پارک لومپینی بانکوک         Lumphini Park Bangkok

پارک لومپینی بانکوک یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی بانکوک می باشد. این پارک به نام های پارک لامپینی بانکوک ، پارک لومفینی بانکوک هم مشهور است. در زبان لاتین  LUMPHINI PARK BANGKOK نوشته می شود. این پارک با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به گردش در این مکان زیبا تشویق می کند. پارک لومپینی بانکوک به وسعت 142 هکتار از معروف ترین جاذبه های گردشگری تایلند و زیباترین  جاذبه های گردشگری جهان می باشد که در قلب بانکوک قرار دارد و  بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است.

همچنین مطالب کاملی نیز در مورد هتل های بانکوک و بطور کاملتر در مورد هتل های تایلند وجود دارد.

تاریخچه

پارک لومپینی بانکوک یا به عبارتی پارک لامپینی بانکوک در دهه 1920 توسط پادشاه  راما ششم در ملک سلطنتی ایجاد شد. LUMPHINI PARK BANGKOK موزه ای بود که در آن بسیاری از محصولات و منابع طبیعی به نمایش گذاشته می شد ، پس از جنگ جهانی اول دوباره به پارک اول بانکوک بازسازی شد. در جنگ جهانی دوم ، این پارک اردوگاه ارتش ژاپن بود.

یک مجسمه پادشاه در ورودی جنوب غربی پارک لومفینی بانکوک قرار دارد.این مجسمه به نام  لومفینی ، زادگاه بودا در نپال بود که در زمان ایجاد آن در حومه شهر ایستاد. امروز در قلب منطقه اصلی تجارت واقع شده است و در منطقه لومپینی در ضلع شمالی جاده راما چهارم قرار دارد. جاده راما چهارم ، جاده بزرگی است در بانکوک که به نام پادشاه راما چهارم نام گذاری شده است.

خلاصه ای از جاده راما چهارم

جاده راما چهارم  دارای تاریخ بسیار غنی است که به دهه 1850 بر می گردد. جاده راما چهارم که پارک لومپینی بانکوک  در آن واقع شده در سال 1875 با ابتکار پادشاه ( راما چهارم ) ساخته شد که پس از کنسول انگلیس ، فرانسه  و آمریکا به همراه تاجران بزرگ خارجی طوماری امضا کردند و از دولیت سیام خواستند که کانال را حفر کند.

کانالی برای کوتاه کردن فاصله سفر برای کشتی های تجاری  و همچنین برای احداث جاده در شمال  با حفر کردن  زمین ایجاد شد و مورد اسفاده قرار گرفت. در ابتدا این جاده با عنوان “جاده صاف” خوانده می شد زیرا طولانی ترین جاده مستقیم بانکوک در آن زمان بود. بعدا در سال 1919 ، پادشاه ویجیرود ( راما ششم ) آن را به جاده راما چهارم تغییر نام داد.

امروزه جاده راما چهارم تبدیل به یکی از جاده های اصلی در بانکوک و محلی برای دفتر مرکزی برای دو شرکت داخلی و بین المللی به همراه آپارتمان های لوکس تبدیل شده است. انتظار می رود با توجه به افزایش دسترسی به قطارهای زیرزمینی ، بازارهای تجاری و مسکونی در این منطقه به رشد خود ادامه دهند.

امکانات تفریحی و گردشگری

 پارک لومپینی بانکوک یک پارک چند منظوره است که فعالیت های بسیاری برای شهروندان و گردشگران ارائه می شود. دارای سوسمار های مینیاتوری هستند که این موجودات غول پیکر بر خلاف ظاهر اصلا برای گردشگران خطری ندارند. همچنین پارک لامپینی بانکوک  دارای سالن ورزشی در فضای باز ، سالن رقص سرپوشیده و کتابخانه  و گردهمایی های اخر هفته دل انگیزی را برای داشتن اوقات فراغت فراهم می کند.

پارک لومفینی بانکوک حاوی دریاچه مصنوعی مخصوص قایق رانی  ، درختان ، زمین های بازی می باشد و مسیر هایی اطراف پارک به طول 2.5 کیلومتر برای دوچرخه سواران فراهم شده است. در تمام پارک ممنوعیت سیگار کشیدن وجود دارد و گردشگران می بایست از آوردن سگ به این پارک خودداری نمایند. این پارک به ایستگاه های مترو و اتوبوس نزدیک است و دسترسی گردشگران را به این پارک بسیار راحت کرده است. lumphini park bangkok

امکانات تفریحی پارک لومپینی بانکوک
مکان ها و رویداد ها

پارک لومپینی بانکوک دارای اولین سالن کتابخانه عمومی و سالن رقص بانکوک است.  در طول زمستان این پارک به محلی برای کنسرت سالانه با موسیقی کلاسیک توسط ارکستر سمفونیک بانکوک و سایر گروه ها تبدیل می شود. کتاب خانه عمومی واقع در پارک لامپینی بانکوک کتاب خانه ای است که در دسترس عموم قرار دارد و معمولا از منابع عمومی مانند مالیات تامین می شود. lumphini park bangkok

این مجموعه واقع در پارک لومفینی بانکوک  توسط کتابداران و صاحبان کتابخانه ها ، که کارمندان دولت نیز هستند ، اداره می شود. پنج ویژگی اساسی وجود دارد که توسط کتابخانه های عمومی مشترک است که آن ها به طور کلی توسط مالیات پشتیبانی می شوند. آن ها توسط یک هیئت مدیره برای خدمت به منافع عمومی اداره اداره می شوند.

کتابخانه های عمومی در بسیاری از کشور ها در سراسر جهان وجود دارد و غالبا جز جمعیت تحصیل کرده و باسواد محسوب می شوند. کتابخانه های عمومی با کتابخانه های تحقیقاتی ، کتابخانه های مدارس تفاوت دارند زیرا وظیفه آن ها خدمت به نیاز های اطلاعات عمومی می باشد. همچنین کتابخانه های عمومی برای تشویق سواد اولیه ، محلی مناسب برای دانش آموزان و متخصصان خدماتی رایگان ارائه می دهد.

راهپیمایی های سیاسی

همچنین پارک لومپینی بانکوک  به عنوان یک مکان تجمع برای تجمعات سیاسی راست گرا مورد استفاده قرار گرفته است. در سال 2006 ، اتحاد مردم برای دموکراسی در پارک علیه نخست وزیر تاکسین شیناواترا صورت گرفت. در سال 2013 -2014 پارک لامپینی بانکوک به یکی از مکان های اصلی اعتراض کمیته اصلاحات دموکراتیک علیه نخست وزیر یینگلاک شیناواترا تبدیل شد.

این راهپیمایی ها در پارک لومفینی بانکوک یک جنبش سیاسی و گروهی تایلند محسوب می شود. در ابتدا ائتلاف معترضین علیه تاکسین شیناواترا ، نخست وزیر پیشین تایلند بود. رهبران آن شامل سردبیران رسانه ای و سرلشکر چملونگ  بودند. گروه پی ای دی بازیگر اصلی بحران سیاسی تایلند از 2005 تا 2006 ، بحران سال 2008 و مرز خاموش کامبوج و تایلند بود.

عضویت آن ها  عمدتا از طبقه متوسط فوق سلطنتی و ساکنان طبقه کارگر بانکوک و ضد تاکسین جنوبی بود که توسط برخی جناح های ارتش تایلند ، برخی از رهبران حزب دموکرات و اعضای اتحادیه های کارگری دولت پشتیبانی می شدند. گروه پی ای دی برای رهبری تظاهرات علیه دولت تاکسین شیناواترا تشکیل شد که دو روز پس از یک کودتای نظامی در سال 2006 دولت موقت تاکسین را سرنگون کرد. این گروه پس از اعلام اهداف خود به طور داوطلبانه منحل شد.

آدرس lumphini park bangkok : جاده راما چهارم ، لو مپینی ، منطقه پاتوم وان ، بانکوک 10330، تایلند

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی تایلند و همچنین جاذبه توریستی بانکوک و یا جاذبه های گردشگری تایلند رزرو خدمات گردشگری ، خرید تور تایلند و بلیط بانکوک و تورهای خارجی ، به سایت ما مراجعه کنید. و یا با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 26712731و33 تماس حاصل نمایید.

پارک لومپینی بانکوک
پارک لومپینی بانکوک
پارک لومپینی بانکوک
پارک لومپینی بانکوک
LUMPHINI PARK BANGKOK
LUMPHINI PARK BANGKOK
پارک لومپینی بانکوک

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
کاخ دلمه باغچه استانبول
نوشتهٔ بعدی
هتل رامادا پلازا آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید