ویزای شینگن

این صفحه به ویزای شینگن یا ویزای شنگن یا ویزای اروپا اختصاص دارد. شما می توانید در مورد مدارک ویزای شینگن ، انواع ویزای شینگن و همچنین قیمت ویزای شینگن اطلاعات کاملی را مشاهده و مطالعه نمایید. با مطالعۀ این صفحه، ابتدا دید کلی نسبت به این ویزا و کشورهایی که آنرا صادر می کنند پیدا خواهید کرد و متوجه خواهید شد، برای اخذ ویزای شنگن ، به چه مدارکی احتیاج خواهید داشت.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز می توانید در مورد اخذ ویزا و یا تورهای اروپا اطلاعاتی را مشاهده کرده و قیمتها را ببینید و مقایسه کنید. ما سعی کرده ایم اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم تا بتوانید تمام مراحل دریافت ویزا شنگن را به درستی بشناسید و اگر مایل به اخذ آن هستید، با اطلاعات کامل وارد پروسۀ دریافت آن شوید.

ضمن اینکه اگر سوالی داشتید یا نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت ویزای شینگن
ویزا شنگن

ویزای شینگن

در این قسمت از این صفحه، می خواهم هر آنچه که در مورد انواع ویزای شینگن ، مدارک ویزای شینگن و قیمت ویزای شینگن ، لازم است بدانید را بیان کنم. این اطلاعات به همراه قیمتها را به این دلیل شرح خواهم داد، که بدانید با توجه به نوع سفرتان و شرایط سفرتان، چه ویزایی برایتان مناسب است و از طرف دیگر، مدارک مورد نیاز برای هر کدام از انواع ویزا شنگن را بشناسید و بتوانید برای آماده کردن آنها اقدام کنید.

همچنین تا جایی که امکان داشته باشد، قیمتها را نیز اعلام خواهم کرد تا اطلاعاتتان در این زمینه کامل شود. البته، یک قسمت را به قیمتها اختصاص خواهم داد و جدیدترین قیمتها را به تفکیک نوع ویزا، در آن درج خواهم کرد تا به روزترین و کاملترین اطلاعات را از این سایت، بدست آورید. پس با من همراه باشید تا به تمام سوالات شما پاسخ دهم.

توضیحات

قبل از هر چیز، باید توضیحاتی را ارائه کنم که اصلا چرا به ویزای اروپا یا ویزای تعدادی از کشورهای اروپایی، ویزای شنگن گفته می شود. این شناخت به شما کمک می کند تا درک بهتر و کاملتری از این نوع ویزا و ارزش آن داشته باشید.

شینگن، نام منطقه ای در لوکزامبورگ است که در سال 1985 میلادی، تعدادی از کشورهای اروپایی و تعدادی از کشورهای عضو تجارت آزاد اروپا (EFTA)، در آن جمع شده و معاهده ای امضا کردند و در آن، توافقاتی انجام دادند که یکی از آنها، صدور یک ویزای مشترک برای تمام کشورهای عضو این پیمان بود. این ویزا به نام منطقه ای که در آن معاهده بسته شده است، ویزا شینگن نامیده شد.

این ویزا، تقریبا در تمام کشورهای عضو این پیمان، یک ویژگی و شرایطی یکسان دارد که می توانید آنرا، از هرکدام از سفارتخانه های عضو معاهده، درخواست کرده و اخذ نمایید. از طرف دیگر، با گرفتن این ویزا از هرکدام از کشورهای عضو، می توانید به مابقی کشورهای عضو نیز سفر کنید. در اصل، با داشتن ویزای یکی از کشورها، می توانید به مابقی کشورها نیز وارد شوید.

قیمت ویزای شینگن
مدارک ویزای شینگن

اعضا

در این قسمت نمی خواهم در مورد قیمت ویزای شینگن و یا مدارک ویزا شینگن صحبت کنم. قبل از اینکه بخواهم این موارد را توضیح دهم، باید در مورد کشورهای عضو این پیمان صحبت کنم تا بدانید با ویزای شنگن ، یا به اصطلاح ویزای اروپا ، به کدام کشورها می توانید سفر کنید.

کشورهای عضو پیمان شینگن، شامل 22 کشور عضو اتحادیۀ اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا یا EFTA هستند که جمعا شامل 26 کشور می شود. کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه، مجارستان، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، سوئد، اسلونی، هلند، یونان، نروژ، لهستان، بلژیک، اسپانیا، دانمارک، جمهوری چک، اسلوواکی، ایسلند، فنلاند، لیتوانی، استونی، لوکزامبورگ، لیختنشتاین، مالت و لاتویا کشورهای عضو پیمان شینگن هستند که برای دریافت ویزا شینگن ، می توانید از طریق یکی از آنها اقدام کنید.

4 کشور که عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند شامل، سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختنشتاین هستند که به 22 کشور عضو اتحادیۀ اروپا اضافه شده و مجموع کشورهای عضو این پیمان را به 26 کشور رسانده اند. البته لازم به ذکر است که کشورهایی نیز هستند که عضو اتحادیۀ اروپا هستند اما عضو معاهدۀ شنگن نشده اند و برای ورود به آنها، حتما باید ویزای خودشان را دریافت کنید و با ویزای آنها، نمی توانید به سایر کشورهای اروپایی و کشورهای عضو شنگن سفر کنید.

انواع ویزای شینگن

در این قسمت می خواهم انواع ویزاهایی که برای سفر به اروپا وجود دارد را برایتان نام ببرم. باید توجه داشته باشید که تنوع این ویزا، با توجه به نوع سفر، مدت اقامت، شرایطی که در حین سفر دارید، تعیین می شود. بنابراین، ویزای اتحادیۀ شینگن یا ویزای گردشگری اروپا و یا ویزای توریستی شینگن ، که به ویزای شنگن معروف است، انواع مختلفی دارد که انواع آنرا معرفی کرده و توضیح خواهم داد.

در کل، ویزا شنگن به سه نوع A و B و C تقسیم می شود که هر کدام نام و شرایط و ویژگی های مختص خود را دارد. نوع اول ویزای ترانزیت فرودگاهی، نوع دوم ویزای حمل و نقل و ترانزیت زمینی و نوع سوم، ویزای کوتاه مدت به محدودۀ شنگن است که هر کدام را بصورت کامل توضیح خواهم داد.

ویزای شینگن نوع A

ویزای شنگن نوع A ، یا ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن با نام لاتین Airport Transit Visa است که فقط در محدودۀ فرودگاه معتبر است و اجازۀ خروج از فرودگاه را نخواهید داشت. زمانیکه شما قصد سفر به کشوری خارج از محدودۀ شنگن را دارید، اما در مسیر مجبور به عبور از این محدوده هستید، باید این نوع ویزا را دریافت کنید تا در مسیر پروازی خود، بتوانید در فرودگاه کشور عضو شنگن، توقف کرده و پرواز خود را ادامه دهید.

اگر در مسیر پروازی خودتان، نیاز به عبور از بیش از یک فرودگاه را داشتید، حتما باید ویزای شینگن نوع C را دریافت کنید تا بتوانید به سفرتان در محدودۀ شنگن ادامه داده و از آن عبور کنید.

اما اگر شرایط زیر را داشته باشید، در مسیر پروازی خود، نیاز به اخذ ویزای شینگن نوع آ نخواهید داشت. اگر اقامت معتبر آمریکا، کانادا، یکی از کشورهای اتحادیۀ اروپا، ژاپن، سن مارینو و آندورا یا مناطق اقتصادی EEA یا EU را داشته باشید، یا شهروندان سوئیس یا کشورهای اتحادیۀ اروپا باشید، یا جزو پرسنل پروازی باشید که عضو کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین المللی هستند، یا ویزای معتبر شنگن و مناطق اقتصادی اروپا، آمریکا، کانادا و ژاپن را داشته باشید و یا با پاسپورت دیپلمات سفر کنید، دیگر نیاز به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن نخواهید داشت.

قیمت ویزای شینگن
انواع ویزای شینگن
ویزای شینگن نوع B

ویزای شنگن نوع B یا ویزای ترانزیت زمینی شینگن ، نوعی از ویزا است که برای عبور زمینی از محدودۀ شنگن با اتومبیل و یا قطار صادر می شود. شما با دریافت این ویزا، حداکثر تا 5 روز می توانید از محدودۀ شنگن عبور کرده و وارد کشوری خارج این حوزه بروید.

ویزای شینگن نوع بی ، فقط برای عبور گردشگران زمینی صادر می شود که قصد عبور دارند یا رانندگان خودروهای سنگین و باری که قصد رساندن بار یا محموله و کالایی را به یکی از کشورهای خارج از محدودۀ شنگن دارند اما مجبور به عبور از این محدوده هستند.

ویزای شینگن نوع C

ویزا شنگن نوع C ، که بعنوان ویزای توریستی شینگن نیز شناخته می شود، مخصوص سفرهایی است که مدت زمان کوتاهی دارند. معروفترین و متداولترین از انواع ویزای شنگن است که با توجه به اهداف سفر شامل گردشگری، بازدید آشنایان، فرهنگی و ورزشی، یا شرایط متقاضی، مدت زمان اقامت و تعداد دفعات ورود و خروج، به سه دستۀ کلی تقسیم بندی می شود.

نوع اول از ویزای شینگن نوع سی ، ویزای شینگن نوع C سینگل است. این ویزا به ویزای یکبار ورود یا Single Entry معروف است، و فقط یکبار می توانید به آن، به یکی از کشورهای عضو شنگن وارد شوید و پس از آنکه از حوزۀ شنگن خارج شدید، صرف نظر از اینکه اعتبار آن به پایان رسیده باشد یا خیر، دیگر نمی توانید به این محدوده وارد شوید و برای ورود مجدد، باید حتما ویزای جدیدی دریافت کنید. در این ویزا تعداد دفعات ورود یکبار درج خواهد شد.

نوع دوم این ویزا، ویزای شینگن نوع C دبل است. این ویزا به ویزای دوبار ورود یا Double Entry معروف است، و با دریافت آن، در مدت زمان 180 روز یا شش ماه اعتبار آن، می توانید دوبار به کشورهای عضو اتحادیه شنگن وارد و خارج شوید. تعداد دفعات ورود بر روی ویزا دو بار درج می شود.

نوع سوم این ویزا، ویزای شینگن نوع C مولتی است. این ویزا به ویزای چندبار ورود یا Multiple Entry معروف است و دارنده می تواند، به دفعات و بدون هیچ محدودیتی، طی زمان اعتبار آن، به کشورهای شنگن وارد و خارج شود. محدودیت دیگر این ویزا، زمان اقامت شما پس از هر بار ورود است. با این ویزا، در هر شش ماه، از زمان ورود، می توانید نهایتا 90 روز را در خاک شنگن بمانید. تعداد دفعات ورود بر روی ویزا Multi درج می شود.

ویزای شینگن نوع D

ویزای شنگن نوع D که به ویزای ملی یا NATIONAL VISA شناخته می شود، برای کسانی صادر می شود که برای مدتی طولانی تر قصد اقامت در خاک یکی از کشورهای حوزه شنگن را دارند. مثلا کسانی که برای تجارت، تحصیل و یا اقامت دائم، برای مدتی طولانی تر می خواهند در کشوری اروپایی اقامت کنند و پس از آن به کشور خود بازگرددند. ویزای ملی اروپا یا ویزای شنگن نوع دی ویزایی است که برای این نوع سفرها صادر می شود و به ویزای ملی شنگن شناخته می شود.

ویزای ملی یا ویزای شنگن نوع دی ، به دو صورت سینگل و مولتی صادر می شود. ویزای شنگن نوع دی سینگل ، بصورت یکبار ورود برای افرادی که به جهت مداوا و درمان در زمینۀ پزشکی به یکی از کشورهای شنگن سفر می کند صادر می شود. این ویزا برای زمانی محدود صادر می شود و شخص باید پس از پایان اعتبار آن، به کشور خود بازگردد. اما ویزای شنگن نوع دی مولتی یا چندبار ورود ، برای افرادی مانند تجار، هنرمندان، ورزشکاراران، محصلین و بیماران صادر می شود که با این ویزا می توانند بصورت نامحدود به تمام کشورهای حوزۀ شنگن سفر کرده و حتی از محدودۀ شنگن خارج شده و دوباره به آن بازگردند.

ویزای شنگن نوع دی ، برای گروههایی که در ادامه اشاره خواهم کرد، صادر می شود. اول، ورزشکاران و هنرمندانی که برای ورزش و هنر و ارائۀ مهارت و تجربۀ خود قصد سفر دارند صادر می شود. دانشجویان نیز می توانند برای انجام پروژه ها و پژوهش های که کمتر از یک سال به طول می انجامد این ویزا را بگیرند. دانشجویان یا افراد متخصص نیز که برای کار یا پژوهش با شرکت های معتبر همکاری دارند، البته پس از بررسی سوابق فردی و خانوداگی، می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

دانشجویان و محصلین که برای گذراندن دوره های تحصیلی و دانشگاهی و پژوهشی، قصد سفر دارند نیز می توانند ویزای شنگن نوع دی را با اعتبار یکسال دریافت می کنند که این ویزا قابل تمدید است. اما گروه آخر که توضیح آن کمی سخت است ولی در قوانین ذکر شده، افرادی هستند که به دلایل پزشکی، امکان خروج از حوزۀ شنگن را ندارند. این افراد نیز شامل دریافت این نوع از ویزا هستند.

ویزای اعتباری منطقه

این ویزا که به ویزای اعتباری منطقه یا Limited Terriorial Validity Visa معروف است، فقط برای افراد خاص با شرایط خاصی مثل پناهندگی صادر می شود. معمولا این افراد مدارک معتبری ندارند و محدودیتهایی نیز دارند. مثلا فقط می توانند در کشور صادر کننده و یک یا چند کشور دیگر که در ویزا مشخص شده است تردد داشته باشند.

در آخر

و در آخر، اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید و یا می خواهید اطلاعاتی در مورد مدارک ویزا شینگن و یا قیمت ویزا شینگن بدست آورید، می توانید به همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما بوده و یا کار اخذ ویزا شینگن را برایتان انجام دهیم و یا تور اروپا را برایتان رزرو کنیم.