ویزای تایلند

در این صفحه، اطلاعاتی در مورد ویزای تایلند و مدارک ویزای تایلند گردآوری شده است تا از این ویزا و مشخصات آن آگاه شوید. همچنین در مورد شرایط اخذ ویزای تایلند توضیح داده شده است و در مورد انواع ویزای تایلند نیز مطالبی آمده است که باعث آشنایی کامل شما با ویزای این کشور خواهد شد. ضمنا در ادامه، قیمت ویزای تایلند نیز آمده که سعی می شود مرتبا به روز شود. بنابراین در ادامه همراه من باشید تا اطلاعاتتان در این زمینه کامل و به روز شود.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز، اطلاعاتی وجود دارد که امیدوارم برایتان مفید باشد. مثلا در صفحۀ ویزا ، اطلاعات و قیمت های ویزا برای کشورهای مختلف وجود دارد و یا در صفحۀ تورهای تایلند ، اطلاعات و قیمت های تورهای این کشور در مقاصد مختلف آن آمده است. مانند قیمت سفرهای بانکوک که اطلاعات و قیمت سفر به شهر بانکوک را در خود دارد. و یا تورهای شهر ساحلی پاتایا که توضیحات و پکیج قیمتی سفر به این شهر را دارد، و یا تورهای جزیرۀ پوکت که قیمت و اطلاعات سفر به این جزیرۀ زیبا در آن قرار داده شده است که با سر زدن به هرکدام از این صفحات می توانید از اطلاعات آنها استفاده کنید.

و اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار اخذ ویزای تایلند را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت ویزای تایلند
انواع ویزای تایلند

توضیحات

در این قسمت از نوشته توضیحاتی خواهم داد تا اطلاعاتتان در مورد شرایط اخذ روادید تایلند کامل شود. همچنین توضیح خواهم داد که انواع ویزای تایلند کدامند و در مورد مدارک ویزای تایلند ، خواهم گفت هرکدام از ویزاها، چه مدارکی احتیاج دارند. علاوه بر آن، قیمتها را نیز اعلام خواهم کرد و سعی خواهد شد همواره، قیمتها به روز باشند.

البته باید بدانید که برای دریافت ویزای ورود به کشور تایلند، کار سختی در پیش نخواهید داشت. با کمترین مدارک و به سرعت، نهایتا ظرف یک هفته این ویزا را اخذ خواهید کرد و به این کشور زیبا سفر خواهید کرد.

اما اگر پس از مطالعۀ توضیحات باز هم سوالی بود، حتما با ما در تماس باشید. یا از طریق تلفنهای آژانس یا از طریق پر کردن فرم مشاوره می توانید سوالات خود را از ما بپرسید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. یا می توانید از ما بخواهید که کار اخذ روادید تایلند را برایتان انجام دهیم.

انواع ویزاهای تایلند

در این قسمت قصد دارم تا در مورد انواع ویزاهایی که وزارت امور خارجه یا بهتر بگویم ادارۀ مهاجرت تایلند صادر می کند توضیح دهم. گرچه اکثر کسانی که به این صفحه رجوع می کنند، در پی ویزای توریستی تایلند هستد، اما انواع ویزاهای این کشور را معرفی خواهم کرد.

انواع ویزاهای این کشور شامل ویزای توریستی یا گردشگری، ویزای ترانزیت، ویزای تجاری و سرمایه گذاری، ویزای بازدید از دوستان و خانواده، ویزای اقامت طولانی مدت، ویزای دیپلماتیک، ویزای تحصیلی، ویزای نوع F دیپلماتیک و ویزای دیپلماتیک می باشند. در ادامۀ توضیح انواع ویزای تایلند ، هرکدام از ویزاها را شرح خواهم داد. همچنین در توضیحات، مدارک ویزای تایلند را برای هرکدام از انواع آن، شرح خواهم داد.

 البته قبل از شرح این موضوع، یک مورد مهم را اشاره کنم که، در تمام کشورها، حداقل دو نوع پاسپورت یا گذرنامه وجود دارد. یکی پاسپورت معمولی و دیگری پاسپورت دیپلماتیک. پاسپورت معمولی همانی است که در دست تمام مردم وجود دارد و برای سفرهای خارج از کشور از آن استفاده می کنند. اما پاسپورت دیپلماتیک، برای افراد دولتی یا نمایندگان کشور صادر می شود. زمانیکه این افراد با این گذرنامه برای ویزا اقدام می کنند، به منظور کارهای دولتی و امور بین المللی از طرف کشور خود، راهی کشور مقصد خواهند بود.

در اینگونه سفرها، که از قوانین خاص داخلی یک کشور و از قوانین بین المللی تبعیت می کند، نوع و زمان و هزینۀ ویزا، متفاوت و دارای شرایط خاص خود خواهد بود. در کل این توضیحات را به خاطر داشته باشید تا در ادامۀ مطالب، اگر به نام پاس معمولی یا پاس دیپلمات برخوردید، بدانید که منظور چیست.

مدارک ویزای تایلند
قیمت ویزای تایلند

ویزای توریستی تایلند

در این قسمت، می خواهم در مورد ویزای توریستی تایلند توضیح دهم. این ویزا برای کسانی که به قصد سفر سیاحتی و یا ویزیت کوتاه پزشکی به این کشور سفر می کنند، صادر می شود. در اصطلاح به هر دو دستۀ این افراد توریست یا گردشگر گفته می شود. به همین علت، در سرتاسر جهان، به این نوع از ویزا، ویزای توریستی گفته می شود. معمولا این نوع از ویزا، سریع صادر می شود، کوتاه مدت است و ارزانتر از سایر انواع ویزا است.

این ویزا برای مواردی مانند، گردشگری، بازدیدی کوتاه از خانوده که در تایلند زندگی می کنند، درمان پزشکی در بیمارستانهای ثبت شده در ادارۀ مهاجرت، شرکت کنندگاه در نمایشگاهها، سمینارها، جلسات و کنفرانسهایی که توسط ادارۀ مهاجرت تایلند پذیرفته شده هستند صادر می شوند.

مدارک ویزای توریستی تایلند شامل، اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار از زمان شروع سفر، عکس رنگی و زمینه سفید که طی شش ماه گذشته گرفته شده باشد، مدارک سفر شامل، بلیط هواپیما و رزرو هتل که هر دو کامل پرداخت شده باشند، کپی شناسنامه و کارت ملی و گردش سه ماهۀ حساب با ماندۀ حداقل 50 میلیون تومان برای هر نفر.

اعتبار ویزا

اعتبار این ویزا از سه تا شش ماه است. اما ویزاهایی که برای مسافرانی ایرانی، به صورت کلی و در حال حاضر صادر می شوند، سه ماه اعتبار دارند و یکبار ورود هستند. به اصطلاح به آنها ویزای توریستی سینگل ورود تایلند گفته می شود که، سه ماه اعتبار دارند و از بدو ورود، می توانید یک ماه یا سی روز کامل در کشور تایلند اقامت داشته باشید. اما برای ویزای شش ماهه، تا 60 روز اقامت مجاز می باشد.

همانگونه که گفته شد، برای ویزا با اعتبار سه ماه، می توانید سی روز اقامت داشته باشید. اما اگر بخواهید بیشتر از زمان اعتبار ویزا اقامت داشته باشید، حتما باید از طریق ادارۀ مهاجرت تایلند در شهر بانکوک، ویزای خود را تمدید کنید. راه دیگر این است که به یکی از کشورهای نزدیک تایلند، حتی از مرز زمینی خارج شوید و بلافاصله، درخواست ویزای خود را بدهید و به سرعت ویزای جدید بگیرید و دوباره وارد خاک تایلند شوید.

در هر صورت، در هر کشوری که مسافر هستید، به هیچ وجه، پیشنهاد اقامت اضافه تر از زمان اعتبار ویزا، و یا تمدید اعتبار را نمی دهم. این کار، سابقۀ شما را برای دریافت ویزاهای بعدی، خراب خواهد کرد. بنابراین، درصورت امکان، حتما قبل از منقضی شدن ویزا، خارج شوید و با دریافت دوبارۀ ویزا، وارد کشور مقصد خود شوید.

انواع ویزای تایلند
مدارک ویزای تایلند

ویزای ترانزیت تایلند

این ویزا برای کسانی که در کار حمل و نقل هستند، یا خدمه های وسایل حمل و نقل و یا برای فعالیت های ورزشی صادر می شود. برای استفاده از این ویزا، حتما باید دارای پاسپورت معمولی باشید و مبدا و مقصد سفرتان، کشوری بجز تایلند باشد و نیاز داشته باشید که برای حرکت از مبدا و رسیدن به مقصد، از کشور تایلند عبور کنید.

مسئولین و یا خدمۀ کشتی ها که از بنادر این کشور گذر می کنند یا کارکنان مسیرهای ریلی شامل این نوع ویزا می شوند. علاوه بر آنان، ورزشکارانی که در فعالیت ها و رویدادهای ورزشی شرکت می کنند نیز، شامل این نوع ویزا هستند.

اما مدارک ویزای ترانزیت تایلند شامل، اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود، عکس رنگی و زمینه سفید که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد، مدارک سفر، مدارک و شواهد مالی که نشان دهد پول کافی برای سفر را دارید و ویزای کشور ثالث یا سند مسافرتی کافی می باشند.

و آخرین مدرک برای کسانی است که در برنامه های ورزشی یا آموزش تایلند شرکت کرده اند که باید علاوه بر مدارک بالا، دعوت نامه یا نامۀ پذیرش در فعالیت ورزشی ای آموزشی این کشور را ارائه نمایند.

مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است که می توانید با این ویزا، به مدت سی روز یا یکماه اقامت داشته باشید. برای تمدید اعتبار آن نیز باید، از طریق ادار، مهاجرت تایلند در شهر بانکوک اقدام کنید که تشخیص اینکه ویزا تمدید شود یا خیر، در تمام موارد به عهدۀ افسر ادارۀ مهاجرت می باشد.

ویزای بازدید از خانواده یا دوستان

اگر از اعضای خانوادۀ شما و یا دوستانتان تبعۀ کشور تایلند است، می توانید برای دیدار آنها اقدام کنید و ویزای کشور تایلند را دریافت کنید. این نوع ویزا که به نام ویزای غیر مهاجرتی نوع او نامیده می شود برای کسانی است که گذرنامۀ عادی و غیر دولتی دارند صادر می شود.

لازم است کسی از خانوادۀ نزدیک شامل همسر و فرزندان کسی تابعیت کشور تایلند داشته باشند. همسر، فرزند و فرزند خواندۀ یک تبعۀ تایلندی می تواند برای دیدار با او درخواست این نوع ویزا را بدهد. البته فرزند و فرزند خوانده نباید سنشان بیشتر از 20 سال باشد مگر اینکه از نظر روحی یا جسمی توانایی ادارۀ خود یا تاٌمین هزینۀ زندگی خود را نداشته باشند.

بجز اینها والدین نیز می توانند برای دیدار با فرزندشان که تبعۀ کشور پادشاهی تایلند است درخواست دریافت این نوع ویزا را داشته باشد. البته لازم به توضیح است که در توضیحاتی ادارۀ مهاجرت کشور تایلند، این ویزا به نام بازدید از دوستان و خانواده نامگذاری شده است، اما در توضیحات آن، چیزی در مورد دوستان نیامده است و تنها در مورد خانواده، آن هم خانوادۀ درجه یک توضیحاتی داده شده است.

اما مدارک لازم برای ویزای غیر مهاجرتی نوع O ( Non-Immigrant O ) که به ویزای بازدید دوستان و خانواده ( Visiting friends and family ) شناخته می شود شامل، گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار، عکس جدید که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد، مدارک مالی شامل گردش حساب، تمکن مالی و مدارک درآمدی متقاضی می باشد.

برای دریافت این ویزا لازم است نسبت خانوادگی اثبات گردد که مدارک اثبات رابطه با شخص تبعه شامل گواهی ازدواج و کارت شناسایی همسر برای همسر فرد، گواهی تولد و کارت شناسایی فرزند و یکی از والدین برای فرزند و فرزند خوانده و همچنین گواهی فرزند خواندگی برای فرزنده خوانده و گواهی تولد و کارت شناسایی بچه برای والدین می باشد.

علاوه بر اینها، لازم است جزئیاتی از برنامۀ سفر و محل اقامت ارائه شود که شامل جزئیات محل اقامت و بلیط رزرو شده از زمان سفر است که زمان رفت و برگشت شما را مشخص خواهد کرد.

ویزای کار داوطلبانه

نوع دیگری از ویزا وجود دارد که برای انجام کار داوطلبانه یا شرکت در ان جی او ها صادر می شود. این ویزا شاید رایج نباشد اما قوانین آن در ادارۀ مهاجرت کشور تایلند آماده شده است تا اگر کسی بر مبنای اینگونه اهداف قصد سفر به این کشور را داشت، بتوان برای او ویزا صادر کرد.

این ویزا برای افرادی که برای کار در NGO ها و یا برای شرکت در کارهای داوطلبانه و خیریه ها متقاضی هستند صادر می شود و لازم است که این فعالیت ها، فعالیت های بدون دریافت حقوق باشد تا شامل قوانین این نوع ویزا باشد و البته لازم است برای دریافت آن مدارکی ارائه کنید که این مدارک شامل موارد زیر می شود.

گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار، عکس جدید که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد، تاییدیه یا نامۀ کار داوطلبانه که توسط شخص مجاز امضا شده باشد به همراه کارت شناسایی یا گذرنامۀ او و همچنین مدارک ثبتی NGO، خیریه یا انجمن مدارکی است که برای دریافت این نوع ویزا لازم است ارائه شود.

در آخر

و در آخر اینکه، سعی شد در این مطلب، اطلاعات کاملی از انواع ویزا تاینلد و همچنین در توضیحات انواع مختلف ویزا، مدارک ویزا تایلند ، بسته به نوع ویزا ارائه شود. همچنین شرایط دریافت ویزا و مشخصات و شرایط هرکدام نیز توضیح داده شده که امیدوارم این مطالب، برایتان مفید و جالب توجه باشد.

و پس از تمام توضیحات، اگر هنوز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با کارشناسان و مشاوران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار اخذ ویزا تایلند را برایتان انجام دهیم.