ویزای چین

در این صفحه قصد دارم در مورد ویزای چین و همچنین شرایط اخذ ویزای چین صحبت کنم. ضمن اینکه در ادامه توضیحاتی در مورد مدارک ویزای چین داده خواهد شد تا بدانید برای دریافت انواع آنها به چه مدارکی نیاز دارید. روش های اخذ انواع ویزای چین نیز توضیح داده خواهد شد تا بدانید که هر کدام از آنها به چه مدارکی نیاز دارند و توضیح داده خواهد شد که هر کدامشان چه شرایطی دارند تا بدانید که با  توجه به هدفتان از سفر و با توجه به شرایطی که دارید، کدام نوع از ویزا برای شما مناسب است و علاوه بر آن گفته می شود که قیمت ویزای چین برای هر کدام از انواع چقدر است.

همچنین در سایر صفحات این سایت اطلاعاتی وجود دارد که می توانید با سر زدن به آن صفحات از اطلات آنها نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، در صفحۀ ویزا توضیحات کاملی در مورد اخذ ویزا در کشورهای مختلف آمده است. و یا در صفحۀ تورهای خارجی ، اطلاعات و قیمت ها برای سفر به اکثر مقاصد گردشگری خارج از ایران درج شده که پیشنهاد می کنم از اطلاعات آن صفحات نیز استفاده کنید.

و با وجود تمام توضیحات اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشند و یا کار اخذ ویزای چین را برای شما انجام دهند.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت ویزای چین
مدارک ویزای چین

توضیحات

در این قسمت از این صفحه، توضیحات کاملی در مورد ویزا چین و انواع آن و شرایط اخذ آن و البته مدارک لازم برای اخذ هرکدام از آنها ارائه شده است. ضمن اینکه این توضیحات کمک خواهد کرد هم با این ویزا آشنا شوید و هم اگر قصد دریافت آنرا داشتید، بدانید که به چه مدارکی نیاز دارید و کدام یکی از آنها را باید درخواست دهید.

علاوه بر آن، در توضیحات در مورد قیمت ویزای چین نیز مطالبی آمده است که از قیمت ها مطلع شوید و بتوانید برای مقایسۀ قیمت ها از آنها استفاده کنید. البته باید به مدارک و فرم ویزا نیز دقت داشته باشید تا با روش درست و بدون اتلاف وقت و هزینه این ویزا را بگیرید.

و اینکه پس از مطالعۀ مطلب و سر زدن به سایر صفحات مرتبط، اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما در تماس با شما توضیحات لازم را ارائه کنند و به سوالاتتان پاسخ دهند و اگر مایل بودید، کار اخذ ویزای چین را برایتان انجام دهند.

اما در یک توضیح کلی لازم است بگویم، شما برای ورود به هر کشوری که تابعیت یا اقامت آنرا ندارید، باید قبل از سفر، اجازۀ ورود به آن کشور را دریافت کنید، مگر آنکه طبق توافقات قبلی آن کشور با دولت کشور شما، نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر لغو شده باشد.

این اجازۀ ورود در قوانین بین المللی ویزا نامیده می شود. اما در توضیح اینکه ممکن است نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر لغو شده باشد، به عنوان مثال می توان از کشور ترکیه، ارمنستان، گرجستان و یا مالزی را نام برد که مسافران ایرانی، برای سفر به آنها نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر ندارند.

اما کشور چین نیز، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، برای مسافران با ملیت ایرانی، نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر را الزامی کرده است و حتما باید قبل از سفر، نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. تفاوتی در اینکه سفر شما توریستی است یا کاری، تحصیلی است یا تجاری وجود ندارد و حتما باید بسته به هدف سفر، ویزای مخصوص آنرا دریافت کنید.

انواع ویزای چین

در این قسمت لازم است قبل از هر توضیحی از انواع ویزای چین صحبت کنم. ویزایی که توسط سفارتخانه های این کشور صادر می شود، شامل انواع گوناگونی است که در ادامه انواع آنرا نام خواهم برد. اما بجز هدف سفر، که باعث تغییر در نوع ویزا و مدارک لازم برای اخذ آن می شود، هر کدام ممکن است بسته به تعداد دفعات مجاز ورود و یا زمان لازم برای صدور آن، به انواع مختلفی تقسیم بندی شوند که این مورد در قیمت آنها تاثیرگذار خواهد بود.

این تقسیم بندی شامل ویزاهای یکبار ورود، دوبار ورود و مولتی یا چندبار ورود می شود که بسته به نوع سفر، مدت اقامت و تعداد دفعات سفر و البته شرایط شما تغییر می کند. از طرف دیگر، بسته به مدت زمان لازم برای بررسی مدارک و صدور آن، شامل ویزای عادی، فوری و خیلی فوری می شود.

مدت زمان لازم برای صدور ویزا شامل این سه نوع آخر است که فقط به زمان لازم برای بررسی و صدور ویزا اشاره دارد و در نوع ویزا و هدف سفر مسافر تفاوتی ندارد. همچنین به مدارک لازم برای صدور نیز ارتباطی ندارد و فقط مدت زمان لازم برای فرآیند بررسی و صدور را تحت تاثیر قرار می دهد.

این سه نوع که با نامهای عادی یا نرمال، فوری یا ارجنت و خیلی فوری یا تاپ ارجنت تقسیم بندی می شوند، مدت زمان لازم برای صدور را تغییر می دهند. البته مدت زمان لازم برای بررسی و صدور ویزا برای انواع مختلف ویزا متفاوت است، اما اگر فقط در مورد ویزاهای توریستی صحبت کنیم، مدت زمان صدور برای ویزای عادی 4 تا 5 روز، برای ویزای فوری 2 تا 3 روز و برای ویزای خیلی فوری یک روز می باشد. این زمان برای سایر انواع ویزا متفاوت است، زیرا فرآیند بررسی مدارک مسافر برای هر کدام از ویزاها متفاوت است.

اما انواع ویزای چین شامل ویزاهای X2 ، X1 ، S2 ، S1 ، R ، Q2 ، Q1 ، M ، L ، J2 ، J1 ، G ، F ، D ، C و Z می باشد که هرکدام نوع خاصی از ویزا را شامل می شود. به عنوان مثال ویزای نوع D ویزای اقامت دائم چین است یا ویزای توریستی چین، ویزای نوع L می باشد که در ادامه در مورد تک تک این ویزاها و شرایط هر کدام مدارک لازم و مدت زمان اقامت و ویژگی هایشان توضیح خواهم داد.

قیمت انواع ویزای چین
قیمت ویزای چین

نوع D ، C و F

ویزای نوع C که به آن ویزای خدمۀ چین گفته می شود، برای خدمه و کارکنان شرکت های هواپیمایی و ایرلاین ها، کارکنان راه آهن سایر کشورها، خدمات شرکت های دریانوردی و کشتی های تجاری و توریستی صادر می شود که بر حسب کارشنان به کشور چین سفر می کنند و لازم است در سفرشان وارد این کشور شوند و یا در آن برای چند روزی یا مدتی اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزا لازم است که حتماً از شرکت مطبوع خود مدارک تایید شده داشته باشند. کارکنان شرکت هوایی از شرکت هواپیمایی خود، کارکنان راه آهن از شرکت راه آهن و کارکنان کشتی رانی از شرکت کشتی رانی که در آن مشغول به کار هستند، باید مدارک تایید شده ارائه کنند.

ضمن اینکه لازم است از یک شرکت چینی مرتبط نیز دعوتنامه ای با همین مضمون داشته باشند. مدت زمان اعتبار این ویزا برای اقامت مسافر، بین یک هفته تا ده روز می باشد و اگر کسی قصد اقامت بیش از این تعداد روز را دارد، باید حتماً در فرم درخواست ویزا این مورد را اعلام کرده و درخواست خود را برای اقامت بیشتر اعلام کند.

ویزای نوع D که به ویزای اقامت دائم چین مشهور است، صرفاً برای کسانیکه شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشند صادر می شود. به نوعی این ویزا اصطلاحاً گرین کارت چین نامیده می شود و لازم است برای دریافت این ویزا، اصل و کپی فرم تاییدیۀ وضعیت اقامت دائم فرد خارجی در کشور چین که توسط وزارت امنیت عمومی این کشور صادر شده است را داشته باشید.

حال ممکن است دلیل دریافت این نامه سرمایه گذاری در کشور چین یا ازدواج با یک فرد چینی باشد، در هر صورت در صورتیکه این تاییدیه را داشته باشید، برای ورود به این کشور می توانید با ارائۀ این نامه و سایر مدارک لازم، درخواست ویزای نوع دی را بدهید.

ویزای نوع F که به ویزای بازدید کننده شناخته می شود، برای کسانیکه از یک سازمان یا فرد چینی دعوتنامه داشته باشد، می تواند برای این نوع ویزا درخواست بدهد. اعتبار این ویزا 30 روز یا یک ماه است و درصورتیکه قصد اقامت طولانی مدتتری داشته باشید، باید در فرم درخواست خود این موضوع را قید کنید.

اما دلیلی که ممکن است بتوانید این دعوتنامه را داشته باشید و این ویزا را درخواست بدهید این موارد است. بازدید از فعالیت های دانشگاهی، فرهنگی، علمی و غیر تجاری است. یا شرکت در سخنرانی ها، مبادلات علمی، فن آوری، فرهنگی و تورهای مطالعاتی نیز جزئی از این موارد است. شما درصورتیکه برای اینگونه فعالیت ها دعوتنامۀ معتبر داشته باشید، می توانید برای این ویزا درخواست دهید.

ادامه به زودی…

در آخر

و در آخر اگر سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشیم و یا کار اخذ ویزا چین را برایتان انجام دهیم.