تور ترکیه

در این صفحه در مورد تور ترکیه و شرایط رزرو تور ترکیه صحبت خواهم کرد. در ضمن در پکیج های صفحات مختلف این سایت، قیمت تور ترکیه آمده است که سعی می شود بر اساس تور ارزان ترکیه آماده و به روز شوند که شما می توانید با سر زدن به آنها از قیمت ها مطلع شوید. ضمن اینکه می توانید با ما تماس بگیرید و قیمت ها را استعلام کنید. ضمنا در مورد تور لحظه آخری ترکیه یا تورهای آفری توضیحاتی آمده است که پیشنهاد می کنم حتما آنرا مطالعه کنید.

در صفحات مرتبط با این صفحه اطلاعاتی وجود دارد که می تواند برایتان مفید و جالب باشد. مثلا در صفحۀ هتل های ترکیه ، در مورد هتل های این کشور به تفکیک شهر و هتل، توضیحات کاملی داده شده است. یا در صفحۀ جاذبه های گردشگری ترکیه ، دیدنی های کشور ترکیه به صورت موردی و به تفکیک شهر آمده است. همچنین در صفحۀ تورهای خارجی ، تورها برای سفر به تمام مقاصد گردشگری خارج از ایران آمده است.

همچنین در صفحۀ تورهای استانبول ، قیمت سفر به استانبول به همراه توضیحات، در صفحۀ تورهای آنتالیا ، قیمت و پکیج سفر به آنتالیا، در صفحۀ تورهای کوش آداسی ، پکیج سفر به شهر ساحلی کوش آداسی و در صفحۀ تورهای آلانیا ، توضیحات و قیمت برای سفر به آلانیا آمده که می توانید به آن صفحات بروید و از قیمت و شرای سفر در تمام طول سال مطلع شوید.

و با وجود تمام توضیحات اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ترکیه را برایتان انجام دهیم.

در اسرع وقت با شما تماس می گیریم

همکاران ما با شما تماس می گیرند و قیمت تور ترکیه و اطلاعات پکیج ها را در اختیارتان می گذارند.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
قیمت تور ترکیه

آخرین پکیج های تور ترکیه در تمام مسیرها را اینجا ببینید.

توضیحات

این صفحه بطور کامل به تورهای ترکیه اختصاص دارد و می توانید اطلاعات کاملی در مورد قیمت تور ترکیه و شرایط رزرو تور ترکیه و هر چیز دیگر در مورد سفر به این کشور هر کدام از شهرهای آن بدست آورید. البته سعی شده اطلاعات کامل باشد اما در صفحات اختصاصی شهرهای مهم گردشگری ترکیه، مانند استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و آلانیا نیز، اطلاعات به تفکیک و اختصاصی وجود دارد که می توانید به آن صفحات نیز بروید از مطالب و پکیج های قیمتی آنها نیز استفاده کنید.

کشور پهناور و کهن ترکیه یکی از مقاصد گردشگری مهم نه تنها برای ما و هم وطنانمان محسوب می شود، بلکه، از سرتاسر جهان، برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی و صنعتی و گردشگری، به آنجا سفر می کنند. پس با ما همراه باشید تا مطالب مفید و جدیدی را در مورد کشور ترکیه بدانید و بخوانید.

در مورد مسافران با ملیت ایرانی باید بدانید که با توجه به روابط دیپلماتیک بین دو کشور، مسافران ایرانی نیازی به اخذ ویزا برای ورود به این کشور ندارند. این مورد باعث می شود تا سفر به ترکیه بسیار آسان باشد و با توجه به هزینه هایی که همواره دریافت ویزا در پی دارد، قیمت تور ترکیه ارزانتر تمام شود.

بنابر این با توجه به تعداد مسافران و شرایط سفر، گاهی پیش می آید که تور لحظه آخری ترکیه یا تور ارزان ترکیه را به مسافران خود ارائه کنیم، که دلیل اصلی وجود تورهای لحظه آخری ترکیه ، عدم نیاز به اخذ ویزا برای ورود به ترکیه می باشد.

تورهای ترکیه
قیمت تورهای ترکیه

تور لحظه آخری ترکیه

اما اصطلاح لحظه آخری یا ارزان از کجا بوجود آمده و دلیل بوجود آمدن آن چیست؟ در توضیح این مورد باید گفت، تنها دلیل وجود چنین تورهای در مسیرهای مختلف این است که در برخی موارد، ممکن است پرواز یا هتل پر نشود.

با نزدیک شدن به تاریخ سفر، آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، اقدام با اعمال تخفیف روی قیمت تورها کرده و تورها را بصورت تور لحظه آخری و یا ارزان به فروش می رسانند و به اصطلاح به آنها تورهای آفری می گویند.

معمولا در مسیرهای پر طرفدار و شلوغ گردشگری، آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور، اقدام به خرید پروازها از قبل می کنند. آنها تمام یا بخشی از صندلی های پرواز را رزرو می کنند پول آنرا به ایرلاین می پردازند.

به اصطلاح رایج، پروازها را چارتر کرده و برای تاریخ هایی در آینده، با استفاده از آن پروازها، اقدام به بستن پکیج تورها می کنند. زمانیکه به تاریخ پرواز نزدیک می شویم و پروازها هنوز از ظرفیتشان تعدادی باقی مانده است، تخفیفها اعمال می شوند تا با استفاده از این تخفیف، مسافران به سفر در آن تاریخها ترغیب شوند.

گردانندگان تور با تبلیغات آفر تور ترکیه سعی می کنند مسافران بیشتری را برای سفر در تاریخ هایی که هنوز تمام ظرفیت پرواز پر نشده است ترغیب کنند. آنها قیمت تور را نرخ برابر با قیمت خرید به فروش می رسانند تا تمام یا بخشی از ضرر را جبران کنند. این حالت اولی است که شما با تور لحظه آخری ترکیه روبرو می شوید.

تور ارزان ترکیه

از طرف دیگر، این اتفاق برای هتل ها نیز می افتد. یعنی حالت دومی که شما با آفر تور ترکیه برخورد می کنید زمانی است که هتلی که برای یک تور در نظر گرفته شده است با تخفیف به فروش برسد. کارگزاران، آژانس های مسافرتی و یا گردانندگان تور، در کشورهای مختلف و در مقاصد پر طرفدار گردشگری اقدام به رزرو اتاق های هتل از قبل می کنند.

آنها طبق قرارداد، با تعدادی هتل، متعهد می شوند که در یک بازۀ زمانی مشخص، تعداد معینی از اتاق های هتل را پر کنند یا تعداد مشخصی مسافر را به هتل بفرستند. به دلیل اینکه تعداد این اتاق های تعهد شده زیاد است، آنها هتل را با قیمت کمتر از نرخ اصلی هتل رزرو می کنند و برای مسافران نیز به صرفه است که هتل را از کارگزار بخرند تا مستقیما از رزرواسیون هتل، تا رزروی ارزانتر داشته باشند.

اما چون رزرو از قبل اتفاق می افتد و مبلغ آن نیز پرداخت می شود، با نزدیک شدن به تاریخ اتمام هر دورۀ رزرو، کارگزار مجبور است هتل را با تخفیف بفروشد تا حداقل بخشی از ضرر رزرو اتاقها را جبران کند. این مورد نیز می تواند باعث ایجاد تور ارزان ترکیه شود.

البته همانطور که قبلا هم گفته شد، این موارد در مسیرهای گردشگری داخلی و مسیرهای خارجی که نیاز به دریافت ویزا ندارید، قابل اجرا است. مثلا برای مسیرهای ترکیه، ارمنستان، مالزی و گرجستان، این مورد قابل اجراست. در مسیرهای داخلی نیز، در مسیرهایی که پروازها چارتر می شوند، قابل اجراست. مثلا بیشتر مسیرهای کیش، قشم و مشهد که پروازها از قبل چارتر می شود، ممکن است در تاریخهایی، تور لحظه آخری ایجاد شود.

البته که در مقابل آن، در تاریخهایی نیز که پروازها به سرعت پر می شوند، همان پروازهای چارتر، گرانتر از نرخ اولیه و نرخ بلیط سیستمی به فروش می رسند.

بیشتر بدانید

حکومت کشور ترکیه حکومتی لائیک می باشد که بر مبنای اصل جدایی دین از سیاست بنا شده است، اما موردی که باید بدانید و بسیار هم مهم می باشد این است که ، اغلب مردم ترکیه مسلمان هستند و این امر از این جهت ضروری است که باید در مورد رفتار و نوع پوشش خود در زمان سفر به این کشور دقت داشته باشید.

وجود دین اسلام و آزادی مذهب وهمچنین وجود طیف گسترده ای از مردم با مذاهب و فرهنگ های گوناگون باعث شده تا در سفر خود به کشور ترکیه با تنوع فرهنگی و قومی و مذهبی مواجه شوید که این مسئله، نوع رفتار و گفتار و پوشش شما را بعد از خرید تورهای ترکیه و سفر به ترکیه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ذکر این مسائل از این جهت نیست که شما را در رزرو تورهای ترکیه و سفر به ترکیه دچار تردید و یا ترس کنم، اما دانستن این مسائل، باعث خواهد شد سفری بی دردسر، بدون استرس و امن را به این کشور داشته باشید.

سفری که در آن علاوه بر آزادی در رفتار، مبادا رفتاری یا گفتاری یا پوششی داشته باشید که هم از نظر قانونی و عرفی منافاتی با آنچه در این کشور باب است داشته باشید و هم از نظر فرهنگی، در نگاه مردم کشور ترکیه و دیگر ملیت که همچون شما به سفر آمده اند، مردم ایران را، عاری از فرهنگ ببینند.

تورهای ترکیه
قیمت تورهای ترکیه و پیست اسکی

کشوری با اقوام گوناگون

مسافران تورهای ترکیه باید بدانند که علاوه بر نوع حکومت ترکیه در مورد آن گفته شد، باید بدانید که اغلب مردم ترکیه مسلمان هستند و جدا از نوع فرهنگ و قانون این کشور، اعیادی همچون عید قربان و عید فطر از اعیاد اصلی این کشور محسوب می شود. همچنین بیشتر مردم این کشور ترک، سپس درصدی از مردم آن کرد و مابقی مردم، از سایر اقوام می باشند.

زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی می باشد که تا حدودی، نزدیکه به زبان ترکی مرسوم در کشور خودمان می باشد، از این جهت مردم ترک زبان ایران که تور ترکیه را انتخاب می کنند و به ترکیه سفر می کنند، برای برقراری ارتباط، مشکل کمتری دارند.

البته با توجه به توریستی بودن کشور ترکیه ، بیشتر فروشندگان و کسانی که بیشتر با گردشگران در ارتباط هستند، تا حدودی به زبانهای انگلیسی، روسی، آلمانی و فارسی آگاهی دارند که این مورد، با مرور زمان و برخوردشان با گردشگران، از کشورهای مختلف ایجاد شده است.

مناطق مختلف کشور ترکیه

از مواردی که مسافران در انتخاب تور ترکیه باید بدانند این است که کشور ترکیه دارای هفت منطقه ی آب و هوایی یا منطقه ی جغرافیایی اصلی است که هر کدام از این مناطق، در سمتی از این کشور پهناور قرار گرفته است که دارای چند شهر معروف است.

داشتن اطلاعات در مورد این مناطق با شهرهایشان ، در انتخاب درست مسیر سفرتان در بین تورهای ترکیه شما را راهنمایی خواهند کرد تا در رزرو تور ترکیه انتخاب درستی داشته باشید. شما باید بدانید که هرکدام از این مناطق دارای چه شهرهایی و جاذبه هایی هستند تا در سفرتان به ترکیه بتوانید برنامه ی سفر درستی داشته باشید.

این مناطق عبارنتد از منطقۀ مدیترانه ای، منطقۀ آناتولی شرقی، منطقۀ اژه، منطقۀ مارمارا، منطقۀ آناتولی جنوب شرقی، منطقۀ آناتولی مرکزی و منطقۀ دریای سیاه.

منطقه ی مدیترانه ای  The Mediterranean

منطقه ی مدیترانه ای در زبان ترکی akdeniz نامیده می شود و در غرب با منطقه ی اژه ای ، در شمال و جنوب شرقی با آناتولی مرکزی و در شرق با آناتولی شرقی احاطه شده است. منطقه ی مدیترانه ای منطقه ای کوهستانی و سرسبزی می باشد که کوههای توروس در این منطقه قرار گرفته اند.

این منطقه دارای آب و هوای نیمه خشک است که تابستانهایش گرم و خشک و زمستانهایش معتدل است که این آب و هوا و طبعت کوهستانی آن باعث شده که بسیار مورد علاقه توریست ها و گردشگران قرار بگیرد.

مهمترین شهرهای این منطقه عبارتند از آدانا adana، آناوارزا anavarza و بوردور burdur. در انتخاب مقصد سفرتان به کشور ترکیه، دانستن اینکه هر شهری در کدام منطقه قرار دارد برای برنامه ریزی سفر بسیار موثر است.

تورهای ترکیه
رزرو تورهای ترکیه
منطقه ی آناتولی شرقی  Eastern Anatolia

منطقه ی آناتولی شرقی در شرقی ترین قسمت کشور ترکیه قرار گرفته است و کل این منطقه بیشتر شبیه به یک پارک ملی می باشد. نماهای جذاب و دیدنی از طبیعت و خانه ها در کوه آرارات می باشد. همچنین مناطق و استراحت گاههای مخصوص اسکی نیز در این منطقه ی با شکوه قرار دارد.

در این منطقه، جاذبه ها و بناهای باستانی و قدیمی بسیاری قرار دارد که عظمت و شکوه امپراتوری هایی که در گذشته در این منطقه قرار داشته اند را به رخ تمام بازدید کنندگان می کشاند.

پس اگر می خواهید از تمدن های امروزی و تکنولوژی که خود را بخشی از زندگی و روزمرگی های شما کرده است، برای چند روز بگذرید و به گذشته سفر کنید، حتما منطقه ی آناتولی شرقی و شهرهای آنرا از بین شهرهای مختلف ترکیه، برای سفر خود انتخاب کیند.

شهرهای معروف و دیدنی منطقه ی آناتولی شرقی شامل، آگری agri، بیتلیس bitlis و ارزروم erzurum می باشند.

منطقه ی اژه  The Aegean

منطقه ی اژه در کشور ترکیه منطقه ای بی نظیر برای عاشقان طبیعت و دریا است. منطقه ای با سواحل بی کران، مناظری زیبا، درختان کاج و باغهای زیتون. مسافران برای خرید تورهای ترکیه و تصمیم درست باید در مورد منطقه ی اژه بدانند  که، این منطقه برای دوستداران ماهی گیری و عاشقان عکاسی بهشتی کم نظیر است که اگر در بین تورهای ترکیه به شهرهای این منطقه سفر کنید، برای هر روز سفرتان برنامه ای جذاب و تکرار نشدنی خواهید داشت.

این منطقه ی عالی در سرتاسر آن دارای روستاهای توریستی جذاب است و در بالا و پایین آن اسکله های ماهی گیری، شما را جذب خود خواهند کرد. شهرهای مهم منطقه ای اژه در کشور ترکیه عبارتند از، آیدین aydin، دنیزلی denizli و موگلا mugla.

منطقه ی مارمارا  The Marmara

سایر مواردی که در مورد انتخاب تورهای ترکیه باید بدانید، منطقه ی بعدی ترکیه است که منطقه ی مارمارا منطقه ای است که در واقع شرق با غرب پیوند می خورد. منطقه ای که تلاقی و مجاورتش با یونان و بلغارستان، تلفیقی از فرهنگ محلی و فرهنگ ترک با فرهنگ اروپایی و فرهنگ غربی ایجاد کرده است.

برای رزرو تور ترکیه و خرید تور ترکیه باید بدانید که استانبول از مهمترین شهرهای کشور ترکیه، و مرکز حکومت ها و امپراتوری های کهن پیشین، در این منطقه و در نقطه ی برخورد این تلاقی اقلیمی و فرهنگی قرار گرفته است. یادآوری امپراتوری کهن عثمانی و قدرت و عظمت آن در پایتخت آن بورسا برای تمام گردشگران شکل می گیرد.

این منطقه نه تنها بوسیله ی امارت ها و بناهای تاریخی و منحصر به فرد خود، بلکه بوسیله کوههای اولوداگ Uludag که در زمستان مرکز اسکی علاقمندان به این ورزش از گذشته تا امروز بوده است شناخته می شود. پس تمام گردشگران در بین تمام تورهای ترکیه باید حتما یکبار تور استانبول را انتخاب کنند و به این شهر بی نظیر سفر کنند.

قسمتهای مهم منطقه ی مارمارا عبارتند از، اولوداگ uludag، تروی troy، گلانه پارک gulhane park، ادیرنه edirne، گاناکاله ganakkale و جزیره ی کوندا علی بی cunda alibey island.

منطقه ی آناتولی جنوب شرقی  Southeastern Anatolia

اگر می خواهید از شن و ماسه ی کنار دریا و آفتاب گرفتن و شنا کردن در ساحل فاصله بگیرید، منطقه ی آناتولی جنوب شرقی را به شما پیشنهاد می کنم. منطقۀ قدیمی تر ترکیه منطقه ای با تاریخی کهن و روزگارانی پر هیاهو.

منطقه ای که چهارراه تمدن در دوران کهن و دوران اوج مسیحیت و هیاهوی روم و ایران و یونان بوده است. این منطقه مرکز تلاقی این تمدنهای کهن بوده و قطعا تحت تاثیر آن روزگاران و شرایط خاص فرهنگی و اقلیمی آن دوره، به طبیعت و بافت و معماری و فرهنگی خاص رسیده که تمام اینها گردشگران را تورهای ترکیه به سمت خود می کشاند.

صومعه های سریانی در ماردین  mardinو میدیا midyat، هنوز با زبان آرامیک مختص آن زمان با شما حرف می زنند و شما را تا آن روزگاران به گذشته باز می گردانند.

در این منطقه تابستانها خشک و طولانی هستند که باعث شده این منطقه، برای کشاورزی بسیار مناسب باشد، بنابراین در سفر خود به این منطقه، غذاهایی با مواد بسیار با کیفیت، عالی و خوشمزه را تجربه خواهید کرد که بهترین کباب ها و سبزیجات از جمله ی آنها خواهد بود.

شهرهای مهم این منطقه شامل، سانلورفا sanlurfa، ماردین mardin، قاضی عنتپ gaziantep، دیاربکر diyarbakr، باتمان batman، آدیامان adiyaman و قوبکلی تپه gobeklitepe می باشد.

تورهای ترکیه
تور ترکیه و قیمت تور ترکیه و رزرو تور ترکیه و خرید تور ترکیه ، ساحل اولودنیز
منطقه ی آناتولی مرکزی  Central Anatolia

منطقه ی آناتولی مرکزی، منطقه ای است که مهد تمدن در ترکیه معروف است. این منطقه خانۀ موزه هاست و شهر آنکارا که پایتخت ترکیه است، در این منطقه قرار دارد. منطقۀ معروف دودکش های سنگی کاپادوکیا و آرامگاه مولانا در قونیه نیز، در این منطقه قرار دارد.

اکثر فرشهایی که در ترکیه می بینید، در روستاهای کوچکی که در این منطقه قرار دارند بافته می شوند و بسیاری جذابیت های تاریخی و طبیعی دیگر نیز در منطقه ی آناتولی مرکزی قرار دارد که می توانید در بین تورهای ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه و تور ارزان ترکیه ، تورهای این منطقه را به عنوان تجربه ای جدید انتخاب کنید. مثل تور کاپادوکیا.

این منطقه که معمولا دارای تابستان های گرم و خشک می باشد دارای شهرهای معروفی همچون ، سیواس sivas، نیگله nigle، نِوِشهیر neveshehir، کِرِشهیر krsehir، کایسری kayseri، ایهلارا ihlara، پریستراما peristreamma، حامامانا hamamona، اسکی شهیر eskisehir، آنکارا ankara، آکسارای aksaray، کاپادوکیا cappadocia و کُنیا konya می باشد.

منطقه ی دریای سیاه  The Black Sea

منطقه ی دریای سیاه بخاطر، باغهای گیلاس، چای، فندوق و ساردین تازه معروف می باشد. آبهای سرد دریا در شمال و دامنه های سرسبز کوه در جنوب مناطقی زیبا و رویایی برای مسافران تور ترکیه و عاشقان طبیعت و ماجراجویی و مخصوصا دوچرخه سواران ایجاد کرده است.

شهرهای ساحلی در این منطقه با سواحلی بکر، برای کسانی که می خواهند از گذراندن اوقاتی آرام در سواحل و روستاهای کوچک و آرام و ماهی گیری لذت ببرند بسیار مناسب است. پس در خرید تور ترکیه به این نکته دقت داشته باشید.

از شهرهای مهم این منطقه می توان به، ترابوزان terabzon، سینوپ sinop، سامسان samsun، ریزه rize، اوردو ordu، کاستامونو kastamonu، کارابوک karabuk، گیره سان giresun، گوروم gorum، بولو bolu، بارتین bartin، آرتوین artvin، آماسیا amasya، هاتوساس hattusas و سافران بولو safranbolu اشاره کرد.

جذابیت های ترکیه
تورهای ترکیه و جذابیت های آن برای سفر به ترکیه بسیار مهم است.

جذابیت های ترکیه

در زمینه ی گردشگری، ترکیه جذابیت های فراوانی دارد که در اینجا به شرح آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید در برنامه ریزی خود برای خرید تورهای ترکیه و رزرو تورهای ترکیه بتوانید درست تصمیم بگیرید تا در نهایت بتوانید با اطلاع از قیمت تور ترکیه انتخاب درستی داشته باشید.

جاذبه های گردشگری ترکیه، فقط بنا و ساختمان و یا طبیعت نیست، علاوه بر آنها موارد دیگری نیز وجود دارد که باید مجموع آنها را بعنوان جذابیت های این کشور، برای جذب گردشگر موثر دانست.

دریا و طبیعت، فرهنگ، غذاهای لذیذ و محلی ترکیه، تاریخ کهن کشور ترکیه، سلامت و تندرستی و مذهب یا گردشگری مذهبی از جذابیت هایی است که مجموعا باعث جذب گردشگر به این کشور زیبا و کهن می شود.

دریا و طبیعت

اصلا مهم نیست که در چه فصلی به ترکیه سفر کنید، مهم نیست کدامیک از تورهای ترکیه را بخرید، باید بدانید که در تمام فصول سال می توانید از طبیعت و تفریحات ترکیه لذت ببرید و استفاده کنید، به همین جهت اینجا در مورد قیمت تورهای ترکیه و رزرو تورهای ترکیه ، تورهای لحظه آخری ترکیه ، تورهای ارزان ترکیه و خرید تورهای ترکیه صحبت کرده ایم.

گلف، تفریحات آبی، پیاده روی، کمپینگ، قایقرانی و قایق سواری و یا استفاده و استراحت در سواحلی شنی تفریحاتی هستند که می توانید در تمام طول سال و یا در اکثر مناطق ترکیه، از آنها بهره ببرید.

از کارهایی که در این طبیعت زیبا و بی نظیر می توانید انجام دهید شامل سخره نوردی و رفتینگ، گلف، شنا و حمام آفتاب در ساحلهای شنی، پیاده روی در مسیرهای مختلف با انواع موانع و ورزشهای زمستانی در سطح بین المللی با کوههایی بکر.

سواحل

سواحل شنی با آبهای فیروزه ای از ویژگی های کشور ترکیه است که گردشگران بسیاری را به این کشور زیبا می کشاند. این سواحل در استانهای آنتالیا، موقله و اژه ی جنوبی در ازمیر وجود دارد که گردشگران تورهای ترکیه یا تورهای لحظه آخری ترکیه و یا تورهای ارزان ترکیه را به دلیل این سواحل انتخاب کنند.

زیبایی طبیعی این مناطق حقیقتا نفس گیر است. آب و هوایی گرم ، دریا با آبهایی گرم ، مناظر کوهستانها ، سواحل با ماسه های طلایی ، هزاران کیلومتر خط ساحلی برای گشتن و پیاده روی و شنا و آفتاب گرفتن و آرامش.

تعداد زیادی غار برای گشتن و دیدن بهمراه آبشارها و جنگل ها و مسیرهایی مخصوص پیاده روی و بسیاری چیزهای دیگر برای دیدن و لذت بردن. تمام مواردی که گفته شد جزو طبیعت و جاذبه هایی است که شما را مجبور می کند سفر به این کشور را انتخاب کنید و به همین جهت باید از قیمت تورهای ترکیه خبر داشته باشید تا بتوانید به رزرو تورهای ترکیه یا تورهای لحظه آخری ترکیه یا تورهای ارزان ترکیه بپردازید.

طبیعت ترکیه
طبیعت و جذابیت های ترکیه در تورهای ترکیه.
این سواحل را بشناسید

ساحل اولودنیز Ölüdeniz ساحلی با ماسه های طلایی و آبهای فیروزه ای است که یکی از بهترین هاست در سرتاسر جهان برای دیدن و یا شنا کردن که باید در زمان رزرو تورهای ترکیه و یا رزرو تور ترکیه  یا تور لحظه آخری ترکیه و یا تور ارزان ترکیه باید بدانید.

دره ی پروانه Butterfly Valley که دره ای است مشرف به ساحل و در بین دو کوه به شکل دره که خانه صدها نوع از انواع و گونه های پروانه هایی است که این دره را بعنوان محل زندگی خود انتخاب گرده اند. تنها راه دسترسی به این دره و ساحل، استفاده از قایق است و باید بدانید که ساحل و صخره های سنگی و شیب دار مشرف به آن باور کردنی نیست.

دو جزیره ی بوزکادا Bozcaada و گوکِ آدا Gökçeada  از جزایر زیبا، در مقابل آبهای کاناکاله هستند و دارای غذاهای محلی ویژه ای هستند که جذابیت آنها حتما شما را جذب خواهد کرد.

ساواحل ایزتوزو İztuzu، پاتارا، کاپوتاش و الیمپوس

زمانیکه به ترکیه سفر کردید و از بین تورهای ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه و تور ارزان ترکیه ، یکی را انتخاب کردید، قطعا باید به دیدن این زیبایی ها بروید. ساحل ایزتوزو ساحلی بسیار طولانی است به طول 4.5 کیلومتر که در کناره رودخانه دالیان قرار گرفته است، این ساحل بین دلتای این رودخانه و دریای مدیترانه، یک سد طبیعی ایجاد کرده که منطقه ای بی نظیر و بکر در کناره ی دریای مدیترانه برای قایق سواری می باشد.

ساحل بعدی که به شما معرفی می کنم، ساحل پاتارا در کشور ترکیه است. ساحلی طولانی و زیبا که به طرف شهر باستانی پاتارا، در امتداد آبهای فیروزه ای ترکیه کشیده شده است.

ساحل بعدی، ساحل کاپوتاش Kaputaş است. قسمتی از بهشت که در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است. منطقه ای بی نظیر و مبهوت کننده از آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه و ماسه های طلایی در ساحل که صخره های بزرگ و عظیم، از کنار آنها دور می شوند.

ساحل بعدی که معرفی می شود، ساحل الیمپوس olympos می باشد. ساحلی زیبا و رؤیایی که در کنار درۀ یک رودخانه قرار گرفته است. و نام آن بر اساس یک شهر باستانی که در نزدیکی آن است، انتخاب شده است.

مناطق تاریخی ترکیه

ترکیه به دلیل داشتن تاریخ غنی و متنوع توانسته توریست های زیادی را به خود جذب کند. از این رو با اجرای تور های ترکیه از جمله تور ارزان ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه شما را در این سفر همراهی خواهیم کرد. ترکیه دارای مکان های باستان شناسی مربوط به دوره نئولیتیک و شهر های اسطوره ای مانند هاتوسا است که باستان شناسان هنوز در حال کشف اسرار آن ها می باشند. می توانیم بگوییم ترکیه از جمله کشورهایی است که دارای قدمت بالایی می باشد.

از جمله این مکان های باستان شناسی می توانیم به افسوس، شهر هاتوسا یا به عبارتی خاتوشا، شهر گوبکلی تپه، جزیره ککوا، شهر کتل هویوک یا چتل هویوک، کوه نمروت، شهر تروآ و معبد پرگامون اشاره کنیم که در ادامه به اختصار درباره هرکدام توضیح خواهیم داد. مطالب موجود در این سایت به شما کمک می کند تا این مناطق را به خوبی بشناسید.

شما می توانید از طرق مختلف به این مناطق بروید. مثلا برای رفتن به جزیره ککوا می توانید از قایق استفاده کنید و از فضای موجود لذت ببرید. خرید تور ترکیه این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید برای سفری چند روزه به این مناطق باستانی بروید و با گذشته ترکیه آشنا شوید. ترکیه به خودی خود دارای آثار باستانی با ارزشی است که دیدن آن ها برای شما جالب و شگفت انگیز می باشد.

تورهای ارزان ترکیه
تورهای لحظه آخری ترکیه
مسیرهای گردشگری

در این قسمت از این صفحه، قصد دارم در مورد مسیرهای مختلف گردشگری که در کشور ترکیه وجود دارد و شما می توانید در زمانهای مختلف به آنها سفر کنید کمی توضیح دهم. همانگونه که گفته شد، کشور ترکیه کشوری پهناور با پیشینۀ تاریخی کهن است. همچنین این کشور دارای مناطق جغرافیایی متنوع و مختلف است که هرکدام، شرایط جوی و آب و هوایی مختص خود را دارد که در فصول مختلف شرایط متنوعی را دارد.

این شرایط آب و هوایی و این سابقۀ تاریخی که باعث وجود آثار تاریخی و معماری های زیبا و جذابی شده است، در سرتاسر این کشور گسترده شده که باعث می شود در طی سال بتوانید به مناطق مختلف آن سفر کرده و از زیبایی ها و جذابیت های آن، در طی سفرهای مختلفی که می توانید به این کشور انجام دهید، بهرهمند شوید.

این مسیرهای مختلف و متنوع گردشگری شامل شهرهای استانبول، آنتالیا، کوش آداسی، آلانیا، ازمیر، کاپادوکیا، ارزروم، مارماریس، آنکارا و وان است که هر کدام شرایط و خصوصیات خاص خود را دارد که می توانید، در هر بار سفر، به یکی از این شهرها رفته و از این کشور زیبا دیدن کنید. البته، به دلیل اینکه کشور ترکیه، در صنعت گردشگری بسیار پیشرفته و عالی عمل کرده است، از سرتاسر جهان به این کشور سفر می کنند و از آن بازدید به عمل می آورند.

البته نوع سفرهای گردشگری که مردمان ایران به ترکیه دارند، با نوع سفر مردم چین، ژاپن و حتی اروپا بسیار متفاوت است. مسافران ایرانی که برای کار یا تجارت و یا خرید به ترکیه سفر می کنند، نوع خاصی از گردشگری را دارند. اما در مورد گردشگرانی که به قصد و نیت گردشگری و توریست سفر می کنند، از ایران معمولا تنها یک شهر را برای سفر انتخاب می کنند. آنها بین 3 تا 7 شب به ترکیه سفر می کنند و در هر بار سفر معمولا به یک شهر از این کشور می روند. تعداد کمی از آنها به بیش از یک شهر می روند.

اما گردشگران چینی و ژاپنی و اروپایی، معمولا سفرهای 10 روز تا دو هفته به ترکیه دارند. آنها معمولا به صورت گروهی و با پرواز به یک شهر وارد می شوند، دو یا سه شب را در شهر اقامت دارند و از اکثر دیدنی های آن، با همراهی یک تور لیدر مجرب بازدید می کنند، سپس با اتوبوس به نزدیکترین شهر توریستی مجاور رفته و بسته به تعداد روز مورد نیاز برای بازدید از آن شهر، چند شبی را در آن اقامت کرده و باز با اتوبوس به شهر بعدی سفر می کنند.

این شکل از گردشگری، معمولا اینگونه است که در یکبار سفر، در مدت حدودا دو هفته، از تمام این کشور دیدن کرده و در هر شهر، دو یا سه شب مانده و به شهر بعدی می روند. این شکل از گردشگری با نوع گردشگری که ما مسافران ایرانی انجام می دهیم، بسیار متفاوت است. از طرف دیگر، سن گردشگران اینچنینی، معمولا در سنین بازنشستگی است و تورهای آنها، بصورت گروهی و حداقل در تعداد یک اتوبوس گردشگری برگزار می شود.

شهر استانبول

اما در توضیح و شرح مناطق مختلف کشور ترکیه، آمد که یکی از شهرها و مناطق مهم کشور ترکیه شهر استانبول است. این شهر نه تنها در میان مردمان امروزی ترکیه و جهان از اهمیت بالایی برخوردار است، در گذشته نیز در جهان و منطقه بسیار اهمیت داشته است. اگر به جغرافیای این شهر دقت کنید، خواهید دید که دلیل این اهمیت بالا چیست.

شهر استانبول در استراتژیک ترین نقاط جهان قرار گرفته است. این شهر چه در راههای خشکی و چه در راههای آبی و دریایی، به نوعی شاهراه ارتباط آسیا در شرق و اروپا، آفریقا و آمریکا در غرب است. به همین جهت است که این شهر از قرون گذشته تا امروز همواره شهری مهم و ویژه بوده است.

از نظر خشکی های جهان، شهر استانبول یکی از نقاط خشکی است که از طریق آن قارۀ آسیا به قارۀ اروپا متصل می شود و به همین علت، همواره مورد توجه تمام قدرتهای دنیا بوده است. در هر دوره از تاریخ، هر قدرت و حکومتی که بر این منطقه و کشور ترکیه مسلط بوده است، معمولا این شهر را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرده است. این خود یکی از عللی است که در سفرتان به استانبول، همواره آثار تاریخی و معماری با شکوهی از گذشته را می بینید.

اما دلیل دیگر اهمیت این شهر، وجود کانال بسفر در شهر استانبول است. این کانال، دریای سیاه را به دریای مرمره و سپس به آبهای آزاد بین المللی متصل می کند. بخشی از مسیر دسترسی بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی به آبهای آزاد بین المللی را تشکیل می دهد.

از طرف دیگر، کشوری مانند روسیه، ممکن است از طرق دیگری نیز به آبهای آزاد دسترسی داشته باشد، اما این مسیر بسیار نزدیکتر است و بسیار اهمیت دارد که تمام کشورهها بتوانند از این شاهراه استفاده کنند. وجود کانال بسفر در شهر استانبول، خود دلیل بسیار مهمی برای اهمیت ویژۀ این شهر است که هم در گذشته از آن برخوردار بودده است و هم امروزه از این ویژگی بهره می برد.

از طرف دیگر، شمال این شهر را دریای سیاه و جنوب آنرا دریای مرمره فرا گرفته است که، این خود نوع خاص و زیبایی از طبیعت را در آن ایجاد کرده است که همین عامل به تهایی می تواند دلیل خوبی برای بسیاری از گردشگران باشد تا به این شهر سفر کنند.

دلایل سفر به استانبول

علاوه بر این طبیعت، همانگونه که گفته شد، آثار تاریخی و معماری با شکوهی از گذشته در این شهر وجود دارد که مسافرانی که از آنها دیدن کرده اند، حتم شگفت زده شده اند. این آثار مربوط به دوره های مختلف تاریخی این شهر است که در طی قرون و سالهای گذشته توسط حاکمان قدرتمند عثمانی و ترکیه ایجاد شده است که خود آنها، بخش مهمی از جاذبه های توریستی این شهر را تشکیل می دهند.

علاوه بر تمام اینها، بخش دیگری از جذابیت سفر به شهر استانبول، خرید در این شهر است. در بین مسافران ایرانی نیز این مورد بسیار دیده می شود. حتی بسیاری از مسافرانی که به استانبول سفر می کنند و اقدام به رزرو تور ترکیه می کنند، فقط برای خرید و تامیل اجناس لازم برای فروشگاه خود به این شهر می روند.

این مسافران سالی یک یا چند بار به استانبول می روند و خرید سالانه یا فصلی خود را در این شهر انجام می دهند. از طرف دیگر، بسیاری از مسافران، خرید شخصی و سالانۀ خود را در شهر استانبول انجام می دهند. آنها مغازه یا فروشگاه ندارند، اما پوشاک و برخی از لوازم و اجناسی را که برای استفادۀ شخصی لازم دارند را در این شهر تهیه و خریداری می کنند.

سایر گردشگران نیز، در سفر خود به استانبول، شاید به نیت خرید سفر نکرده باشند، اما حتما در این سفر خرید هم خواهند کرد. بنابراین، طبیعیت، جاذبه های گردشگری و دیدنی های استانبول و خرید، دلایلی هستند که ممکن است شما را به این شهر بکشانند.

در آخر

اگر می خواهید در مورد تور ارزان ترکیه و قیمت تور ترکیه و خرید تورهای ترکیه اقدام کنید با ما همراه شوید تا هم اطلاعاتتان در زمینۀ سفر به ترکیه و تور ترکیه کامل شود و هم شرایط رزرو تورها و مشخصات آنها مطلع شوید و با بررسی قیمت ها، بتوانید بهترین تور و مسیر را، با بهترین و به صرفه ترین قیمتها، برای سفرتان انتخاب کنید و سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

و اگر سوالی داشتید، همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی آمادۀ پاسخگویی به سوالات شما هستند. پس یا با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم تماس را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ترکیه را برایتان انجام دهیم.