تور ترکیه پاییز

در این صفحه در مورد تور ترکیه پاییز و شرایط رزرو تور ترکیه پاییز توضیح داده شده است. همچنین در پکیجهای صفحات مختلف، قیمت تور ترکیه پاییز درج می شود که شامل مقاصد مختلف گردشگری کشور ترکیه هستند. ضمن اینکه در هر کدام از آن صفحات مشخصات و اطلاعات تور لحظه آخری ترکیه پاییز و یا به اصطلاحی تور ارزان ترکیه پاییز آمده که بر اساس آن بتوانید خریدی ارزانتر داشته باشید.

همچنین در صفحات مرتبط با این صفحه، اطلاعاتی وجود دارد که ممکن است برایتان مفید باشد. مثلا در صفحۀ تورهای ترکیه ، اطلاعات و قیمت تورها در مقاصد مختلف گردشگری این کشور و در فصول مختلف سال قرار دارد. یا در صفحۀ تورهای خارجی ، قیمت و مشخصات تورها در تمام مقاصد گردشگری خارجی گردآوری شده است. با سر زدن به آن صفحات از اطلاعات آنها استفاده کنید.

و با وجود توضیحات اگر باز سوالی داشتید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ترکیه پاییز را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور ترکیه پاییز
تور ارزان ترکیه پاییز

توضحیات

این صفحه بطور کامل به سفر پاییزی ترکیه اختصاص دارد و می توانید در مورد قیمت تور ترکیه پاییز ، خرید تور ترکیه پاییز ، رزرو تور ترکیه پاییز و هر چیز دیگر در مورد آنها اطلاعات کاملی بدست آورید.

همچنین در صفحات مرتبط با این صفحه، اطلاعاتی وجود دارد که حتما می تواند برایتان مفید و یا جذاب باشد. مثلا در صفحۀ هتل های ترکیه ، اطلاعات و مشخصات هتل های این کشور به تفکیک شهر یا مقصد قرار داده شده است.

یا در صفحۀ جاذبه های گردشگری ترکیه ، توضیحات کاملی در مورد دیدنی های این کشور به تفکیک شهر قرار داده شده است که با رفتن به آنها می توانید از جاذبه های گردشگری که در هر شهر این کشور قرار دارد مطلع شوید. مهمترین آنها شامل دیدنی های استانبول، آنتالیا و کوش آداسی است که پیشنهاد می کنم از آن صفحات نیز دیدن کنید.

و با وجود تمام توضیحات اگر باز سوالی برایتان پیش آمد و یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما بگیریم و راهنمای شما باشیم.

کشور ترکیه

کشور پهناور و کهن ترکیه یکی از مقاصد گردشگری مهم نه تنها برای ما و هم وطنانمان محسوب می شود، بلکه از سرتاسر جهان، برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی و صنعتی و گردشگری، به آنجا سفر می کنند. پس با ما همراه باشید تا مطالب مفید و جدیدی را در مورد کشور ترکیه بدانید و بخوانید.

در مورد مسافران با ملیت ایرانی باید بدانید که با توجه به روابط دیپلماتیک بین دو کشور، مسافران ایرانی نیازی به اخذ ویزا برای ورود به این کشور ندارند. این مورد باعث می شود تا سفر به ترکیه بسیار آسان باشد و با توجه به هزینه هایی که همواره دریافت ویزا در پی دارد، قیمت تور ترکیه پاییز ارزانتر تمام شود.

بنابر این با توجه به تعداد مسافران و شرایط سفر، گاهی پیش می آید که تور لحظه آخری ترکیه پاییز یا تور ارزان ترکیه پاییز را به مسافران خود ارائه کنیم، که دلیل اصلی وجود این تورها، عدم نیاز به اخذ ویزا برای ورود به ترکیه می باشد.

رزرو تور لحظه آخری ترکیه پاییز
قیمت تور ترکیه پاییز

تور لحظه آخری ترکیه پاییز

در این قسمت از این صفحه، می خواهم در مورد تورهایی که به صورت آفری و تخفیف خورده به فروش می رسند صحبت کنم. تورهایی که ارزانتر از حالت و قیمت معمول فروخته می شوند. توضیح خواهم داد که در چه زمانهایی و چه مقاصدی این اتفاق رخ می دهد و شما با آفر یا تخفیف مواجه می شوید. مثلا در این صفحه به آفر تور ترکیه پاییز بر می خورید.

در دو حالت تورها شامل تخفیف می شوند. حالت اول زمانی است که پروازی که به مقصدی وجود دارد پر نشود. آژانس های مسافرتی و گردانندگان تور، در مسیرهای پر مسافر گردشگری، اقدام به رزرو پرواز از مدتها قبل کرده و پول آنرا به ایرلاین می پردازند. به عنوان مثال این صفحه، در ابتدای سال، در مقاصد پر طرفدار کشور ترکیه، مانند استانبول، آنتالیا یا کوش آداسی، پرواز رفت و برگشت را برای فصل پاییز رزرو کرده و پول آن نیز به ایرلاین پرداخت می شود.

اما با نزدیک شدن به زمان پرواز، اگر تمام ظرفیت آن پر نشده باشد، گردانندگان تور با اعمال تخفیف روی تور، شروع به تبلیغ تور آفری می کنند. مثلا شما با عنوان تور لحظه آخری ترکیه پاییز مواجه می شوید. در این حالت شما تور را ارزانتر از حالت معمول خریداری خواهید کرد.

تور ارزان ترکیه پاییز

در حالت دیگری که ممکن است شما تبلیغ آفر تور ترکیه پاییز را مشاهده کنید، زمانی است که تمام ظرفیت هتل های طرف قرارداد با کارگزار یا آژانس مسافرتی پر نشود. آژانس های مسافرتی، گردانندگان تور و یا کارگزاران، در مقاصد مهم و پر مسافر گردشگری، اقدام به رزرو تعداد مشخصی از اتاق های چند هتل در بازۀ زمانی مشخص می کنند.

مثلا متعهد می شوند در فصل پاییز تعداد مشخصی از اتاق های یک یا چند هتل را پر کنند. با نزدیک شدن به پایان بازۀ زمانی اگر نتوانسته باشند تمام ظرفیت و تعداد تعهد شده را پر کنند، با اعمال تبلیغات، شروع به تبلیغ تور ارزان ترکیه پاییز می نمایند تا بتوانند به تمام تعهد خود عمل کنند.

در این دو حالت است که شما ممکن است توری را به صورت آفری بخرید. اما این امر مستلزم آن است که برای سفر آماده باشید، ساکتان بسته باشد و خود و همراهانتان از نظر کاری، مشکلی با سفر کردن نداشته باشید. ضمن اینکه از بین تمام مسیرهای ترکیه، بخواهید به یکی از آنها سفر کنید.

بیشتر بدانید

حکومت کشور ترکیه حکومتی لائیک می باشد که بر مبنای اصل جدایی دین از سیاست بنا شده است ، اما موردی که باید بدانید و بسیار هم مهم می باشد این است که، اغلب مردم ترکیه مسلمان هستند و این امر از این جهت ضروری است که باید در مورد رفتار و نوع پوشش خود در زمان سفر به این کشور دقت داشته باشید.

وجود دین اسلام و آزادی مذهب وهمچنین وجود طیف گسترده ای از مردم با مذاهب و فرهنگ های گوناگون باعث شده تا در سفر خود به کشور ترکیه با تنوع فرهنگی و قومی و مذهبی مواجه شوید که این مسئله ، نوع رفتار و گفتار و پوشش شما را بعد از خرید تور ترکیه ویژه پاییز و سفر به ترکیه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ذکر این مسائل از این جهت نیست که شما را در رزرو تور ترکیه پاییز و سفر به ترکیه دچار تردید و یا ترس کنم، اما دانستن این مسائل، باعث خواهد شد سفری بی دردسر، بدون استرس و امن را به این کشور داشته باشید.

سفری که در آن علاوه بر آزادی در رفتار، مبادا رفتاری یا گفتاری یا پوششی داشته باشید که هم از نظر قانونی و عرفی منافاتی با آنچه در این کشور باب است داشته باشید و هم از نظر فرهنگی، در نگاه مردم کشور ترکیه و دیگر ملیت که همچون شما به سفر آمده اند، مردم ایران را، عاری از فرهنگ ببینند.

کشوری با اقوام گوناگون

مسافران تورهای ترکیه ویژه پاییز باید بدانند که علاوه بر نوع حکومت ترکیه در مورد آن گفته شد، باید بدانید که اغلب مردم ترکیه مسلمان هستند و جدا از نوع فرهنگ و قانون این کشور، اعیادی همچون عید قربان و عید فطر از اعیاد اصلی این کشور محسوب می شود. همچنین بیشتر مردم این کشور ترک، سپس درصدی از مردم آن کرد و مابقی مردم، از سایر اقوام می باشند.

زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی می باشد که تا حدودی، نزدیکه به زبان ترکی مرسوم در کشور خودمان می باشد، از این جهت مردم ترک زبان ایران که تور ترکیه ویژه پاییز را انتخاب می کنند و به ترکیه سفر می کنند، برای برقراری ارتباط، مشکل کمتری دارند.

البته با توجه به توریستی بودن کشور ترکیه، بیشتر فروشندگان و کسانی که بیشتر با گردشگران در ارتباط هستند، تا حدودی به زبانهای انگلیسی، روسی، آلمانی و فارسی آگاهی دارند که این مورد، با مرور زمان و برخوردشان با گردشگران، از کشورهای مختلف ایجاد شده است.

قیمت تور ارزان ترکیه پاییز
تور لحظه آخری ترکیه پاییز
مناطق مختلف در این کشور

از مواردی که مسافران در انتخاب تور ترکیه ویژه پاییز باید بدانند این است که کشور ترکیه دارای هفت منطقه ی آب و هوایی یا منطقه ی جغرافیایی اصلی است که هر کدام از این مناطق، در سمتی از این کشور پهناور قرار گرفته است که دارای چند شهر معروف است.

داشتن اطلاعات در مورد این مناطق با شهرهایشان ، در انتخاب درست مسیر سفرتان ، شما را راهنمایی خواهند کرد تا در رزرو تورهای ترکیه ویژه پاییز انتخاب درستی داشته باشید. شما باید بدانید که هرکدام از این مناطق دارای چه شهرهایی و جاذبه هایی هستند تا در سفرتان به ترکیه بتوانید برنامه ی سفر درستی داشته باشید.

این مناطق عبارنتد از منطقه ی مدیترانه ای، منطقه ی آناتولی شرقی، منطقه ی اژه، منطقه ی مارمارا، منطقه ی آناتولی جنوب شرقی، منطقه ی آناتولی مرکزی و منطقه ی دریای سیاه.

منطقه ی مدیترانه ای  The Mediterranean

منطقه ی مدیترانه ای در زبان ترکی akdeniz نامیده می شود و در غرب با منطقه ی اژه ای، در شمال و جنوب شرقی با آناتولی مرکزی و در شرق با آناتولی شرقی احاطه شده است. منطقه ی مدیترانه ای منطقه ای کوهستانی و سرسبزی می باشد که کوههای توروس در این منطقه قرار گرفته اند.

این منطقه دارای آب و هوای نیمه خشک است که تابستانهایش گرم و خشک و زمستانهایش معتدل است که این آب و هوا و طبعت کوهستانی آن باعث شده که بسیار مورد علاقه توریست ها و گردشگران قرار بگیرد.

مهمترین شهرهای این منطقه عبارتند از آدانا adana، آناوارزا anavarza و بوردور burdur. در انتخاب تورهای ترکیه ویژه پاییز دانستن اینکه هر شهری در کدام منطقه قرار دارد برای برنامه ریزی سفر بسیار موثر است.

منطقه ی آناتولی شرقی  Eastern Anatolia

منطقه ی آناتولی شرقی در شرقی ترین قسمت کشور ترکیه قرار گرفته است و کل این منطقه بیشتر شبیه به یک پارک ملی می باشد. نماهای جذاب و دیدنی از طبیعت و خانه ها در کوه آرارات می باشد. همچنین مناطق و استراحت گاههای مخصوص اسکی نیز در این منطقه ی با شکوه قرار دارد.

در این منطقه ، جاذبه ها و بناهای باستانی و قدیمی بسیاری قرار دارد که عظمت و شکوه امپراتوری هایی که در گذشته در این منطقه قرار داشته اند را به رخ تمام بازدید کنندگان می کشاند.

پس اگر می خواهید از تمدن های امروزی و تکنولوژی که خود را بخشی از زندگی و روزمرگی های شما کرده است ، برای چند روز بگذرید و به گذشته سفر کنید ، حتما منطقه ی آناتولی شرقی و شهرهای آنرا از بین تورهای ترکیه ویژه پاییز ، برای سفر خود انتخاب کیند.

شهرهای معروف و دیدنی منطقه ی آناتولی شرقی شامل، آگری agri، بیتلیس bitlis و ارزروم erzurum می باشند.

رزرو تور ترکیه پاییز
رزرو تور ارزان ترکیه پاییز
منطقه ی اژه  The Aegean

منطقه ی اژه در کشور ترکیه منطقه ای بی نظیر برای عاشقان طبیعت و دریا است. منطقه ای با سواحل بی کران ، مناظری زیبا، درختان کاج و باغهای زیتون.

مسافران برای خرید تورهای ترکیه ویژه پاییز و تصمیم درست باید در مورد منطقه ی اژه بدانند  که، این منطقه برای دوستداران ماهی گیری و عاشقان عکاسی بهشتی کم نظیر است که اگر در بین تورهای ترکیه به شهرهای این منطقه سفر کنید، برای هر روز سفرتان برنامه ای جذاب و تکرار نشدنی خواهید داشت.

این منطقه ی عالی در سرتاسر آن دارای روستاهای توریستی جذاب است و در بالا و پایین آن اسکله های ماهی گیری ، شما را جذب خود خواهند کرد.

شهرهای مهم منطقه ای اژه در کشور ترکیه عبارتند از ، آیدین aydin ، دنیزلی denizli و موگلا mugla .

منطقه ی مارمارا  The Marmara

سایر مواردی که در مورد انتخاب تورهای ترکیه ویژه پاییز باید بدانید، منطقه ی بعدی ترکیه است که منطقه ی مارمارا منطقه ای است که در واقع شرق با غرب پیوند می خورد. منطقه ای که تلاقی و مجاورتش با یونان و بلغارستان، تلفیقی از فرهنگ محلی و فرهنگ ترک با فرهنگ اروپایی و فرهنگ غربی ایجاد کرده است.

برای رزرو تور ترکیه پاییز باید بدانید که استانبول از مهمترین شهرهای کشور ترکیه، و مرکز حکومت ها و امپراتوری های کهن پیشین ، در این منطقه و در نقطه ی برخورد این تلاقی اقلیمی و فرهنگی قرار گرفته است. یادآوری امپراتوری کهن عثمانی و قدرت و عظمت آن در پایتخت آن بورسا برای تمام گردشگران شکل می گیرد.

این منطقه نه تنها بوسیله ی امارت ها و بناهای تاریخی و منحصر به فرد خود ، بلکه بوسیله کوههای اولوداگ Uludag که در زمستان مرکز اسکی علاقمندان به این ورزش از گذشته تا امروز بوده است شناخته می شود. پس تمام گردشگران در بین تمام تورهای ترکیه ویژه پاییز باید حتما یکبار تور استانبول را انتخاب کنند و به این شهر بی نظیر سفر کنند.

قسمتهای مهم منطقه ی مارمارا عبارتند از، اولوداگ uludag، تروی troy، گلانه پارک gulhane park، ادیرنه edirne، گاناکاله ganakkale و جزیره ی کوندا علی بی cunda alibey island.

منطقه ی آناتولی جنوب شرقی  Southeastern Anatolia

اگر می خواهید از شن و ماسه ی کنار دریا و آفتاب گرفتن و شنا کردن در ساحل فاصله بگیرید، منطقه ی آناتولی جنوب شرقی را به شما پیشنهاد می کنم. منطقه ی قدیمی تر ترکیه منطقه ای با تاریخی کهن و روزگارانی پر هیاهو.

منطقه ای که چهارراه تمدن در دوران کهن و دوران اوج مسیحیت و هیاهوی بین روم و ایران و یونان، این منطقه مرکز تلاقی این تمدنهای کهن بوده و قطعا تحت تاثیر آن روزگاران و شرایط خاص فرهنگی و اقلیمی آن دوره، به طبیعت و بافت و معماری و فرهنگی خاص رسیده که تمام اینها گردشگران را تورهای ترکیه به سمت خود می کشاند.

صومعه های سریانی در ماردین  mardinو میدیا midyat، هنوز با زبان آرامیک مختص آن زمان با شما حرف می زنند و شما را تا آن روزگاران به گذشته باز می گردانند.

در این منطقه تابستانها خشک و طولانی هستند که باعث شده این منطقه، برای کشاورزی بسیار مناسب باشد، بنابراین در سفر خود به این منطقه، غذاهایی با مواد بسیار با کیفیت، عالی و خوشمزه را تجربه خواهید کرد که بهترین کباب ها و سبزیجات از جمله ی آنها خواهد بود.

شهرهای مهم این منطقه شامل، سانلورفا sanlurfa، ماردین mardin، قاضی عنتپ gaziantep، دیاربکر diyarbakr، باتمان batman، آدیامان adiyaman و قوبکلی تپه gobeklitepe می باشد.

منطقه ی آناتولی مرکزی  Central Anatolia

منطقه ی آناتولی مرکزی ، منطقه ای است که مهد تمدن در ترکیه معروف است. این منطقه خانه ی موزه هاست و شهر آنکارا که پایتخت ترکیه است، در این منطقه قرار دارد. منطقه ی معروف دودکش های سنگی کاپادوکیا و آرامگاه مولانا در قونیه نیز، در این منطقه قرار دارد.

اکثر فرشهایی که در ترکیه می بینید، در روستاهای کوچکی که در این منطقه قرار دارند بافته می شوند و بسیاری جذابیت های تاریخی و طبیعی دیگر نیز در منطقه ی آناتولی مرکزی قرار دارد که می توانید در بین تورهای ترکیه ویژه پاییز و تور لحظه آخری ترکیه پاییز و تور ارزان ترکیه پاییز ، تورهای این منطقه را بعنوان تجربه ای جدید انتخاب کنید، مثل تور کاپادوکیا.

این منطقه که معمولا دارای تابستان های گرم و خشک می باشد دارای شهرهای معروفی همچون ، سیواس sivas ، نیگله nigle ، نِوِشهیر neveshehir ، کِرِشهیر krsehir ، کایسری kayseri، ایهلارا ihlara، پریستراما peristreamma، حامامانا hamamona، اسکی شهیر eskisehir، آنکارا ankara، آکسارای aksaray، کاپادوکیا cappadocia و کُنیا konya می باشد.

قیمت تور لحظه آخری ترکیه پاییز
قیمت تور ارزان ترکیه پاییز
منطقه ی دریای سیاه  The Black Sea

منطقه ی دریای سیاه بخاطر، باغهای گیلاس، چای، فندوق و ساردین تازه معروف می باشد. آبهای سرد دریا در شمال و دامنه های سرسبز کوه در جنوب مناطقی زیبا و رویایی برای مسافران تور ترکیه ویژه پاییز و عاشقان طبیعت و ماجراجویی و مخصوصا دوچرخه سواران ایجاد کرده است.

شهرهای ساحلی در این منطقه با سواحلی بکر، برای کسانی که می خواهند از گذراندن اوقاتی آرام در سواحل و روستاهای کوچک و آرام و ماهی گیری لذت ببرند بسیار مناسب است. پس در خرید تور ترکیه ویژه پاییز به این نکته دقت داشته باشید.

از شهرهای مهم این منطقه می توان به ترابوزان terabzon، سینوپ sinop، سامسان samsun، ریزه rize، اوردو ordu، کاستامونو kastamonu، کارابوک karabuk، گیره سان giresun، گوروم gorum، بولو bolu، بارتین bartin، آرتوین artvin، آماسیا amasya، هاتوساس hattusas و سافران بولو safranbolu اشاره کرد.

جذابیت ها

در زمینه ی گردشگری، ترکیه جذابیت های فراوانی دارد که در اینجا به شرح آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید در برنامه ریزی خود برای رزرو تور ترکیه پاییز بتوانید درست تصمیم بگیرید تا در نهایت بتوانید با اطلاع از قیمت تور ترکیه پاییز انتخاب درستی داشته باشید.

جاذبه های گردشگری ترکیه ، فقط بنا و ساختمان و یا طبیعت نیست، علاوه بر آنها موارد دیگری نیز وجود دارد که باید مجموع آنها را بعنوان جذابیت های این کشور، برای جذب گردشگر موثر دانست.

دریا و طبیعت، فرهنگ، غذاهای لذیذ و محلی ترکیه، تاریخ کهن کشور ترکیه، سلامت و تندرستی و مذهب یا گردشگری مذهبی از جذابیت هایی است که مجموعا باعث جذب گردشگر به این کشور زیبا و کهن می شود.

دریا و طبیعت

اصلا مهم نیست که در چه فصلی به ترکیه سفر کنید، مهم نیست کدامیک از تور پاییزی ترکیه را بخرید، باید بدانید که در تمام فصول سال می توانید از طبیعت و تفریحات ترکیه لذت ببرید و استفاده کنید، به همین جهت اینجا در مورد قیمت تور ترکیه پاییز و رزرو تور ترکیه پاییز ، تور لحظه آخری ترکیه پاییز ، تور ارزان ترکیه پاییز صحبت کرده ایم.

گلف، تفریحات آبی، پیاده روی، کمپینگ، قایقرانی و قایق سواری و یا استفاده و استراحت در سواحلی شنی تفریحاتی هستند که می توانید در تمام طول سال و یا در اکثر مناطق ترکیه، از آنها بهره ببرید.

از کارهایی که در این طبیعت زیبا و بی نظیر می توانید انجام دهید شامل سخره نوردی و رفتینگ، گلف، شنا و حمام آفتاب در ساحلهای شنی، پیاده روی در مسیرهای مختلف با انواع موانع و ورزشهای زمستانی در سطح بین المللی با کوههایی بکر.

تورهای ترکیه
تور ترکیه و قیمت تور ترکیه و رزرو تور ترکیه
سواحل

سواحل شنی با آبهای فیروزه ای از ویژگی های کشور ترکیه است که گردشگران بسیاری را به این کشور زیبا می کشاند. این سواحل در استانهای آنتالیا، موقله و اژه ی جنوبی در ازمیر وجود دارد که گردشگران تور پاییزی ترکیه یا تور لحظه آخری ترکیه پاییز و یا تور ارزان ترکیه پاییز را به دلیل این سواحل انتخاب کنند.

زیبایی طبیعی این مناطق حقیقتا نفس گیر است. آب و هوایی گرم، دریا با آبهایی گرم، مناظر کوهستان ها، سواحل با ماسه های طلایی، هزاران کیلومتر خط ساحلی برای گشتن و پیاده روی و شنا و آفتاب گرفتن و آرامش.

تعداد زیادی غار برای گشتن و دیدن بهمراه آبشارها و جنگل ها و مسیرهایی مخصوص پیاده روی و بسیاری چیزهای دیگر برای دیدن و لذت بردن. تمام مواردی که گفته شد جزو طبیعت و جاذبه هایی است که شما را مجبور می کند تورهای ترکیه ویژه پاییز را انتخاب کنید و به همین جهت باید از قیمت تور پاییزی ترکیه خبر داشته باشید تا بتوانید به رزرو تورهای پاییزی ترکیه یا تورهای لحظه آخری پاییزی ترکیه یا تورهای ارزان پاییزی ترکیه بپردازید.

این سواحل را بشناسید

ساحل اولودنیز Ölüdeniz ساحلی با ماسه های طلایی و آبهای فیروزه ای است که یکی از بهترین هاست در سرتاسر جهان برای دیدن و یا شنا کردن که باید در زمان رزرو یا خرید تور لحظه آخری ترکیه پاییز و یا تور ارزان ترکیه پاییز باید بدانید.

دره ی پروانه Butterfly Valley که دره ای است مشرف به ساحل و در بین دو کوه به شکل دره که خانه صدها نوع از انواع و گونه های پروانه هایی است که این دره را بعنوان محل زندگی خود انتخاب گرده اند. تنها راه دسترسی به این دره و ساحل، استفاده از قایق است و باید بدانید که ساحل و صخره های سنگی و شیب دار مشرف به آن باور کردنی نیست.

دو جزیره ی بوزکادا Bozcaada و گوکِ آدا Gökçeada  از جزایر زیبا، در مقابل آبهای کاناکاله هستند و دارای غذاهای محلی ویژه ای هستند که جذابیت آنها حتما شما را جذب خواهد کرد.

ساواحل ایزتوزو İztuzu ، پاتارا، کاپوتاش و الیمپوس

زمانیکه به ترکیه سفر کردید و از بین تورهای لحظه آخری ترکیه ویژه پائیز و تورهای ارزان ترکیه ویژه پائیز ، یکی را انتخاب کردید، قطعا باید به دیدن این زیبایی ها بروید.

ساحل ایزتوزو ساحلی بسیار طولانی است به طول 4.5 کیلومتر که در کناره رودخانه دالیان قرار گرفته است، این ساحل بین دلتای این رودخانه و دریای مدیترانه، یک سد طبیعی ایجاد کرده که منطقه ای بی نظیر و بکر در کناره ی دریای مدیترانه برای قایق سواری می باشد.

ساحل بعدی که به شما معرفی می کنم، ساحل پاتارا در کشور ترکیه است. ساحلی طولانی و زیبا که به طرف شهر باستانی پاتارا، در امتداد آبهای فیروزه ای ترکیه کشیده شده است.

ساحل بعدی، ساحل کاپوتاش Kaputaş است. قسمتی از بهشت که در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است. منطقه ای بی نظیر و مبهوت کننده از آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه و ماسه های طلایی در ساحل که صخره های بزرگ و عظیم، از کنار آنها دور می شوند.

ساحل بعدی که معرفی می شود، ساحل الیمپوس olympos می باشد. ساحلی زیبا و رؤیایی که در کنار درۀ یک رودخانه قرار گرفته است. و نام آن بر اساس یک شهر باستانی که در نزدیکی آن است، انتخاب شده است.

مناطق تاریخی ترکیه

ترکیه به دلیل داشتن تاریخ غنی و متنوع توانسته توریست های زیادی را به خود جذب کند. از این رو با اجرای تور ارزان ترکیه ویژه پاییز و تور های لحظه آخری ترکیه ویژه پاییز شما را در این سفر همراهی خواهیم کرد. ترکیه دارای مکان های باستان شناسی مربوط به دوره نئولیتیک و شهر های اسطوره ای مانند هاتوسا است که باستان شناسان هنوز در حال کشف اسرار آن ها می باشند. می توانیم بگوییم ترکیه از جمله کشورهایی است که دارای قدمت بالایی می باشد.

از جمله این مکان های باستان شناسی می توانیم به افسوس، شهر هاتوسا یا به عبارتی خاتوشا، شهر گوبکلی تپه، جزیره ککوا، شهر کتل هویوک یا چتل هویوک، کوه نمروت، شهر تروآ و معبد پرگامون اشاره کنیم.که در ادامه به اختصار درباره هرکدام توضیح خواهیم داد. مطالب موجود در این سایت به شما کمک می کند تا این مناطق را به خوبی بشناسید.

شما می توانید از طرق مختلف به این مناطق بروید. مثلا برای رفتن به جزیره ککوا می توانید از قایق استفاده کنید و از فضای موجود لذت ببرید. خرید تور پاییزی ترکیه این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید برای سفری چند روزه به این مناطق باستانی بروید و با گذشته ترکیه آشنا شوید. ترکیه به خودی خود دارای آثار باستانی با ارزشی است که دیدن آن ها برای شما جالب و شگفت انگیز می باشد.

در آخر

در آخر اینکه سعی شد در این مطلب، توضیحات کاملی از سفر پاییزی ترکیه داده شود تا اطلاعاتتان در این زمینه کامل شود و با دید باز و آگاهی کامل به این کشور سفر کنید. از شهرهای مهم این کشور و مناطق مختلف آن صحبت شد تا بتوانید مسیر یا مقصد سفر خود را به دقت انتخاب نمایید.

و با وجود تمام توضیحات اگر باز سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بیشتر بود، حتما با مشاوران و کاشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور ارزان ترکیه پاییز را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور کوش آداسی پاییز
نوشتهٔ بعدی
تور کیش تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید