تور مشهد نوروز

این مطلب در این صفحه در مورد تور نوروزی مشهد و همچنین شرایط رزرو تور مشهد نوروز نوشته شده است. در ضمن، در پکیج این صفحه قیمت تور مشهد نوروز آمده که همواره سعی خواهد شد قیمت ها بر اساس قیمت های تور ارزان مشهد نوروز آماده و به روز شوند. همچنین در مورد جغرافیای شهر و شرایط جوی آن در تعطیلات نوروزی صحبت شود و توضیحاتی نیز در مورد دیدنی ها و جاذبه های گردشگری آن داده خواهد شد. اطلاعاتی نیز در مورد تورهای آفری و لحظه آخری خواهم داد تا با این گونه از تورها نیز بیشتر آشنا شوید. بنابراین در ادامۀ مطلب همراه من باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تور مشهد نوروز بدست آورید. این اطلاعات موجب خواهد شد تا با دید بازتر برای رزرو تورتان اقدام کنید و با شناخت بیشتر شهر، برنامه ریزی کاملتری برای روزهای سفرتان داشته باشید.

همچنین در صفحات مرتبط با این صفحه اطلاعاتی وجود دارد که می توانید از آنها نیز استفاده کنید. به عنوان مثال در صفحۀ تورهای مشهد ، اطلاعات و توضیحات سفر برای تمام سال و فصل های مختلف آن وجود دارد. و یا در صفحۀ تورهای نوروزی ایران قیمت و توضیحات سفر به سایر مقاصد گردشگری داخلی آمده است. و یا اطلاعات و قیمت تمام تورهای نوروزی در این صفحه، برای سفر به اکثر مقاصد گردشگری داخلی و خارجی قرار داده شده است. این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا برای تصمیم گیری در مورد سفرهای نوروزی خود، با دید باز و مقایسۀ تمام قیمت ها و مشخصات اقدام نمایید.

و در ضمن اگر سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی در هر زمینه ای از گردشگری را دارید، می توانید با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم. و یا کار رزرو تور مشهد نوروز را برایتان انجام دهیم.

قیمت تور مشهد نوروز
هتلدرجهدوتختهسه تختهچهار تختهخدمات
هتل انقلاب مشهد2*963000944000950000صبحانه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قدس مشهد2*120000011980001190000صبحانه بوفه ـ ناهارو شام منو انتخابی ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل سهند مشهد3*121000012000001198000صبخانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل رضویه مشهد3*122400012210001217000صبحانه بوفه ـ ناهار و شام در صورت رزرو اتاق فولبرد ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل منجی مشهد3*125400012500001240000صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدود ـ ناهار و شام بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل تارا مشهد4*123000012150001200000صبحانه ـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل کیانا مشهد4*130000012600001220000صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل الماس مشهد4*134300012500001230000صبحانه بوفه ـ ناهار و شام منو بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل درویش مشهد5*197400017790001650000صبحانه بوفه ـ ناهار وشام منو انتخابی ـ پک بهداشتی جهت استفاده میهمانان ـسرویس رفت و برگشت به حرم ـ اینترنت نامحدودـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قصر طلایی مشهد5*159000014800001465000صبحانه بوفه ـ استخر و سونا و جکوزی ـ ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه ـ سرویس رفت و برگشت به حرم ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
خدمات تور مشهد نوروز

بلیط رفت و برگشت پرواز، 3 شب 4 روز اقامت در هتل با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی.

امکان رزرو بلیط تمام ایرلاین ها وجود دارد.

تمامی تورها چارتر و غیر قابل استرداد می باشند و در صورت کنسلی از طرف مسافر، کلیۀ جرایم طبق قوانین ایرلاین، چارتر کننده و هتل محاسبه و مابقی مبلغ پس از کسر هزینه ها مسترد خواهد شد.

با توجه به شرایط کرونای، ممکن است در زمان سفر قوانین جدیدی وضع شوند که در این صورت ممکن است تورها تغییراتی داشته باشند.

پرداخت 70% مبلغ تورها در زمان عقد قرارداد الزامی می باشد.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور مشهد نوروز
تور ارزان مشهد نوروز

توضیحات

در این قسمت از این صفحه، به این موضوع خواهم پرداخت که چرا در تعطیلات عید نوروز تعداد زیادی از مردم ایران به مشهد مقدس سفر می کنند. همچنین توضیح خواهم داد که چگونه برای انتخاب مقصد خود تصمیم گیری نمایید تا همۀ جوانب امر را در نظر گرفته باشید. و اینکه چرا از بین تمام تورها، می توانید تورهای نوروزی مشهد ، انتخاب بسیاری از هم وطنانمان می باشد.

در ابتدا به این موضوع می پردازم که چگونه تصمیم بگیرید که چه مقصدی مناسب است. این موضوع در بسیاری از موارد، بسته به شرایط شما در زمان تصمیم گیری دارد. مثلا اینکه در این برهۀ زمانی، چه میزانی از هزینه را برای سفر در نظر دارید. یا تا کنون، به چه مقاصدی سفر کرده اید و مواردی از این دست را توضیح خواهم داد.

همچنین در ادامۀ مطلب توضیحاتی کلی در مورد تمام دیدنی های این شهر زیبا، بزرگ، کهن و مقدس صحبت خواهم کرد. این موضوع می تواند به شما کمک کند که برنامه ریزی بهتری برای تمام روزهای سفرتان داشته باشید. البته می دانید که دلیل اصلی سفر به این شهر، وجود بارگاه امام رضا(ع)، اما هشتم شیعیان در مشهد است.

تصمیم گیری

برای تصمیم گیری در مورد اینکه به کجا سفر کنید، چند مورد را باید در نظر داشته باشید. در ابتدا، همراهانتان را مشخص کنید. باید بدانید که چه کسانی، با چه روحیاتی و هر کدام با چه بودجه ای برای این سفر همراه شما خواهند بود. پس از مشخص شدن تعداد نفرات، نوبت به بررسی قیمتها می رسد.

در این مرحله، شما باید به بررسی قیمت تورهای مختلف بپردازید. قیمت تور مشهد نوروز نیز در این صفحه قابل مشاهده است و در سایر صفحات، قیمت سایر تورهای نوروزی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها، قیمت دیگر تورها در دیگر مسیرهای داخلی و خارجی را مشاهده و مقایسه نمایید.

پس از این بررسی، خواهید دانست که شما و همراهانتان، با توجه به بودجه ای که برای سفر در نظر دارید، کدامیک از تورها را می توانید خریداری کنید و کدام سفر مناسب شما می باشد. حتما در نظر داشته باشید که علاوه بر مبلغی که برای رزرو تور مشهد نوروز یا هر توری که بخرید، خواهید پرداخت، هزینه هایی برای خرید، خورد و خوراک، ایاب و ذهاب و سایر هزینه های جاری خود، در این سفر خواهید داشت.

تور ارزان مشهد نوروز
تور نوروزی مشهد

در ادامه

پس از اینکه مقاصد خودتان را لیست کردید، حال نوبت به آن رسیده است که ببینید شما و همراهانتان، قبلا کدامیک از سفرهای داخل لیست را رفته اید. آیا می خواهید به مقصد جدیدی بروید و یا سفر قبلی شما آنقدر لذت بخش و جذاب بوده که می خواهید دوباره آنرا تجربه کنید و دوست دارید که همراهان و عزیزانتان نیز آن تجربیات شیرین را از سر بگذرانند.

زمان را در نظر بگیرید و بررسی کنید که آیا با توجه به زمانیکه تا شروع سفر دارید، آیا زمان کافی برای خریداری تور و طی کردن مراحل پیش از سفر دارید یا خیر. برای مثال برای رزرو تورهای اورپا، حداقل به یک ماه و نیم زمان نیاز خواهید داشت که فرایند اخذ ویزا را طی کنید. یا برای تورهای دبی، به یک هفته زمان احتیاج دارید که ویزای امارات را بگیرید.

پس از طی کردن تمام این مراحل، نوبت به اتخاذ تصمیم نهایی و رزرو تور مورد نظرتان می رسد. در این مورد برای رزرو تور مشهد نوروز ، زمان خاصی لازم نیست و حتی چند روز قبل از سفر نیز می توانید این کار را انجام دهید. اما در مورد تورهای نوروزی ، بخاطر حجم بالای مسافران، بهتر است زودتر اقدام کنید تا هم هتلها پر نباشند و هم قیمتها افزایش پیدا نکنند.

دیدنی های شهر

در این قسمت در مورد جاذبه های گردشگری مشهد مقدس صحبت خواهم کرد. دیدنی هایی که علاوه بر رفتن به حرم مطهر امام رضا(ع)، می توانید از آنها دیدن کنید. شما پس از بررسی قیمت تور مشهد نوروز و سپس خرید آن، با دانستن این جاذبه ها و دیدنی های شهر، می توانید برنامه ریزی درست و دقیقی برای تک تک روزهای سفرهای نوروزی مشهد خود و همراهانتان داشته باشید.

وقتی صحبت از دیدنی های این شهر زیبا و کهن می کنیم، ابتدا باید از حرم رضوی صحبت کنیم. در مجموعۀ حرم علاوه بر ضریح مقدس امام هشتم شیعیان، موزۀ آستان قدس رضوی، مسجد گوهرشاد و درکنار آن بازار رضا وجود دارد که بیشتر زمان شما در این سفر، در این مجموعه خواهد گذشت.

اما چند سالی است که چند پارک آبی و تفرجگاه آبی در مشهد ساخته شده که بسیار معروف و جذاب هستند و مسافران بسیاری در سفرشان به مشهد، حداقل یک نیم روز را در آن سپری می کنند. این پارک های آبی شامل، پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، سرزمین موج های خروشان و پارک ساحلی آفتاب می باشد.

سایر جاذبه ها

از دیگر جاذبه های توریستی مشهد می توان به، باغ ملی مشهد، پارک ملت مشهد، باغ وحش وکیل آباد، پارک علمی پروفسور بازیما، غار مغان، جنگل جیغ در روستای سربریج، چالیدرۀ طرقبه، طرقبه، پارک کوه سنگی، پارک وکیل آباد، برج رادکان چناران، آرامگاه فردوسی، چهارطاقی بازه هوره، چشمه گراب، آرامگاه نادر شاه افشار، بند گلستان، آرامگاه پیر پالان دوز، حمام شاه مشهد یا موزۀ مردم شناسی، میل اخنگان، فرهنگسرای بهشت، مقبره خواجه ربیع و گنبد سبز مشهد که آرامگاه شیخ مومن استرآبادی است اشاره کرد.

دیگر دیدنی های مشهد شامل، آبشار آبگرم کلات، کلیسای سروپ قدیس، مسجد 72 تن، گنبد خشتی، باغ خونی، بوستان سنگی کمر مقبولا، مدرسه عباسقلی خان، درخت سرو کهن سال در باغ فراگرد، سنگ نگارۀ باستانی شتر سنگ، ابشار احلمد، انگاریوم دانشگاه فردوسی مشهد و آرامگاه خواجه با اصالت می باشند.

باز هم مکانهای دیدنی وجود دارد. در ادامه نام خواهم برد. آرامگاه شیخ بهایی، فرودگاه مشهد، سرکارده، مدرسۀ میرزاجعفر، قلعۀ دختر بازه هوره، محلۀ چهارباغ، پارک جنگلی طرق، روستای زشک، غار بیمارآب، آرامگاه خواجه مراد، روستای نغندر، پارک هفت حوض، پیست اسکی شیرباد، روستای کنگ، چشمۀ گیلاس، روستای تاریخی پاژ، قبرستان ارامنۀ مشهد و آبشار درۀ آل نام دیگر جاذبه های مشهد است.

خانه ها و موزه ها

در ادامۀ معرفی دیدنی های شهر کهن مشهد، به معرفی موزه ها خواهم پرداخت. موزۀ آستان قدس رضوی، موزۀ شیر لا فتی (موزۀ آیین پهلوانی)، موزۀ نان مشهد، پارک موزۀ علوم زمین مشهد، مجموعۀ تفریحی و گیاه شناسی باغ مشهد، حمام شاه یا موزۀ مردم شناسی مشهد، موزۀ بزرگان خراسان و بوستان مینیاتوری مشهد، از موزه ها و باغ موزه های مشهد هستند که می توانید پس از رزرو تور مشهد نوروز ، زمانی را برای بازدید از آنها اختصاص دهید.

اما خانه های کهن، باشکوه و زیبایی در مشهد از دوره های قاجار و پهلوی به جا مانده که امروزه اکثر آنها، برای بازدید علاقمندان به معماری و تاریخ و آثار تاریخی آماده شده اند. این خانه ها شامل، خانۀ رجایی مشهد، خانۀ توکلی، خانۀ داروغه، خانۀ ملک، خانۀ اردکانی، خانۀ موسوی، خانۀ مسکونی بلخارست، خانۀ وطن چی، خانۀ کوزه کنانی، خانۀ غفوری، خانۀ امیری، خانۀ اکبرزاده، خانۀ پیشروان و خانۀ تاریخی هوشمند می باشند.

بنابراین، در سفر به مشهد، در هر فصل و زمانی، مکانهای بسیاری برای بازدید و تفریح و لذت بردن وجود دارد. در عید نوروز نیز پس از رزرو تور نوروزی مشهد ، می توانید بخشی از وقت خود را، علاوه بر رفتن به حرم و لذت بردن در آن، به بازدید از آثار کهن معماری و جاذبه های طبیعی و موزه ها اختصاص دهید. بخش دیگری از سفرتان می تواند برای رفتن به پارک آبی و تفریحات آبی هیجان انگیز آن اختصاص یابد.

لذت خرید

اما یکی از جذابترین قسمت های یک سفر، بخش خرید آن است. مخصوصا در مشهد که بعنوان یک شهر زیارتی، برای مردم ایران، بسیار دوست داشتنی خواهد بود اگر، در سفرتان به مشهد، یک سوغاتی برای اقوام و دوستان بیاورید. مخصوصا که این سفر در عید نوروز باشد و این سوغاتی، بعنوان عیدی نیز برای یک عزیز خریداری شود.

قبلا گفتم در زمان بررسی قیمت تور مشهد نوروز ، توجه داشته باشید که علاوه بر مبلغ تور، مقداری هزینه نیز برای مقصدتان در نظر داشته باشید. برای هزینه های سفر و البته خرید. خرید از مراکز خرید مشهد، می تواند بسیار جذاب و لذت بخش باشد. در ادامه مراکز خرید مهم مشهد را معرفی خواهم کرد. مهمترین آنها، همان بازار امام رضا (ع) است که در مجاورت حرم قرار دارد و معروفترین و کهن ترین بازار این شهر است.

سایر مراکز خرید مشهد شامل، مرکز خرید الماس شرق، مرکز خرید آریان، مجتمع تجاری مروارید شرق، برج تجاری آرمیتاژ گلشن، مجتمع تجاری زیست خاور، برج آلتون، مرکز خرید پروما، مرکز خرید کاسپین مد، بازار بزرگ اطلس، مجتمع تجاری وصال، بازار گوهرشاد، بازار طلافروشان مشهد، مرکز خرید فردوسی، بازار عباس قلی خان، مشهد مال، مجتمع نصر و مرکز خرید خورشید می باشند.

قیمت تور نوروزی مشهد
قیمت تور مشهد نوروز

برنامۀ سفر

در این قسمت از این صفحه، قصد دارم در مورد برنامه های سفر نوروزی مشهد صحبت کنم. سفرهایی که مخصوص ایام عید نوروز برنامه ریزی شده و مسافران بسیاری از سرتاسر ایران و جهان در این تعطیلات، به مشهد سفر کرده و این روزهای خاص را در مشهد سپری می کنند. عدۀ بسیاری نیز حتی قبل از لحظۀ تحویل سال خود را به مشهد می رسانند تا در لحظۀ تحویل سال، در کنار بارگاه امام رضا(ع) باشند.

سفرها نیز به چند گونه انجام می شوند. عده ای با وسایل نقلیۀ شخصی به مشهد می روند. عده ای با اتوبوس یا قطار عازم این سفر می شوند و عدۀ دیگری نیز با استفاده از پروازهای مختلف از هر شهری که باشند خود را به مشهد مقدس می رسانند.

معمولا تورهای مشهد یا زمینی و با قطار برنامه ریزی می شوند و یا هوایی بسته می شوند. در کنار وسیلۀ سفر نیز، هتلی برای اقامت شما با توجه به تعداد شبهایی که قصد اقامت در مشهد را دارید، برایتان رزرو خواهد شد. خدمات دیگری مانند ترانسفر فرودگاهی یا گشت شهری نیز ممکن است در کنار بلیط و هتل، روی تور شما باشد که می توانید از آنها نیز استفاده نمایی.

تور ارزان مشهد نوروز

در این قسمت می خواهم در مورد اصطلاح رایج شده در چند سال اخیر صحبت کنم. اصطلاح تورهای آفری یا تورهای لحظه آخری، اصطلاحاتی هستند که در بین مسافران ایرانی بسیار رایج شده اند. عده ای مقصد سفر را انتخاب می کنند و منتظر می مانند تا یک تبلیغ از تورهای آفری را برای مقصد مورد نظرشان دریافت کنند.

آنها بلافاصله قرارداد این تور را می بندند و عازم سفر می شوند. عدۀ دیگری هم هستند که اصلا قصد سفر ندارند، اما با دیدن تبلیغ تورهای لحظه آخری و مقایسۀ قیمت های موجود، ترغیب می شوند که سفر کنند. برخی دیگری هم فقط قصد سفر دارند و بودجۀ آنرا نیز تعیین می کنند، با دیدن تبلیغات تورها و تورهای آفری، هرکدام که با بودجۀ مد نظرشان همخوان باشد را انتخاب می کنند.

اما تورهای آفری در چه زمانی و در چه شرایطی ممکن است ایجاد و تبلیغ شوند؟ در دو حالت ممکن است تورها با تخفیف و به صورت آفری فروخته شوند. من در ادامه به شرح این دو حالت می پردازم تا بدانید که اگر یک تور شامل تخفیف شود، چه شرایطی ایجاد شده است.

حالت اول زمانی است که پرواز های روی یک تور شامل تخفیف می شوند. در توضیح این مورد باید بدانید که آژانس های مسافرتی و یا گردانندگان تورها، از مدت ها قبل صندلی های پروازها را برای مقاصد محبوب گردشگری رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین می پردازند.

آنها از مدت ها قبل، مثلا از ابتدای سال، پرواز تهران به مشهد و بلعکس را برای تعطیلات عید نوروز سال بعد رزرو می کنند و پول آنرا با ایرلاین تسویه می کنند. به این کار در اصطلاح گردشگری چارتر کردن پرواز گفته می شود. آنها با استفاده از این پروازهای چارتری، یک پکیج تور یا برنامۀ سفر را ترتیب می دهند.

اما با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، در صورتیکه هنوز تمام ظرفیت صندلی های رزرو شده پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغات آفر تور مشهد نوروز سعی می کنند مسافران بیشتری جذب کرده و مابقی ظرفیت خالی را نیز پر کنند.

در این حالت است که شما تبلیغات تور ارزان مشهد نوروز را مشاده می کنید و می توانید تورتان را با قیمتی کمتر از قیمت اصلی آن و با تخفیف خریداری کنید و در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید. دقت داشته باشید این تخفیف باید روی تمام هتل های یک پکیج وجود داشته باشد. یعنی تمام قیمت های پیکج باید شامل تخفیف شده باشند.

تور لحظه آخری مشهد نوروز

اما حالت دوم زمانی است که هتل های یک تور یا پکیج شامل تخفیف شوند. اگر به یک پکیج تور دقت کنید، تعدادی هتل را از دو تا پنج ستاره می بینید که به ترتیب کمترین تا بیشترین قیمت مرتب شده اند و شما می توانید بسته به سلیقه و بودجه ای که در نظر دارید، هرکدامشان را انتخاب کنید.

کارگزاران یا گردانندگان تور، از مدت ها قبل تعدادی هتل را برای اقامت مسافرانشان آماده می کنند و با آنها قرارداد می بندند. این قرارداد به این شکل است که آنها متعهد می شوند تعداد معینی از اتاق های هتل را در یک بازۀ زمانی مشخص پر کنند یا تعداد معینی مسافر را در این بازه به هتل بفرستند.

 به عنوان مثال، از مدتی قبل، با هتل هایی در مشهد قرارداد بسته و آنها را برای بازۀ زمانی عید نوروز یا فصل بهار رزرو می کنند. آنها با استفاده از این هتل ها و پروازهای چارتری که توضیح آن در قسمت قبل داده شد، یک برنامۀ سفر ترتیب می دهند و پکیج تور را آماده می کنند.

اما اگر حس کنند تا انتهای بازه نخواهند توانست به تمام تعهد خود در قبال هتل عمل کنند، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغات آفر تور مشهد نوروز سعی می کنند مسافران بیشتری را ترغیب به خرید و ثبت نام در تور کنند تا بتوانند تمام یا حداقل بخشی از ضرر را جبران کنند. در این مورد شما ممکن است تبلیغ تور آفری برای هتلی خاص را مشاهده کنید.

در کل در این دو حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری مشهد نوروز را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن خریداری کنید و سفری ارزانتر داشته باشید. اما برای استفاده از این تورها باید شرایطی را در نظر بگیرید.

همانگونه که از نام تورهای لحظه آخری پیداست، این تورها در لحظات آخر و دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند و به همین جهت باید برای سفر آماده باشید، ساکتان بسته باشد و از نظر مالی با هزینه های فوری سفر مشکلی نداشته باشید. همچنین اگر شاغلید، باید با مرخصی گرفتن یا حاضر نشدن در محل کارتان مشکلی نداشته باشید. تمام این موارد، برای همراهان شما نیز صادق است.

و در آخر

و در انتهای این مطلب، امیدوارم توضیحاتم کامل و مفید بوده باشد تا بتوانید هم اطلاعات مفیدی بدست آورده باشید و هم برای سفرتان برنامه ریزی بهتری داشته باشید. در قسمت پکیج این صفحه نیز، قیمت تور مشهد نوروز را در کنار نام هر هتل، به همراه پروازی که برای این سفر در نظر گرفته شده است، آورده شده که برای بررسی و مقایسۀ قیمتها مشکلی نداشته باشید.

پس برای خرید تور و یا پکیج سفر به مشهد ، می توانید بعد از مشاهدۀ قیمت و انتخاب هتل، از طریق ما اقدام کنید و سفری خاطره انگیز را تجربه کنید. همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی آماده اند که پاسخگوی سوالات شما باشند و یا کار رزرو تور مشهد نوروز را برای شما انجام دهند.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور قشم نوروز
نوشتهٔ بعدی
تور مالزی نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید