tour and travel

تورها

در این صفحه در مورد تورها ، قیمت تورها و مشخصات تورها اطلاعات کاملی گردآوری شده است. ضمنا در مورد شرایط رزرو تورها توضیحاتی داده شده است. ضمنا می توانید برای خرید تورها با ما در تماس باشید.

در این صفحه برای شما همراهان گرامی تمام پکیج ها برای سفر به اقصی نقاط جهان آماده شده است، تا بتوانید از قیمت ها و امکانات و شرایط سفر به هر مقصدی در ایران و جهان اطلاع داشته باشید . پس با ما همراه باشید تا بتوانیم بهترین خدمات و امکانات را در اختیارتان قرار دهیم.

ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با استفاده از تجربۀ خود با استفاده از همکارانی مجرب و حرفه ای، در نظر داریم تا سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم بزنیم. در این صفحه انواع تورهای داخلی و تورهای خارجی با بهترین قیمت ها را مشاهده خواهید کرد.

آخرین تورها را اینجا ببینید .

در اسرع وقت با شما تماس می گیریم

همکاران ما با شما تماس می گیرند و قیمت ها و اطلاعات پکیج ها را در اختیارتان می گذارند.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

توضیحات

در این قسمت از این صفحه در مورد تور و اصطلاح آن و شرایط خرید یا رزرو تورهای مختلف صحبت خواهم کرد. در مورد اینکه قیمت تورها چگونه تعیین می شوند و در کل چه نوع تورهایی وجود دارد و هر کدام چه مشخصات و ویژگی هایی را دارا هستند.

در مورد اصطلاح و کلمۀ تور باید بگویم مفهوم کلی این کلمه در بین آژانس های مسافرتی و در بین مسافران، به مفهوم مجموعه ای از خدمات سفر است. خدماتی شامل بلیط برای وسیلۀ سفر، رزرو مکانی برای اقامت، در صورت نیاز ویزای کشور مقصد، گشتهای شهری، ترانسفر فرودگاهی و شهری یا بین شهری و بیمه مسافرتی.

این خدمات با کمی خدمات کمتر یا بیشتر، بسته به شرایط مقصد، با نام تور شناخته می شود. مسافران نیز قیمت تورها را برا اساس مشخصات تورها بررسی کرده و اقدام به رزرو تورها می نمایند.

تورها

قیمت تورها

تقسیم بندی

برای اینکه بتوانیم تقسیم بندی درستی داشته باشیم، بهتر است ابتدا سفرها را به دو گروه سفرهای داخلی و سفرهای خارجی تقسیم بندی کنیم. سفرها بسته به اینکه مقصدشان داخل ایران و یا خارج از ایران باشد به این دو گروه تقسیم بندی می شوند.

در مورد سفرهای داخلی که به باید گفت، سفرها بصورت تورهای نرمال برای شهرهای توریستی سیاحتی و یا زیارتی برنامه ریزی می شوند. بیشتر این برنامه ریزی ها، برای شهرهایی مانند کیش، قشم و یا مشهد است که با توجه به شرایط، مسافران بیشتری دارند. و البته در این شهرها، خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی و یا شهری و برنامۀ گشت و تفریح نیز، برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد.

شهرهای بزرگ دیگری نیز وجود دارند که همواره مسافران زیادی به آنها سفر می کنند اما، با توجه به بعد مسافت و شرایط آنها، معمولا خدمات در آنها فقط بصورت رزرو هتل و بلیط هواپیما انجام می شود و برنامۀ تور و گشت و ترانسفر، معمولا توسط مسافران درخواست نمی شود. شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و تبریز، شهرهایی هستند که معمولا مسافران بسیاری دارند اما توری برای آنها برنامه ریزی نمی شود.

نوع دیگری از تورهای داخلی نیز وجود دارد که با نام تورهای طبیعت گردی یا تورهای یک یا چند شبه با شرایط خاصی برنامه ریزی می شوند. این تورها معمولا زمینی هستند و یا از مقصد سفر آغاز می شوند. در این نوع از سفر، شما سفری زمینی، پیاده روی یا دوچرخه سواری در مسیر، کمپینگ شبانه، ماندن در خانه های محلی و حتی بصورت گروهی و مواردی از دست را تجربه خواهید کرد. این نوع از سفرها، سفرهایی ماجراجویانه در دل طبیعت یا بافت تاریخی و سنتی یک منطقه است.

در ادامه

اما از سفرهای داخل ایران که بگذریم، به سفرهایی خواهیم رسید که برای خارج از ایران برنامه ریزی می شوند. این سفرها، که با نام تورهای خارجی شناخته می شوند، برای رفتن به یک یا چند کشور تدارک دیده می شوند. به جز چند کشور نزدیک به ایران، مابقی این سفرها، به صورت هوایی انجام می شوند.

حتما می دانید که برای رفتن به هر کشوری، نیاز است که ویزای آنرا دریافت کنید. بجز کشورهایی که با توجه به معاهدات بین دولتشان با دولت ایران، لزوم دریافت ویزا را لغو کرده اند، برای سفر به سایر کشورها، نیاز به ویزا خواهید داشت. البته که نوع ویزا و قوانین آن نیز، در کشورهای مختلف متفاوت است.

مثلا شما برای ورود به مالزی در فرودگاه مقصد در عرض چند دقیقه ویزا دریافت می کنید اما برای سفر به امارات، فقط با اسکن پاسپورت و شناسنامه، از سه یا چهار روز قبل از سفر برای اخذ ویزا اقدام می کنید. یا برای رفتن به اروپا، حداقل از یک و ماه نیم قبل از سفر، با انبوهی از مدارک ریز و درشت، باید برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید.

خرید تورها

رزرو تورها

سایر خدمات

سایر خدماتی که در صورت خرید تورها دریافت خواهید کرد، خدماتی شامل رزرو مکانی برای اقامت شما در شهر مقصد است. معمولا برای تور برنامه ریزی شده، در مقصد سفر، انواع هتل های 3 تا 5 ستاره از قبل رزرو شده و شما می توانید با توجه به امکانات و کیفیت هتلها و البته با توجه به بودجۀ خودتان، قیمت تورها را مقایسه کرده و هتل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در ضمن در مقاصد مختلف، نوع خدمات داخلی هتل ها متفاوت خواهد بود. در برخی از آنها امکان انتخاب وجود دارد و در برخی نیز برای همه یکسان و از پیش تعیین شده می باشد. مثلا شما در تورهای داخلی می توانید وعده های غذایی خود را انتخاب کنید که هتل با صبحانه باشد و یا نهار و شام را نیز داشته باشد. حتی می توانید از بین نهار و شام، یکی را انتخاب نمایید.

یا در شهر دبی، کشور تایلند و یا شهر استانبول هتل ها فقط با صبحانه رزرو می شوند. اما در آنتالیا، هتل ها به صورت ALL یا UALL از قبل رزرو می شوند. تمام هتل ها در سرتاسر جهان، امکان رزرو از رزرو اتاق بدون هیچ وعدۀ غذایی تا رزرو کامل وعده های غذایی روی اتاق را دارا می باشند. اما کارگزارهای ایرانی، با توجه به تجربه و سلیقۀ مسافران و خصوصیات مقصد، انواع مختلفی از خدمات را بصورت یکسان برای تمام هتلهای یک مقصد، در اختیار مسافران قرار می دهند.

وسیلۀ سفر

برای انجام سفر، شما به یک وسیلۀ سفر احتیاج خواهید داشت. در برخی موارد و در مقاصد نزدیک، ممکن است شما بصورت زمینی سفر کنید و یا با وسیلۀ نقلیه شخصی به سفر بروید. بجز وسیلۀ نقلیۀ شخصی، اگر بخواهید بصورت زمینی سفر کنید، یا با اتوبوس و میدل باس مسافرتی و توریستی سفر انجام می شود و یا با قطار. در کل در زمان خرید تورها ، نوع وسیلۀ سفر را در مشخصات تورها آورده اند. این مورد در قیمت تورها تاثیر زیادی دارد.

بیشتر سفرها نیز با هواپیما انجام می شوند و شما به راحتی و با امنیت بالا و همچنین با سرعت، به مقصد خود می رسید. انتخاب وسیلۀ سفر با توجه به نوع سفر و با توجه به بعد مسافت و با توجه به بودجه ای که برای سفر در نظر دارید تعیین می شود.

در میانۀ سفر نیز، در زمانیکه که به مقصد می رسید، نیاز به حمل و نقل از فرودگاه به هتل دارید. یا برای حرکت از یک شهر به شهر دیگر نیاز به ترانسفر بین شهری خواهید داشت. این حرکت ممکن است زمینی با خودروی سواری، یا میدل باس و یا اتوبوس انجام شود. در برخی از مسیرها این جابجایی با قطار و در برخی دیگر با کشتی انجام می شود. بعضی مواقع نیز این مسیر را با هواپیما طی خواهید کرد.

در آخر

و در آخر، برای رزرو تورها ابتدا باید قیمت تورها را بررسی نموده و از بین تمام تورها ، آنها را که با بودجه و مقصد شما همخوانی دارد را انتخاب نمایید. پس از آن، اقدام به خرید تور مورد نظر خود نموده و سپس مراحل لازم پیش از شروع تور را انجام می دهید. در برخی از سفرها، باید قبل از انجام هر کاری اقدام به دریافت ویزای مقصد خود نمایید که این کار را با جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا آغاز می کنید.

ضمنا گردانندگان تور، کار دریافت ویزا را برای شما انجام خواهند داد. ما نیز تمام مراحل اجرای تورهای مختلف را انجام می دهیم. پس اگر قصد خرید تورها را دارید، می توانید ابتدا روی سایت ما، قیمت تورها در مسیرهای مختلف را مشاهده نمایید و سپس اقدام به رزرو تورها از بین آنها نمایید.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره ها 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالاتتان باشیم.

5/5
فهرست