ویزا روسیه

ویزا روسیه

این مطلب در مورد ویزا روسیه یا روادید روسیه نوشته شده تا اطلاعات کاملی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم. همچنین در مورد انواع ویزا روسیه ، مدارک ویزا روسیه ، قیمت ویزا روسیه و شرایط اخذ ویزا روسیه نیز اطلاعات کاملی در ادامه ذکر خواهد شد.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعات کاملی در مورد ویزا در کشورهای مختلف و همچنین در هر کدام از صفحات، اطلاعات ویزای همان کشور توضیح داده شده است. ضمنا در صفحۀ تورها اطلاعات تورهای مختلف و در صفحۀ هتل ها اطلاعات هتلها و در صفحۀ جاذبه های گردشگری ، دیدنی های هر شهر و کشوری آمده است.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار اخذ ویزای روسیه را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت ویزا روسیه
اخذ ویزا روسیه

روادید روسیه

در این قسمت از این صفحه، قصد دارم توضیحات کاملی را در مورد انواع ویزای روسیه و قیمت ویزای روسیه و مدارک ویزای روسیه ارائه کنم تا اطلاعاتتان در این زمینه کامل شده و بتوانید برای انتخاب نوع ویزا و تکمیل مدارک و در نهایت دریافت آن، اقدام کنید.

در توضیح این موارد باید از اینجا شروع کنم که هر شخصی، برای سفر به کشوری که تابعیت یا اقامت آن کشور را ندارد، باید قبل از سفر، اجازۀ ورود به آن کشور را دریافت نماید. این اجازۀ ورود در قوانین بین المللی ویزا نامیده می شود. ویزا دارای یکسری قوانین بین المللی و یکسری قوانین داخلی کشورها است.

بعضی از کشورها که روابط خوبی با یکدیگر دارند، نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر را برای شهروندانشان لغو می کنند. به این معنی که شما می توانید بدون دریافت ویزا به آن کشور سفر کنید. به عنوان مثال شهروندان ایرانی، برای سفر به کشور ترکیه، نیاز به اخذ ویزا ندارند.

اما در مواردی نیز کشورها، به جای اینکه لزوم اخذ ویزا را لغو کنند، فرآیند صدور ویزا را آسان می کنند. مثلا شما می توانید به صورت الکترونیکی و تنها با بارگذاری چند مدرک ساده و پرداخت هزینه، ویزای خود را دریافت کنید. یا اینکه ویزای شما در فرودگاه مقصد، ظرف چند دقیقه و با پرداخت هزینۀ آن صادر می شود. به عنوان مثال، در سفر به کشور آذربایجان، ویزا به راحتی و به صورت فرودگاهی صادر می شود.

اما در مورد کشور روسیه و ویزای روسیه ، باید بدانید که گرچه روابط بین دو کشور ایران و روسیه خوب است، اما شما باید قبل از سفر، از طریق سفارت روسیه در ایران ویزای خود را دریافت کنید. همچنین برای دریافت این ویزا مدارکی لازم است که در ادامه در مورد آنها نیز توضیح خواهم داد.

اولین موضوعی که در مورد ویژگی ها و همچنین انواع ویزا روسیه باید بدانید این است که، معمولا اقدام کردن برای دریافت ویزا، از طریق خود سفارت سخت و دشوار است. دلیل سختی این کار این است که، بخاطر دعوتنامه ای که برای اخذ ویزا روسیه لازم است و دریافت آن برای مسافران سخت خواهد بود، پیشنهاد می کنم برای اقدام به دریافت ویزا، از طریق آژانس های مسافرتی که قبلا روابط و مراحل اخذ این دعوتنامه را طی کرده اند، اقدام کنید.

اما در ادامه در مورد انواع ویزا و قیمت های آنها و مدارک مورد نیاز برای اخذ هر کدامشان توضیح خواهم داد. انواع ویزاهای روسیه ، شامل ویزای توریستی روسیه ، ویزای تجاری روسیه ، ویزای ترانزیت روسیه و ویزای دانشجویی روسیه ، ویزای شخصی روسیه و ویزای کاری روسیه می باشند.

توضیحات

در مورد ورود به کشور روسیه، قوانین مختلفی وجود دارد. همانگونه که گفته شد، بسیاری از کشورها، که با توجه به توافقاتی که با کشورهای دیگر دارند، لزوم دریافت ویزا را برای تعدادی از کشورها لغو می کنند، روسیه نیز برای شهروندان برخی از کشورها، اجازۀ ورود بدون دریافت ویزا را صادر کرده است. البته شهروندان ایرانی، شامل این قانون نمی شوند و حتما باید برای ورود به خاک روسیه، اقدام به اخذ روادید روسیه نمایند.

کار صدور ویزا نیز، با توجه قوانین موجود، به دو صورت حضوری یا الکترونیکی صادر می شود. این دو روش برای شهروندان کشورهایی است که باید قبل از ورود به خاک کشور روسیه، ویزا بگیرند. اما برای مردم ایران، ویزا از طریق سفارت روسیه و به واسطۀ آژانس های مسافرتی صادر می شود.

البته ممکن است هرکدام از انواع ویزا روسیه نیز، بصورت فوری و عادی صادر شود و یا یکبار ورود و چندبار ورود باشد که هرکدام را در قسمت خود توضیح خواهم داد. ضمن اینکه هرکدام از آنها نیز قیمتهای متفاوتی دارند. شما باید از قبل بدانید که با توجه به نوع سفر، تعداد دفعاتی که ویزا لازم دارید و با توجه به مدت اقامتتان، چه نوع ویزایی احتیاج دارید و طبق آن اقدام به دریافت روادید روسیه نمایید.

مدارک ویزا روسیه
قیمت ویزا روسیه

ویزا توریستی روسیه

این نوع از ویزا، ارزانترین و سریعترین روش دریافت اجازۀ ورود به خاک روسیه است. این نوع از ویزا به دو صورت الکترونیکی و دستی صادر می شود. با توجه به اینکه در مدارک صدور ویزا، نیاز با تایید یک شرکت مسافرتی روسی دارید، معمولا مسافران ایرانی، از طریق آژانسهای مسافرتی اقدام کرده و ویزای خود را دریافت می کنند. که این ویزا نیز به دو روش عادی و فوری اقدام می شود. تفاوت در ویزای توریستی عادی روسیه با ویزای توریستی فوری روسیه ، در زمان لازم برای صدور ویزا تاثیر دارد. و البته قیمتهای آنها نیز متفاوت می باشد.

ویزای الکترونیکی روسیه دارای اعتبار 8 روزه است و البته غیر قابل تمدید است که این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد. یعنی اگر شما برای ورود به خاک روسیه از ویزای الکترونیکی روسیه استفاده کردید، حتما پس از خاتمۀ این 8 روز، باید خاک این کشور را ترک کنید و برای ادامۀ اقامت خود، لازم است ویزای جدید بگیرید.

نکته ای که در مورد ویزا در هر کشوری وجود دارد و بسیار مهم است این است که، هرگز بیشتر از اعتبار ویزای خود در آن کشور نمانید و برای اقامت بیشتر، یا ویزای خود را تمدید کنید و یا با خارج شدن از آن کشور و دریافت ویزای جدید، دوباره وارد خاک آن کشور شوید. هرگز قوانین ویزا را شوخی نگیرید و طبق قوانین آن عمل کنید.

در مورد ویزای الکترونیک، اگر قصد اقامت بیش از 8 روز را دارید هرگز این ویزا را نگیرید، زیرا قابل تمدید نیست. اما با این ویزا می توان به منطقه فدرال خاور دور، استان لنینگراد، سن پترزبورگ و استان کالینگراد سفر کرد. مورد دیگری که در مورد این ویزا باید دقت داشته باشید، همین موضوع مناطق تحت پوشش آن است. هرگز به مناطقی که این ویزا اجازه نداده است، سفر نکنید. اما در مورد ویزاهای غیر الکترونیکی که از طریق سفارت یا کنسولگری صادر می شوند، می توانید تا 30 روز در خاک کشور روسیه بمانید.

لازم به توضیح است که طبق تجربۀ شخصی، همیشه برای دریافت ویزا، مدت اقامت خود را درست محاسبه کنید تا مجبور به تمدید ویزا نشوید. در توضیح این موضوع باید بدانید که در اکثر موارد، تمدید ویزا مثل یک نمرۀ منفی در پروندۀ شما می باشد که برای دریافت ویزاهای بعدی، ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

بنابراین، سعی کنید از روز اول، مدت زمان اعتبار ویزا را طبق زمان سفرتان درخواست دهید و در صورتیکه مدت زمان اقامت شما بیش از زمانی است که آن کشور برای ویزاهای خود در نظر گرفته است، بهتر است که از آن کشور خارج شوید و برای ورود دوباره، ویزای جدید بگیرید. پیشنهاد من بجای تمدید ویزا، خروج و اخذ ویزای جدید است. البته همانگونه که گفته شد، این فقط تجربۀ شخصی من است و ممکن است همیشه صادق نباشد، از طرف دیگر، قوانین تمدید ویزا، برای مواردی اینچنین در نظر گرفته شده است.

