برج های دو قلو پتروناس   Petronas Twin Towers

برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور که به آن آسمان خراش های دو قلو کوالالامپور نیز گفته می شود یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور می باشد که به زبان لاتین Petronas Twin Towers Kuala lumpur  نامبرده می شود. این برج با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای این مکان زیبا و مدرن تشویق می کند. این برج با شکوه در مرکز کوالالامپور قرار گرفته است که از معروف ترین و با شکوه ترین جاذبه های گردشگری مالزی می باشد.

کوالالامپور پایتخت مالزی می باشد که ششمین شهر پر بازدید جهان محسوب می شود. تقاطع دو رودخانه کلانگ و گمبک در ورودی اصلی این شهر قرار گرفته است. از این رو به کوالالامپور، شهر تلاقی پر از گل نیز گفته می شود. این شهر دارای محبوب ترین مناطق به نام مثلث طلایی می باشد. این برج  در مرکز شهر و در نزدیکی سرزمین فدرال کوالالامپور واقع شده است.

این برج ها که زمانی بلندترین ساختمان های جهان بودند، جزو جاذبه های توریستی مالزی می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است. همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های کوالالامپور و هتل های مالزی اطلاعات مفید و کاملی را کسب کنید. در قسمت تور کوالالامپور ، قیمت ها را ببینید و در قسمت جاذبه های گردشگری ، درباره مکان های تفریحی این شهر و سایر شهرهای ایران و جهان، اطلاعات خوبی به دست آورید. مسافرانی که تمام نقاط کوالالامپور را به خوبی می شناسند حتما از این منطقه دیدن کرده اند.

Petronas Twin Towers Kuala lumpur
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور Petronas Twin Towers Kuala lumpur

کوالالامپور

کوالالامپور، پایتخت مالزی میباشد که آسمان خراش های دو قلو کوالالامپور در آن قرار گرفته است. این شهر، بزرگ ترین شهر مالزی است که مساحت آن 243 کیلو متر مربع می باشد. کوالالامپور مرکز فعالیت های فرهنگی و اقتصادی مالزی است. در گذشته این شهر  مکان برگزاری کرسی های اجرایی و قضایی دولت فدرال بود. با این وجود برخی از بخش های سیاسی هنوز در کوالالامپور باقی مانده است. از دهه 1990 این شهر میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی، سیاسی، فرهنگی و بین المللی بوده است.

کوالالامپور یکی از شهر های پیشرو در جهان برای گردشگری و خرید می باشد. همچنین ششمین شهر پر جمعیت مالزی محسوب می شود. مشخص نیست چه کسی شهر کوالالامپور را تاسیس یا نامگذاری کرده است. عموما گفته می شود که کوالالامپور به عنوان شهری در حدود سال 1857 تاسیس شده است.

در گذشته کوالالامپور یک شهر کوچکی بود که از مشکلات اجتماعی و سیاسی زیاد رنج می برد. کوالالامپور دارای آب و هوای جنگلی بارانی گرمسیری می باشد. کوالالامپور و مناطق شهری اطراف آن صنعتی ترین و اقتصادی ترین منطقه با سریع ترین رشد در مالزی را تشکیل می دهند. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود درباره تور مالزی  با مناطق مختلف آن آشنا شوید.

تاریخچه

برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور یا همان Petronas Twin Towers Kuala lumpur دارای 88 طبقه می باشد که از جنس فولاد و شیشه ساخته شده است. همچنین می توان گفت که برای طراحی و ساخت این ساختمان از هنر و نقوش اسلامی استفاده شده است. هنر اسلامی در واقع شامل هنرهای تجسمی می باشد که در جهان اسلام تولید شده است. هنر اسلامی با اینکه دشوار است اما خیلی زیبا و باشکوه می باشد.

هنر اسلامی شامل معماری اسلامی، خوشنویسی اسلامی، طراحی شیشه و سفال اسلامی، گلدوزی و بافت فرش می باشد. برج ها توسط یک معمار آرژانتینی به نام سزار پلی ساخته شده اند. وی به دلیل طراحی و ساخت ساختمان های بلند شناخته شد. مشهورترین آثار او آسمان خراش های دو قلو کوالالامپور می باشد. ساخت این بنا از اول آوریل 1994 آغاز شد. فضای داخلی آن در یک ژانویه 1996 تکمیل شد.

دولت مالزی برای تکمیل ساختمان ها در شش سال، از دو کنسرسیوم ساختمانی ( دعوت از چند شرکت برای مشارکت در پروژه) دعوت به همکاری کرد. برج اول که در سمت غرب قرار دارد توسط کنسرسیوم ژاپنی ساخته شد. برج دوم که در قسمت شرقی قرار گرفته توسط کنسرسیوم کره جنوبی به رهبری شرکت سامسونگ ساخته شده است.

در اوایل ساخت، بنایی که ساخته شد دارای استحکام کافی نبود. به همین دلیل باعث شد که ساخت و ساز به حالت تعلیق درآید. در ادامه می توانیم بگوییم که تور مالزی با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، اوقات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. جاذبه های گردشگری کوالالامپور بیانگر قدمت و شکوه این شهر می باشد.

در ادامه

با توجه به هزینه هنگفت واردات فولاد، برج ها را با بتن ساختند. بتن با استحکام بالایی که دارد، از موادی درست شده که پیمانکاران آسیایی با آن آشناییت بیشتری دارند. بتن دو برابر بیشتر از فولاد نوسانات را کاهش می دهد. رویدادهای زیادی در برجهای دو قلو پتروناس کوالالامپور اتفاق افتاده که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. در 12 سپتامبر 2001، کشور به خاطر بمب گذاری تهدید شد.

در طی این تهدید، کارشناسان در این برج ها هیچ گونه بمبی پیدا نکردند ولی تصمیم گرفتند که برج ها را برای چند ساعت تعطیل کنند. شامگاه 4 نوامبر 2005، در مجتمع سینمایی مرکز خرید کی ال سی سی در زیر این برج ها آتش سوزی اتفاق افتاد. تلفات جانی این حادثه به دلیل اینکه در شب اتفاق افتاد بسیار کم بود چون جمعیت کمتری هم در این ساعات در این مجتمع حضور داشتند.

صبح روز اول سپتامبر 2009، کوهنورد فرانسوی بدون هیچگونه ایمنی در کمتر از دو ساعت تمام پله های برج 2را بالا رفت. وی توانست رکورد خود را ثبت کند. در ادامه شما می توانید اطلاعات لازم درباره تور کوالالامپور به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت جاذبه های گردشگری جهان، اطلاعات خوبی از دیگر دیدنی های کوالالامپور کسب کنید.

برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور Petronas Twin Towers Kuala lumpur

توضیحات

آسمان خراش های دو قلو کوالالامپور که از جاذبه های توریستی مالزی محسوب می شود دارای مراکز تفریحی و خرید مجلل می باشد. پروژه ساخت این برج ها به طور رسمی توسط نخست وزیر مالزی در سال 1999 به پایان رسید. برج یک، در اختیار شرکت دولتی نفت مالزی و شرکت های تابعه و شرکت های همکار آن قرار گرفته است. برج دوم بیشتردر اختیار شرکت های چند ملیتی از جمله مایکروسافت ، رویترز، هوآوی، الجزیره و … قرار دارد.

ساختمان های  88 طبقه توسط سزار پلی طراحی شده اند که هر دو برج در یک طبقه توسط یک پل آسمانی 58 متری به هم متصل شده اند. این پل آسمانی علاوه بر تردد افراد در مواقع ضروری کاربرد خیلی بالایی دارد. این بنا به ساختار اصلی وصل نشده است. به گونه ای طراحی شده که در برابر هر مشکلی مقاوم است. این پل در طبقات 41 و 42 قرار گرفته است.

این مجموعه برای والدینی که دارای کودک خردسال هستند، طیف وسیعی از امکانات تفریحی را فراهم کرده است. با این امکانات بازدیدکنندگان با خیال راحت کودکان خود را به این برج ها آورده و از فضای موجود لذت کافی می برند. همچنین این مجموعه دارای صندوق اماناتی می باشد که شما می توانید وسایل خود را در آنجا قرار دهید. به شما پیشنهاد می کنیم که در اواخر شب از این مجموعه بازدید کنید تا از چراغانی شدن محیط لذت ببرید.

یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مراکز خرید کوالالامپور، مرکز خرید سوریا کی ال سی سی می باشد که در نزدیکی این برج ها قرار دارد و دارای شش طبقه می باشد. در اطراف برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور برای کودکان مکان تفریحی از جمله پارک، مسیری مخصوص پیاده روی، چشمه، فواره آب و استخر قرار گرفته است.

بیشتر بدانید

یکی دیگر از برجسته ترین ویژگی های برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور، سالن کنسرت فیلارمونیک پتروناس است. در واقع مکانی اصلی برای موسیقی کلاسیک در این منطقه می باشد. طراحی معماری این سالن، که به عنوان یکی از بهترین سالن های کنسرت جهان مورد تقدیر قرار گرفته است، بین دو برج واقع شده و با توجه به طراحی افتخار آمیز سالن های کنسرت اروپایی قرن نوزدهم ساخته شده است.

این سالن کنسرت میزبان برخی از استعداد های موسیقی بسیار معتبر دنیا بوده است. نمایی از بالای مجموعه که بازدیدکنندگان می توانند منظره ای از نمای بیرونی برج را با استفاده از نمایشگرهای دیجیتال مشاهده کنند. طبقه دوم آسمان خراش های دو قلو کوالالامپور دارای مهم ترین نقاشی های این شهر می باشد که منظره ای شگفت انگیز از کوالالامپور را به نمایش می گذارد.

این برج ها دارای چراغ های هشدار دهنده هواپیما و تجهیزات ساختمانی می باشند. طرح ها و الگو های موجود در سالن های ورودی، منعکس کننده صنایع دستی سنتی مالزی می باشد. طراحی های انجام شده بر روی دیوارها و همچنین حکاکی های موجود بر روی چوب ها از ساحل شرقی شبه جزیره مالزی الهام گرفته شده است. این سازه ها دارای 6 آسانسور می باشند که در مجموع می تواند 52 نفر را حمل کند.

هر برج دارای 300 هزار تن وزن است که حدودا معادل 42855 فیل بالغ می باشد. همچنین هر برج دارای 5 سطح زیر زمینی برای پارکینگ و خدمات مکانیکی است. در طبقه 86 این برج ها عرشه ای وجود دارد که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا از منظره دیدنی شهر با ارتفاع 370 متر لذت ببرند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند تاریخچه برج های دو قلو را با جزئیات از طریق نمایشگر های دیجیتال مشاهده کنند.

برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور  Petronas Twin Towers Kuala lumpur
و آخرین اطلاعات

علاوه بر برج هایی که در مرکز کوالالامپور قرار دارد؛ در اطراف این سازه ها انواع مراکز خرید و وسایل تفریحی وجود دارد که می تواند خاطرات خوبی را برای شما به ارمغان آورد و با عکاسی از این مناطق تصاویر به یاد ماندنی را در آلبوم خود ثبت خواهید کرد. برای بازدید از این برج ها، بازدیدکنندگان ابتدا باید بلیط خریداری کنند تا بتوانند از فضای داخلی برج ها لذت ببرند. علاوه بر مرکز خرید و پارک، این برج ها میزبان جاذبه های دیگری از جمله گالری هنر پتروناس و مرکز همایش کوالالامپور می باشند.

مدیریت این برج ها امکاناتی را برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته تا آن ها راحت تر بتوانند از این مجموعه لذت ببرند. کلیه کارکنان این مجموعه به صورت حرفه ای آموزش دیده اند تا بتوانند به سالمندان و معمولان خدمات ویژه ارائه دهند. ویلچر رایگان در اختیار معلولان و سالمندان قرار می گیرد. این مجموعه دارای سرویس های بهداشتی می باشد که قابلیت دسترسی کامل به ویلچر را دارند.

بازدیدکنندگان می توانند از ساعت 9 صبح الی 9 شب از این برج ها دیدن کنند. این برج ها روز جمعه از ساعت 13 الی 14:30 بسته خواهد بود. این برج های با شکوه با ایستگاه مترو کی ال سی سی فاصله چندانی ندارند. همچنین شما می توانید از هر نقطه شهر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی از این مکان دیدن کنید.

آدرس برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور : مالزی، سرزمین فدرال کوالالامپور، کوالالامپور، مرکز شهر کوالالامپور

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوالالامپور و یا رزرو تورهای مالزی ، تور کوالالامپور ، رزرو خدمات گردشگری و همچنین خرید سایر تورهای خارجی ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس حاصل فرمائید.

Petronas Twin Towers Kuala lumpur
Petronas Twin Towers Kuala lumpur
Petronas Twin Towers Kuala lumpur
Petronas Twin Towers Kuala lumpur
Petronas Twin Towers Kuala lumpur
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
برج های دو قلو پتروناس کوالالامپور
Petronas Twin Towers Kuala lumpur

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
مجتمع خلیج فارس شیراز
نوشتهٔ بعدی
برج دختر استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید