تور آذربایجان

این مطلب در مورد تور آذربایجان و همچنین شرایط رزرو تور آذربایجان نوشته شده است. ضمناً در پکیج این صفحه، قیمت تور آذربایجان آمده است که سعی می شود تمام قیمت ها بر اساس قیمت های تور ارزان آذربایجان آماده و به روز شوند. علاوه بر آن، در مورد جغرافیای این کشور و شرایط جوی آن صحبت خواهد شد تا بدانید که دقیقاً به کجا سفر می کنید و بتوانید زمان سفر و فصل آنرا به درستی انتخاب کنید. بجز اینها در مورد شهرهای مهم و توریستی این کشور صحبت خواهد شد و در مورد جاذبه های توریستی هر کدام نیز توضیح داده خواهد شد. همچنین در مورد آفر تور آذربایجان که ممکن است با نام تورهای لحظه آخری تبلیغ شوند نیز توضیح خواهم داد تا با این تورها نیز بیشتر آشنا شوید. بنابراین در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در این مورد بیشتر و کاملتر شود.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعات کاملی وجود دارد که می تواند در انتخاب مقصد سفر و مقایسۀ قیمت ها کمکتان کند. به عنوان مثال در صفحۀ تورهای باکو اطلاعات و قیمت سفر به این شهر توریستی آمده است.  و یا در صفحۀ تورهای خارجی ، قیمت و مشخصات تورها در اکثر مقاصد گردشگری خارجی وجود دارد و در صفحۀ تورها نیز، اطلاعات تمام سفرهای داخلی و خارجی قرار داده شده است.

و اگر سوالی داشتید، حتما با همکاران و مشاوران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور آذربایجان را برایتان انجام دهیم.

قیمت تور آذربایجان
هتلدرجهدو و سه تخته
CONSUL36.700.000
ROYAL47.200.000
AUROOM47.400.000
GANJALI PALACE47.400.000
AZCOT47.400.000
DIAMOND47.400.000
SAFRAN47.000.000
MIDWAY47.200.000
ASTORIA47.200.000
SAHIL INN48.400.000
RENAISSANCE BOUTIQUE48.400.000
MAESTRO48.200.000
AKSENT47.900.000
BOULEVARDE SIDE47.400.000
PARSIDE47.400.000
SHAH PALACE48.200.000
PARK INN48.450.000
PREMIUM PARK48.400.000
HOLIDAY INN49.000.000
SAPPHIRE BAYIL48.200.000
GM CITY58.300.000
QAFQAZ POINT58.800.000
PREMIER PALACE58.500.000
BOULEVARD MARRIOT510.500.000
خدمات تور آذربایجان

ویزای آذربایجان، 3 شب اقامت در هتل با صبحانه، ترانسفر از جلفا به فرودگاه نخجوان و بلیط رفت نخجوان به باکو و برگشت زمینی باکو به آستارا و سپس تهران، ترانسفر فرودگاهی، یک گشت شهری با نهار، بیمه مسافرتی و تور لیدر فارسی زبان.

تمامی تورهای چارتر غیر قابل استرداد می باشد و در صورت کنسلی از طرف مسافر، جرایم طبق قوانین ایرلاین، چارتر کننده و هتل محاسبه و مابقی مبلغ پس از کسر هزینه ها مسترد خواهد شد.

در صورت درخواست بلیط از هر شهری به مرز جلفا، هزینۀ آن جدا محاسبه خواهد شد.

حداقل اعتبار پاسپورت از تاریخ اتمام سفر 6 ماه کامل می باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزا، اسکن صفحۀ اول پاسپورت می باشد.

امکان اخذ ویزای فرودگاهی وجود دارد.

مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت به عهدۀ آژانس درخواست دهنده و مسئولیت کنترل ممنوع الخروجی به عهدۀ مسافر می باشد.

پرداخت 70% مبلغ تور در زمان عقد قرارداد الزامی است.

نکتۀ مهم:

درصورت درخواست پرواز رفت و برگشت از نخجوان به باکو، نفری 1.200.000 به مبلغ پکیج اضافه خواهد شد.

در صورت درخواست پرواز از تهران به باکو و بلعکس، نرخ تور مجددا محاسبه خواهد شد.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور آذربایجان
تور ارزان آذربایجان

سفر به آذربایجان

گرچه در صفحۀ تور باکو ، اطلاعات تورها و سفر و دیدنی های شهر باکو قرار داده شده است، اما در این قسمت قصد دارم تا مورد کشور آذربایجان و شرایط سفر به این کشور و شهرهای مهم و توریستی آن صحبت کنم. در مورد ویزای آذربایجان و دیدنی های آن نیز توضیحاتی داده خواهد شد. البته در مورد شرایط رزرو تور آذربایجان نیز توضیح داده خواهد شد و البته انواع مختلف شرایطی که برای سفر به آن وجود دارد نیز توضیح داده خواهد شد.

منظور از انواع مختلف شرایط سفر، انواع مختلف راه های سفر است که می توان به این کشور سفر کرد. شما می توانید زمینی یا هوایی و به روش های مختلفی به این کشور سفر کنید که در ادامه توضیح داده خواهند شد. در مورد شهرهای مهم و گردشگر پذیر آن به همراه دیدنی ها و جاذبه هایی که در آنها وجود دارد نیز توضیح داده خواهد شد.

و اگر با مطالعۀ توضیحات و مشاهدۀ قیمت تور آذربایجان در پکیج مربوطه و بازدید سایر صفحات مرتبط، باز هم سوالی بود، حتما با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور آذربایجان را برایتان انجام دهیم.

درباره

اما در این قسمت باید در مورد این کشور و گذشتۀ آن توضیحاتی را ارائه کنم. شاید دلیل اینکه شما در بدو ورود به این کشور با شباهت هایی بسیار با فرهنگ و رسوم مردم با مردمان کشور خودمان مواجه خواهید شد، این باشد که این کشور، تا پیش از معاهدات ترکمانچای و گلستان که در زمان قاجار بسته شد، جزئی از کشور ایران بوده است.

اما علاوه بر فرهنگ ایرانی، با ویژگی های فرهنگی ترکی و روسی نیز مواجه خواهید شد. ترکیب ویژگی های فرهنگی و رسومات ایرانی، ترکی و روسی با فرهنگ و سنن محلی مردمان این سرزمین، به این دلیل است که کشور آذربایجان، سال های طولانی، بین حکومت های قدرتمند ایران، عثمانی و شوروری، در گذشته، دست به دست می شده است.

در هر زمانی، هر کدام از این دولت ها و امپراطوری ها که قدرت بیشتری داشتند، دست به کشورگشایی زده و کنترل این سرزمین را به دست می گرفته و حاکمان خود را در آن به کار می گداشتند. این مورد باعث می شده که هرکدام، اقدام به گسترش و ترویج فرهنگ، مذهب و آیین های خود، در این کشور و در میان مردمانش می کرده اند.

این مورد باعث شده که مردمان این کشور و این ناحیه، با فرهنگی چندجانبه و آمیخته، بار آیند و زندگی کنند که این موضوع خود، بخشی از زیبایی این سفر خواهد بود. این مورد در مورد کشورهایی چون ارمنستان و گرجستان نیز صادق است و کشورهایی که در این منطقه هستند، تقریباً این شرایط را تجربه کرده اند.

اما پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، چند کشور از آن جدا شده و اعلام استقلال کردند که یکی از آنها، همین کشور گرجستان است. اما نکته ای در مورد آن وجود دارد که باید بدانید. این کشور، از دو قسمت جدا از هم تشکیل شده است. سرزمین اصلی، قسمت بزرگتر این کشور و شامل چندین شهر است و شهر باکو، پایخت آن نیز در این قسمت قرار گرفته است. بجز آن، قسمت کوچکتری نیز وجود دارد که کشور ارمنستان بین این دو تکه قرار گرفته است و نام آن نخجوان است.

این قسمت نیز بخشی توریستی از کشور آذربایجان است و مسافرانی هستند که در سفرشان و با رزرو تور آذربایجان و سفر به آن، سعی می کنند از هر دوی این قسمتها دیدن کنند. حداقل این است که کسانی که در پی تور ارزان آذربایجان هستند، حتما به صورت زمینی سفر می کنند. آنها ابتدا به نخجوان رفته و از آنجا با پرواز به باکو  می روند.

تور ارزان آذربایجان

در این قسمت از این صفحه، در مورد اصطلاح تورهای آفری یا لحظه آخری صحبت خواهم کرد. در این زمینه توضیح خواهم داد که در چه شرایطی و حالاتی تورها به صورت آفری و با تخفیف فروخته می شوند. اول اینکه تورهای آفری و لحظه آخری به تورهایی گفته می شود که شامل تخفیف شده اند و با قیمتی کمتر از قیمت اصلی آن فروخته می شوند.

اما این تورهای تخفیف دار، چه در تورهای داخلی و چه در تورهای خارجی، در دو حالت ممکن است شامل تخفیف شوند. بجز این دو حالت، یک شرط نیز برای ایجاد این تورها در تورهای خارجی وجود دارد تا با تبلیغات تور ارزان آذربایجان مواجه شوید که، در ادامه در مورد تمام آنها توضیح خواهم داد.

حالت اول زمانی است که پروازهای یک تور شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد باید بدانید که آژانس های مسافرتی یا گردانندگان تورها، از مدت ها قبل، پروازها برای مقاصد پر تردد گردشگری را رزرو می کنند و پول آنرا به ایرلانی می پردازند. به این کار در اصطلاح گردشگری چارتر کردن پرواز گفته می شود.

به عنوان مثال صندلی های پرواز ایران به آذربایجان و بلعکس را رزرو می کنند و تمام پول آنرا با ایرلاین مربوطه تسویه می کنند. آنها با استفاده از این پروازها و سایر خدمات گردشگری، یک برنامۀ سفر ترتیب داده و یک پکیج کامل تور آماده می کنند و برای فروش آن اقدام می کنند.

قیمت تور ارزان آذربایجان
قیمت تور آذربایجان

اما با نزدیک شدن به تاریخ هر پرواز، در صورتیکه هنوز تمام ظرفیت آن پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور آذربایجان سعی می کنند مسافران بیشتری جذب کرده و مابقی ظرفیت خالی را نیز پر کنند. حتی ممکن است این پروازهای چارتری خارج از تور و به صورت پرواز تک نیز به فروش برسند.

در این حالت کاهش قیمت ها ممکن است بر روی تمام قیمت های تور و تمام هتل های پکیج رخ دهد و تمام قیمت ها به یک میزان یکسان کاهش پیدا کنند. این کار برای جلوگیری از ضرر و زیان صورت می پذیرد و حتی تلاش می شود اگر نشد تمام ظرفیت پر شود، حداقل بخشی از آن فروخته شود و بخشی از ضرر پوشش داده شود.

تور لحظه آخری آذربایجان

اما حالت دوم زمانی است که هتل های یک تور شامل تخفیف شوند. در توضیح این مورد هم باید بدانید که کارگزارانی هستند که در مقاصد محبوب گردشگری اقدام به رزرو تعدادی هتل از قبل می کنند و آن هتل ها برای اقامت مسافرانشان در نظر می گیرند. آنها در همکاری با آژانس های مسافرتی و گردانندگان تورها، این هتل ها را به همراه قیمت در اختیار آنها می گذارند.

کارگزار با هتل ها قرارداد بسته و متعهد می شود که تعداد مشخصی مسافر را در یک بازۀ زمانی معین به هتل بفرستد یا در این بازه، تعدد مشخصی از اتاق های هتل را پر کند. اگر به پکیج ها دقت کنید، تعدادی هتل را از دو تا پنج ستاره مشاهده می کنید که از کمترین تا بیشتری قیمت و به ترتیب قیمت مرتب شده اند. این هتل ها همان هتل هایت تحت قرارداد کارگزار هستند.

گردانندگان تورها با استفاده از این هتل ها و آن پروازهای چارتری و سایر خدمات گردشگری مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمۀ مسافرتی، گشت شهری و خدمات تورلیدر، یک برنامۀ سفر کامل آماده می کنند و در قالب یک پکیج تور برای فروش آن تبلیغات را آغاز می کنند.

اما اگر حس شود تا انتهای بازۀ تعیین شده در قرارداد نخواهند توانست به تمام تعهد خود عمل کنند و به ظرفیت تعیین شده در قرارداد نمی رسند، با اعمال تخفیف روی تور و تبلیغ آفر تور آذربایجان سعی می کنند مسافران بیشتری را ترغیب به خرید تور کرده تا از ضرر و زیان جلوگیری کنند یا حداقل بخشی از آنرا پوشش دهند.

نکته ای که وجود دارد این است که در این حالت، ممکن است کاهش قیمت ها بر روی تمام قیمت های پکیج رخ ندهند و تنها یک یا چند هتل که هنوز به ظرفیت مورد نظر نرسیده اند شامل تخفیف و کاهش قیمت شوند. اما در کل در این دو حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری آذربایجان را مشاهده می کنید و می توانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن و با تخفیف خریداری کنید و سفری ارزان داشته باشید.

اما همانطور که گفته شد، بجز این دو حالت، یک شرط نیز برای ایجاد این تورها در تورهای خارجی وجود دارد و آن شرط، عدم نیاز با اخذ ویزا قبل از سفر است. شما برای سفر به کشور آذربایجان نیاز ندارید که حتماً قبل از سفر چند روزی زودتر برای اخذ ویزا اقدام کنید و منتظر بمانید تا ویزای شما صادر شود. به محض ورود شما به هر کدام از مرزهای ورودی این کشور، با درج مهر ورود در گذرنامه، می توانید وارد خاک این کشور شوید.

بنابراین این شرط نیز تا امروز برای سفر به کشور آذربایجان برقرار است و در صورتیکه آن دو حالت رخ دهد، امکان ایجاد تورهای آفری در این مسیر وجود دارد. اما همانگونه که از نمام تورهای لحظه آخری پیداست، این تورهای در لحظات آخر و نهایتاٌ دو یا سه روز قبل از سفر تبلیغ می شوند بنابراین باید کاملاٌ برای سفر آماده باشید و ساکتان بسته باشد.

از طرف دیگر باید از نظر مالی برای هزینه های فوری سفر مشکلی نداشته باشید و اگر شاغلید برای مرخصی و حاضر نشدن در محل تحصیل و اگر محصلید برای غیبت و حاضر نشدن در محل تحصیل هیچ مشکلی نداشته باشید. دقت داشته باشید که تمام این موارد شامل حال همراهان شما نیز می شود.

جغرافیا و آب و هوا

کشور آذربایجان، از شرق با دریای خزر مرز آبی دارد و از شرق به ارمنستان و شمال با گرجستان و روسیه مرز دارد و از جنوب نیز به ایران می رسد. هم سرزمین اصلی و هم نخجوان، از جنوب با ایران مرز دارند و مابقی قسمتهای مرزی نخجوان، در مرزهای کشور ارمنستان محصور شده است. البته تخجوان، در شمال غربی خود، مرز کوچکی با کشور ترکیه نیز دارد.

در شمال این کشور کوههای قفقاز و در جنوب رود ارس در مرز ایران و در شرق نیز دریای خزر واقع شده است. اطراف آنرا کوههایی فرا گرفته و حدود چهل درصد مساحت آنرا در بر دارد و مناطق پست و هموار و سواحل دریای خزر، مناطق جلگه ای و حاصلخیز آن، مابقی این سرزمین هستند که در مرکز آن، جلگه های حاصلخیز قرار دارد که از طریق رودخانه های ارس و کورا سیراب می شوند.

این شکل از عارضه های طبیعی و تنوع آب و هوایی که در آذربایجان وجود دارد، باعث شده که از لحاظ طبیعی نیز، شما در سفرتان، با تنوع گیاهی و زیستی بالایی مواجه شوید که این مورد خود از زیبایی های این سفر خواهد بود که جاذبه های طبیعی آذربایجان، حتما برایتان جالب و جذاب خواهد بود.

از نظر آب و هوایی نیز باید گفت، این کشور از طرفی در حاشیۀ دریای خزر قرار دارد و از طرف دیگر وجود کوهستان در شمال، غرب و جنوب آن، و جلگه ها و نواحی مسطح و حاصلخیز نیز در مرکز آن واقع شده است که این موارد باعث شده تا با تنوع آب و هوایی بالایی برخورد کنید که معمولا فصول بهار تا پاییز، برای سفر به این کشور مناسبتر خواهند بود.

در آخر

و در آخر، سعی شده که توضیحات در مورد کشور آذربایجان و شرایط سفر به آن توضیحات کاملی داده شود تا بتوانید در مورد این سفر اطلاعات کاملی داشته باشید. این مورد می تواند باعث شود که اولا مقصد سفرتان را از بین تمام تورهای خارجی به درستی انتخاب کنید و در سپس خرید خوب و به صرفه ای داشته باشید و در نهایت، در سفر، برای تک تک روزهای سفرتان برنامه ریزی درست و کامل دقیقی داشته باشید.

بنابراین اگر با وجود توضیحات و قیمت ها، هنوز سوالی بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس گرفته و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور آذربایجان را برایتان انجام دهیم.