رفتینگ آنتالیا Rafting Antalya

این مطلب در مورد رفتینگ آنتالیا از مجموعه جاذبه های گردشگری آنتالیا ، تهیه شده است. تور رفتینگ آنتالیا یک تفریح هیجان انگیز است که جزو جاذبه های گردشگری ترکیه در منطقه آنتالیا است. نام لاتین آن ، Rafting Antalya میباشد. با ما همراه باشید تا در مورد آن اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم.

باید بدانید که شهر آنتالیا همیشه به خاطر قدمت تاریخی و وضعیت جغرافی و طبیعی که داشته همیشه مورد توجه همگان بوده. رفتینگ آنتالیا هم یکی از تفریحات پرهیجانی است که در طبیعت اطراف شهر آنتالیا اتفاق میافتد و باعث میشود گردشگران و افراد زیادی جذب آن شوند و تجربه ای فراموش نشدنی را داشته باشند.

شهر آنتالیا بهترین و مشهور ترین شهر ساحلی کشور ترکیه به حساب می آید و در فصل تابستان در بین گردشگران و افراد بسیاری محبوبیت دارد تا با تفریحات آبی ، تابستانی خاطره انگیز داشته باشند. گذشته از هتل های بی نظیری در آنتالیا وجود دارد و مراکز خرید آنتالیا ، تفریحات آبی هیجان انگیزی که در آنتالیا وجود دارد نقش بسزایی در شهرت این شهر داشته اند.

Rafting Antalya
تور رفتینگ آنتالیا

توضیحات

رفتینگ یا رافتینگ (Rafting) نوعی تفریحی آبی و درحقیقت همان قایق سواری بر روی امواج خروشان رودخانه است. این قایق سواری که در فضای باز انجام میشود اصولا در رودخانه های پر جنب و جوش انجام میشود و خروشان بودن امواج رودخانه تا حدی است که آب رودخانه کف میکند ، به همین دلیل به این تفریح آبی ، قایق رانی روی آب های سفید هم میگویند.

گردشگران در تور رفتینگ آنتالیا باید بر قایق های بادی سوار شوند که این قایق های بادی مجهز به پارو هستند. ولی در اکثر مواقع قایق با امواج رودخانه حرکت میکند. در حقیقت پارو برای کنترل کردن قایق و حفظ تعادل یا تغیر مسیر استفاده میشود. معمولا رفتینگ در اطراف شهر انجام میشود و رودخانه های خروشان برای این تفریح مناسب هستند.

 اینکه ورزش رفتینگ خطرناک محسوب میشود یا خیر بستگی به میزان خروشان بودن امواج دارد. و همانطور که گفته شد این تفریح آبی در رودخانه های پر جنب و جوش انجام میشود و در خیلی از زمان ها اصلا نیازی به پارو زدن شما نیست و این شما هستید که با جریان شدید آب همراه میشوید. Rafting Antalya

ظرفیت رفتینگ

درباره ظرفیت رفتینگ آنتالیا باید گفت که رفتینگ تفریحی گروهی است که ظرفیت آن معمولا بین ۲ تا 10 نفر است که سوار قایق مخصوص این تفریح میشوند. رعایت تعداد افرادی که بر روی قایق سوار میشوند اهمیت زیادی دارد. به این خاطر که اگر تعداد آن ها از ظرفیت تعین شده بیشتر یا کمتر باشد امکان واژگونی قایق بیشتر میشود و میتواند خطرناک باشد.

هر فردی که سوار قایق رفتینگ آنتالیا میشود پارو مخصوص خودش را دارد. و باید در شرایطی که جریان آب آرام است از پارو استفاده کنند و یا در زمانی که قایق در جریان شدید آب میافتد باید با استفاده از پارو تعادل قایق را حفظ کنند و یا به تغیر مسیر قایق کمک کنند. با همه ی این چالش های هیجان انگیزی که در رفتینگ برای شما پیش می آید میتوانید تجربه ای فراموش نشدنی و شاد را داشته باشید و از سفر خود لذت ببرید.

گردشگرانی که تفریح Rafting را برای سفر خود انتخاب مبکند همیشه نگرانی هایی دارند در مورد کافی بودن هیجان این تفریح و حتی اینکه رفتینگ میتواند خطرناک باشد یا خیر. به عزیزانی که این نگرانی ها را دارند پیشنهاد میکینیم تا همراه ما باشند تا اطلاعات کافی از رفتینگ آنتالیا را در اختیار آن ها قرار دهیم.

در مرحله اول رفتینگ ، یک مربی حرفه ای سرپرستی تیم شما را به عهده میگیرد و هر آنچه که لازم است درباره این تفریح بدانید را در اختیار شما میگذارد. همچنین این مربی حرفه ای به شما یا میدهد تا در شرایط مختلف بتوانید قایق را کنترل کنید و به خوبی کنترل چالش های رفتینگ را به دست بگیرید.

تاریخچه رفتینگ

گذشته این تفریح پر هیجان به سال ۱۹۵۰ میلادی بر میگردد. درواقع در آن زمان بود که رفتینگ مشهور شد و با گذشت زمان و تامین امنیت بیشتر افراد در قایق های رفتینگ ، علاقه مندان زیادی پیدا کرد. بسیاری از گردشگرانی که سفر به آنتالیا را انتخاب میکنند ، تور رفتینگ آنتالیا را در برنامه تفریحی خود قرار میدهند و خاطراتی به یاد ماندنی را تجربه میکنند.

این تفریح شگفت انگیز با سابقه ی تاریخی که دارد نشان دهنده این نکته است که بسیاری از افراد نظر مثبتی به امتحان کردن رفتینگ دارند. رفتینگ آنتالیا اغلب در رودخانه های اطراف شهر انجام میشود. و رودخانه هایی برای این تفریح استفاده میشوند که عمق آن ها به۳ متر یا بیشتر برسد.

جالب است بدانید که در گذشته رفتینگ یک تفریح آبی هیجان انگیز بوده. ولی در حال حاظر رفتینگ به یک ورزش بین المللی تبدیل شده است. و فدراسیون مخصوص به خودش را دارد. تبدیل رفتینگ از تفریح آبی به ورزشی بین المللی موجب شد تا علاقه مندان زیادی این رشته ورزشی را دنبال کنند و به عنوان رشته ورزشی حرفه ای به سمت آن بروند.

Rafting Antalya
رفتینگ آنتالیا

رفتینگ کوپرولو آنتالیا

کوپرولو کانیون یکی از پارک های ملی آنتالیا است. و این پارک ملی بزرگ در غرب شهر آنتالیا قرار گرفته است. تور رفتینگ کوپرولو در آنتالیا در حقیقت در سال ۲۰۱۰ میلادی راه اندازی شده است. که این تور در رودخانه کوپرولو کانیون انجام میشود که واقع در منطقه کمر آنتالیا است.

تور رفتینگ یک تفریح و تور یک روزه است که طرفداران زیادی دارد. نمایندگی های زیادی در ترکیه وجود دارد تا اگر مشتاق برای شرکت در این تور یک روزه هستید به آنجا بروید. و برای رزرو رفتینگ آنتالیا اقدام کنید. البته عزیزانی که با تور سفر میکند به شهر آنتالیا ، میتوانند از راهنمایان ایرانی تور کمک بگیرند و تور یک روزه رفتینگ را رزرو کنند.

طول رودخانه کوپرولو ۱۴ کیلومتر است و مدت قایق سواری ۲ ساعت است. در طول مسیر ایستگاه های مختلفی فراهم شده تا بتوانید استراحت کنید یا غذا و نوشیدنی میل کنید. در زمانی که در ایستگاه های استراحت هستید زمان مناسبی وجود دارد تا از طبیعت آنجا استفاده کنید و با گرفتن عکس لحظات خود را ثبت کنید.

نکات مهم در رفتینگ آنتالیا

مجموعه رفتینگ دارای محطه تعویض لباس است و وسایل مورد نیاز رفتینگ در همان جا به خریداران تور داده میشود. که در انتهای تور باید وسایل را به صورت سالم بازگردانند.

کودکان بالای ۲ سال میتوانند به همراه دوبزرگسال در تور رفتینگ شرکت کنند و از این تفریح لذت ببرند. و همراهی کودک بالای ۲ سال با  دو بزرگسال به این صورت است که باید در بین دو بزرگسال بنشیند.

حتما عزیزانی که تور رفتینگ را انتخاب میکنند یک دست لباس اضافی همراه خود داشته باشند. به خاطر اینکه در طول قایق سواری لباسشان خیس میشود.

از وسایل خود به خصوص پاسپورت خود مراقبت کنید و اگر کفش مناسبی ندارید پیشنهاد میشود که کفش راحتی تهیه کنید.

و در آخر توصیه میشود اگر دوربین گوپرو دارد به همراه داشته باشید تا درگیر قیمت های زیاد فیلم و عکس نشوید.

آدرس Rafting Antalya : ترکیه ـ آنتالیا

شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات در مورد رفتینگ آنتالیا (Rafting Antalya ) ، یا سایر دیدنی های این شهر و یا مشاهدۀ اطلاعات هتل های آنتالیا ، در این سایت اطلاعات کاملی را بخوانید. همچنین می توانید برای رفتن به آنتالیا و خرید تورهای آنتالیا و یا تورهای ترکیه با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

Rafting Antalya
Rafting Antalya
Rafting Antalya
Rafting Antalya
Rafting Antalya
Rafting Antalya
رفتینگ آنتالیا
رفتینگ آنتالیا
Rafting Antalya

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل سوئیس اوتل استانبول 
نوشتهٔ بعدی
پارک جمشیدیه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید