tour and travel

تورها

در این صفحه در مورد تورها ، قیمت تورها و مشخصات تورها اطلاعات کاملی گردآوری شده است. ضمنا در مورد شرایط رزرو تورها توضیحاتی داده شده است و اینکه شما می توانید از روی سایت قیمتها و اطلاعات را مشاهده کرده و برای خرید تورها با ما در تماس باشید.

در این صفحه برای شما همراهان گرامی تمام پکیج ها برای سفر به اقصی نقاط جهان آماده شده است، تا بتوانید از قیمت ها و امکانات و شرایط سفر به هر مقصدی در ایران و جهان اطلاع داشته باشید. پس با ما همراه باشید تا بتوانیم بهترین خدمات و امکانات را در اختیارتان قرار دهیم.

ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با استفاده از تجربۀ خود با استفاده از همکارانی مجرب و حرفه ای، در نظر داریم تا سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم بزنیم. در صفحات مرتبط با این صفحه، انواع تورهای داخلی و تورهای خارجی با بهترین قیمت ها را مشاهده خواهید کرد. و اگر سوالی داشتید، با همکاران و مشاوران تماس بگیرید و یا فرم تماس را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تورها را برایتان انجام دهیم.

در اسرع وقت با شما تماس می گیریم

همکاران ما با شما تماس می گیرند و قیمت ها و اطلاعات پکیج ها را در اختیارتان می گذارند.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
آخرین تورها را اینجا ببینید .
قیمت تور لحظه آخری
رزرو تورها

توضیحات

در این قسمت از این صفحه در مورد تور و اصطلاح آن و شرایط خرید یا رزرو تورهای مختلف صحبت خواهم کرد. در مورد اینکه قیمت تورها چگونه تعیین می شوند و در کل چه نوع تورهایی وجود دارد و هر کدام چه مشخصات و ویژگی هایی را دارا هستند.

در مورد اصطلاح و کلمۀ تور باید بگویم مفهوم کلی این کلمه در بین آژانس های مسافرتی و در بین مسافران، به مفهوم مجموعه ای از خدمات سفر است. خدماتی شامل بلیط برای وسیلۀ سفر، رزرو مکانی برای اقامت، در صورت نیاز ویزای کشور مقصد، گشتهای شهری، ترانسفر فرودگاهی و شهری یا بین شهری و بیمه مسافرتی و همچنین راهنما یا تورلیدر که هم باید به زبان مقصد و زبان فارسی مسلط باشد و هم باید با جغرافیا و تاریخ و قوانین مقصد آشنایی داشته باشد.

این خدمات با کمی خدمات کمتر یا بیشتر، بسته به شرایط مقصد، با نام تور شناخته می شود. مسافران نیز قیمت تورها را برا اساس مشخصات تورها بررسی کرده و اقدام به رزرو تورها می نمایند.

تقسیم بندی

برای اینکه بتوانیم تقسیم بندی درستی داشته باشیم، بهتر است ابتدا سفرها را به دو گروه سفرهای داخلی و سفرهای خارجی تقسیم بندی کنیم. سفرها بسته به اینکه مقصدشان داخل ایران و یا خارج از ایران باشد به این دو گروه تقسیم بندی می شوند.

در مورد سفرهای داخلی که به باید گفت، سفرها بصورت تورهای نرمال برای شهرهای توریستی سیاحتی و یا زیارتی برنامه ریزی می شوند. بیشتر این برنامه ریزی ها، برای شهرهایی مانند کیش، قشم و یا مشهد است که با توجه به شرایط، مسافران بیشتری دارند. و البته در این شهرها، خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی و یا شهری و برنامۀ گشت و تفریح نیز، برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد.

شهرهای بزرگ دیگری نیز وجود دارند که همواره مسافران زیادی به آنها سفر می کنند اما، با توجه به بعد مسافت و شرایط آنها، معمولا خدمات در آنها فقط بصورت رزرو هتل و بلیط هواپیما انجام می شود و برنامۀ تور و گشت و ترانسفر، معمولا توسط مسافران درخواست نمی شود. شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و تبریز، شهرهایی هستند که معمولا مسافران بسیاری دارند اما توری برای آنها برنامه ریزی نمی شود.

نوع دیگری از تورهای داخلی نیز وجود دارد که با نام تورهای طبیعت گردی یا تورهای یک یا چند شبه با شرایط خاصی برنامه ریزی می شوند. این تورها معمولا زمینی هستند و یا از مقصد سفر آغاز می شوند. در این نوع از سفر، شما سفری زمینی، پیاده روی یا دوچرخه سواری در مسیر، کمپینگ شبانه، ماندن در خانه های محلی و حتی بصورت گروهی و مواردی از دست را تجربه خواهید کرد. این نوع از سفرها، سفرهایی ماجراجویانه در دل طبیعت یا بافت تاریخی و سنتی یک منطقه است.

تورهای ارزان
قیمت تورها
در ادامه

اما از سفرهای داخل ایران که بگذریم، به سفرهایی خواهیم رسید که برای خارج از ایران برنامه ریزی می شوند. این سفرها، که با نام تورهای خارجی شناخته می شوند، برای رفتن به یک یا چند کشور تدارک دیده می شوند. به جز چند کشور نزدیک به ایران، مابقی این سفرها، به صورت هوایی انجام می شوند.

حتما می دانید که برای رفتن به هر کشوری، نیاز است که ویزای آنرا دریافت کنید. بجز کشورهایی که با توجه به معاهدات بین دولتشان با دولت ایران، لزوم دریافت ویزا را لغو کرده اند، برای سفر به سایر کشورها، نیاز به ویزا خواهید داشت. البته که نوع ویزا و قوانین آن نیز، در کشورهای مختلف متفاوت است.

مثلا شما برای ورود به مالزی در فرودگاه مقصد در عرض چند دقیقه ویزا دریافت می کنید اما برای سفر به امارات، فقط با اسکن پاسپورت و شناسنامه، از سه یا چهار روز قبل از سفر برای اخذ ویزا اقدام می کنید. یا برای رفتن به اروپا، حداقل از یک و ماه نیم قبل از سفر، با انبوهی از مدارک ریز و درشت، باید برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید.

سایر خدمات تور

سایر خدماتی که در صورت خرید تورها دریافت خواهید کرد، خدماتی شامل رزرو مکانی برای اقامت شما در شهر مقصد است. معمولا برای تور برنامه ریزی شده، در مقصد سفر، انواع هتل های 3 تا 5 ستاره از قبل رزرو شده و شما می توانید با توجه به امکانات و کیفیت هتلها و البته با توجه به بودجۀ خودتان، قیمت تورها را مقایسه کرده و هتل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در ضمن در مقاصد مختلف، نوع خدمات داخلی هتل ها متفاوت خواهد بود. در برخی از آنها امکان انتخاب وجود دارد و در برخی نیز برای همه یکسان و از پیش تعیین شده می باشد. مثلا شما در تورهای داخلی می توانید وعده های غذایی خود را انتخاب کنید که هتل با صبحانه باشد و یا نهار و شام را نیز داشته باشد. حتی می توانید از بین نهار و شام، یکی را انتخاب نمایید.

یا در شهر دبی، کشور تایلند و یا شهر استانبول هتل ها فقط با صبحانه رزرو می شوند. اما در آنتالیا، هتل ها به صورت ALL یا UALL از قبل رزرو می شوند. تمام هتل ها در سرتاسر جهان، امکان رزرو از رزرو اتاق بدون هیچ وعدۀ غذایی تا رزرو کامل وعده های غذایی روی اتاق را دارا می باشند. اما کارگزارهای ایرانی، با توجه به تجربه و سلیقۀ مسافران و خصوصیات مقصد، انواع مختلفی از خدمات را بصورت یکسان برای تمام هتلهای یک مقصد، در اختیار مسافران قرار می دهند.

وسیلۀ سفر

برای انجام سفر، شما به یک وسیلۀ سفر احتیاج خواهید داشت. در برخی موارد و در مقاصد نزدیک، ممکن است شما بصورت زمینی سفر کنید و یا با وسیلۀ نقلیه شخصی به سفر بروید. بجز وسیلۀ نقلیۀ شخصی، اگر بخواهید بصورت زمینی سفر کنید، یا با اتوبوس و میدل باس مسافرتی و توریستی سفر انجام می شود و یا با قطار. در کل در زمان خرید تورها ، نوع وسیلۀ سفر را در مشخصات تورها آورده اند. این مورد در قیمت تورها تاثیر زیادی دارد.

بیشتر سفرها نیز با هواپیما انجام می شوند و شما به راحتی و با امنیت بالا و همچنین با سرعت، به مقصد خود می رسید. انتخاب وسیلۀ سفر با توجه به نوع سفر و با توجه به بعد مسافت و با توجه به بودجه ای که برای سفر در نظر دارید تعیین می شود.

در میانۀ سفر نیز، در زمانیکه که به مقصد می رسید، نیاز به حمل و نقل از فرودگاه به هتل دارید. یا برای حرکت از یک شهر به شهر دیگر نیاز به ترانسفر بین شهری خواهید داشت. این حرکت ممکن است زمینی با خودروی سواری، یا میدل باس و یا اتوبوس انجام شود. در برخی از مسیرها این جابجایی با قطار و در برخی دیگر با کشتی انجام می شود. بعضی مواقع نیز این مسیر را با هواپیما طی خواهید کرد.

تورهای خارجی

در مورد انواع تورها باید بدانید که سفرها، به دو دستۀ تورهای خارجی و تورهای داخلی تقسیم بندی می شوند. در این قسمت قصد دارم در مورد سفرهای خارجی و ملزومات آن صحبت کنم. اینکه سفرها به دو دستۀ خارج از کشور و داخل کشور تقسیم بندی شوند، شایع ترین نوع دسته بندی سفرها می باشد. این دسته بندی از آن جهت صورت می گیرد که برای سفر به خارج از خاک هر کشوری، شما به پاسپورت یا گذرنامه احتیاج خواهید داشت. اما در سفرهای داخلی ، به پاسپورت نیاز ندارید و به راحتی می توانید با شناسنامه و یا حتی با کارت ملی اقدام به سفر کنید.

البته زمانیکه قصد اجاره یا رزرو مکانی برای اقامت داشته باشید، برای مشخص شدن نسبتهای فامیلی و بحث محارم، به شناسنامه نیاز است. اما اگر مکانی شخصی داشته باشید و یا به منزل اقوام و دوستانتان بروید، دیگر به شناسنامه هم احتیاج نخواهید داشت. اما در بحث رزرو تورهای خارجی ، برای اینکه اقدام به خرید کنید، پس از مشخص نمودن مقصد و بررسی قیمتها، باید بدانید که آن مقصد به ویزا احتیاج دارد یا خیر. گرچه برای سفر به بیشتر کشورها نیاز است که از قبل ویزای آنرا دریافت کنید، اما کشورهایی مانند ترکیه، گرجستان، ارمنستان و مالزی نیز هستند که برای سفر به ویزا احتیاج نیست یا ویزا به راحتی در فرودگاه مقصد برای شما صادر می شود.

سایر مواردی که برای یک سفر خارجی نیاز است، با سفر داخل ایران تفاوتی ندارد. مواردی مانند وسیلۀ سفر، محل اقامت در مقصد، بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و بین شهری و گشت های شهری، هم در سفر داخلی و هم در سفر خارجی ، می تواند جزوی از یک پکیج تور باشد.

خرید تورها
رزرو تورها
تورهای داخلی

در مورد تور داخلی ، همانگونه که گفته شد،نیازی به گذرنامه و ویزا نیست، اما سایر ملزومات سفر و یک تور که از یک آژانس مسافرتی خریداری شود، یکسان است. یعنی لازم است از قبل مواردی برنامه ریزی شده باشد و هماهنگی هایی انجام شود. مثلا ممکن است پرواز از قبل چارتر شده باشد و یا هتل از قبل توسط کارگزار یا آژنس مسافرتی و یا گردانندگان تور، رزرو شده باشد. بنابراین، شما می توانید یک تور کامل و یک پکیج کامل خدمات را خریداری کرده و به سفر بروید، و یا تنها بخشی از ملزومات سفر را بخرید و ما بقی را خودتان داشته باشید و یا خارج از آژانس مسافرتی تهیه کنید.

مثلا شما فقط می توانید برای سفر به مشهد، یک هتل برای چند شب رزرو کرده و با خودروی خودتان به این سفر بروید. یا پرواز به کیش را بخرید و برای اقامت به منزل یکی از دوستانتان بروید. یا خودتان در نوروز به تهران سفر کنید و تنها یک یا چند گشت شهری نوروزی را از آژانس های مسافرتی بخرید و اصطلاحا از تورهای تهران گردی استفاده کنید.

حتی می توانید تمام ملزومات سفر را جدا جدا بخرید. گرچه پیشنهاد نمی کنم اما شما می توانید از راه آهن و بلیط قطار بخرید، از یک سایت آنلاین هتل را رزرو کنید، و در هتل، گشت شهری بخرید و سفری اینچنین داشته باشید. البته انواع دیگری از تورهای داخلی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهم داد. این تورها با عنوان تورهای یک روزه و تورهای طبیعت گردی یک یا چند روزه شناخته می شوند.

معمولا تورهای یک روزه ، سفری در اطراف و نزدیک محل زندگی شماست که زمان زیادی را در مسیر رفت و برگشت سپری نکنید. شما در این تورها، به محلی که بیشتر حالت طبیعی و بکر دارد سفر خواهید کرد و از دیدنی هایی که در سر راه باشد هم دیدن می کنید. در این تورها درجۀ سختی تعریف شده است و وسایلی که لازم است همراه داشته باشید، از قبل به شما اعلام می شود. مثلا ممکن است لازم باشد دوچرخه همراه داشته باشید، یا وسایل کوهنوردی یا دره پیمایی. این موارد در زمان ثبت نام تورها به اطلاع شما خواهد رسید.

در برخی از این تورها که بصورت چند روزه برگزار می شود، شما با وسیلۀ نقلیۀ شخصی به سفر می روید، از یک مبدا شروع کرده و از چند شهر و می گذرید، در برخی از آنها شب را مانده و فردای آن شب، به مسیر خود ادامه می دهید. شبها را می توانید در اقامتگاه محلی بگذرانید و یا در چادر بمانید و اصطلاحات کمپ بزنید. ممکن است در مسیر زمانی را پیاده روی کنید، به دره پیمایی و کوه نوردی بروید، یا مسیری را رکاب زده و دوچرخه سواری کنید. پس از چند روز گذراندن به این شکل، نهایتا از مسیری دیگر به مبدا سفر بازگشته و سفر تمام می شود. بیشتر کسانیکه به دنبال سفرهای خانوادگی و با هیجان و تجربه های جدید و بازدید از مکانهای ناشناخته تر در کشور هستند، به این سفرها علاقه دارند.

تورهای لحظه آخری

در این قسمت از این صفحه قصد دارم در مورد تورهای آفری یا تورهای لحظه آخری صحبت کنم. در کل در تورها یا برنامه های سفر، در دو حالت است که تورها به صورت آفری و با تخفیف به فروش می رسند. اما بجز این دو حالت لازم است که توضیح دهم در تورهای خارجی یک شرط لازم است تا تورها به صورت تور آفری به فروش برسند.

آن شرط این است که برای سفر به آن مقصد خارجی نیاز به اخذ ویزا نباشد. به عنوان مثال در سفر به کشورهایی مانند سفر به ترکیه، یا سفر مالزی، و پکیج های گرجستان و در تورهای ارمنستان نیاز به اخذ ویزا از قبل نیست. با این پیش شرط توضیح خواهم داد که در دو حالت دیگر، تورهای آفری بوجود می آیند و با تبلیغات تورهای لحظه آخری به فروش می رسند.

حالت اول زمانی است که پروازهای روی یک پکیج تور شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد باید بدانید که آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور از مدتها قبل، پروازهای مقاصد محبوب گردشگری را رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین می پردازند. به این کار در اصطلاح چارتر کردن پرواز گفته می شود.

اما با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، اگر هنوز تمام ظرفیت صندلی های چارتر شده به فروش نرسیده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغات تور لحظه آخری ، سعی می کنند مابقی ظرفیت پرواز را نیز به فروش رسانند و از ضرر و زیان جلوگیری کنند یا حداقل بخشی از آنرا جبران کنند.

قیمت تورهای ارزان
قیمت تورها

تورهای ارزان

حالت دوم زمانی است که هتل های روی یک تور شامل تخفیف شوند. کارگزاران، گردانندگان تور یا آژانس های مسافرتی، در مقاصد محبوب گردشگری داخلی یا خارجی، هتل هایی را از قبل رزرو می کنند و با استفاده از آنها، پکیج های تور را آماده می کنند و برای فروش آنها تبلیغات می کنند.

آنها در یک قرارداد با هتل ها، متعهد می شوند که در یک بازۀ زمانی مشخص تعداد معینی از اتاق های هتل را پر کنند یا تعداد مشخصی مسافر را به هتل بفرستند. اما اگر مشخص شود که در بازۀ تعیین شده نمی توانند به تمام تعهد خود عمل کنند، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغات تور ارزان سعی می کنند به تمام تعهد خود عمل کنند.

در این دو حالت است که شما تبلیغات تور آفری یا تور لحظه آخری را مشاهده می کنید و می توانید تور خود را با قیمت کمتر و ارزانتر بخرید و سفری ارزان را تجربه کنید. این تورها در مسیرهای داخلی پر طرفدار مانند سفرهای کیش، یا سفر به قشم و پکیج های مشهد معمولا مشاهده می شود و در مقاصد خارجی همانگونه که توضیح داده شد، در مقاصدی شاهده آنها خواهیم بود که برای رفتن به آنها به ویزا نیاز ندارید.

اما برای استفاده از تورهای لحظه آخری ، همانگونه که از نام آنها پیداست، چون در لحظات آخر تبلیغ می شوند، باید برای سفر آماده باشید ساکتان بسته باشد و هیچ مشکلی از نظر مالی یا کاری برای سفر رفتن نداشته باشید. علاوه بر آن، همراهان شما نیز باید همین شرایط را داشته باشند.

در آخر

و در آخر، برای رزرو تورها ابتدا باید قیمت تورها را بررسی نموده و از بین تمام تورها ، آنها را که با بودجه و مقصد شما همخوانی دارد را انتخاب نمایید. پس از آن، اقدام به خرید تور مورد نظر خود نموده و سپس مراحل لازم پیش از شروع تور را انجام می دهید. در برخی از سفرها، باید قبل از انجام هر کاری اقدام به دریافت ویزای مقصد خود نمایید که این کار را با جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا آغاز می کنید.

ضمنا گردانندگان تور، کار دریافت ویزا را برای شما انجام خواهند داد. ما نیز تمام مراحل اجرای تورهای مختلف را انجام می دهیم. پس اگر قصد خرید تورها را دارید، می توانید ابتدا روی سایت ما، قیمت تورها در مسیرهای مختلف را مشاهده نمایید و سپس اقدام به رزرو تورها از بین آنها نمایید.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره ها 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالاتتان باشیم.