ویزای کانادا

در این صفحه قصد دارم در مورد ویزای کانادا صحبت کنم. همچنین اطلاعاتی در مورد مدارک ویزای کانادا و شرایط اخذ ویزای کانادا نیز ارائه خواهم کرد که بتوانید اطلاعاتتان را در این زمینه ها کامل کنید. علاوه بر آن، قیمت ویزای کانادا را نیز درج خواهم کرد تا بتوانید برای مقایسۀ قیمتها از آن استفاده کنید. ضمنا انواع ویزای کانادا نیز در توضیحات آمده که با انواع آن و مدارک و مشخصات هرکدام آشنا شوید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعاتی وجود دارد که ممکن است برایتان مفید و جالب باشد. مثلا در صفحۀ ویزا ، اطلاعات تمام ویزاها، برای کشورهای مختلف آمده و یا در صفحۀ ویزای شینگن ، اطلاعات این ویزا آمده است. همچنین در صفحۀ تورهای خارجی ، اطلاعات و مشخصات و قیمت تورها، در تمام مقاصد گردشگری خارجی درج شده که امیدوارم برایتان مفید باشد.

و پس از مطالعۀ توضیحات، اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
مدارک ویزای کانادا
روادید کانادا

توضیحات

در این مطلب می خواهیم در مورد انواع ویزای کانادا ، قیمت ویزای کانادا ، مدارک، وقت سفارت و اصطلاحاتی که در این زمینه وجود دارد، مانند، پیکاپ پاسپورت کانادا ، فرم سفارت کانادا و انگشت نگاری با شما صحبت کنیم.

در این صفحه و در قسمت های مختلف آن، شرایط اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز، هزینه ها و شرایط کلی آن و هر آنچه که باید در این موارد بدانید را، برایتان آماده کرده ایم. شما می توانید این مطلب را کامل بخوانید و به قسمت های مختلف این صفحه بروید و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

ضمن اینکه می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی در تماس باشید تا اطلاعات کامل و به روز در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند. پس با ما همراه باشید. ابتدا باید انواع ویزا که کشور کانادا در سفارتخانه ها و کنسولگری هایش در اقصی نقاط دنیا صادر می کند را معرفی کنیم.

انواع ویزای کانادا

در این بخش از مطلب، می خواهیم انواع ویزایی که کشور کانادا صادر می کند را، به شما معرفی کنیم. انواع ویزای کانادا شامل ویزا توریستی، ویزا دانشجویی، ویزا کار کانادا، ویزا والدین، ویزا سرمایه گذاری، ویزا کارآفرین، ویزا متخصصان مشاغل، ویزا تکفل ، ویزا پرستار خانواده، سوپر ویزا و ویزا تجارت خلاقانه هستند.

بجز این موارد، ویزا به دو شکل کلی موقت و دائمی صادر می شود. هرکدام از انواع ویزا که در پاراگراف قبل نام برده شد، می تواند به صورت موقت یا دائم صادر شود. این مورد بسته به شرایط و ویژگی های پروندۀ شما دارد و بجز آن، به مدت زمان اقامت شما نیز وابسته است.

معمولاٌ ویزاهای موقت برای اقامت های زیر شش ماه صادر می شوند و ویزاهای دائم برای اقامت های طولانی مدت تر است. البته ویزاهای بلند مدت نیز برای یک بازۀ زمانی بلند مدت معتبر است و ممکن است که زمانی لغو شود. این مورد بسته به شرایط و قوانین کشور و البته به فعالیت شما در خاک این کشور دارد.

ابتدا و قبل از هر اقدامی، باید قصد خود را از سفر به کانادا مشخص کنید و سپس با توجه به مدارک مورد نیاز هریک از انواع ویزا و همچنین شرایط شخصی و مدارکی که دارید، انتخاب کنید که، واجد شرایط دریافت کدامیک از انواع ویزا هستید.

همکاران ما می توانند، در انتخاب نوع ویزا، بررسی مدارکتان و ترجمه و آماده سازی آنها و همچنین پر کردن فرمهای مربوطه و گرفتن وقت سفارت و انجام مراحل انگشت نگاری و سایر اقدامات لازم، هم در کنار شما باشند و هم راهنمای شما.

انواع ویزای کاناداد
قیمت ویزای کانادا

ویزا توریستی کانادا

این بخش از توضیحات در مورد ویزای توریستی است. این ویزا، ویزایی است که برای اشخصاصی صادر می شود که قصدشان از سفر به کانادا، تفریح و سیاحت است. در حال حاضر، کشور کانادا، ویزای توریستی خود را اغلب به صورت بلند مدت پنج ساله صادر می کند.

اصطلاحا به این ویزا، ویزا مولتی کانادا می گویند. به این مفهوم که شما می توانید با این ویزا، تا زمانیکه از اعتبار تاریخی برخوردار است، چندین بار وارد خاک کانادا شوید. طبق قوانین، می توانید در هر بار وردتان، تا شش ماه در کانادا بمانید.

پس از اتمام این شش ماه، باید حتی برای مدت کوتاهی، از خاک این کشور خارج شده و سپس مجددا می توانید، به کانادا باز گردید و شش ماه بعدی سفر خود را سپری کنید. برای خروج، حتما لازم نیست به ایران بازگردید و یا مدت طولانی از خروج شما گذشته باشد. شما می توانید به یکی از کشورهایی که با همان ویزا اجازه ورود دارید بروید، یا ویزای یکی از کشورهای اطراف را بگیرید و به آنجا بروید.

ضمن اینکه در مواردی و طبق قوانینی موردی و خاص، امکان تمدید مدت شش ماه وجود دارد که البته این مورد را در مورد ویزا کانادا و یا هر ویزای دیگری به شما پیشنهاد نمی کنیم. اما مثلا در زمان شیوع بیماری کرونا، در مواردی این مدت، تمدید می شد.

مدارک ویزای توریستی

اقسام مختلف ویزا و مراحل صدور ویزا کانادا ، در کشورهای مختلف و البته در کانادا، نیازمند ارائه مدارکی است که طبق قوانین کشورهای مختلف و البته بسته به نوع ویزایی که درخواست می دهید، متفاوت است. برای اخذ ویزای کانادا نیز، نیازمند ارائه مدارکی هستید که در اینجا، اجمالا آنها را نام می برم.

طبق قوانین کشور کانادا، سفارتخانه ها و کنسولگری های این کشور، برای ویزا توریستی، مدارکی را از شما درخواست می کنند که شما باید آن مدارک را تهیه کنید و پس از ترجمه، به سفارت ارائه نمایید.

چیزی که مهم است در این مورد، این است که، پس از بسته شدن سفارت کانادا در تهران، مدراک در کشوری ثالث و در سفارت کانادا در آن کشور بررسی خواهند شد. مردم ایران، اکثرا کشور ترکیه را برای ارائه مدارک خود و انجام فرایند انگشت نگاری ویزا انتخاب می کنند.

اما این مدارک عبارتند از همان سه مدرک معروف مالی، ملکی و شغلی. مدارک مالی شامل پرینت حساب شما به زبان انگلیسی با مهر بانک و نامه تمکل مالی شما می باشد. مدارک ملکی شما، شامل سند ملکی است که به نام شخص درخواست دهنده یا همسر و فرزندان او می باشد. و مدارک شغلی شامل نامه اشتغال بکار و فیش حقوقی و پرینت بیمه تامین اجتماعی می باشد.

نکته حائز اهمیت در دریافت ویزا کانادا ، ارائه سابقه سفر شماست. این مورد در پاسپورت شما و همچنین پاسپورتهای منقضی شده شما قابل ارائه می باشد. هرچه این سابقه بیشتر باشد بهتر است. همچنین سفر به اروپا با ویزای شنگن بسیار مهم است که شانس شما را در موفقیتتان بالا خواهد برد.

وقت سفارت

هر مسافری، برای اینکه بتواند وارد خاک کانادا شود، باید از قبل، ویزای خود را تهیه نماید. برای اینکار، ابتدا باید مدارک خود را کامل کرده و سپس وقت سفارت را، با آپلود کردن مدراک روی سایت سفارت، دریافت نماید.

این وقت سفارت، همان وقت انگشت نگاری یا وقت مصاحبه نیز نامیده می شود. پس در این مورد دقت داشته باشید که، ابتدا از آماده بودن مدارکتان و تهیه و ترجمه تمام آنها، اطمینان حاصل کنید، سپس، کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید که عموما به کشور ترکیه سفر می کنند.

سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که برای سفر، چه از لحاظ عدم حضورتان در محل کارتان و چه از لحاظ در دسترس بود پرواز و هتل و کشور مقصد، مشکلی نداشته باشید. اینها مواردی هستند که می توانند، باعث عدم حضور یا حضور با استرس و عدم آمادگی شما در سفارت باشند.

ایمیل معتبر و در دسترسی داشته باشید، زیرا تمام کارها از طریق آن انجام می شود و حتما به تاریخها و تطابق آنها با تاریخهای شمسی دقت کنید. شما وقت و هزینه صرف دریافت ویزای کانادا خواهید کرد، بنابراین، باید دقت داشته باشید تا آنها را به هدر ندهید.

فرم سفارت

طبق قوانینی که کانادا دارد، شما نوع ویزای خود را همانگونه که توضیح دادم، انتخاب می کنید. در زمانی که بخواهید که مدارک را برای تعیین وقت انگشت نگاری، روی سایت آپلود کنید، فرمی نیز وجود دارد که باید، آنرا پر کنید که این فرم، در جزئیاتی، بسته به نوع ویزایی که درخواست می دهید، متفاوت است.

اما در هر صورت، در زمان آپلود کردن مدارکتان، باید آنرا پر کنید. بهترین کار این است که، از قبل این فرم را که به زبان انگلیسی است، تهیه کنید و یکبار به دقت برای هر نفر از مسافران پر کنید تا در زمان پر کردن فرم روی سایت، به مشکل بر نخورید.

اگر هم سختتان بود که به زبان انگلیسی آنرا پر کنید، ترجمه شده ی تمام فرم ها وجود دارد که می توانید آنرا تهیه کرده و پر کنید. در زمان آپلود مدارک نیز از کسی که به زبان انگلیسی مسلط است، بخواهید که در کنار شما باشد و کمکتان کند.

البته بهتر است کسی این کار را انجام دهد که قبلا تجربه پر کردن فرم و آپلود مدارک را داشته باشد تا مراحل انجام کارتان در اخذ ویزای کانادا با مشکل مواجه نشوید. دلیل این موضوع این است که ممکن است با کوچکترین اشتباه، ویزای شما ریجکت خواهد شد.

ممکن است شما مدارک و شرایط لازم و کافی را داشته باشید اما، در آپلود مدارک اشتباه کنید و یا در فرم اطلاعاتی را به غلط وارد کنید که با مدارک شما مغایرت داشته باشد، به همین دلیل ممکن است ویزای شما ریجکت شود و لازم باشد که زمان و هزینۀ اضافی صرف کنید، بنابراین بهتر است به همراه یک مشاور این کار را انجام دهید.

قیمت ویزای کانادا
انواع ویزای کانادا

سایر ویزاها

همانگونه که قبلا هم در توضیحات ذکر کردم، کشور کانادا انواع مختلفی از ویزا را با شرایط و ضوابط و قوانین و مدارک مختلفی را، بسته به قصد سفر شما، صادر می نماید که باید از قبل، هدفتان را از سفر تعیین کنید و طبق آن، قوانین را بدانید و بر مبنای آنها، مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید.

باید بدانید که هرکدام از انواع ویزا، شرایط خاص خودش را دارد. حتی ممکن است ویزای یکسانی را درخواست کنید اما، فرایندی متفاوتی را در اخذ آن سپری کنید. مثلا ممکن است شخصی ویزای تحصیلی دریافت  کند و لازم باشد که همراه او، ویزای همراه یا والدین را دریافت نماید.

یا یکی از طریق همراه فرزند خود در دوران تحصیل، یکی به عنوان همراه والدین خود در دریافت ویزا مخصوص متخصصین درخواست ویزا دهد. پس ابتدا شرایط را به درستی بسنجید، سپس قوانین را به درستی مطالعه کنید و بر مبنای آن، اقدام کنید. ضمن اینکه ما در تمام مراحل، راهنما و پشتیبان شما خواهیم بود.

ویزای تحصیلی کانادا

در این قسمت لازم است در مورد ویزای تحصیلی کانادا صحبت کنم. این ویزا برای کسانی که به قصد تحصیل می خواهند وارد کانادا شوند صادر می شود. این ویزا محدودیت سنی ندارد. یعنی شما از کلاس اول ابتدایی تا آخرین مقاطع تحصیلی، اگر شرایطش را داشته باشید، می توانید برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

علاوه بر آن، زمانیکه یک محصل سن کمی دارد و نیاز است کسی از والدین همراه او باشد، می توان برای یکی از پدر یا مادر نیز به عنوان همراه ویزای همراه کانادا گرفت که این خود یکی دیگر از انواع ویزاهای کانادا می باشد.

همانگونه که گفته شد، هر کدام از انواع ویزاها مدارک و شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند و بنابراین، ویزای تحصیلی کانادا نیز، طبق همین قائده مدارک مختص خود را دارد و در زمان اقدام برای این ویزا، باید در زمان ثبت نام و تکمیل مدارک، گزینۀ مختص آنرا انتخاب کنید.

بجز مدارکی که برای سایر ویزاها لازم است، ممکن است برای دریافت ویزای تحصیلی به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، یا مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات نیاز داشته باشید. علاوه بر آن، نامۀ پذیرش از محل تحصیل لازم است که باید توسط یک مدرسه یا دانشگاه در کشور کانادا صادر شده باشد.

همانگونه که گفته شد، مدارک لازم برای دریافت هر ویزا تا حدی یکسان است و بسته به نوع ویزای که قصد دارید دریافت کنید، یکسری مدارک ویژه نیز لازم است که تهیه و آماده کنید و در زمان بارگذاری در سایت سفارت کانادا، آنها را نیز آپلود کنید. البته دقت داشته باشید که لازم است بسیاری از مدارک شما قبلا ترجمه شود.

مدارک ویزای کانادا

در این قسمت به صورت کلی در مورد مدارک ویزای کانادا صحبت خواهم کرد. باید بدانید که طبق آنچه که گفته شد، برای درخواست ویزا در تمام کشورها یکسری مدارک لازم است که باید طبق لیست اعلام شده توسط سفارت آن کشور این مدارک را ارائه کنید تا ویزای خود را دریافت کنید. بسته به قوانین داخلی کشورها و روابط بین دولت ها، این مدارک متفاوت خواهد بود.

در گذشته برای دریافت ویزای دبی، کافی بود یک اسکن از گذرنامه ارائه کنید، اما اکنون اسکن از کارت ملی و شناسنامه نیز اضافه شده است. اما برخی دیگر از کشورها برای صدور ویزا مدارک بیشتری طلب می کنند. به عنوان مثال کشورهای عضو پیمان شنگن و یا کشور کانادا، به این صورت است که مدارک بسیاری لازم است تا ویزای شما را صادر کنند و علاوه بر آن، برای صدور ویزا سختگیری وجود دارد و مدارک شما باید بررسی شوند.

کشور کانادا نیز به این شکل است. کلیۀ مدارکی لازم است ارائه کنید متفاوت است اما، در این قسمت به صورت کلی مدارک را نام خواهم برد. اما باید بدانید که بسته به نوع ویزایی که درخواست می دهید ممکن است مدارک متفاوتی را از شما بخواهند و یا لازم باشد که مدارک بیشتری نیز ارائه کنید.

این مدارک شامل، اصل گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه، شناسنامه و کارت ملی، سند ازدواج، نامۀ تمکن مالی به زبان انگلیسی، گردش شش ماهۀ حساب بانکی به زبان و مهر انگلیسی بانک، سند ملکی، مدارک شغلی شامل نامۀ اشتغال به کار، پرینت بیمه و فیش حقوقی، مدارک تحصیلی، گواهی عدم سوء پیشینه، کارت پایان خدمت و فرم درخواست ویزا می باشد.

ممکن است تمام این مدارک برای انواع مختلف ویزا لازم نباشد ولی، در کل مدارکی که درخواست می شود شامل این موارد می باشد. بجز اینها، اگر درخواست ویزای تحصیلی دارید باید نامۀ پذیرش از مدرسه یا دانشگاه محل تحصیل ارائه کنید. یا اگر درخواست ویزای توریستی دارید، باید برگۀ رزرو هتل، رزرو پرواز رفت و برگشت و بیمۀ مسافرتی ارائه کنید.

یا اگر درخواست ویزای کاری دارید، باید نامۀ درخواست نیروی کار از طرف کارفرمای کانادایی داشته باشید. در مواردی که یکی از زن یا مرد که مزدوج هستند و قصد سفر دارند، شاید لازم شود یکسری رضایتنامه محضری ارائه شود و یا رضایتنامه بابت تعهد به پرداخت هزینه های سفر یا تحصیل نیز می تواند جزئی از مدارکی باشد که لازم است در سایت بارگذاری کنید.

همانطور که گفته شد، کلیت مدارکی که ممکن است برای درخواست ویزای کانادا لازم داشته باشید این مدارکی است که در بالا نام برده شد. اما بسته به نوع ویزایی که درخواست می دهید و بسته به مدت زمان سفر و حتی بسته به دعوتنامه یا پذیرش کاری یا تحصیلی که دارید، ممکن است مدارک متفاوتی احتیاج داشته باشید.

علاوه بر آن، بسته به مقتضیات و شرایط سفر نیز شاید لازم باشد که مدارک بیشتری را ارائه کنید. بجز اینها، لازم است بدانید که باید مدارکی را که به زبان فارسی صادر شده است را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. مدارکی مانند شناسنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت، مدارک شغلی، رضایتنامه و تعهدنامه های محضری، مدارک تحصیلی، گواهی عدم سوء پیشینه و تمام مدارک فارسی نیاز به ترجمه خواهند داشت

در آخر

و در نهایت اینکه، سعی شد در این صفحه، اطلاعات کاملی از روادید کانادا ارائه شود تا بتوانید اطلاعاتتان را در این زمینه کامل کنید. همچنین توضیحاتی در مورد مدارک ویزای کانادا و البته انواع ویزای کانادا نیز داده شده تا آشنایی شما با آن، کامل باشد. علاوه بر آن سعی می شود تا قیمت ویزای کانادا به روز باشد و در سایت، دائما آپدیت شود.

و اینکه اگر با وجود توضیحات، باز سوالی داشتید و یا حس کردید نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار اخذ ویزای کانادا را برایتان انجام دهیم.