اما در مورد مدارک لازم برای صدور هر کدام از انواع ویزا، دقت داشته باشید که مدارک را طبق آنچه از طریق خود سفارت اعلام شده آماده کنید و دقیقا به فرمت مدارک، اندازه ها و تاریخ اعتبار آنها دقت داشته باشید. مخصوصا در مواردی که مدارک مالی شما را شامل می شود، به تاریخ های اعتبار و دوره های آن دقت داشته باشید.

مدارک ویزای توریستی روسیه شامل، اصل پاسپورت با دو صفحه خالی برای درج ویزا و مهرهای ورود و خروج با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر، فرم درخواست ویزا، 2 قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه سفید، واچر هتل که هزینۀ آن پرداخت و تایید شده باشد، دعوتنامه و تاییدیه شرکت مسافرتی روسی می باشند.

قیمت ویزا توریستی روسیه

قیمت ویزای توریستی روسیه ، بسته به اینکه ویزای توریستی عادی روسیه یا ویزای توریستی فوری روسیه بودن آن، همچنی بسته به اینکه ویزای توریستی یکبار ورود روسیه یا ویزای توریستی چند بار ورود روسیه را درخواست کنید، متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر، ویزای 14 روزه توریستی عادی روسیه که زمان صدور آن 8 روز کاری است، 145$، ویزای 14 روزه توریستی sameday روسیه که زمان صدور آن 5 روز کاری است، 165$، ویزای 14 روزه توریستی فوری روسیه که زمان صدور آن 3 روز کاری است، 225$ و در نهایت ویزای 14 روزه توریستی فوری sameday روسیه ، که زمان صدور آن یک روز کاری است، 245$ قیمت دارند.

پرداخت پول برای صدور ویزا بصورت نقد و به دلار خواهد بود و باید اسکناس ها، از دلارهای بدون مهر و خط خوردگی، پارگی و سوراخ باشند و تاریخ آنها نیز از سال 2009 میلادی به بالا باشد. نکته ای که در مورد ویزای توریستی روسیه مهم است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، با این ویزا فقط می توانید به کشور روسیه سفر کنید و نمی توانید به کشورهای عضو شوروی سابق یا اتحادیه اروپا وارد شوید.

ویزا کاری روسیه

در این قسمت، در مورد ویزای کاری روسیه و انواع آن، توضیحات کاملی را ارائه خواهم داد. اولین مورد که باید بدانید این است که، این ویزا برای کسانی که دعوتنامه شغلی یا کاری معتبر دارند و حائز یکسری شرایط هستند، صادر خواهد شد. البته اولین مرحله از آن، یعنی گرفتن دعوتنامه از یک شرکت یا مجموعه ای معتبر که در مراحل تایید بتواند تایید وزارت داخلی روسیه را نیز بگیرد.

نکتۀ دیگر در مورد ویزای کاری روسیه این است که این ویزا به دو صورت ویزای کاری تک ورود روسیه و ویزای کاری مولتی روسیه یا چندبار ورود صادر می شود. ویزا کاری تک ورود روسیه ، دارای اعتبار 90 روزه است. یعنی شما با این ویزا می توانید سه ماه در خاک روسیه کارهای اداری را انجام دهید و بعد از تایید، این ویزا به ویزای کاری مولتی روسیه با اعتبار یک سال تبدیل می شود.

مدارک ویزا کاری روسیه شامل، اصل پاسپورت، دعوتنامه معتبر کاری، بیمه مسافرتی، پرداخت هزینۀ ویزا، ارائۀ درخواست و اصل مدارک به کنسولگری روسیه، دعوتنامه از طرف وزارت داخلی روسیه، جواب آزمایش ایدز به تاریخ نهایت 3 ماه قبل از درخواست، بیمه سلامت، شرح مختصر زندگی نامه به زبان روسی و تایید تمام مدارک از طرف کنسولگری در کشور متقاضی می باشد.

قیمت ویزای کار روسیه به این صورت است که، قیمت ویزای کار یکبار ورود روسیه ، 12500 روبل، قیمت تبدیل ویزای سینگل به ویزای کار مولتی روسیه ، 9500 روبل، دریافت مجوز کار روسیه ، 9500 روبل و قیمت ویزای متخصصان ماهر بدون ترک روسیه ، 20000 روبل می باشد.

قیمت ویزای روسیه
مدارک ویزا روسیه
ویزا تحصیلی روسیه

این نوع ویزا، پس از پذیرش شخص در یکی از دانشگاههای روسیه صادر می شود. انواع این ویزا نیز شامل ویزای تحصیلی یکبار ورود روسیه و ویزای تحصیلی مولتی روسیه می باشند. ویزا اول بصورت یکبار ورود و با اعتبار 90 روز صادر می شود و پس از ورود و انجام روال اداری، به ویزای مولتی یا چند بار ورود با اعتباری به اندازۀ مدت زمان تحصیل تبدیل می شود.

معمولا ویزای تحصیلی یکبار ورود در مواردی صادر می شود که شما پذیرش تحصیلی را دریافت کرده اید و نیاز دارید که برای ثبت نام در دانشگاه و تعیین محلی برای اقامت مثل خوابگاه یا اجارۀ خانه، راهی روسیه شوید. در این حالت ویزای یکبار ورود داده می شود و پس از ثبت نام، ویزای شما به ویزای مولتی و بلند مدت تبدیل می شود.

در حالت بعدی زمانی که اولین بار است که شما در دانشگاه پذیرش گرفته اید، این ویزا برای شما صادر می شود تا برای اولین بار به این کشور سفر کنید و در اصل شامل کسانی می شود که اولین سال تحصیلی خود را در این کشور شروع کرده اند. در سالهای بعد، حتما ویزای بلند مدت و چندبار ورود برای شما صادر خواهد شد.

قیمت ویزای تحصیلی روسیه ، به این صورت است که، قیمت ویزای تحصیلی یکبار ورود عادی روسیه ، 75.5 یورو، قیمت ویزای تحصیلی یکبار ورود فوری روسیه با زمان 3 روز کاری، 151 یورو، قیمت ویزای تحصیلی دوبار ورود عادی روسیه ، 120.5 یورو و قیمت ویزای تحصیلی دوبار ورود فوری روسیه ، 241 یورو، قیمت ویزای تحصیلی مولتی عادی روسیه ، 226 یورو و قیمت ویزای تحصیلی مولتی فوری روسیه ، 452 یورو خواهد بود. تمام ویزاهای عادی 7 تا 20 روز کاری و ویزاهای فوری 3 روز کاری زمان می برد.

مدارک ویزای تحصیلی روسیه شامل، اصل و کپی پاسپورت، دعوتنامه رسمی برای ورود به کشور روسیه، فرم درخواست، عکس 4.5*3.5 رنگی زمینه سفید، تست منفی ایدز، اجازه نامه پدر و مادر برای افراد زیر 18 سال.

ویزا تجاری روسیه

در این قسمت از این صفحه، در مورد روادید تجاری روسیه صحبت خواهم کرد. در مورد قیمت ویزای تجاری روسیه و مدارک ویزای تجاری روسیه نیز توضیحاتی خواهم داد. در کل این ویزا، مختص کسانی است که، به قصد تجارت به کشور روسیه سفر می کنند.

برای تجار، ویزای تجاری روسیه ، در سه نوع مختلف صادر می شود. انواع ویزا تجاری روسیه شامل، ویزای تجاری یکبار ورود روسیه ، ویزای تجاری دوبار ورود روسیه و ویزای تجاری چند بار ورود روسیه می باشد. اعتبار هر سه نوع این ویزا تا 90 روز است. اما شما می توانید اعتبار ویزای چندبار ورود را تا یکسال تمدید کنید.

قیمت ویزا تجاری روسیه به این صورت است که، قیمت ویزای تجاری یکبار ورود عادی روسیه ، 190$، قیمت ویزای تجاری دوبار ورود عادی روسیه ، 260$ و قیمت ویزای تجاری یکساله چندبار ورود روسیه ، 400$، می باشد. زمان لازم برای اخذ دو نوع اول، 8 تا 10 روز کاری و برای نوع سوم 14 روز کاری می باشد. برای ویزاهای یکبار و دوبار ورود، می توان بصورت فوری نیز اقدام کرد که طی 3 روز کاری، ویزا صادر خواهد شد. البته قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

مدارک ویزای تجاری روسیه شامل، پاسپورت، یک قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید تمام رخ و بیمه مسافرتی می باشد. برای ویزای یکساله مولتی، باید آزمایش منفی ایدز نیز داشته باشید.

ویزا ترانزیت روسیه

روادید ترانزیت روسیه ، برای مسافرانی است که از مبدأی غیر از روسیه قصد سفر به مقصدی غیر از روسیه را دارند، اما در مسیر، مجبور به عبور و یا توقف در این کشور هستند. این نوع ویزا انواع مختلفی دارد که بسته به وسیلۀ سفر شما، زمان اقامت، یکبار یا دوبار ورود بودن آن و همچنی مدت زمان لازم برای صدور آن، قیمتهای مختلفی نیز دارد.

ممکن است شما در مسیر پروازی نیاز به ورود به خاک روسیه و تغییر پرواز داشته باشید که می توانید از ویزای ترانزیت با 3 روز اعتبار و ویزای یکبار ورود یا دوبار ورود استفاده کنید. اما گاهی شما در مسیر عبور زمینی هستید و نیاز به عبور از خاک روسیه را دارید که به ویزای عبور قطار یا جاده با 10 روز اعتبار احتیاج دارید. در این نوع ویزا، به دلیل اینکه مدت بیشتری برای عبورتان نیاز است، از ویزای 10 روزه ترانزیت استفاده خواهید کرد.

انواع ویزا ترانزیت روسیه شامل، ویزای ترانزیت یکبار ورود عادی رسیه با قیمت 120$، ویزای ترانزیت یکبار ورود فوری روسیه با قیمت 200$، ویزای ترانزیت دوبار ورود عادی رسیه با قیمت 170$، ویزای ترانزیت دوبار ورود فوری روسیه با قیمت 300$ می باشند.

مدارک ویزای ترانزیت روسیه نیز شامل، پاسپورت، یک قطعه عکس، بلیط مسکو، نامۀ هدف از ترانزیت و ویزای مقصدتان می باشد. هرکدام از مدارک باید تایید شوند و سپس ویزای شما صادر شود. قیمت تایید مدارک برای هر مدرک 55$ می باشد.

ویزای شخصی روسیه

این ویزا برای کسانی که به دلایل شخصی به کشور روسیه سفر می کنند صادر می شود. دلایل این سفرها می تواند دیدار فامیل یا دوست با دعوتنامۀ شخصی باشد. ویزای شخصی روسیه ، به دو صورت ویزای شخصی یکبار ورود روسیه و ویزای شخصی دوبار ورود روسیه صادر می شود.

برخی از مدارکی که برای ویزاهای شخصی لازم است، مانند ویزای توریستی این کشور است. اما مهمترین نکته در این ویزا، دعوتنامه ای است که برای شما ارسال می شود. این دعوتنامه توسط یک شخص که مقیم کشور روسیه است فرستاده می شود و شما با استفاده از آن، برای اخذ ویزا درخواست می دهید.

در ویزاهای توریستی نیز مسافران، به دعوتنامه نیاز دارند، اما این دعوتنامه از طریق یک آژانس مسافرتی یا شرکت فعال در زمینۀ گردشگری ارسال می شود. در اصل مسافران با استفاده از آن دعوتنامه ویزای خود را می گیرند، که تفاوت بین دعوتنامۀ شخصی یا توریستی، در شخصی است که دعوتنامه را صادر می کند.

در آخر

و در آخر اینکه سعی شد در این صفحه، اطلاعات کاملی از روادید روسیه داده شود تا هم با انواع و قوانین آشنا شوید و هم بدانید که برای دریافت آن چه کارهایی باید انجام دهید و چه مدارکی را لازم دارید. ضمنا در مورد انواع تورهای روسیه ، شما به ویزا نیاز دارید که پس از ثبت نام در تورها، خود ما کار اخذ ویزا را انجام خواهیم داد.

و اگر قصد سفر به روسیه را دارید، می توانید برای دریافت روادید این کشور با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار صدور ویزای شما را انجام دهیم.

قیمت ویزای روسیه
انواع ویزا روسیه

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.
نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل هتل رینبو پارادایس بیچ ریزورت پنانگ
نوشتهٔ بعدی
تور دبی تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید