برج ساعت آنتالیا                    Clock Tower Antalya

این مطلب در مورد برج ساعت آنتالیا از مجموعۀ جاذبه های گردشگری آنتالیا ، تهیه شده است. برج ساعت از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه در منطقۀ آنتالیا است. نام لاتین آن، clock tower antalya می باشد. با ما همراه باشید تا در مورد آن اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

باید بدانید که آنتالیا از مناطق باستانی و قدیمی در کشور ترکیه می باشد. منطقۀ آنتالیا ، با توجه به قدمت و شرایط جغرافیایی و طبیعتی که داشته ، همواره مورد توجه حاکمان و سلاطین بوده است. از این رو، در دوره های مختلف، بناهای زیبایی در آن ساخته شده است.

برج ساعت یکی از آنهاست. باید بدانید که این بنا ، تنها بازمانده از هشتاد برجی است که در این منطقه ساخته شده بوده است.  دیواره های این شهر کهن، توسط 80 برج احاطه شده بوده اند.امروزه ، تنها یکی از آنها باقی مانده است، اما همین یک برج هم، نشان از معماری و ظرافت و عظمت معماری در دوران گذشته دارد.

clock tower antalya
برج ساعت آنتالیا

زمان و شرایط ساخت

برج ساعت آنتالیا ، در منطقۀ قدیمی شهر یا مرکز شهر آنتالیا قرار دارد. این برج در نزدیکی منارۀ ییویلی ( yivili ) قرار دارد. بنابر این ، اگر به مرکز شهر آنتالیا بروید، تعدادی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری آنتالیا را در نزدیکی هم، خواهید دید.

این برج ، یکی از قدیمی ترین و کهن ترین بناهای بجا مانده از دوران کالیسی kaleici است. برج ساعت از دیواره ها و استحکامات شهری آن دوران که شهر آنتالیا را احاطه کرده بودند به جا مانده است. خود بنای برج در پاک کارا علی یوقلو ( kara ali oglu ) قرار گرفته است.

برجی که شما خواهید دید، در قرن نوزدهم به برج ساعت تبدیل شده است. در سال 1901 به دستور سلطان عبدالحمید دوم ، در جشن 25 سالگی حکومتش ساخته شد. ساعت آن نیز توسط امپراتور آلمان ف ویل هلم دوم هدیه شد.

ساختار

ساختمان برج ساعت آنتالیا ، از سنگ ساخته شده است. سنگهایی که از بناهای ویران شدۀ دوران بیزانس در منطقه برجای مانده بودند، در قرن نوزدهم ، تبدیل به بناها و دیواره های شهر و برجهای آن شدند.

ساختار سنگی clock tower antalya ، نشان از قدرت و عظمت و علم و هنر دوران خود دارد. و همین ساختار سنگی است که زیبایی این برج را صدچندان کره است. امروزه نیز این ساختار یادآور تاریخ کهن این منطقه در گذشته می باشد.

البته جدا از نام آن ، در بین بومیان آنتالیا، این برج با نام دروازۀ قلعه نیز شناخته می شود. به زبان ترکی نیز به آن کاله قاپیسی ( Kale Kapısı ) می گویند که همان معنا را می دهد.

برج ساعت آنتالیا
برج ساعت آنتالیا از جاذبه های گردشگری آنتالیا

توضیحات

یک ساختمان سنگی ، یک پرچم ، یک ساعت و چند کتیبه، چیزهایی است که در برج ساعت خواهید دید. ساختاری مربعی و برج مانند، ساخته شده از سنگ آهک و آهن. یک ساعت کهن و سنگ نوشته هایی ارزشمند. بله اینها در کنار دیگر بناهای قدیمی و البته طبیعت زیبا، همگی شما را در شهر آنتالیا همراهی خواهند کرد.

clock tower antalya ، در گذشته بصورت مکانیکی کار می کرده است تا اینکه در سال 1974 ، تغییراتی در آن صورت گرفته است. البته زنگ آن ، همچنان همان زنگ قدیمی و اصلی آن است.

موقعیت

برج ساعت آنتالیا در مرکز شهر آنتالیا و در یک پارک واقع شده است. میدان جمهوری در نزدیک آن و دروازۀ هادریان در فاصلۀ کمی از آن قرار گرفته است. نزدیکی برج به ساحل و منظرۀ ساحل طلایی در کنار آبهای فیروزه ای، بر جذابیت آن می افزاید.

در بازدید از این بنای زیبا، تضادی را مشاهده خواهید کرد که می تواند بسیار جذاب باشد. تفاوتی در قدمت و معماری میان این بنای کهن، با بنای هتلها و رستورانها و ساختمانهای اطراف آن. بناهایی زیبا و مدرن که آنها نیز ، برایتان جذاب و دیدنی خواهند بود.

زمانیکه به آنتالیا سفر کردید ، حتما در کنار استراحت در هتل، رفتن به ساحل و شنا در آبهای تمیز دریا، به بناهای تاریخی و آثار بجا مانده از گذشته نیز سری بزنید تا تمام جذابیت های منطقۀ زیبای آنتالیا را دیده باشید.

آنتالیا

باید بدانید که منطقۀ آنتالیا یکی از پر طرفدارترین مناطق و شهرهای ترکیه در بین گردشگران است. زمانیکه به این شهر سفر می کنید، مسافران بسیاری را خواهید دید که از کشورهای مختلف ، به این شهر سفر کرده اند. مسافران روس ، اروپایی ، چینی و مسافرانی از سایر کشورها.

این امر بیانگر این است که ، کشور ترکیه از مقاصد گردشگری مهم در منطقه می باشد. دولتمردان ترکیه، در بین مواردی که می توانند برای کشور کسب درآمد کنند و فرهنگ خود را به نمایش عموم بگذارند، بر روی صنعت گردشگری حساب ویژه ای باز کرده اند.

حتما می دانید که صنعت گردشگری ، امروزه بعنوان مهمترین و اصلی ترین منبع درآمد، در برخی کشورها می باشد. کشور ترکیه نیز از این صنعت به درستی استقبال کرده و بهره می برد. سرتاسر کشور ترکیه با توجه به قدمت و سوابق تاریخی و همچنین طبیعتی که دارد، پر است از دیدنی ها و جذابیت هایی که برای جذب گردشگر آماده شده اند.

منطقۀ آنتالیا نیز یکی از این مناطق جذاب برای گردشگران است. در این منطقه علاوه بر طبیعت زیبا ، جاذبه های تاریخی نیز وجود دارد. برج ساعت آنتالیا ، یکی از آنهاست.

برج ساعت آنتالیا
clock tower antalya
در انتها

حتما در خاطرتان داشته باشید که شهر آنتالیا یکی از مناسبترین مقاصد گردشگری کشور ترکیه است. علاوه بر تمام جذابیت ها، از لحاظ هزینه نیز ، بسیار به صرفه است. به این دلیل که شما با خرید تورهای آنتالیا، تمام هزینه های صبحانه ، نهار ، شام و نوشیدنی خود را برای تمام طول سفرتان پرداخت کرده اید.

ترانسفر و بیمه مسافرتی شما نیز در این تورها لحاظ شده اند. پس شما تنها اگر بخواهید به شهر بروید و از دیدنی های این شهر دیدن کنید ، باید هزینه پرداخت کنید. در غیر اینصورت ، هرگز به پول احتیاج نخواهید داشت. بسیاری از مسافران نیز همینگونه به آنتالیا می روند.

آدرس : آنتالیا ، محله توزکولار

شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات در مورد برج ساعت آنتالیا clock tower antalya ) ، یا سایر دیدنی های این شهر در این سایت اطلاعات کاملی را بخوانید. همچنین می توانید برای رفتن به آنتالیا و خرید تورهای آنتالیا و یا تورهای ترکیه با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

برج ساعت آنتالیا
clock tower antalya
برج ساعت آنتالیا
برج ساعت آنتالیا
برج ساعت آنتالیا
برج ساعت آنتالیا

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تورهای لحظه آخری استانبول
نوشتهٔ بعدی
معبد دیدیما کوش آداسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید