر این است که جاذبه های گردشگری این کشور به قدری زیاد است که فقط فهرست وار از آنها نام خواهم برد.

دیدنی های بمبئی

دیدنی های این شهر زیبا شامل، دریاچۀ پاوانا که مردم بمبئی نیز بسیار زیاد به این منطقۀ تفریحی می روند، مرکز ملی هنرهای نمایشی که مخصوص هنرهای تاتر، فیلم، رقص، موسیقی، عکاسی، ادبیات و هنرهای جدید می باشد، پارک آبی واتر کینگدوم، باغهای معلق یا باغهای فیروزه شاه مهتا که باغهایی پلکانی هستند، معبد مومبادوی که معبد قدیمی و مشهور این شهر است و غارهای کانهری که مجموعه ای از غارها و یادبودهای حجاری شده سنگی و سنگ نوشته ها و مجسمه ها در پارک ملی سانجی گاندی است می باشد.

رختشورخانه بمبئی یا دوبی گات که فضایی وسیع و روباز است با مردانی در حال شستشوی ملافه ها در حوضچه ای به طول صد متر هستند، مسجد مغول یا مسجد ایرانیان که توسط یک معمار ایرانی ساخته شده، میان گذر کولابا یا خیابان شهید بهجت سینگ که از بهترین مراکز خرید بمبئی است، بلوار مارین درایو که در امتداد ساحل است و برای پیاده روی مناسب است و مرکز خرید استریت فونیکس در مرکز شهر که شامل مرکز خرید، هتل، قسمت تجاری و قسمت مسکونی است از دیگر دیدنی های شهر بمبئی هستند.

پایانه چاترا شیوا چی که در گذشته با نام پایانه ویکتوریا شناخته می شد و ترمینال راه آهن شهر بمبئی است، دروازه هند، منطقه کوبالا که محله ای با محیط و فضای فرهنگی، رستوران، کافه و خیابانهای جذاب و دیدنی است، پارک ملی سانجی گاندی که از بزرگترین پارکهای ملی جهان و در حاشیۀ شهر بمبئی است، درگاه حاج علی که به مسجد یا آرامگاه حاج علی نیز مشهور است در ساحل دریا به شکلی جزیره مانند با یک راه اصلی ساخته شده است و موزۀ پرنس ولز که موزه اصلی شهر بمبئی است نیز از دیگر جاذبه هایی هستند که در این شهر می توانید ببینید.

قیمت تورهای نوروزی هند
رزرو تورهای نوروزی هند
سایر جاذبه های بمبئی

حتما به خاطر داشته باشید، پس از مشاهدۀ قیمت تورهای نوروزی هند و سپس رزرو تورهای نوروزی هند ، باید از شهر بمبئی و جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید. این شهر بسیار جذاب و دیدنی است و لحظات خاطره انگیزی را برایتان رقم خواهد زد.

از دیگر جاذبه های گردشگری بمبئی می توان به ساحل جوهر، مرکز خرید آر سیتی، فواره فلورا در جنوب شهر، مرکز خرید اوبروی، مرکز خرید رگولیلا، تفرجگاه باند استند که با طول بیش از یک کیلومتر در امتداد دریا و در ساحل غربی بمبئی و برای پیاده روی بسیار عالی است و بازار چور یا شور بازار یا بازار دزدها که در قلب منطقه مسلمان نشین و از بزرگترین بازارهای محلی هندوستان است، اشاره کرد.

سایر دیدنی های این شهر نیز شامل، پل باندرا ورلی سی لینک، کلیسای مونت مری که روی یک تپه و مشرف به دریای عرب ساخته شده است، معبد پاگودای جهانی ویپاسانا که معبدی در یک شبه جزیره است، مرکز خرید فونیکس مارکت سیتی که یک مگا مال معروف است، ساحل چپاتی یا ساحل چوپاتی در مارین درایو بمبئی و معبد بابولنس که از قدیمی ترین معابد بمبئی است می باشد.

آخرین دیدنی ها نیز شامل، مرکز خرید اینفینیتی که نخستین مرکز خرید هند با ترن هوایی است، بازار گرافورد، بازار باپو، گالری هنری جهانگیر با چهار تالار نمایش، حوض بانگانگا در تپۀ مالابار و ناحیه نریمان پوینت که منطقه ای با ساختمانهای اداری، تجاری و هتلهای بلند است می باشد.

دیدنی های دهلی نو

از دیدنی های شهر شامل، قلعۀ سرخ یا لال قلعه دهلی، قطب منار، معبد نیلوفر آبی با معبد لوتوس که توسط یک معمار ایرانی با سنگ مرمر سفید ساخته شده است، بازار چاندنی چوک که یک بازار رنگارنگ، شلوغ و متنوع است و شامل بازار کاترا نیل برای پارچه، بازار باکیرات پالاس که بزرگترین بازار محصولات الکترونیکی آسیا و همچنین تجهیزات پزشکی است، بازار کاری بائولی برای ادویه جات و همچنین قسمت غذاهای خیابانی و رستورانها و کافه ها می باشد و مقبره همایون می باشد.

باغهای لودی که یک پارک با تعدادی مقبره و آرامگاه است، کاخ راشتراپاتی باوان که کاخ ریاست جمهوری دهلی نو است، باغ پنج حس در نزدیکی مجموعۀ قطب که مجموعه ای از باغهای مختلف و متنوع  با استخرها و گیاهان و گلهای متنوع و زیبا است، گالری هنر مدرن دهلی، موزه ملی دهلی نو که بزرگترین موزه در هندوستان است، مسجد جامع دهلی یا مسجد جهان نما از بزرگترین مساجد هند و گورودوارابنگلا صاحب یا گودواره بنگلا صاحب که مهمترین عبادتگاه مذهب سیک است از دیگر دیدنی های این شهر شگفت انگیز هستند.

در هنگام استفاده از تورهای هند ویژه نوروز ، حتما از مکانهای دیدنی این شهر زیبا و کهن دیدن کنید. دیگر جاذبه های دهلی شامل، آب انبار آگراسن کی بائولی یا پانی انبار که قبلا بخشی از مسجد جامع بوده، پارک سوندری یا قلمستان سوندری یا باغ عظیم که مجموعه ای از باغها، بناها و دریاچه است، معبد سری و قلعه تغلق آباد می باشد.

رزرو تورهای نوروزی هند
قیمت تورهای نوروزی هند
در ادامه دهلی

از دیگر دیدنی های این شهر می توان به، معبد دیگامبار جین لال ماندیر که از قدیمی ترین معابد آیین جین است و در مقابل قلعه قرمز قرار گرفته، خیابان پارانته، والی گالی که یک خیابان باریک و مشهور با نانوایی هایی که نان پارتا می فروشند، بازار دیلی هات که بازاری بزرگ و روباز برای فروش آثار هنری، غذاهای هندی و صنایع دستی است و معبد آکشاردام که متعلق به آیین هندو است اشاره کرد.

دروازه هند دهلی، آرامگاه صفدر جنگ، گاندی اسمیرسیتی یا خانه پیرلا که محل ترور گاندی بوده است، بازار سارو جینی ناگار در جنوبغربی دهلی برای خرید انواع لباس و پارچه، پارک ملی جانور شناسی دهلی با بیش از 130 گونۀ مختلف جانوری و پرندگان، موزۀ نیروی هوایی هند و محله کارول باغ که محله تجاری و مسکونی در قلب دهلی نو است و دارای خیابانهایی معروف است که برای خرید بسیار عالی است و بازار غفار و خیابان اجمل نیز در آن واقع شده است از دیگر مکانهای دیدنی شهر دهلی هستند.

از دیگر جاذبه ها این شهر، درگاه حضرت نظام الدین اولیا که مقبرۀ یک عارف مشهور هندی است، بازار پالیکا که بازاری زیر زمینی است، بازار لاجپات ناگار که بیشتر زیورآلات، پوشاک و لوازم مخصوص بانوان را ارائه می کند، روستای حوض خاص یا محلۀ حوض خاص که محله ای اعیان نشین در جنوب دهلی است، قلعه پوراناکیلا، خیابان خاری بائولی یا بازار خالی بائولی که بزرگترین بازار ادویۀ آسیا است و بازار ساوت اکستنشن که بازاری بزرگ و مشهور در یکی از ثروتمندترین مناطق شهر است هستند.

اگر چیزی از قلم نیافتاده باشد، آخرین دیدنی های این شهر نیز شامل، منطقۀ کونات پلیس که از بزرگترین مناطق تجاری، اداری، بازرگانی و کاری در هند است، بازرا گریتر کیلاش یا GK که بازار و فروشگاه در جنوب شهر است و بازار خان می باشد. بنابراین پس از رزرو تورهای نوروزی هند ، در این شهر از وقت خود به درستی استفاده کرده و این دیدنی ها را از دست ندهید.

گوا

دیدنی های گوا شامل کلیسای بوم ژنروس، شهر قدیم گوا در غرب گوا، ساحل آگوندا در روستایی به همین در گوای جنوبی، ساحل آشوم در گوای شمالی، ساحل آروسیم در گوای جنوبی، ساحل کوئریم یا ساحل کری در شمالی ترین قسمت گوا، ساحل پالولم در گوای جنوبی و معبد شانتادورگا با مجسمه هایی از خدایان هندو می باشد.

محله فونتیناس با معماری هندی و اسپانیایی، کلیسای سنت فرانسیس آنیس در فاصلۀ 30 کیلومتری شهر بانچی در میدان اصلی گوای قدیم، آبشار دودهساگار به معنی دریای شیر که چهارمین آبشار بلند هند و پناهگاه پرندگان سلیم علی از دیگر دیدنی های شهر گوا می باشد.

از سایر جاذبه های گردشگری گوا می توان از قلعه ریس ماگوس که قدیمی ترین قلعه گوا است، بازار مارگو مخصوص ارائه محصولات محلی و خوراکی، کلیسای سنت سباستین پانچی، معبد مانگشی در گوای شمالی، شنبه بازار شبانه مکی با بیش از صد غرفه از صنایع دستی گوا، چینی و تبتی و غذاهای محلی و جمعه بازار ماپوسا مخصوص ادویه، ماهی و محصولات محلی نام برد.

رزرو تورهای نوروزی هند
قیمت تورهای نوروزی هند
دیگر دیدنیهای گوا

در سفر به هند در هر زمانی، مخصوصا در زمان رزرو تورهای نوروزی هند و سفر به این سرزمین زیبا، حتما به شهر ساحلی گوا نیز بروید و آنرا ببینید. زیرا این شهر در میان تمام شهرهای زیبا و عجیب هندوستان، واقعا زبانزد و جذاب است. در بررسی قیمت تورهای هند ویژه نوروز نیز، زمانی که پکیجها را بررسی می کنید، به برنامۀ سفر دقت داشته باشید که در میان شهرها، برنامۀ سفر به گوا نیز وجود داشته باشد.

ساحل کاتولیم در گوای شمالی، ساحل کالا نگوته در گوای شمالی، قلعه چاپورا، کلیسای سنت آندرو، کلیسای جامع گوا یا کلیسای سانتا کاترینا، غارهای پانداوا یا غارهای آروالم که از غارهای دست کند است، کلسای بانوی مقدس پانجیم، بازار آنجونا که هر چهارشنبه در ساحل آنجونا  ساحل آرامبول یا ساحل هارمن که شمالی ترین ساحل گواست سایر دیدنی های این شهر می باشند.

و آخرین دیدنیهای شهر گوا، شنبه بازار شبانه آریورا، آبشار اروالم، قلعه آگوادا یا قلعه پرتغالی در گوای شمالی، بازار پانجی که بزرگترین بازار گواست، ساحل آنجونا در مجاورت دریای عرب، ساحل باگا، مرکز خرید گوا یا مال دو گوا که بزرگترین مرکز خرید گواست و مرکز خرید کاکولو یا کاکولو مال که اولین مرکز خرید گوا است، از دیگر جاذبه های گردشگری گوا هستند.

جاذبه های آگرا

یکی از شهرهای مهمی که پس از رزرو تورهای هند ویژه نوروز به آن سفر خواهید کرد، شهر آگرا است. این شهر بسیار زیبا، دلچسب و خاطره انگیز خواهد بود. اما جاذبه های گردشگری آگرا شامل مهمترین و مشهورترین بنای کشور هندوستان یعنی بنای تاج محل است. سایر دیدنی ها شامل قلعۀ سرخ در نزدیکی تاج محل، خاص محل در قلعۀ سرخ، مسجد نگینا که از بناهای زیبای قلعه سرخ است و فاتح پور سیکری که شهری تاریخی مربوط به قرن 16 میلادی است، می باشند.

کاخ جهانگیر یا جهانگیر محل که بخشی از قلعۀ آگرا است، مقبرۀ اکبر کبیر با معماری مغولی، قلعۀ سیکاندرا که مقبرۀ اکبر کبیر در آن است و چند باغ و حوض در محوطۀ آن وجود دارد، مرکز خرید آشوک کاسموس که از بهترین مراکز خرید آگرا است، مسجد موتی یا مسجد مروارید و موسسه خیرۀ مادر ترزا، از دیگر دیدنی های این شهر جذاب هستند.

دیگر دیدنی های آگرا نیز شامل، مقبرۀ اعتماد الدوله که بخاطر شباهت به تاج محل به آن تاج محل کوچک هم می گویند و در اطراف آن چند باغ و بنای دیدنی و زیبا نیز وجود دارد، مسجد جامع آگرا، باغ مهتاب که در کنار تاج محل، قلعۀ آگرا و در حاشیۀ رود جمنا ساخته شده است،  روستای کورای در بزرگراه آگرا، فرودگاه آگرا که در جنگ جهانی دوم ساخته شده است، بازرا سادار با فروشگاههایی از برندهای بین المللی و هندی، پارک ملی ساپوترا در ایالت مادیا پرادش نزدیک آگرا و پناهگاه وایلد لایف اس او اس هستند.

جاذبه های گردشگری جیپور

از دیدنی های جیپور می توان به، قلعۀ امبر در یازده کیلومتری از جیپور، قصر شهر جیپور شامل چند کاخ و بناهای دیگر است، موزۀ آلبرت هال یا موزۀ مرکزی دولت که ساختمان موزه در باغ رام نیواس در خارج از شهر و در مقابل دروازه های جدید قرار گرفته است و رصدخانۀ جانتار مانتار اشاره کرد.

کاخ مجلل محل، معبد گاویند دوجی که زیارتگاه آیین هندو است، باغ جواهر سیرکل که بزرگترین پارک دایرۀ در آسیا است و شامل مسیر مخصوص پیاده روی، باغهای گل رز و فواره های موزیکال است، گورستان گاتوره کی چاتریان در دامنه و کوهپایۀ قلعۀ ناهاگار قرار گرفته است، بازار تریپولیا و مرکز تجاری گلچا از دیگر دیدنی هایی هستند که پس از خرید تورهای نوروزی هند و سفر به جیپور می توانید مشاهده کنید.

دیدنیهای شهرهای دیگر

اما دیدنی هایی که در ایالت پنجاب وجود دارد شامل، موزۀ مهاراجه رانجیت سینگ، معبد طلایی امرتیسار یا هارماندیر صاحب یا دربار صاحب که زیارتگاه آیین سیک است و باغ جلیان والا هستند.

از جاذبه های شهر حیدرآباد می توان به مسجد چامنار، مسجد سیدی بشیر، مسجد مکه و کاخ چو محله اشاره کرد.

در جامو و کشمیر دریاچه دال، پارک ملی همیس در منطقه له که تنها منطقه حفاظت شده در ارتفاعات هیمالیا است و زیستگاه پلنگ برفی است، صومعه تیکسی که شامل ده معبد و یک صومعه و سالن اجتماعات در منطقه له می باشد، صومعه پوکتال که شبیه به کندوی زنبور عسل و بر دیوارۀ صخره ساخته شده است و قصر له در کوهها هیمالیا را خواهید دید.

و در کلکته معبد پارشناجین متعلق به آیین مذهب جین، بازار گل فروشی مالیک قات که بزرگترین بازار گل فروشی در سرتاسر آسیا است و همچنین پل هوراه که پر رفت و آمد ترین پل معلق هندوستان است در سفرهای هند ویژه نوروز ، قابل بازدید هستند.

در آخر

و در آخر، حتما قیمت تورهای نوروزی هند را در قسمت قیمتها مشاهده کنید و پس از مقایسۀ قیمتها، اقدام به رزرو تورهای نوروزی هند نمایید. و حتما از برنامۀ گشتها استفاده کنید تا با کمترین هزینه بتوانید مکانهای مهم این کشور را ببنید. برای روزهای آزاد نیز برنامه ریزی کنید و از سایر دیدنی ها، لذت ببرید.

و اگر سوالی در مورد قیمت تورهای هند ویژه نوروز یا شرایط و مشخصات تورها داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور اروپا ویژه زمستان
نوشتهٔ بعدی
تورهای نوروزی روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست