تورهای مشهد

این صفحه در مورد تورهای مشهد و تور ارزان مشهد نوشته شده است. همچنین در مورد قیمت تور مشهد و شرایط رزرو تور مشهد نیز اطلاعاتی در آن آمده است که می توانید با مطالعه و مشاهدۀ آنها اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید. ضمنا در مورد تور لحظه آخری مشهد نیز می توانید اطلاعاتی را مشاهده کنید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، در صفحۀ هتل های مشهد ، اطلاعات هتلهای این شهر و در صفحۀ تورهای داخلی ، اطلاعات تورها و سفرها در سایر شهرهای ایران آمده که با مراجعه به آن صفحات می توانید اطلاعات خود را در این زمینه ها کامل کنید و برای سفر خود به درستی تصمیم گیری کنید.

و اگر سوالی داشتید که می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ارزان مشهد را برایتان انجام دهیم.

پکیج مشهد
هتلدرجهدو تختهسه تختهچهار تختهخدمات
هتل انقلاب مشهد2*۷۶۳،۰۰۰۷۴۴،۰۰۰۷۵۰،۰۰۰صبحانه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قدس مشهد2*۱،۰۰۰،۰۰۰۹۸۹،۰۰۰۹۹۰،۰۰۰صبحانه بوفه ـ ناهارو شام منو انتخابی ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل سهند مشهد3*۹۷۲،۰۰۰۹۵۹،۰۰۰۱،۰۰۰،۰۰۰صبخانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل رضویه مشهد3*۱،۰۲۴،۰۰۰۱،۰۲۱،۰۰۰۱،۰۱۷،۰۰۰صبحانه بوفه ـ ناهار و شام در صورت رزرو اتاق فولبرد ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل منجی مشهد3*۱،۰۵۴،۰۰۰۱،۰۵۰،۰۰۰۱،۰۴۷،۰۰۰صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدود ـ ناهار و شام بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل تارا مشهد4*۱،۰۳۲،۰۰۰۹۹۰،۰۰۰۹۸۷،۰۰۰صبحانه ـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل کیانا مشهد4*۱،۱۰۰،۰۰۰۱،۰۸۴،۰۰۰۱،۰۸۱،۰۰۰صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل الماس مشهد4*۱،۱۴۳،۰۰۰۱،۰۵۰،۰۰۰۱،۰۰۰،۰۰۰صبحانه بوفه ـ ناهار و شام منو بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل درویش مشهد5*۱،۷۷۴،۰۰۰۱،۵۷۹،۰۰۰۱،۷۰۷،۰۰۰صبحانه بوفه ـ ناهار وشام منو انتخابی ـ پک بهداشتی جهت استفاده میهمانان ـسرویس رفت و برگشت به حرم ـ اینترنت نامحدودـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قصر طلایی مشهد5*۱،۳۹۵،۰۰۰۱،۲۷۹،۰۰۰۱،۶۶۱،۰۰۰صبحانه بوفه ـ استخر و سونا و جکوزی ـ ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه ـ سرویس رفت و برگشت به حرم ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود

خدمات تور مشهد : بلیط پرواز رفت و برگشت ، 3 شب اقامت در هتل با خدمات ، وعده های غذایی طبق برنامه هر هتل می باشد.

امکان رزرو تمام هتل ها با وعده های غذایی کامل وجود دارد.

امکان رزرو بلیط پرواز تمام ایرلاینها وجود دارد.

قیمت ها به تومان و برای هر نفر می باشند.

تور مشهد بهار

تور مشهد بهار

بدون دیدگاه
تور مشهد بهار در این صفحه در مورد تور بهاری مشهد و همچنین شرایط رزرو تور مشهد بهار اطلاعات کاملی گردآوری شده است. در پکیج این صفحه نیز، قیمت تور مشهد بهار آمده که سعی…
تور مشهد تابستان

تور مشهد تابستان

بدون دیدگاه
تور مشهد تابستان این مطلب در مورد تور مشهد تابستان و شرایط رزرو تور مشهد تابستان نوشته شده است. توضیحاتی در مورد تور لحظه آخری مشهد تابستان و یا تور…
تور مشهد پاییز

تور مشهد پاییز

بدون دیدگاه
تور مشهد پاییز در این صفحه در مورد تور مشهد پاییز و شرایط رزرو تور مشهد پاییز ، اطلاعات زیادی آماده شده است. همچنین در پکیج این صفحه قیمت تور…
تور مشهد زمستان

تور مشهد زمستان

بدون دیدگاه
تور مشهد زمستان در این صفحه قصد دارم تا در مورد تور ارزان مشهد زمستان که ممکن است با نام تور لحظه آخری مشهد زمستان نیز بشناسید صحبت کنم. در…

آخرین هتل ها

قیمت تور مشهد
تور لحظه آخری مشهد

مشهد

یکی از کلانشهرهای ایران مشهد می باشد. این شهر مذهبی در شمال شرقی کشور قرار گرفته و مرکز استان خراسان رضوی به شمار می رود. شهر مشهد با مساحتی ۳۵۱ کیلومتر مربعی دومین شهر بزرگ بعد از پایتخت می باشد. همچنین براساس سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ جزو دومین شهر پرجمعیت بعد از تهران در ایران. و نود و پنجمین شهر پرجمعیت در جهان به شمار می رود. این شهر از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران محسوب می شود.

واقع شدن حرم حضرت علی بن موسی الرضا در این شهر باعث شده است تا سالانه بیش از ۲۷ میلیون زائر در داخل کشور و ۲ میلیون زائر از خارج کشور به این شهر سفر کنند. برای سفر به شهر مشهد و اطلاع از قیمت تورهای مشهد ، رزرو تورهای مشهد ، مشخصات هتل های مشهد با ما همراه باشید.

جغرافیا

شهر مقدس مشهد در اطراف رودخانه کشف رود همچنین دشت مشهد میان کوه های هزارمسجد و بینالود گسترش پیدا کرده است. بیشترین ارتفاع شهر ۱۱۵۰ و کمترین آن ۹۵۰ متر است. تابستان های شهر گرم و خشک و زمستان های آن سرد و مرطوب می باشد. بیشترین دمای هوا در تابستان مثبت ۴۳ درجه و کمترین آن در زمستان منفی ۲۳ درجه بوده است.

مشهد دارای ۱۳ منطقه ، یک فرودگاه بین‌المللی ، یک استگاه راه آهن و سه پایانه می باشد. حمل و نقل داخلی توسط تاکسیرانی ، اتوبوسرانی و مترو انجام می شود. اغلب توریست ها بیشتر با هدف گردشگری مذهبی به این شهر سفر می کنند. به همین دلیل گردشگری بیشترین سهم را در اقتصاد داراست. همچنین به دلیل وجود مراکز تجاری و گردشگری و ارائه خدمات پزشکی. گردشگری تفریحی و سلامت نیز گسترش یافته است.

لازم به ذکر است که شهر مشهد در سال ۱۳۸۸ به طور رسمی بعنوان پایتخت معنوی ایران برگزیده شد.

رزرو تور مشهد
قیمت تور مشهد

تاریخچه

نام قدیمی مشهد سناباد است. سرانجام در زمان امپراتوری صفویه به مشهد تغییر نام پیدا کرد. این نام (مشهد) از زبان عربی گرفته شده است و به معنای شهادت است. همچنین به عنوان مکانی شناخته می شود که امام رضا ، امام هشتم مسلمانان شیعه در آنجا درگذشت. علاوه بر آن ممکن است. شهر باستانی اشکانی پاتریگابانی که در کتیبه بیستون (520 پیش از میلاد) از امپراتور هخامنشی داریوش اول ذکر شده است. در مشهد امروزی واقع شده باشد.

در آغاز قرن نهم (قرن سوم هجری) مشهد روستای كوچكی به نام سناباد بود كه در 24 كیلومتری از توس واقع شده بود. در سال 808 هارون الرشید خلیفه عباسی برای فرونشاندن قیام رفیع بن اللایت در ماوراء النهرین در حال عبور بود. او بیمار شد و درگذشت وی در زیر کاخ حمید بن قحطبه به خاک سپرده شد. بدین ترتیب دارالاماره به عنوان مقبره هارونیه شناخته شده بود. در سال 818 قمری امام رضا توسط مامون به شهادت رسید و در کنار قبر هارون دفن شد.

اگرچه مشهد میراث فرهنگی توس چهره هایی مانند نظام الملک، الغزالی، احمد غزالی، فردوسی، اسدی طوسی و شیخ طوسی را در اختیار دارد. اما جغرافی‌دانان پیشین عرب مشهد و توس را به عنوان دو شهر جداگانه که در فاصله حدود 19 کیلومتری از یکدیگر واقع شده اند شناسایی کرده اند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای مشهد ، جاذبه های گردشگری مشهد و خرید تورهای مشهد و رزرو هتل های مشهد با ما تماس بگیرید.

امپراطوری تیموری

به نظر می رسد با فروپاشی توس اهمیت سناباد (مشهد) بطور مستمر افزایش کرده بود. هنگامی که اشراف مغول در آن محل حکومت می کردند. قیام کردند و تلاش کردند تا خود را مستقل کنند میران شاه توسط پدرش علیه آن ها فرستاده شد. توس پس از محاصره چندین ماهه طوفان شد ، غارت شد و یک پشته ویرانه را به جای گذاشت. 10000 نفر از مردم قتل عام شدند. توس از این پس متروکه شد و مشهد جای خود را به عنوان مرکز منطقه گرفت.

بعدها در زمان سلطنت تیموریان شاهرخ میرزا مشهد به یکی از شهرهای اصلی قلمرو تبدیل شد. در سال ۱۴۱۸ میلادی همسرش گوهرشاد بودجه ساخت مسجدی برجسته را در كنار حرم كه به مسجد گوهرشاد مشهور است تأمین مالی كرد. این مسجد تا به امروز نسبتاً دست نخورده باقی مانده است. بزرگ بودن آن نشانگر وضعیت شهر در قرن پانزدهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای مشهد ، قیمت تور مشهد و خرید تور مشهد در ادامه با ما همراه باشید. علاوه بر آن می توانید برای اطلاع از مشخصات هتل های مشهد و یا جاذبه های گردشگری مشهد به بخش های دیگر سایت مراجعه کنید. و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

صفویه

شاه اسماعیل اول بنیانگذار سلسه صفوی پس از درگذشت حسین بیقاره و فروپاشی سلسله تیموری مشهد را فتح کرد. وی بعدها در زمان سلطنت شاه عباس اول به دست ازبک ها به اسارت درآمد. در سال 1507 میلادی توسط سپاهیان شبان یا شعبانی گرفته شد. بعد از گذشت دو دهه شاه طهماسب اول در سال 1528 موفق شد دوباره دشمن را از این شهر دفع کند. اما در سال 1544 اوزبیگ دوباره موفق به ورود به شهر و غارت و قتل در آنجا شد.

شاه عباس اول که از سال 1585 در مشهد زندگی می کرد نتوانست مشهد را از اوزبیگ تا سال 1598 بازگرداند. مشهد پس از یک مبارزه طولانی و سخت توسط شاه عباس پس گرفته شد و سرانجام ازبک ها شکست خوردند. دوره صفویه مشهد شناخت مذهبی بیشتری پیدا کرد و به مهمترین شهر خراسان تبدیل شد. زیرا چندین مدرسه و سایر سازه‌ها در کنار حرم امام رضا (ع) ساخته شدند.

مشهد علاوه بر اینکه جزو شهرهای مذهبی ایران به شمار می رود. جزو شهرهای تاریخی نیز می باشد که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. برای اطلاع از تور مشهد و دیگر جاذبه های گردشگری مشهد ما را همراهی کنید.

قیمت تور ارزان مشهد
قیمت تور لحظه آخری مشهد

سلسله افشاریه و سلسله قاجار

مشهد بزرگترین جلال خود را در زمان نادرشاه حاکم ایران از 1736 تا 1747 بدست آورد. زمانی که نادرشاه این شهر را پایتخت خود قرار داد. احمدشاه و جانشین او تیمورشاه باعث جدایی خراسان از ایران شده بودند. تنها پس از درگذشت تیمور شاه (1792) بود که آقا محمدخان قاجار بنیانگذار سلسله قاجار موفق شد. قلمروهای شاهرخ را در دست بگیرد و او را در سال 1795 به قتل برساند. بنابراین به جدایی خراسان از بقیه ایران پایان داد.

برخی معتقدند مشهد در سال 1858 توسط شاهرخ افشار اداره می شد. و همچنان پایتخت سلسله افشاریه در دوره سلسله زند بود. تا اینكه آقا محمدخان قاجار در آن زمان منطقه بزرگتر خراسان را در سال 1796 فتح كرد.

1912 بمباران حرم امام رضا باعث کشته شدن چندین نفر از مردم و زائران شد. اقدام علیه یک حرم مسلمان باعث شوک بزرگی برای همه کشورهای اسلامی شد. در 29 مارس 1912 پناهگاه امام رضا (ع) در اثر آتش توپخانه روسیه بمباران شد. و خسارات زیادی از جمله صدمه به گنبد طلایی وارد شد. در نتیجه نارضایتی گسترده و مداومی در جهان اسلام شیعه به وجود آمد.

 این بمب گذاری توسط شاهزاده آریستید میخائیلوویچ دبیزا (فردی در کنسول روسیه در مشهد) و ژنرال رادکو (یک بلغاری که فرمانده قزاق های روسی در شهر بود) ترتیب داده شد.

برای رزرو تور مشهد و اطلاع از قیمت تورهای مشهد باید این مطالب را بدانید.

سلسله پهلوی

نوسازی این شهر در دوران رژیم رضاشاه سرعت گرفت. بیمارستان امام رضا در سال 1313 تاسیس شد. همچنین کارخانه قند آبکوه در سال 1314 و دانشکده پزشکی مشهد در سال 1318 تاسیس شدند. در سال 1315 اولین نیروگاه در مشهد نصب و در سال 1318 اولین سرویس حمل و نقل شهری با بکارگیری دو اتوبوس آغاز شد.

واکنش هایی برعلیه سیاست های مدرن و ضد مذهبی در حرم اما رضا در سال 1314 بالا گرفت. یک روحانی مالیات های سنگین ، فساد و خط مشی های اخلاقی جدید شاه را محکوم کرده. و به تبعیت از آن مردم روستا و حاجیان بازاری به حرم امام رضا پناه بردند. و شروع به گفتن شعارهای ضدشاه کردند.

۴ روز نیروهای پلیس و ارتش از ورود به حرم خودداری کردند. زمانی که سربازان وارد حرم شدند صدها نفر زخمی و ده ها نفرکشته شدند. این موضوع باعث شکاف بیشتر بین روحانیت شیعه و شاه شد. برخی از مورخان معتقدند قیامی که در مسجد گوهرشاد در سال 1314 اتفاق افتاد. بر علیه حکم کشف حجاب توسط رضاشاه بود.

اصلاحات

مشهد پس از حمله انگلیس و شوروی به دلیل ناامنی ایجاد شده. در روستاها، خشکسالی در سال 1327 و تاسیس دانشگاه در 1328 دچار رشد جمعیت شد. در همین دوره وسایل حمل و نقل عمومی به ۷۷ اتوبوس و ۲۰۰ تاکسی افزایش یافت. همچنین خط راه آهن مشهد به تهران در سال 1336 تاسیس شد. لازم به ذکر است که فرودگاه مشهد، ایجاد کارخانه های جدید و… در سال 1345 کلید خورد.

در سال ۱۳۴۴ یک پروژه مهم شهری برای بازسازی بافت های قدیمی. اطراف حرم امام رضا (ع) از طرف داریوش بوربور پیشنهاد شد. این پروژه به طور رسمی از سال ۱۳۴۷ به تصویب رسید. و در سال ۱۳۵۶ بافت های قدیمی تخریب شد. تا کار بازسازی آغاز شود. برای مشاغلی که محل کسب ان ها تخریب شده بود. بازار جدیدی در میدان آب توسط داریوش بوربور طراحی شده. و ساخته شد اما بعد از انقلاب پروژه نوسازی شهر از بین رفت.

لازم به ذکر است که در ۳۱ خرداد سال ۱۳۷۳ بمبی در نمازخانه حرم منفجر شد. که دست کم ۲۰ نفر را به شهادت رساند. در سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ اختلالات دانشجویان بعد از همین اتفاق در تهران شروع شد.

حتما میدانید که در سفر به شهر مشهد و خرید تورهای مشهد این اطلاعات دید و نظر کاملتر و جالبتری را به شما خواهد داد که قطعا اندیشه ی شما را در این سفر تحت تاثیر قرار خواهد داد. این مطالب باعث ماندگار شدن سفر در ذهن شما خواهد شد.

شرح حال

اکثریت جمعیت این شهر را قوم پارس تشکیل می دهند. اقوام دیگر شامل افراد کرد و ترکمن هستند که از استان خراسان شمالی به این شهر مهاجرت کرده اند. امروزه حرم مطهر و موزه آن یکی از گسترده ترین گنجینه های فرهنگی و هنری. ایران به ویژه در زمینه کتاب ها و نقاشی های نسخه خطی می باشد.

شهر مشهد به عنوان دومین شهر مقدس جهان همه ساله بیش از 20 میلیون گردشگر و زائر را به خود جذب می کند. اگرچه عمدتاً مسلمانان ساكن این شهر بودند اما در گذشته برخی اقلیت های مذهبی در مشهد وجود داشتند. اکثریت یهودیانی كه در این شهر وجود داشتند. در سال 1218 پس از وقوع واقعه الله الداد برای آن ها به اسلام روی آوردند و به جید الاسلام ( تازه واردان اسلام ) معروف شدند.

تور ارزان مشهد

در این قسمت قصد دارم تا در مورد تور لحظه آخری مشهد یا تور ارزان مشهد صحبت کنم. در مورد این اصطلاح باید بدانید که چند سالی است این اصطلاح لحظه آخری رایج شده است. اما چرا و از کجا به وجود آمده است. این اصطلاحات زمانی به کار می رود که تورهایی که تا چند روز پیش با قیمتهای معمول خود به فروش می رسیده اند، اکنون با تخفیف و بسیار ارزانتر از قبل فروخته می شوند. اما دلیل این تخفیف چیست و چه شرایطی دارد.

به دو دلیل ممکن است تورها با تخفیف به فروش برسند. اولین دلیل را می توان وابسته به پروازی که برای تور چارتر شده است دانست. باید بدانید که آژانس های مسافرتی و گردانندگان تورها، از مدتها قبل، پروازهایی برای تاریخهایی در آینده را برای مقاصد پر رفت و آمد و محبوب، از ایرلاین های مختلف خریداری کرده و پول آنرا می پردازند. ایرلاین ها، مدتها قبل از تاریخ پرواز، صندلی های پرواز را برای یک بازۀ زمانی طولانی مدت، به یک چارتر کننده می فروشند و پول آنرا نیز دریافت می کنند.

مثلا در فروردین امسال، نصف صندلی های یک پرواز از تهران به مشهد و بلعکس را، برای شش ماهه دوم سال و برای تمام روزهای هفته، به یک چارتر کننده می فروشند و تمام پول آنرا نیز دریافت می کنند. این چارتر کننده، با استفاده از این پرواز، یک تور یا برنامۀ سفر ترتیب داده و اقدام به تبلیغات و فروش آن می کند. حال زمانهایی وجود دارد که تعداد مسافران و متقاضیان سفر، از تعداد ظرفیت بلیط ها کمتر است. زمانهایی نیز وجود دارد که تعداد تقاضا، بیشتر از ظرفیت این پرواز و حتی تمام پروازهای موجود است. مثلا در ایام عید نوروز یا شهادت امام رضا (ع)، تقاضا برای سفر به مشهد زیاد است و تمام پروازها پر می شوند.

در ادامه

اما زمان هایی نیز وجود دارد که تقاضا کم است و پروازها خالی می مانند. مثلا در ایام امتحانات خرداد ماه، تقاضا ممکن است کم باشد. در زمانهایی که تقاضا برای خرید بلیط یا تور کم باشد، آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور، برای جبران بخشی از ضرر یا حداقل کردن آن، بلیط های پرواز را با تخفیف به فروش می رسانند. در این حالت به اصطلاح تور لحظه آخری یا ارزان ایجاد شده و به فروش می رسد.

این اتفاق، در حالتی دیگر نیز رخ می دهد. زمانی نیز ممکن است یک آژانس مسافرتی یا یک کارگزار، در یک شهر داخلی یا یک شهر از کشوری خارجی، تعدای از اتاقهای تعدادی هتل را از قبل رزرو کند و پول آنرا بپردازد. با نزدیک شدن به تاریخ تعیین شده در قرارداد کارگزار با هتل، تخفیفاتی اعلام می شود تا بتوانند ضرر را به حداقل برسانند. در این حالت نیز تورها، با تخفیف به فروش می رسند و پیشنهادات تورهای لحظه آخری ارائه می شوند. در این باره، با توجه به توضیحات این صفحه، در این حالت تور لحظه آخری مشهد یا تور ارزان مشهد تبلیغ شده و به فروش می رسد.

در آخر

برای کسب اطلاع دقیق‌تر درباره تور مشهد ، قیمت تورهای مشهد و شرایط خرید تور مشهد و مشخصات هتل های مشهد با ما همراه باشید.

شما می توانید با مراجعه به بخش های مختلف سایت علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر درباره مشهد ، اطلاعات مفید دیگری درباره سایر جاذبه های توریستی مشهد و هتل های ایران کسب نمایید.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل تایتانیک بیچ لارا آنتالیا
نوشتهٔ بعدی
بلک آنتالیا

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • Maryam mohebi
    ژوئن 16, 2020 11:07

    در مورد شهرهای مختلف مطلب بزارید. سایتتون خیلی جالبه
    تورهای یک روزه هم دارید؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید