تور ترکیه بهار

در این صفحه در مورد تور بهاری ترکیه و همچنین شرایط رزرو تور ترکیه بهار صحبت خواهیم کرد. همچنین در پکیج هایی که در لینک های این صفحه آمده است می توانید قیمت تور ترکیه بهار را در تمام مقاصد گردشگری این کشور مشاهده کنید که، سعی شده تمام قیمت ها بر اساس قیمت های تور ارزان ترکیه بهار آماده و به روز شوند. همچنین در مورد شهرهای مهم و توریستی این کشور توضیح داده خواهد شد و در مورد جغرافیا و شرایط جوی آن در فصل بهار نیز اطلاعاتی ارائه خواهد شد. علاوه بر آن در مورد تورهای آفری و لحظه آخری آن نیز مطالبی خواهم گفت تا با این اصطلاحات نیز آشنا شوید.  بنابراین در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در مورد تور ترکیه بهار بیشتر و کاملتر شود.

همچنین در سایر صفحات این سایت اطلاعاتی وجود دارد که می تواند برایتان مفید و جالب باشد. به عنوان مثال در صفحۀ تورهای ترکیه توضیحات و اطلاعات برای سفر به اکثر مقاصد گردشگری این کشور در تمام طول سال آمده است. یا در صفحۀ تورهای خارجی ، قیمت و توضیحات سفر به بیشتر مقاصد گردشگری خارج از ایران درج شده است. یا در صفحۀ هتل های ترکیه ، اطلاعات هتل های این کشور به تفکیک شهر و هتل آمده است. یا در صفحۀ جاذبه های گردشگری ترکیه ، مشخصات دیدنی های مختلف کشور ترکیه به تفکیک شهر و هر جاذبه قرار داده شده است که می توانید با سر زدن به آن صفحات، از اطلاعات آنها نیز استفاده کنید.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره و تماس را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا راهنمایی های لازم را برای خرید تورهایتان انجام دهیم و یا کار رزرو تور ترکیه بهار را، در هر مسیری که مایل بودید، برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور بهاری ترکیه
تور ارزان ترکیه بهار

توضیحات

در این صفحه در مورد تور بهاری ترکیه ، که شامل تورهای بهاری استانبول ، تورهای بهاری آنتالیا ، تورهای بهاری کوش آداسی ، تورهای بهاری کاپادوکیا ، تورهای بهاری آلانیا ، تورهای بهاری ازمیر و سایر تورها در فصل بهار در کشور ترکیه می باشد.

برای مسافرانی که قصد سفر به ترکیه در فصل بهار را دارند، تورهای مختلفی وجود دارد که با توجه به آب و هوای خوب این کشور، یکی از فصول عالی و لذت بخش است. ضمن اینکه علاوه بر تور ترکیه ویژه بهار ، تورهای نوروزی ترکیه نیز از تورهای پرطرفدار در بین تورهای نوروزی خارجی می باشد.

ما در اینجا در مورد تمام سوالات شما در بارۀ قیمت تور ترکیه بهار ، تور لحظه آخری ترکیه بهار و تور ارزان ترکیه بهار صحبت خواهیم کرد. ضمن اینکه شرایط رزرو تور ترکیه بهار نیز، از طریق همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی برای شما فراهم شده است.

به کجا برویم؟

اما نکته ای که باید در ابتدا در نظر داشته باشیم این است که، اگر قصد سفر به ترکیه در فصل بهار را داشتیم، به کجای این کشور بزرگ و توریستی برویم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که، در سفر به ترکیه، با توجه به آب و هوای مطبوع و چهار فصل این کشور، شرایط جوی در آن، بسیار شبیه مناطق شمالی و مرکزی کشور خودمان در فصل بهار است.

پس برای سفر به این کشور، مشکل خاصی با تطابق آب و هوایی نخواهید داشت. ضمن اینکه با توجه به اختلاف ساعت اندک آن با ساعت رسمی ایران، از لحاظ تطابق زمانی نیز با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. این سفر به دلیل نزدیکی راه و نداشتن اختلاف زمانی زیاد با ایران، برایتان جذابتر خواهد بود.

پس در مورد رزرو تور ترکیه بهار ، چند مورد را در نظر بگیرید. اول اینکه چندمین سفر شماست و قبلا کدام شهرهای ترکیه را دیده اید یا به آنها سفر کرده اید. اگر اولین سفر شماست بهتر است با آنتالیا یا استانبول شروع کنید. کوش آداسی و آلانیا تقریبا شرایطی مشابه با آنتالیا را دارند، اما دیدن و سفر کردن به هریک از آنها، خالی از لطف نخواهد بود. سایر مسیرها مانند کاپادوکیا، ازمیر، وان، مارماریس، آنکارا و ارزروم نیز برای سفرتان مناسب خواهد بود.

تصمیم گیری

در مورد تصمیم گیری برای اینکه به کجا سفر کنید، چند مورد را در نظر داشته باشید.این موارد شامل هزینه های سفر، تعداد نفرات، سفرهای قبلی و شرایط همراهان شماست که در مورد هرکدام، توضیح خواهم داد. اولین مورد و مهمترین مورد این است که بدانید و تعیین کنید که چه بودجه ای برای سفرتان در نظر دارید. مثلا شما یک خوانواده هستید و باید در نظر داشته باشید که برای کل سفر چه مبلغی از طرف خانواده در نظر گرفته شده است. این هزینه شامل هزینۀ خرید تور یا اگر با وسیلۀ نقلیۀ شخصی سفر می کنید شامل هزینه های اجارۀ محل اقامت در مقصد است و هزینه های بین راه برای رسیدن به مقصد و یا اگر در مقصد محل اقامت دارید، هزینۀ رسیدن تا مقصد را باید در نظر داشته باشید.

در کل هزینۀ اولیۀ سفر یا هزینۀ اصلی برای یک سفر، هزینۀ رفتن و رسیدن به مقصد و همچنین هزینۀ برگشت شما به خانه است. علاوه بر آن، هزینه های اقامت شما در مقصد یا مقاصد سفر نیز جزو هزینه های اصلی سفرتان محسوب می شوند. برخی از هزینه ها نیز وجود دارند که می توانند جزو هزینه های شما در مقصد باشند و یا روی هزینه های اصلی سفر محاسبه شوند.

برای مثال، هزینۀ گشتن در مقصد و بازدید از جاذبه های گردشگری مقصد، می تواند جزو هزینه های اولیۀ سفر محاسبه شوند. مثلا وقتی شما یک تور اروپا می خرید، هزینه های گشت های شهری و بازدیدها، روی هزینه های اولیه محاسبه شده است. اما مثلا در ممکن است در سفر به گرجستان، بخواهید خودتان در شهر بگردید و از دیدنی ها بازدید کنید و خودتان در مقصد برای روزهای سفر برنامه ریزی و هزینه می کنید.

یا هزینه های خورد و خوراک شما در مثلا شهر استانبول، بجز وعدۀ صبحانه که روی تور شما محاسبه شده است، به عهدۀ خودتان است و برای نهار و شام باید خودتان برنامه ریزی و هزینه کنید. اما در تور آنتالیا، تمام هزینه های خورد و خوراک شما، از قبل روی تورتان محاسبه شده و شما هیچ هزینه ای بابت تمام وعده های غذایی نخواهید داشت و تمام وعده ها را در هتل و رستوران هتل، صرف خواهید کرد. حتی میان وعده و نوشیدنی نیز، بصورت رایگان در دسترس شما خواهد بود.

پس اولین نکته، این است که بدانید که از شروع تا خاتمۀ سفر، چقدر می خواهید هزینه کنید و این بودجه، تا حد زیادی می تواند در تعیین مقصد سفرتان تاثیرگذار باشد. پس در زمان خرید تورها، و همچنین در زمان رزرو تور ترکیه بهار ، به این موارد دقت داشته باشید. چه بخواهید تور لحظه آخری ترکیه بهار را انتخاب کنید و چه تورهای معمولی در ترکیه یا هر مقصد دیگری، حتما باید در تعیین بودجۀ سفر، به قیمت تور ترکیه بهار توجه کرده و آنرا با مقدار بودجۀ خود مقایسه نمایید.

قیمت تور ترکیه بهار
تور بهاری ترکیه

سایر نکات

از دیگر مواردی که در تصمیم گیری مهم است، تعداد نفرات شماست. آیا شما قصد دارید فقط با خانوادۀ کوچک خود سفر کنید یا از دوستان و اقوام کسی همراه شما خواهد بود. مثلا قصد دارید با همسرتان یک سفر دو نفره بروید، یا فرزند یا فرزندانی دارید و می خواهید با آنها به سفر بروید. در حالت دیگر، جدا از خانوادۀ دو یا چند نفرۀ شما، همراهانی نیز با شما به سفر خواهند آمد. مثلا از بین دوستان و اقوام شما، افراد یا خانواده هایی هستند که با شما هم سفر می شوند و سفری گروهی را برنامه ریزی می کنید.

اینکه تعداد شما چند نفر است، در انتخاب مقصد، انتخاب وسیلۀ سفر، تعداد شبهای اقامت و کارهای شما در مقصد سفر بسیار تاثیرگذار خواهد بود. از طرف دیگر، هرچه تعداد نفرات بیشتر می شود، مقاصد محدودتر می شوند. از طرف دیگر، ممکن است بودجه های متفاوتی در نظر داشته باشید که باید از نظر بودجه، مقصدی را انتخاب کنید که با بودجۀ تمام همسفران همخوانی داشته باشد.

از طرف دیگر، اینکه شما و همراهان شما قبلا به کجاها سفر کرده اید، در انتخاب مقصد موثر است. آیا در بین شما کسی هست که طبق سفری در گذشته و تجربه ای شیرین، به شما همان مقصد قبلی را پیشنهاد می کند و مایل است شما و سایر همراهانتان نیز، آن تجربه های لذت بخش را تجربه کنید. یا اینکه همه موافق هستند تا مقصدی جدید را تجربه کنید و به کشفیات جدیدی دست پیدا کنید.

از طرف دیگر مورد دیگری که در انتخاب مقصد موثر است این است که شرایط شما و همراهانتان چگونه است. آیا شرایط سفر به چه مقاصدی را دارید. مثلا ممکن است یکی از همراهان جوان شما مشغول خدمت مقدس سربازی باشد و نتواند از کشور خارج شود. در این حالت اگر شما حتما بخواهید که او با شما هم سفر باشد، مجبورید به سفری داخلی بروید. یا اصلا شما ویزای شینگن داشته باشید و تعدای از همراهان شما، شرایط دریافت ویزای اروپا را نداشته باشند.

در این حالت شما برای سفر خارجی، باید به مقصدی بروید که یا ویزا نخواهد و یا بتوانید به راحتی ویزای آنرا دریافت کنید. بنابراین، تمام موارد گفته شده، در انتخاب مقصد سفر و تعداد روزهای سفرتان موثر است که باید قبل از سفر و در زمان برنامه ریزی سفر، به آن دقت کرده و مقصد خود را به درستی انتخاب کنید.

تفریح و خرید

در مورد کسانی که قصدشان از سفر، علاوه بر تفریح، خرید نیز می باشد، شهر استانبول، مقصد بسیار مناسبی می باشد. شهر زیبا و تاریخی استانبول، با توجه به اینکه سالیان طولانی پایتخت این کشور کهن بوده است، از لحاظ آثار تاریخی، دیدنی ها و جاذبه ها، شهری بسیار مناسب می باشد، بنابراین تورهای استانبول تورهای مناسبی خواهند بود.

ضمن اینکه، این شهر، با توجه به طبیعت خاصی که دارد و همچنین موقعیت جغرافیایی خود، در مرز دو قارۀ آسیا و اروپا واقع شده است. همانطور که می دانید، بخشی از این شهر در قاره اروپا قرار گرفته و بخش اعظم آن، در قاره آسیا. ضمن اینکه تنگه بسفر در این شهر است و توسط دریا نیز احاطه شده است. تمام این موارد، باعث شده علاوه بر بعد تاریخی و معماری های کهن، از لحاظ طبیعی و جغرافیایی نیز، برای گردشگران جذاب و دیدنی باشد.

علاوه بر تمام این ها، شهر استانبول، برای گردشگرانی که علاوه بر بازدید از جاذبه های تاریخی و کهن شهر، و همچنین استفاده از طبیعت آن، قصد خرید نیز دارند، بسیار جذاب و البته به صرفه است. زیرا اغلب تولیدکنندگان بزرگ و کوچک بین المللی و ترک در این شهر، شعبه هایی دارند و پوشاک خود را عرضه می کنند.

همچنین قیمت ها به گونه ای است که، بسیاری از هموطنانمان، خریدهای فصلی پوشاک مورد نیازشان را از استانبول انجام می دهند. در ضمن، در بیشتر مواقع سال، به مناسبتهای مختلف، تخفیفات بسیار خوبی، در اکثر فروشگاهها وجود دارد که می توانید با آنها، خرید های بصرفه تری را داشته باشید.

دریا و ساحل

اما اگر در سفر به ترکیه قصد دارید علاوه بر هر اتفاقی، به ساحل بروید و در دریا شنا کنید و یا حمام آفتاب بگیرید، نقاط بسیاری برای این کار وجود دارد. شما می توانید به شهر ساحلی آنتالیا بروید، یا به کوش آداسی سفر کنید و یا حتی به آلانیا در نزدیکی آنتالیا بروید.

بنابر این می توانید از تور آنتالیا بهار ، تور کوش آداسی بهار و یا تورهای آلانیا ویژه بهار ، یکی را انتخاب کرده و به ترکیه سفر کنید. اگر هیچ کدام این شهرهای ساحلی را نرفته اید ، پیشنهاد من این است که با آنتالیا شروع کنید، سپس به کوش آداسی و بعد به آلانیا بروید.

دلیل این تقدم و تاخر، بهتر یا بدتر بودن آنها نیست. می توانم بگویم که همگی تقریبا در یک سطح و با امکانات و شرایط مشابه هستند. اما تنها به دلیل محبوبیت آنها، بین هموطنانمان، پیشنهاد می کنم که طبق آنچه که همه می پسندند و علاقه داشته اند این سفرها را انجام دهید.

تور لحظه آخری ترکیه بهار

در این قسمت از این صفحه، لازم است در مورد دو اصطلاح تورهای آفری و تورهای لحظه آخری توضیحاتی ارائه کنم. این تورها در دو حالت ممکن است که ایجاد و تبلیغ شوند. بجز این دو حالت، یک شرط نیز برای تورهای خارجی وجود دارد که، در انتهای توضیحات در مورد این شرط نیز توضیح خواهم داد.

همانگونه که گفته شد، کلا در دو حالت تورها با تخفیف و به صورت آفری به فروش می رسند. حالت اول زمانی است که پروازهای یک تور شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد باید بدانید که گردانندگان تورها یا آژانس های مسافرتی، از مدت ها قبل، صندلی های پرواز را برای مقاصد پر تردد گردشگری رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین می پردازند.

به این کار در اصطلاح گردشگری چارتر کردن پرواز گفته می شود. آنها با استفاده از این پروازهای چارتر شده یک برنامۀ سفر ترتیب می دهند و یک پکیج کامل تور را آماده می کنند و برای فروش آن تبلیغ می کنند. به عنوان مثال صندلی های پرواز تهران به ترکیه و بلعکس را برای فصل بهار رزرو می کنند.

اما با نزدیک شدن به تاریخ هر پرواز، در صورتیکه هنوز تمام ظرفیت آن پرواز پر نشده باشد و تمام صندلی های پرواز به فروش نرسیده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور ترکیه بهار ، سعی می کنند مسافران بیشتری جذب کرده و مابقی ظرفیت خالی را پر کنند.

در این حالت شما تبلیغات تور لحظه آخری ترکیه بهار را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را با تخفیف و ارزانتر از قیمت اصلی آن خریداری کنید و خریدی ارزان و سفری به صرفه داشته باشید. در این حالت ممکن است تخفیف بر روی تمام قیمت های پکیج و تمام هتل های آن اتفاق افتد. البته گاهی پروازهای چارتری خارج از تور و به صورت تک نیز به فروش می رسند تا تمام ظرفیت آن کامل شده و ضرری در کار نباشد.

قیمت تور ارزان ترکیه بهار
قیمت تور ترکیه بهار

تور ارزان ترکیه بهار

اما حالت دوم، حالتی است که هتل ها در یک پکیج تور شامل تخفیف می شوند. در مقاصد محبوب گردشگری، کارگزارانی هستند که، با بستن قرارداد با تعدادی هتل آنها را از قبل برای اقامت مسافران خود رزرو می کنند. به اصطلاح این هتل ها از قبل گارانتی می شوند و با قیمت کمتر در اختیار کارگزار قرار می گیرند.

کارگزاران این هتل ها را در اختیار آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تور قرار می دهند و این آژانس ها، با استفاده از این هتل ها و آن پروازهای چارتری که در قسمت قبل توضیح داده شد، یک برنامۀ سفر مهیا می کنند و یک پکیج کامل تور را که شامل پرواز، اقامت هتل، ترانسفر فرودگاهی، گشت شهری و بیمۀ مسافرتی است، آماده کرده و برای فروش آن تبلیغ می کنند.

کارگزاران با هتل ها قرارداد بسته متعهد شده اند که تعداد مشخصی از اتاق های هتل را در یک بازۀ زمانی معین پر کنند یا در این باره، تعداد مشخصی مسافر را به هتل بفرستند. به عنوان مثال بازۀ زمانی فصل بهار یا بازۀ زمانی عید نوروز می تواند شکلی از این زمان تعیین شده در قرارداد باشد.

اما اگر کارگزار حس کند تا انتهای بازۀ تعیین شده نخواهد توانست به تمام تعهد خود عمل کند، با اعمال تخفیف روی قیمت هتل، سعی می کند مسافرانی بیشتری را ترغیب به خرید تور و مسافرت کند. این تخفیف پس از اعمال، باعث کاهش قیمت شده و شما تبلیغات آفر تور ترکیه بهار را مشاهده می کنید.

البته ممکن است این تخفیف روی تمام قیمت های پکیج و تمام هتل های آن رخ ندهد و فقط تعدادی از هتل ها شامل تخفیف شوند، اما در هر صورت به عنوان یک تور آفری در درسترس شما قرار می گیرد. در این دو حالت است که شما با تبلیغات تور ارزان ترکیه بهار مواجه می شوید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن و با تخفیف بخرید و سفری به صرفه داشته باشید.

البته نکته ای که وجود دارد این است که، همانگونه که از نام تورهای لحظه آخری پیداست، این تورها در لحظات آخر و دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند، بنابراین باید کاملاٌ برای یک سفر فوری آماده باشید و ساکتان بسته باشد.

از طرف دیگر باید از نظر مالی با هزینه های فوری سفر مشکلی نداشته باشید و اگر شاغلید با مرخصی و حاضر نشدن در محل کار مشکلی نداشته باشید و اگر محصلید، با غیبت سر کلاس و حاضر نشدن در محل تحصیل خود مشکلی نداشته باشید. تمام این موارد شامل حال همراهان شما نیز می شود.

در آخر

و در آخر، اگر قصد رزرو تور ترکیه بهار را داشید، ابتدا به قیمت تور ترکیه بهار توجه کنید و از بین تمام مسیرهایی که در این کشور وجود دارد، یکی را انتخاب نمایید. پس از انتخاب مقصد، به تور ارزان ترکیه بهار یا تور لحظه آخری ترکیه بهار نیز توجه داشته باشید تا بتوانید خرید درست و به صرفه ای داشته باشید.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم تماس را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و راهنمای شما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ترکیه بهار را برایتان انجام دهیم

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور کوش آداسی تابستان
نوشتهٔ بعدی
تور ترکیه تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید