قلعه یدیکوله استانبول             Yedikule Dungeons Museum Istanbul

قلعه یدیکوله استانبول  یکی از جاذبه های گردشگری استانبول  می باشد که در زبان لاتین Yedikule Dungeons Museum Istanbul نامبرده می شود. موزه قلعه یدیکوله استانبول یا قلعه هفت برج یدیکوله استانبول با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای آثارقدیمی زیبا تشویق می کند.

قلعه یدیکوله استانبول واقع در یدیکوله، محله فاتح استانبول از معروف ترین و باستانی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد. با شکوه ترین جاذبه های توریستی استانبول است و  بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است.

همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های استانبول و هتل های ترکیه اطلاعات مفیدی کسب کنید. موزه قلعه یدیکوله استانبول در نمای بیرونی ساده به نظر می رسد. اما این سازه از جمله بناهای قدیمی است که گنج های قدیمی در آن نهفته شده است. مسافرانی که تمام نقاط استانبول را به خوبی می شناسند حتما از این بنا دیدن کرده اند.

تاریخچه

آنچه باید درباره تاریخچه جاذبه های گردشگری استانبول و قلعه هفت برج یدیکوله استانبول بدانید، در این قسمت آمده است. پس از فتح قسطنطنیه ، پادشاه وقت به اولویت ساخت پروژه های رسمی ساختمانی مانند یدیکوله پرداخت. قلعه هفت برج یدیکوله با عنوان  قلعه رسمی گنجینه امپراطوری در حدود سال 1457 احداث شد. شاهدان، این ساختمان را یکی از کاخ های پادشاه توصیف کردند.

در طول گسترش شهر در زمان امپراطوری روم شرقی موزه قلعه یدیکوله استانبول ساخته شد. ساخت و ساز این قلعه هفت برج برای اولین بار از قرن 5 میلادی آغاز شد و در این مدت دیوار ها خراب شده و بارها در جریان تاریخ بازسازی شده اند. طول کلی دیوارهای قلعه 22 کیلومتر است. این مکان دروازه اصلی ورود به شهر بود که از طریق آن امپراطوران بیزانس پس از پیروزی های نظامی یا در هنگام تاج گذاری وارد این شهر شدند.

هر برج قلعه هفت برج یدیکوله استانبول ( Yedikule Dungeons Museum Istanbul ) محل نگهداری انبار کالاهای گرانبها، اسناد، اسلحه، سکه و شمش طلایی و نقره ای بود. پادشاه با توجه به گذشته نیاکان خود به خوبی می دانست که محافظت از قلعه یکی از امور دارای اولویت مهم دولت است. اینکه این بنا به صورت یک قلعه ساخته شده است، به وجود یک پاسگاه نظامی مسئول دفاع از خزانه رسمی در برابر حملات خصمانه اشاره می کند. قلعه فعلی به دستور سلطان عثمانی، سلطان فاتح، ساخته شده است.

قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول

موقعیت مکانی

 خزانه داری در قلعه یدیکوله استانبول در طی زمان در قرن شانزدهم به بخش داخلی کاخ توپکاپی منتقل شد و پس از آن این قلعه هفت برج به زندان اسیران تبدیل شد. این قلعه در سواحل دریای مارمارا، که در گذشته دروازه اصلی ورودی شهر بود، ساخته شد. دو برج و دو تابلو، از سمت شهر بیزانس به ارث رسیده است.

موزه قلعه یدیکوله استانبول که در طول تاریخ به عنوان قلعه هفت برج مشهور است، در حاشیه شهر واقع شده است. اما یکی از بهترین و قدیمی ترین آثار است که بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است. در قسمت جنوب غربی سلطان نامه قرار دارد. در اینجا به ندرت شلوغی عظیمی وجود دارد و ممکن است به دلیل این باشد که در محدوده بیرونی شهر قرار دارد. ولی آنقدر چشم انداز های خارق العاده ای دارد که مطمئنا باعث می شود شما از نقاط مختلف این مکان به عکاسی بپردازید.

سریع ترین راه برای رسیدن به قلعه استفاده از قطار می باشد. با اینکار شما  مجبور نیستید با دیگر وسایل نقلیه در ترافیک و شلوغی منطقه فاتح بمانید و زمان زیادی را در این ترافیک از دست بدهید. اما اگر میخواهید با وسیله نقلیه عمومی از جمله اتوبوس به اینجا بیاید، اتوبوس هایی به صورت روزانه به این منطقه سفر خواهند داشت.

توضیحات

موزه قلعه یدیکوله استانبول یا همان Yedikule Dungeons Museum Istanbul غالبا به عنوان یک زندان ایالتی مورد استفاده قرار می گرفت و سفیران ایالت هایی که در حال جنگ با عثمانی بودند را درون دیوارهای آن زندانی می کردند. این قلعه همچنین زندانیانی را که قربانی فتنه و ضرب و شتم در قصر شده بودند، و همینطور مخالفان سیاسی دربار امپراطوری را در خود جای داده بود.

از مشهورترین زندانیان در این قلعه، سلطان عثمان دوم جوان بود که در سال 1622 در آنجا زندانی و اعدام شد. در سال1768 سفیر روسیه و کل کارمندان سفارت روسیه در اینجا زندانی شدند که اینکارنشان دهنده پرچم اعلام جنگ عثمانی ها علیه روسیه بود. در طول جنگ های ناپلئونی، این قلعه، زندان بسیاری از زندانیان فرانسوی از جمله نویسنده و دیپلمات مشهور فرانسوی که بیش از دو سال در آنجا زندانی شد.

مکانی که  قلعه یدیکوله استانبول در آن قرار دارد دارای خانه هایی به صورت پادگان، مسجدی کوچک و چشمه می باشد. در واقع شهر جداگانه ای را تشکیل داده اند. این خانه ها در قرن نوزدهم تخریب شدند و یک مدرسه دخترانه به جای آن ها ساخته شد. دروازه بیرونی در سال 1838 مجددا افتتاح شد و برج های قلعه محلی برای تیراندازی نظامیان قرار گرفت. اما به مرور در سال 1895 این مکان تبدیل به موزه شد. به عنوان موزه خیلی از بازدیدکنندگان را برای دیدن از این محل ترغیب کرده است.

قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
در ادامه

در سال های اخیر از قلعه هفت برج یدیکوله استانبول برای جشنواره های فرهنگی و تاتر روباز استفاده می شود. این مراسمات فرهنگی تا سال 2014 همچنان ادامه یافت.  این قلعه دارای سیاه چال می باشد که این سیاه چال ها 7 برج دارد به همین دلیل  معروف به قلعه هفت برج است. هر کدام از این برج ها دارای حکایت هایی می باشد. کف های چوبی این قلعه به دلیل آتش سوزی تا حد زیادی از بین رفته اند.

برای بازدید از آن باید هزینه ای را بپردازید. همچنین ساعات بازدید از این قلعه از ساعت 9:30 دقیقه صبح 16:30 می باشد. اگر چه این قلعه در بیرون از شهر قرار دارد و مسافتی را باید طی کنید  ولی شما می توانید با خیالی آسوده و به دور از شلوغی های شهر از این قلعه بازدید کنید و خاطرات خوبی را به آلبوم خود اضافه کنید.

آدرس Yedikule Dungeons Museum Istanbul : ترکیه ، استانبول، فاتح، منطقه یدیکوله

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی ترکیه و همچنین جاذبه توریستی استانبول و رزرو تورهای ترکیه و بلیط استانبول و یا تور های استانبول ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

YEDIKULE DUNGEONS MUSEUM ISTANBUL
YEDIKULE DUNGEONS MUSEUM ISTANBUL
YEDIKULE DUNGEONS MUSEUM ISTANBUL
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
قلعه یدیکوله استانبول
YEDIKULE DUNGEONS MUSEUM ISTANBUL

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل بین المللی پارس شیراز 
نوشتهٔ بعدی
هتل دابل تری بای هیلتون کوش آداسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید