برج دختر استانبول           Istanbul Maiden’s Tower

برج دختر استانبول که به آن قلعه دختراستانبول و برج لئاندر استانبول نیز گفته می شود، یکی از جاذبه های توریستی استانبول می باشد که به زبان لاتین Istanbul Maiden’s Tower و به زبان ترکی Istanbul Kiz Kulesi نامبرده می شود. این برج با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای این مکان زیبا تشویق می کند. این برج با شکوه در ورودی جنوبی تنگه بسفر استانبول قرار گرفته است که از معروف ترین و با شکوه ترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد.

همانطور که می دانید استانبول شهر دو قاره ای محسوب می شود و تنگه بسفر استانبول این دو قاره را از هم جدا کرده است. این قلعه در نزدیکی اسکله اسکودار قرار دارد که فاصله آن تا برج 200 متر می باشد. گردشگران می توانند برای رسیدن به این قلعه سفید رنگ زیبا سوار قایق شوند.

این قلعه به عنوان موزه ای با آثار باستانی و جزو جاذبه های توریستی ترکیه می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است. همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های استانبول و هتل های ترکیه اطلاعات مفید و کاملی را کسب کنید. در قسمت تور استانبول ، قیمت ها را ببینید و در قسمت جاذبه های گردشگری، درباره مکان های تفریحی این شهر اطلاعات خوبی به دست آورید. مسافرانی که تمام نقاط استانبول را به خوبی می شناسند حتما از این منطقه دیدن کرده اند.

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول Istanbul Maiden’s Tower

تاریخچه

برج دختر استانبول یا همان Istanbul Maiden’s Tower مربوط به قرن نوزدهم می باشد. در واقع می توان گفت که قدمت این قلعه هزار ساله است. زمانی از این قلعه به عنوان دریافتی عوارض، برج دفاعی، فانوس دریایی و همچنین بیمارستان و محل امواج رادیویی استفاده می شد. امروزه این قلعه به موزه تبدیل شده که دارای رستوران کوچکی می باشد.

بنای اصلی قلعه دختر استانبول در زمان تسخیر قسطنطنیه توسط عثمانی ها از بین رفت. در سال 1719 قلعه ای با چوب ساختند که این قلعه به دلیل آتش سوزی نابود شد. داماد ابراهیم پاشا این سازه را با سنگ بازسازی کرد. سنگی که برای این سازه استفاده شد، سنگ مرمر بود. بر روی همین سنگ امضای سلطان محمود دوم حک شده است. در واقع تاریخ دقیقی از ساخت و ساز و دلیل ساخته شدن این برج در دست نیست اما می توانیم بگوییم که همه چیز از آن موقع آغاز شد که ژنرال و سیاستمدار یونانی دستور به ساخت این برج داد.

او در سال 410 پیش از میلاد برای کنترل قایق های عبوری از تنگه بسفر دستور داد همچنین قلعه ای بسازند. وی با این کار از قایق هایی که عبور می کردند مالیات و عوارض دریافت می کرد. در ادامه می توانیم بگوییم که تور ترکیه با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، اوقات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. جاذبه های گردشگری استانبول بیانگر قدمت و شکوه این شهر می باشد.

در ادامه

بازسازی عظیم برج لئاندر استانبول ( Istanbul Kiz Kulesi ) در سال 1998 صورت گرفت. این بازسازی هم به دلیل اجرای فیلم برداری جیمز باند انجام شد. در طی امپراطوری روم شرقی و چند سال بعداز ساخت این قلعه، یکی دیگر از فرماندهان یونانی برای گرامی داشت یادبود همسرش، مقبره ای برای او در بالای برج درست کرد. در سال 1110 میلادی، امپراطور روم شرقی دستور داد در تنگه بسفر دو برج مراقبت بسازند. هدف او از اینکار کنترل رفت و آمد کشتی های خارجی بود.

در طی تسخیر قسطنطنیه به دست عثمانی ها، قلعه دختر استانبول به عنوان پایگاه نظامی امپراطوری روم شرقی قرار گرفت. در طی روی کار آمدن امپراطوری عثمانی، پادشاه وقت دستور داد که این برج را به وسیله سنگ بازسازی کنند تا از آن به عنوان توپ خانه استفاده شود. همچنین از این برج به عنوان دیده بانی و برگزاری مراسمات نظامی استفاده می شد. این برج به عنوان فانوس دریایی هم کاربرد داشت.

در سال های 1830-1831 میلادی بیماری وبا در قسطنطنیه شیوع پیدا کرد. به همین دلیل کاربری برج عوض شد. از این برج به عنوان بیمارستان برای قرنطینه افرادی که وبا گرفته بودند استفاده می شد. در سال 1832 سلطان محمود دوم دستور داد که به زیباسازی برج اقدام کنند. در طی این اقدام خطاطی ها و تصاویری از نشان سلطان بر سر در برج اضافه شد.  در ادامه شما می توانید اطلاعات لازم درباره تور استانبول به دست آورید.

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول Istanbul Maiden’s Tower

توضیحات

برج لئاندر استانبول ( Istanbul Maiden’s Tower ) که از جاذبه های توریستی ترکیه محسوب می شود دارای چشم انداز بسیار زیبا می باشد. در طی جهانی دوم بار دیگر مورد بازسازی قرار گرفت. در دوره جمهوری ترکیه برای حفاظت از این قلعه در اطراف آن سنگ و چوب قرار دارند که از موج های آب جلوگیری کند. جمهوری ترکیه از این برج به عنوان رادار و مرکز کنترل جهت یابی دریایی و هوایی استفاده می کرد.

پس از پنج سال در سال 2000 میلادی این برج به عنوان موزه به روی عموم باز شد. گردشگران زیادی سالیانه برای دیدن این برج به استانبول سفر می کنند. این برج علاوه بر زیبایی های منحصر به فردی که دارد همچنین دارای روایات و داستان های افسانه ای زیادی می باشد. اولین داستانی که می توان از آن گفت داستان مربوط به شاهزاده و مار می باشد که تصاویر آن بر روی دیوار های برج نقاشی شده است.

این داستان مربوط به پادشاهی است که دختری زیبارو داشته است. غیبگویی به او گفت که دخترش بر اثر نیش زدن مار می میرد. از این رو او می خواست که دخترش از گزند هر آسیبی دور نگه دارد به همین دلیل دستور می دهد برجی در خشکی و به دور از همه بسازنند. اما وقتی پادشاه با ظرف میوه به سمت دخترش می رفت، ماری افعی درون ظرف پنهان شده بود و در آخر دخترش با نیش مار جان خود را از دست داد. از این رو این برج، برج دختر استانبول نامیده شد.

بیشتر بدانید

از دیگر داستان هایی که نقاشی آن بر روی دیوار برج حک شده است می توانیم به عکس قهرمانی از تبار عرب اشاره کنیم که از جان دخترش محافظت کرده است. یکی از دیگر داستان ها روایتگر عشق پسری به دختری زیبا می باشد. امروزه قلعه دختر استانبول ( Istanbul Kiz Kulesi ) به موزه ای تبدیل شده که تمام این افسانه ها در آن به تصویر کشیده شده است. برای بازدید از این قلعه زیبا باید از دریا بگذرید. در کنار اسکله اسکودار قایق هایی وجود دارند که شما را به قلعه می رسانند.

از این برج در بسیاری از بازی های کامپیوتری و فیلم های سینمایی استفاده شده است. طراحی داخلی این برج مربوط به دوره عثمانی می باشد که حالا طبقه اول آن به رستوران و قسمت بالایی برج به کافه تبدیل شده است و دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد. در طبقه فوقانی برج شما نظاره گر منظره پانوراما از نمای اروپایی و آسیایی استانبول خواهید بود.

همچنین این قلعه، موزه ای را به طور رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است. در جزیره، رو به برج می توانید روی صندلی پلکانی با پشتی هایی به سبک ترکی بنشینید و از دیدن منظره های اطراف و دریا لذت ببرید. این برج دارای محبوبیت بالایی می باشد. از این رو اهالی استانبول می توانند برای برگزاری مراسم عروسی و مهمانی از این مکان استفاده کنند. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود درباره تور ترکیه با مناطق مختلف آن آشنا شوید.

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول Istanbul Maiden’s Tower
منطقه اسکودار

این منطقه از قدیمی ترین مناطق استانبول محسوب می شود. در این منطقه قلعه دختر استانبول قرار دارد. همچنین می توانیم بگوییم که از پرجمعیت ترین نواحی استانبول هم به حساب می آید. منطقه اسکودار در سواحل آناتولی واقع شده است. جمعیت این منطقه بیش از نیم میلیون نفر می باشد.

حمل و نقل در این منطقه به آسانی با قایق های موجود انجام می گیرد. خانه های موجود در منطقه ارزان است و بیشتر محل زندگی دانشجویان می باشد. این منطقه از 33 محله تشکیل شده است. در زمان های قدیم به منطقه اسکودار، شهر طلایی می گفتند. بیشتر گردشگران به قسمت اروپایی استانبول که منطقه اسکودار هم شامل آن می شود سفر می کنند.

و آخرین اطلاعات

آدرس برج دختر استانبول :ترکیه، استانبول، منطقه اسکودار، محله سالاجاک.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی استانبول و رزرو خدمات گردشگری، رزرو تورهای استانبول و سایر تورهای خارجی ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس حاصل فرمائید.

Istanbul Maiden's Tower
Istanbul Maiden's Tower
Istanbul Maiden's Tower
Istanbul Maiden's Tower
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
برج دختر استانبول
Istanbul Maiden's Tower

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور
نوشتهٔ بعدی
هتل متروپولیتن بسفروس استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید