تورهای داخلی

تورهای داخلی

این صفحه، صفحۀ اصلی تورهای داخلی در این سایت می باشد. در این صفحه قیمت تورهای داخلی در قالب پکیج ها به تفکیک مقصد آماده شده است که در هر کدام از صفحات، به صورت موردی، اطلاعات تور ارزان داخلی نیز وجود دارد. ضمن اینکه می توانید برای خرید تورهای داخلی اقدام کنید و یا با تماس با همکاران ما، کار رزرو تورهای داخلی را به ما بسپارید.

آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی در زمینه برگزاری تور داخلی یا تورهای ایران بصورت تور گروهی ، تور یکروزه و تور انفرادی داخلی سالها فعال بوده و مسافران بسیاری از خدمات این آژانس در این زمینه بهرهمند شده اند و خاطرات بی نظیری از تورهای گروهی و انفرادی و تورهای یکروزه و چند روزه و تور طبیعت گردی دارند. پس شما هم می توانید به ما بپیوندید و از خدمات ما استفاده کنید.

در ضمن اگر سوالی داشتید می توانید با ما در تماس باشید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و پاسخگوی سوالات شما باشند و یا کار رزرو تورتان را انجام دهند. ضمنا در صفحات مرتبط با این صفحه در مورد هتل های داخلی و جاذبه های گردشگری داخلی نیز اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار داده شده است.

قیمت تورهای داخلی
فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
خرید تور داخلی
تور ارزان داخلی

سفر در ایران

در این قسمت از این صفحه، می خواهم در مورد سفر در سرزمین ایران بنویسم. سفرهایی جذاب و دوست داشتنی که شما را به اعماق تاریخ و فرهنگ و زیبایی خواهد برد. سفرهای داخلی با توجه به اینکه اغلب شهرهای کشور عزیزمان سابقۀ تاریخی مختص خود را دارند، می تواند بسیار جذاب و جالب توجه باشد.

اینجا برایتان توضیح خواهم داد که انواع سفرهای داخلی کدامند و چه نوع تورهایی وجود دارد که می توانید در زمان رزرو تورهای داخلی آنها را بخرید و از آنها استفاده کرده و خاطراتی عالی و به یادماندنی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

انواع این سفرها با توجه به گروهی یا انفرادی و اختصاصی بودن سفرها، با توجه به وسیلۀ سفر و با توجه مقصد سفر به انواع گوناگونی از سفرها تقسیم بندی می شوند که با این تقسیم بندی ها، مشخصات تورهای داخلی را بیان می کنند و در قالب پکیجهایی در اختیار شما قرار می دهند. در صفحات مرتبط اطلاعاتی از این دست وجود دارد، مثلا در صفحۀ تور کیش ، اطلاعات و قیمتهای سفر به کیش، در صفحۀ تور مشهد ، اطلاعات و قیمت پکیجهای مشهد، و در صفحۀ تور قشم ، قیمت و مشخصات تورهای قشم قرار داده شده که می توانید با مراجعه به آن صفحات، از آن اطلاعات استفاده کنید.

انتخاب مقصد

در این قسمت می خواهم در مورد انتخاب مقصد سفر توضیحاتی بدهم که شاید برایتان مفید باشد. اگر قصد دارید به سفر بروید و تصمیمتان این است که سفری در داخل کشور داشته باشید، موضوع مهمی که در پیش رو خواهید داشت، انتخاب مقصد سفر است. از مواردی که ممکن است باعث شود سفرتان لذت بخش نباشد، انتخاب اشتباه مقصد است.

اما چرا اشتباه یا منظورم از این حرف چیست؟ باید بدانید که انتخاب مقصد، به عواملی بستگی دارد که توجه یا عدم توجه به تمام آن عوامل، می تواند انتخاب خوب یا بدی را رقم بزند. یک مقصد برای یک گروه از مسافران مقصد خوبی است اما برای گروهی دیگر، می تواند خوب نباشد. یک مقصد در یک زمان برای شما لذت بخش خواهد بود و در زمانی دیگر، فقط باعث به جا ماندن خاطراتی بد خواهد شد.

بنابراین، به مواردی که خواهم گفت دقت داشته باشید تا به درستی تصمیم بگیرید که با چه همراهانی به کجا بروید و در زمانهای متفاوتی که قصد سفر دارید، به کجاها سفر کنید بهتر است.مواردی که باید در نظر داشته باشید، زمان یا فصل سفر، تعداد یا گروه همراهان، تعداد شب اقامت، بودجۀ سفر، محل اقامت وسیلۀ سفر و مقاصد قبلی سفرهای شما و همراهان شما می باشد.

قیمت تور داخلی
تور ارزان داخلی
زمان سفر

در مورد زمان سفر باید گفت، اینکه تصمیم دارید در چه فصلی سفر کنید، یکی از عوامل اصلی است. بعضی سفرهای نوروزی داخلی را دوست دارند و برخی در طی سال، هر سال یا چند سال یکبار به سفر می روند. فصول مختلف، برای بعضی از شهرها و مقاصد، تفاوتی در سفر ایجاد نمی کند.

مثلا اگر در هر فصلی به شیراز، اصفهان، تهران یا مشهد بروید، تفاوت چندانی برایتان نخواهد داشت. اما اگر وسط تابستان به کیش یا قشم یا بندرعباس یا کلا جنوب کشور بروید، ممکن است به دلیل گرمای هوا، کمتر از محل اقامت خود بیرون بروید و ترجیح بدهید، بیشر زمان اقامت در مقصد را زیر کولر و در اقامتگاه خود بمانید.

یا اگر بخواهید در چلۀ زمستان به سرعین بروید یا چالدران و اردبیل را ببیند، ممکن است شما یا تعدادی از همراهانتان، از سرمای هوا آزرده شده لحظات لذت بخشی را تجربه نکنند. از طرف دیگر، خطراتی که در فصل سرد در جاده های شمالی کشور وجود دارد، یا خطر گرمازدگی در جنوب کشور، یا طاقت نیاوردن در گرمای تابستان در کویر، نیز از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید. بنابراین، در زمان رزرو تورهای داخلی ، به فصل سفر و شرایط جوی مقصد و مسیر دقت داشته باشید.

همراهان

مورد دیگر، تعداد همراهان یا گروهی است که می خواهید با آنها به سفر بروید. این مورد، می تواند سفری بسیار لذت بخش و شیرین، یا سفری تلخ با خاطراتی بد را برایتان رقم بزند. بنابراین در انتخاب همراهانتان بسیار دقت کنید. زمانی که می خواهید به سفر بروید، ممکن است دوست داشته باشید همراهانی داشته باشید، یا زمانیکه در خانواده یا دوستان اعلام می کنید که قصد سفر دارید، ممکن است فرد یا افرادی باشند که به شما پیشنهاد دهند که با شما هم سفر شوند.

یا ممکن است در جمعی باشید و به صورت جمعی تصمیم بگیرید که به سفر بروید و سپس در مورد انتخاب مقصد صحبت کنید. در تمام این موارد، باید به مواردی فکر کنید. اول اینکه دوست دارید با خانوادۀ کوچک خودتان که حداقل دو یا چند نفر هستید به سفر بروید، یا بدتان نمی آید از اقوام و دوستان کسانی نیز هم سفر شما شوند.

اینکه این همسفران و اخلاق و روحیاتشان را بشناسید، در این تصمیم بسیار اهمیت دارد. ممکن است کسی دوست یا همکار یا حتی یک قوم و خویش خوب باشد، اما هرگز همسفر خوبی برای شما نباشد، همچنین شما همسفر خوبی برای او نباشید. شاید کسی بخواهد تمام وقتش را در مراکز خرید و پاساژها بگذراند و شما دوست داشته باشید به دیدن جاذبه های گردشگری مقصد بروید و یا به دل طبیعت رفته و کمپ بزنید.

یا کسانی هستند که هزینه ها برایشان بسیار اهمیت دارد و فقط در پی رزرو تور ارزان داخلی هستند و شما اهمیت چندانی به آن نمی دهید و تنها کیفیت سفر برایتان مهم است. به عنوان مثال شما بخواهید در سفر، برای صرف غذا به رستوران بروید و همسفرتان بخواهد غذاهای حاضری و ارزان میل کند. این موارد و موارد دیگر می تواند باعث شود سفرتان خراب شود. البته اخلاق و روحیات همسفر از تمام موارد مهمتر است، اما سایر موارد نیز می تواند باعث اختلاف نظر و کدورت در روزهای سفر شود. بنابراین در انتخاب همراهانتان دقت داشته باشید.

چند روز؟

مورد بعدی، تعداد شب یا روزی است که سفر می کنید. تعداد روزهای سفر، در انتخاب مقصد، همسفران، بودجۀ سفر و حتی وسیلۀ سفر تاثیر دارد. اگر بخواهید برای یک یا دو شب به سفر بروید، مجبورید مقاصد نزدیک به محل زندگی خود را انتخاب کنید. یا ممکن است بخواهید برای یک هفته از تهران به مشهد بروید، در این صورت چون زمان دارید، می توانید با خودروی خود به مشهد بروید، اما زمانیکه فقط دو روز فرصت دارید، مجبورید با هواپیما به مشهد بروید.

بنابراین به تعداد شب یا روز اقامت دقت داشته باشید. این مورد در هزینه های سفرتان نیز تاثیر دارد. چون هرچه تعداد شب اقامتتان در مقصد بیشتر شود، هزینه های سفرتان افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر ممکن است همسفرانتان بتوانند سه شب به سفر بروند اما شما بخواهید یک هفته سفر کنید.

رزرو تورهای داخلی
تورهای داخلی
هزینۀ سفر

مورد مهم بعدی، بودجۀ سفر شماست، اینکه چه مقدار هزینه برای سفر در نظر دارید، در انتخاب مقصد سفر، وسیلۀ سفر، تعدا شب اقامت شما تاثیر دارد. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشید که هزینه هایی نیز در مقصد دارید.

هزینه های اقامت که ممکن است در ابتدای سفر پرداخت نکرده باشید و بخواهید در حین سفر بسته به شرایط مکانهای مختلفی را برای اقامت خود انتخاب کنید. علاوه بر آن، هر چه بیشتر در سفر باشید، هزینه های خورد دو خوراک و هزینه های تفریحات و شاید خرید نیز داشته باشید.

بنابراین، در ابتدای سفر، خود و همراهانتان باید بدانید که چه مقدار بودجه برای سفر در نظر دارید. ضمنا مهم است که همراهانتان نیز بودجه ای برابر یا نزدیک با شما را تعیین کرده باشند تا در سفر، به اختلاف در تصمیم گیری منجر نشود.

اقامتگاه

بعدی، محل اقامتی است که برای سفر در نظر دارید. شما زمانیکه بیش از یک روز به سفر بروید، حتما برای شبهای سفر، به مکانی برای اقامت خود و همراهانتان احتیاج دارید. عده ای پس از انتخاب مقصد، اقدام به رزرو تور داخلی کرده و یک پکیج کامل از خدمات سفر را خریداری کرده که شامل محل اقامت نیز می شود. عده ای فقط محل اقامت را رزرو می کنند، عده ای به خانه یا ویلای شخصی خود در مقصد می روند، عده ای به خانۀ دوستان و اقوام می روند، عده ای زمانیکه به مقصد می رسند، مکانی را برای اقامت اجاره می کنند و عده ای کمپ زده، در شهر یا طبیعت شب را سپری می کنند.

این اشکال مختلف از انتخاب محل اقامت، به نوع سفر و همسفران شما نیز بستگی دارد. از طرف دیگر، انتخاب محل اقامت و تعداد شبهای اقامت در مقصد، تاثیر فراوانی در بودجۀ سفر شما دارد. از طرف دیگر، همسفران شما، روحیات و اخلاقشان، توقعاتشان از محل اقامت، تعداد نفراتتان و بودجه ای که برای سفر در نظر دارند نیز در انتخاب محل اقامت در سفر تاثیر دارند. پس در زمان تصمیم گیری برای انتخاب مقصد، تعداد شب اقامت، تعیین همسفران یا همراهان و تعیین بودجۀ سفر، به محل اقامت خود دقت داشته باشید.

وسیلۀ سفر

اما وسیلۀ سفر، یکی از مواردی است که نوع سفر شما و حتی مقصد سفرتان را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال شما برای تعیین بودجۀ سفر، می خواهید قیمت تورهای داخلی را بررسی کنید. در این زمان ممکن است قیمتها و بودجۀ سفرتان به گونه ای باشد که بخواهید بجای استفاده از هواپیما، با قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی به سفر بروید، اما تعداد شب بیشتری را در مقصد بمانید.

یا با خودروی شخصی بروید و بجای یک شهر، از چند شهر که در مسیر نیز هستند دیدن کنید. از طرف دیگر، وسیلۀ سفر می تواند روی هزینۀ سفر تاثیر داشته و باعث شود که همراهانتان نتوانند با شما سفر کنند. مثلا شما بخواهید با هواپیما بروید اما همسفرانتان بخواهند با قطار سفر کنند. یا کسی دوست داشته باشد از مقصد سفر نیز لذت ببرد و در راه زمان بیشتری را صرف کند. بنابراین، در زمان تصمیم گیری و برنامه ریزی سفر، باید در انتخاب وسیلۀ سفر نیز با توافق جمعی برسید.

تجربیات قبلی

مورد آخر، مقاصد سفر قبلی که تجربه کرده اید و یا اینکه شما و همراهانتان، قبلا به کجاهای کشور سفر کردید. این مورد شاید کم اهمیت ترین مورد باشد اما ناخودآگاه، در انتخاب مقصد تاثیر زیادی دارد. مثلا شما در اردیبهشت چند سال قبل، برای گلاب گیری به کاشان رفته اید و این سفر آنقدر خاطره انگیز و جذاب بوده که پیشنهاد می کنید امسال نیز با دوستان یا اقوام به این سفر بروید.

یا اینکه در بین شما کسانی هستند که قبلا به قشم سفر نکرده اند و دلشان می خواهد از این جزیرۀ زیبا دیدن کنند، این امر باعث می شود که تصمیم بگیرید به قشم سفر کنید. بنابراین تجربیات قبلی و یا خاطرات دیگران از سفرهای گذشته، می تواند مبنایی برای انتخاب مقصد و تصمیم گیری برای سفری جدید باشد.

قیمت تورهای داخلی
رزرو تورهای داخلی

تقسیم بندی

در این قسمت به تقسیم بندی تورها خواهم پرداخت. ابتدا در مورد وسیلۀ سفر صحبت خواهم کرد. شما در داخل ایران می توانید با وسیلۀ نقلیۀ شخصی سفر کنید که هم از راه و مسیر لذت ببرید و استفاده کنید. هم می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، قطار یا هواپیما استفاده کنید.

برای توضیح مورد اول باید گفت، اگر با وسیلۀ نقلیۀ شخصی سفر کنید، هم می توانید مسیر دلخواه خود را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید، هم می توانید در مسیر هر زمان خواستید بروید و هر کجا که خواستید کنار بکشید و زمانی را استراحت کنید یا از زیبایی آنجا لذت ببرید. یا در هر شهری بین راه که خواستید داخل شوید و از آنجا نیز دیدن کرده و لذت سفرتان را دوچندان کنید.

ضمن اینکه می توانید کسانی را نیز همراه خود کرده و با چند خودرو و به همراه اقوام یا دوستان خود این نوع از سفر را تجربه کنید. تمام این موارد، مزایای استفاده از وسیلۀ نقلیۀ شخصی است. علاوه بر اینها، ممکن است با صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل، از این پول برای تفریح، یا خرید و یا ارتقای کیفیت اقامتگاه خود استفاده کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی

اینجا در مورد وسایل حمل و نقل عمومی که برای سفرتان می توانید استفاده کنید صحبت خواهم کرد. این وسایل شامل اتوبوس، قطار و هواپیماست. معمولا تورهای ایران ، با قطار یا هواپیما برنامه ریزی و بسته می شوند. به تورهایی که با استفاده از وسایل حمل و نقل زمینی تدارک دیده می شوند تورهای زمینی و آنهایی که با هواپیما بسته می شوند تورهای هوایی نامیده می شوند.

شما در تورهای زمینی، با توجه به کمتر بودن قیمت بلیط قطار، سفری ارزانتر را نسبت به تورهای هوایی خواهید داشت. اما معمولا افراد بلیط اتوبوس را خودشان تهیه می کنند و ممکن است تنها بخواهند که ما در آژانسهای مسافرتی، کار رزرو اقامتگاه را برایشان انجام دهیم. یا بخواهند که گشتهای شهری را برایشان از بین گشتهای موجود، از ما تهیه کنند.

البته که ارائۀ هتل تک، در زمانهای غیر پیک میسر است، درحالیکه ممکن است در ایام شلوغتر، مانند تعطیلات عید نوروز برای تورهای نوروزی داخلی ، یا در فاصلۀ چند روز تعطیلی پشت سر هم، این امکان وجود نداشته باشند و تمام هتل ها، برای تورهای کامل از قبل رزرو شده باشند. پس در برنامه ریزی برای سفرتان، به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

تور گروهی

در مورد تورهایی که بصورت گروهی برنامه ریزی می شوند باید بگویم که این تورها، معمولا از یک تا چند روز برنامه ریزی می شوند. معمولا یک تور لیدر همراه شماست و از مبدا به مقصد و تا بازگشت دوباره به مبدا، با مسافران همراه خواهد بود. در این تورها، برای تک تک روزهای سفر برنامۀ دقیقی از قبل مشخص می شود که در زمان خرید تورهای داخلی که بصورت گروهی هستند، به مسافران اعلام می شود.

معمولا وسیلۀ سفر در اینگونه از تورها، اتوبوس یا میدل باس است که بسته به تعداد مسافران یا ظرفیتی که برای انجام تور وجود دارد، وسیلۀ سفر نیز تعیین می شود. همانطور که گفته شد، در این تورها، تمام روزها و ساعات سفرتان از قبل برنامه دارد و اقامتگاه نیز ممکن است صرفا هتل نباشد و از اقامتگاههای محلی یا خانه های شخصی نیز استفاده شود.

صرف غذا نیز، بصورت گروهی انجام می شود و همۀ گروه به رستورانی خاص برده شده و در کنار یکدیگر غذا را میل می کنند. این گونه از تورها معمولا بسیار شاد و مفرح هستند. تورهای طبیعت گردی نیز می توانند جزو این مدل از تورها قرار بگیرند که در مورد آنها نیز توضیح داده خواهد شد.

رزرو تورهای داخلی
خرید تورهای داخلی
تور طبیعت گردی

در زمینۀ تورهای داخلی ، تورهای طبیعت گردی، یکی از انواع تورهایی است که برگزار می شود. این نوع از تورها از یک تا چند شب اجرا می شوند. در این تورها، یا شما از وسیلۀ نقلیۀ شخصی استفاده می کنید که بسته به نوع مسیر و مقصد می تواند متفاوت باشد و یا از اتوبوس یا میدل باس، بسته به تعداد نفرات استفاده می شود.

معمولا اقامت در تورهای طبیعت گردی، در اقامتگاههای محلی، کمپها، خانه های محلی و یا حتی در چادرهای مسافرتی است که در هر صورت، بسیار جذاب و لذت بخش هستند. اقامت در دل طبیعت و با حداقل امکانات، تجربیاتی خاص و جذاب است که در این تورها انتظارتان را می کشد.

تعداد نفرات شرکت کننده در آن، بسته به نوع مسیر و مقصد و وسیلۀ سفر متفاوت است. در این نوع از تورها، ممکن است نیاز به کوهنوردی، پیاده روی، جنگل نوردی، دوچرخه سواری یا رافتینگ و سخره نوردی داشته باشد. در بیان مشخصات تورهای داخلی ، در این نوع از تورها، تمام توضیحات از قبل داده می شود و وسایل مورد نیاز و درجه سختی تور را از قبل اعلام می کنند.

محل اقامت در سفر

در ایران نیز مانند تمام دنیا، انواع مختلفی از اقامتگاه وجود دارد که شما بسته به نوع تور و شرایط شهر مقصد، یکی از آنها را می توانید از قبل رزرو کنید و ای در زمان رسیدنتان، یک اقامتگاه را انتخاب کرده و رزرو نموده و برای یک یا چند شب، در آنجا بمانید. البته بهتر است اگر در تاریخهای شلوغتر مسافرت می کنید، از قبل کار رزرو محل اقامت خود را انجام دهید تا در زمان رسیدن، مشکلی با پیدا کردن محل اقامت خود نداشته باشید.

انواع اقامتگاه که در ایران وجود دارد شامل انواع هتلها، متل ها، هتل آپارتمان، اقامتگاه بودمگردی، خانه های محلی و سنتی که برای اقامت آماده شده اند و خانه های شخصی اجاره ای می باشد. هرکدامشان محاسن و معایب خود را دارند و بهتر است برای انتخاب هر کدام، آنهایی را انتخاب کنید که در تورها استفاده می شوند و مسافران بیشتری را می پذیرند.

بازخورد مسافران باعث می شود که هم قیمت بهتری داشته باشند و هم از لحاظ نظافت و امنیت، شرایط بهتری داشته باشند. در زمان رزرو تورهای داخلی ، حتما به نوع محل اقامت، ظرفیت اتاقی که می خواهید بگیرید و خدمات آن رزرو دقت داشته باشید. امکانات خود اقامتگاه نیز می تواند مهم باشد. این امکانات در راحتی و آسایش خاطر شما بسیار مهم است. از طرفی زمانهای آزاد شما نیز، می تواند توسط امکانات تفریحی محل اقامتتان پر شود. امکاناتی مانند سالن بدنسازی، استخر، بیلیارد و امکاناتی از این دست.

سایر توضیحات

تا اینجا، در مورد انواع تور داخلی ، وسیلۀ سفر، تعداد نفرات و انواع اقامتگاهها هر کدام از تورها صحبت شد. در این قسمت قصد دارم تا توضیحات نهایی و تکمیلی مطلب را ارائه کنم تا بتوانید در زمان تصمیم گیری برای سفر، بتوانید مقصد خوبی را انتخاب کنید و در مقصدتان نیز بتوانید اقامتگاهی مناسب شرایط و روحیاتتان انتخاب کنید که سفری خاطره انگیز را تجربه کنید. همچنین بتوانید برای سفرتان مناسبترین وسیلۀ سفر را داشته باشید که تمام شرایط برای لذت سرشار از وقت و هزینۀ خود را ببرید.

حتما قبل از سفر تعداد نفرات خود و همراهانتان را تعیین کنید. تعیین کنید که چه بودجه ای برای سفر در نظر دارید. البته باید بدانید که علاوه بر هزینۀ خرید تور، هزینه هایی را نیز در مقصد دارید که برای رفت و آمد، خورد و خوراک و خرید، هزینه خواهد شد. سپس با مقایسۀ قیمت تورهای داخلی و همچنین تور ارزان داخلی ، تورهایی که با مبلغ شما همخوانی دارد را برای تصمیم گیری جدا کنید.

پس از تمام این موارد، باید سفرهای قبلی خود فکر کنید. آیا می خواهید مقصد جدیدی را تجربه کنید و یا می خواهید تجربه ای جدید داشته باشید. ممکن است یکی از شما یا همراهانتان، در سفری که داشته، آنقدر لذتی شیرین را تجربه کرده که به شما پیشنهاد سفر به همان مقصد را داشته باشد. پس در انتخاب مقصد تمام این موارد می تواند روی تصمیم شما تاثیر داشته باشد.

تور ارزان داخلی
قیمت تورهای داخلی

تور لحظه آخری داخلی

در این قسمت از این صفحه، در مورد آفر تور داخلی یا بهتر بگویم در مورد تور لحظه آخری داخلی صحبت خواهم کرد. توضیحات در این زمینه برای شما روشن خواهد کرد که در چه مواردی ممکن است تبلیغات تورهای لحظه آخری و ارزان را مشاهده کنید و بتوانید سفری ارزانتر بروید و توری ارزانتر را خریداری کنید.

در کل در سفرهای داخلی در دو حالت است که ممکن است تبلیغات تورهای آفری را مشاهده کنید و تورها یا برنامۀ سفر را با تخفیف بخرید. حالت اول زمانی است که پروازهای روی یک تور شامل تخفیف شوند و باعث شوند که کل تور با قیمت کمتر تبلیغ و ارائه شود.

آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور، در مقاصد محبوب گردشگری، اقدام به چارتر کردن پرواز می کنند. چارتر کردن پرواز به این صورت است که آنها از مدتها قبل، پروازهای رفت و برگشت را در مقاصدی که مسافران زیادی دارد، رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلاین پرداخت می کنند.

مثلا در تورهای جزیرۀ کیش یا در تور به مقصد مشهد و یا در تورهای قشم ، پرواز چارتر شده و از قبل رزرو می شود و با استفاده از آن پروازها، تور یا برنامۀ سفر آماده شده و به صورت یک پکیج ارائه می شود. اما اگر با نزدیک شدن به تاریخ پرواز، تمام ظرفیت پرواز به فروش نرفته باشد یا به اصطلاح پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی پرواز، قیمت کل تور شامل تخفیف می شود و آفر تور داخلی تبلیغ می شود.

در این حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری داخلی را مشاهده می کنید و می توانید یک سفر ارزان و به صرفه را تجربه کنید. در تورهای خارجی نیز این اتفاق می افتد، اما فقط برای مقاصدی که برای سفر به ویزا نیاز ندارید ممکن است این تورها را مشاهده کنید.

تور ارزان داخلی

اما حالت دوم زمانی اتفاق می افتد که هتل های روی یک تور شامل تخفیف شوند. همانگونه که در یک پکیج مشاهده می کنید، تعدادی هتل از دو تا پنج ستاره به ترتیب قیمت مرتب شده و در مقابل نام هر هتل قیمت آنرا مشاهده می کنید.

آژانس های مسافرتی، گردانندگان تور و کارگزاران در مقاصد پر طرفدار گردشگری، ضمن عقد قرارداد با تعدادی هتل، متعهد می شوند که در یک بازۀ زمانی مشخص تعداد مشخصی از اتاق های هتل را پر کنند یا تعداد معینی مسافر را به هتل بفرستند.

اگر در این بازه نتوانسته باشند به تمام تعهد خود عمل کنند، با اعمال تخفیف روی هتل، قیمت کل پکیج تور را کاهش داده و سعی می کنند با تبلیغات تور ارزان داخلی تمام یا بخشی از ضرر را جبران کنند و به تمام تعهد خود عمل کنند.

در این دو حالت است که شما تبلیغات آفر تور داخلی را مشاهده می کنید و می توانید یک تور را ارزانتر از قیمت اصلی آن خریداری کنید و به سفر بروید. اما باید برای سفر آماده باشید، ساکتان بسته باشد و از نظر کاری با مرخصی و از نظر تحصیلی با نرفتن به محل تحصیل مشکلی نداشته باشید.

از طرف دیگر با هزینه های سفر و از نظر مالی مشکلی برای سفر نداشته باشید. از آنجایی که از نام این تورها پیداست، در لحظۀ آخر یعنی نهایتا دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند و شما فرصت کمی برای آماده شدن برای سفر دارید. بنابراین باید کاملا آماده باشید.

و همانگونه که در قسمت قبل نیز گفته شد، در تورهای خارجی نیز تورهای آفری وجود دارد. این دو حالت گفته شده برای آنها نیز صادق است اما بجز این دو حالت، یک پیش شرط برای تورهای خارجی وجود دارد و آن، عدم نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر است. بجز این شرط، مابقی موارد دقیقا شبیه همین حالات تورهای داخلی می باشد.

در آخر

و در آخر، باید بگویم، لذت سفر در ایران، یکی از بهترین و جذابترین لذتهایی است که می توانید از سفر بدست آورید. با توجه به شناخت مردم ایران از فرهنگ و طبیعت و رسومات کلی مردمان هم میهنشان، در سفرهای داخلی ، تجربیات شیرین تری را بدست می آورند. از طرف دیگر، با آنچه که قبلا شنیده اند و از شهرهای دیگر در ذهن داشته اند، بصورت ملموس و از نزدیک آشنا می شوند. این موارد کمک می کند تا خاطرات بسیار جذاب و دلنشینی از سفر در ایران بدست آورند.

پس لذت سفر در ایران عزیزمان را از دست ندهید و سعی کنید اگر به سفر خارجی نیز می روید، هر از چندگاهی، در داخل ایران نیز سفر کنید. تجربه ثابت کرده که جای جای این خاک، با توجه به سابقۀ کهن تاریخی، چیزهایی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد. از طرف دیگر طبیعت چهار فصل ایران، تمام نقاط آنرا برای دیدن، جذاب و چشم نواز آماده کرده و فقط باید به دیدنشان بروید.

و اگر در زمینۀ خرید تورهای داخلی ، آشنایی با مقاصد و بررسی قیمت تورهای داخلی ، سوالی داشتید، یا برای اطلاع از تور ارزان داخلی ، می توانید با ما و همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تورهای داخلی را برای شما انجام دهیم.

قیمت تور داخلی
تور ارزان داخلی