.

ویزا

در این صفحه توضیحات کاملی در مورد ویزا ، اخذ انواع ویزا ، قیمت انواع ویزا و مدارک اخذ ویزا که برای اخذ انواع روادید یا صدور انواع ویزا لازم است داده شده است. همچنین در مورد ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی ، ویزای کار ، ویزای دیپلمات و سایر انواع ویزا اطلاعات کاملی گردآوری شده است.

در مورد دعوتنامه توریستی ، دعوتنامه تجاری ، دعوتنامه کاری و سایر دعوتنامه هایی که برای اخذ ویزا و اقامت لازم است نیز، توضیحات کاملی داده شده است.

در سایر موارد نیز، در مورد اخذ پذیرش تحصیلی در کشورها و در مقاطع مختلف تحصیلی، توضیحاتی داده شده تا به اطلاعات کامل و درستی، در مورد چگونگی انجام کارهای دریافت ویزای تحصیلی دسترسی داشته باشید.

ضمن اینکه، در ادامه، در مورد مدارک لازم، شرایط و مراحل صدور و دریافت روادید، در کشورهای مختلف، به تفکیک کشور و نوع ویزا، توضیحات جامعی وجود دارد.

ویزای کانادا
380 $
ویزا آمریکا
300 $
پیکاپ ویزا کانادا از آنکارا
1250$ + 1000 lir
پیکاپ ویزا کانادا ابوظبی
480 درهم
پیکاپ ویزا آمریکا از دبی
250 درهم
پیکاپ ویزا آمریکا از ارمنستان
1.250.000 تومان

همه چیز در مورد و یزا

ابتدا و قبل از هر چیز، باید بدانیم که ویزا چیست و پس از کسب اطلاع از کلیت آن، به توضیح انواع آن و مدارک و شرایط اخذ آن بپردازیم. البته باید بدانید که، هر کشوری، انواع مختلفی از ویزا را دارد و هر کدام از ویزاها، مدارک متفاوتی برای صدور نیاز دارند.

ضمن اینکه، هر کشوری برای صدور ویزای یکسان، ممکن است مدارک متفاوتی را درخواست نماید. مثلا برای صدور ویزای توریستی، کشورهای مختلف، مدارک متفاوتی نیاز دارند.

البته لازم به ذکر است، کشورها، طبق توافقاتی که بین دولتها صورت می پذیرد، ممکن است مدارکی را برای صدور ویزا، از تبعه یک کشور بخواهند و از تبعه کشوری دیگر نخواهند. یا اصلا، برای تابعین یک کشور، اخذ ویزا را برای ورود به کشورشان، لغو نمایند.

این قوانین، کاملا داخلی است و در برخی موارد منطقه ای، که جدا از آن، به روابط بین دولتها نیز وابسته است. در ادامۀ توضیحات، حتما اطلاعات کاملتری را در اختیار شما قرار خواهم داد.

اخذ انواع ویزا

اخذ ویزا یا اخذ روادید

ویزا چیست؟

ویزا یا روادید، مدرکی است که قبل از ورود به یک کشور، باید دریافت کنید. هر شخص که تابعیت حداقل یک کشور را دارا می باشد. و برای ورود به سایر کشورها، باید ویزای آن کشور را دریافت نماید.

کشورهای مختلف برای صدور انواع ویزا برای تابعیت های مختلف، قوانین گوناگونی دارند. این قوانین، بسته به رابطۀ بین دولتها تعیین می شود. از طرف دیگر با اصطلاحی روبرو هستیم با عنوان اعتبار پاسپورت. اعتبار پاسپورت یک کشور با کشور دیگر متفاوت است. بسته به نوع حکومت یک کشور و روابطش با جامعۀ جهانی، پاسپورتش با اعتبار یا بی اعتبار می شود.

کشورهایی هستند که مردمانش، به اکثر کشورهای دنیا، بدون اخذ ویزا ، سفر می کنند، و کشورهایی هم هستند که مردمش، برای سفر به بیشتر کشورهای جهان، مجبور به اخذ روادید می باشند. از طرف دیگر، کشوری ممکن است برای صدور ویزای توریستی برای مردم یک کشور، به آسانی ویزا را صادر نماید، و یا برای مردم کشوری دیگر، به سختی این کار را انجام دهد

این موارد، همگی بسته به اعتبار پاسپورت یک کشور و روابط بین دولتهاست. پس برای ورود به کشوری که تابعیت آنرا ندارید، ملزم به اخذ ویزا می باشید، مگر اینکه، دولت کشور مقصد شما، اخذ روادید را برای تابعیتی که دارید، الزامی نکرده باشد. مثلا مردم ایران، در تورهای ترکیه ، برای سفر تفریحی و کوتاه مدت به ترکیه، نیاز به اخذ ویزا ندارند.

انواع ویزا

برای اخذ ویزا ، باید اول نوع سفر خود را مشخص نمائید. با توجه به نوع سفری که قصد انجام آنرا دارید، نوع ویزای شما نیز مشخص خواهد شد. مثلا اگر قصد سفر تفریحی و گردشی را دارید، ویزای شما، ویزای توریستی خواهد بود و اگر برای ادامۀ تحصیل، در هر مقطعی به خارج از کشور می روید، ویزای شما ویزای تحصیلی می باشد.

در مورد انواع ویزا ، اگر به سایتهای مختلف سری بزنید یا با آژانس های مسافرتی تماس بگیرید، اصطلاحات مختلفی خواهید شنید. مثلا ویزای کوتاه مدت ، ویزای بلند مدت ، ویزای یکبار ورود ، ویزای چند بار ورود ، ویزای الکترونیکی ، ویزای اختصاصی ، ویزای توریستی و کلی نام و اصطلاح که همۀ این نامها درست هستند و بخشی از مشخصات نوع ویزایی هستند که صادر می شوند.

اما در کل انواع ویزا جدا از روش اقدام که مستقیما از سفارت انجام می شود یا از طریق وب سایت (ویزای الکترونیکی) و یا بلند مدت یا کوتاه مدت بودن آن (مدت اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت) و همچنین تعداد دفعاتی که مجاز به استفاده از آن ویزا هستید (یکبار ورود، دوبار ورود و چند بار ورود)، به انواع زیر تقسیم بندی می شوند. انوع ویزا شامل، ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای کار ، ویزای ترانزیت ، ویزای درمان یا پزشکی و ویزای تحصیلی می باشند.

در ادامه، هر کدام از نامها و اصطلاحات بالا را بطور مجزا توضیح خواهم داد تا آشنایی کاملی با روشهای اقدام، زمان اعتبار ویزا، مدت زمان اقامت، تعداد دفعات مجاز برای استفاده از یک ویزا و انواع ویزا را بدست آورید.

5/5
فهرست