تور بمبئی گوا

در این صفحه در مورد تور ترکیبی بمبئی گوا و البته شرایط رزرو تور بمبئی گوا صحبت خواهم کرد. همچنین در پکیج این صفحه قیمت تور بمبئی گوا آمده است که سعی خواهد شد قیمت ها بر اساس تور ارزان بمبئی گوا آماده و به روز شود. بنابراین در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در مورد تور بمبئی گوا کامل و بیشتر شود.

همچنین توضیحات در مورد جغرافیا و آب و هوا و البته دیدنی های این دو شهر داده خواهد شد. در صفحات مرتبط با این صفحه نیز اطلاعاتی وجود دارد که می تواند برایتان مفید یا جذاب باشد. مثلا در صفحۀ تورهای هند ، اطلاعات سفر به این کشور آمده است. و یا در صفحۀ تورهای دهلی آگرا جیپور ، اطلاعات سفر ترکیبی به این سه شهر آمده است. و یا در صفحۀ تورهای خارجی ، قیمت و مشخصات سفر به تمام مقاصد گردشگری خارج از ایران درج شده است.

و با وجود تمام توضیحات و سایر صفحات مرتبط، اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور بمبئی گوا را برایتان انجام دهیم.

قیمت تور بمبئی گوا
شما یک شناسه معتبر جدول را که از طریق افزونه "Tablenator - Advanced Table for WordPress & WP Bakery Page Builder" رندر شود انتخاب نکرده اید!
خدامت تور بمبئی گوا
فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور بمبئی گوا
تور ارزان بمبئی گوا

توضیحات

در این قسمت از این صفحه، در مورد تور ترکیبی بمبئی گوا صحبت خواهم کرد. در پکیج این صفحه نیز، قیمت تور بمبئی گوا آمده است که سعی خواهم کرد بهترین قیمت ها را بر اساس تور ارزان بمبئی گوا آماده و به روز کنم که برای مقایسۀ قیمت ها از آن استفاده کنید و اگر قصد خرید داشتید، خریدتان نیز به صرفه و ارزان تمام شود.

علاوه بر آن، در سعی کنید به سایر صفحات سایت نیز سری بزنید و از اطلاعات آنها نیز استفاده کنید. مثلا در صفحۀ ویزای هند ، می توانید اطلاعات کاملی از ویزای این کشور و شرایط اخذ و مدارک لازم آن بدست آورید. یا در صفحۀ تورهای نوروزی هند ، اطلاعات و قیمت سفر به این کشور در تعطیلات عید نوروز آمده است.

همچنین اطلاعاتی از این تور و این دو شهر در این صفحه آمده است که با مطالعۀ آن می توانید اطلاعاتتان را برای سفر به این دو شهر کامل کنید و با آشنایی با جغرافیا و دیدنی های آنها، برای تک تک روزهای سفرتان برنامه ریزی درستی داشته باشید. ضمن اینکه با دانش در مورد جغرافیا و شرایط جوی آن، می توانید فصل درست سفر را انتخاب کنید.

بمبئی

شهر بمبئی، دومین شهر بزرگ هند و پر جمعیت ترین شهر این کشور است که در ایالت مهاراشترا قرار گرفته است. اما بمبئی به زبان پرتغالی به معنای ساحل خوب است که توسط پرتغالی ها در زمانی که این شهر تحت تسلط آنها بوده، بر روی این شهر گذاشته شده است.

اما نام بمبئی امروزه به مومبای تغییر یافته است، که نام یکی از خدایان زن هندو است. مومبای نام امروزی شهر بمبئی است که در تمام امور رسمی و نقشه های جدید و امور اداری از نام MUMBAI استفاده می شود، اما در عام مردم، معمولا نام بمبئی به کار برده می شود.

این شهر که جزو 4 شهر پر جمعیت هند و جزو 6 شهر پر جمعیت جهان است، در غرب کشور پهناور هند قرار گرفته است و مهمتر از آن، در ساحل دریای عرب واقع شده است که، بزرگترین بندر در غرب کشور هندوستان، در شهر بمبئی قرار دارد.

بمبئی را می توان مرکز بانکداری، تجارت، بازرگانی، مبادلات مالی و کشتی سازی هند دانست. در گذشته نیز این شهر مهمترین راه ارتباطی بین شبه قارۀ هند با ایران و سرزمین اعراب بوده است. در اصل راه مواصلاتی بین جنوب و شمال قارۀ آسیا، از این شهر می گذشته است.

اما مهمترین دلیل شهرت این روزهای بمبئی، بالیوود است. در دنیای امروز، سینمای هندوستان با نام بالیوود در مقابل هالیوود که مرکز سینمایی آمریکا است، شناخته می شود. در اصل بمبئی مرکز بالیوود است که از دلایل مهم شهرت این شهر می باشد. از طرف دیگر این شهر بزرگترین مرکز تولید پارچه های پنبه ای در شبه قارۀ هند است.

شهر بمبئی از اتصال 7 جزیرۀ بزرگ و کوچک، سالها پیش، یعنی زمانی که این شهر هنوز تحت سیطرۀ انگلستان بود شکل گرفت. شهری که امروزه در اصل پایتخت تجاری کشور هندوستان محسوب می شود و به عنوان بزرگترین مرکز تجاری این کشور شناخته می شود.

در کنار اینکه بمبئی بزرگترین مرکز تجاری کشور هند است، فاصلۀ طبقاتی و فقر نیز در این شهر بیداد می کند. مردم این شهر و جامعۀ هند، در این شهر شاهد کسانی هستند که ثروت فراوانی دارند و با بهترین امکانات در این شهر ساکن هستند. علاوه بر آن، بیشترین جمعیت فقیر و ذاقه نشین نیز در این شهر وجود دارد.

کپرنشینان و کسانیکه در حلبی آبادهای این شهر ساکن هستند، حتی نمی توانند خود را سیر کنند، در کنار آن، بیشترین مقدار تجارت و داد و ستد نیز در این شهر صورت می گیرد. خانه ها و قصرها در کنار حصیرآبادها و حلبی آبادها در این شهر جزو دیدنی های آن است.

قمیت تور ارزان بمبئی گوا
تور ترکیبی بمبئی گوا

جغرافیای بمبئی

همانگونه که می دانید، کشور هند در جنوب قارۀ آسیا و در نیمکرۀ شمالی زمین و البته در نزدیکی خط استوا واقع شده است. اطراف کشور پهناور هند را نیز، آبهای دریاها و اقیانوسها فرا گرفته است. شاید فاصلۀ شهرهای مرکزی هند از دریا زیاد باشد، اما شهر بمبئی شهری ساحلی است که در غرب این کشور و در ساحل دریای عرب قرار گرفته است.

این جغرافیا، باعث شده است که آب و هوای شهر بمبئی، آب و هوای نیمه استوایی باشد. رطوبت دریا در کنار رطوبت و بارانهای استوایی، باعث ایجاد یک فصل بارش در این شهر شده است.

همانگونه که کل کشور هند دارای آب و هوای نیمه استوایی است، شهر بمبئی نیز از این شرایط جوی برخوردار است. علاوه بر آن، رطوبت خاص شهرهای ساحلی و بارانهایی که در شهرهای ساحلی دریاهای وسیع و متصل به آبهای آزاد می بارد، در این شهر نیز وجود دارد.

بنابراین، در شهر بمبئی نیز مانند شهر گوا و مانند اکثر مناطق جنوبی و مرکزی کشور هند، از نظر تغییرات دما، سه فصل وجود دارد. یک فصل گرم یا تابستان که از اوایل فروردین تا اواخر خرداد است. فصل بارندگی که از اوایل خرداد تا اواخر شهریور و اوایل مهر است.

در فصل بارندگی، بارش های زیاد استوایی و بارش های دریا، به همراه رطوبت بالا در این شهر حاکم است. در این فصل هوا به نسبت فصل گرم معتدل تر است. و در نهایت فصل سرد یا زمستان که از اوایل مهر تا اواخر اسفند برقرار است. این فصل سرد، بهترین فصل سفر به کشور هند می باشد.

گوا

شهر گوا با نام سواحل گوا معروفتر است. بیشتر گردشگران به قصد دیدن سواحل گوا به این شهر سفر می کنند. آنها دوست دارند به سواحل دریای عرب و به یکی از ایالت های غربی هند بروند و از دیدن آنها لذت ببرند.

شهرت این شهر به خاطر سواحل زیبا، آبهای فیروزه ای، غذاهای دریایی، جشنواره ها، کارناوالها و فستیوالهای این شهر، آثار تاریخی و کلیساهایی که از زمان استعمار پرتقال تا امروزه ساخته شده اند و همچنین تفریحات و ورزشهای آبی و ساحلی می باشد.

جشنواره ها، فستیوالها و کارنالهای معروف این شهر شامل، جشنوارۀ بوندرام، جشنوارۀ سنت فرانسیس خاویر، جشنوارۀ شیگ مو و جشن سه پادشاه، می باشند که جزو معروفترین ها هستند.

با توجه به اینکه زمانی این منطقه تحت استعمار پرتقال بوده و سپس انگلستان، زبان های پرتقالی، انگلیسی و هندی در این ایالت رواج دارد و مذاهب هندو، مسیحیت به تعداد بیشتر و کمتر از آن مذاهب اسلام و سیک نیز در این شهر دیده می شود.

ورود به این شهر از طریق فرودگاه شهر پانجی که مرکز این ایالت است صورت می پذیرد. فرودگاه بین المللی دابولین یک فرودگاه نظامی و مسافری است که در فاصلۀ سی کیلومتری مرکز شهر پانجی قرار دارد.

این ایالت دارای فرودگاه بین المللی، ایستگاه قطار و ترمینال مسافربری اتوبوس است که از هرکدام از این طرق می توانید به این شهر بروید و بازگردید و از این شهر زیبا دیدن کنید. البته این شهر ساحلی، دارای بندر نیز می باشد که سفر دریایی را نیز به این شهر ممکن می باشد.

جغرافیای گوا

این شهر با عنوان ایالت گوا به مرکزیت شهر پانجی شناخته می شود. این ایالت از شمال با ایالت ماها راشترا، از غرب به دریای عرب و از شرق و جنوب به ایالت کاراناتاکا می رسد.

شهرهای معروف و مشهور این ایالت شامل، واسکادوگاما در جنوب این ایالت، پانجی با عنوان مرکز ایالت، مادگون، ماپوسا، مارگائو، پوندا و مورموگائو می باشند.

محصولات اصلی که در این جغرافیا و آب و هوا کشت می شود شامل بادام هندی، بادام زمینی، نارگیل، موز، خیار، بادمجان، کدو، تربچه، انبه، آناناس، آرکا، کدوحلوایی و برنج می باشد.

آب و هوای گوا

نزدیکی این شهر به مناطق استوایی و سواحل دریای عرب باعث شده است تا آب و هوای شهر متاثر از این شرایط جغرافیایی باشد. این شهر با جغرافیا و شرایط جوی شبه استوایی یا نیمه استوایی است که باران خیز است و هوای آن گرم مرطوب است.

این شهر و این منطقه دارای سه فصل است که هرکدام آب و هوا و شرایط جوی خاص خود را دارد. فصل گرم یا تابستان که از ماه مارس شروع می شود و تا ماه جون می باشد که هوا گرم و مرطوب است.

ماه معتدل تر یا پاییز که فصل بارش است و در فاصلۀ بین ماه جولای تا سپتامبر است که بارشها بیشتر و هوا معتدلتر است. و فصل سرد یا زمستان که از ماه دسامبر تا ماه فوریه است که هوا خنک تر می شود.

در آخر

و در آخر اینکه سعی شد در این صفحه اطلاعات کاملی از تور ترکیبی بمبئی گوا ارائه شود تا با برنامۀ این سفر و جغرافیای این دو شهر و جاذبه های گردشگری آندو آشنا شوید تا بتوانید هم تورتان را به درستی انتخاب کنید و هم با آگاهی در مورد دیدنی های آنها، برای تک تک روزهای سفرتان برنامه ریزی دقیق و کاملی داشته باشید.

و با وجود تمام توضیحات اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور بمبئی گوا را برایتان انجام دهیم.

تور ترکیبی بمبئی گوا
قیمت تور بمبئی گوا

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور دهلی آگرا جیپور
نوشتهٔ بعدی
تور کوالالامپور نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید