دهکده فیل‌ های پاتایا         ELEPHANT VILLAGE PATTAYA

دهکده فیل های پاتایا یکی دیگر از جاذبه های توریستی پاتایا می باشد که به زبان لاتین ELEPHANT VILLAGE PATTAYA  نامبرده می شود. در دهکده فیل ها پاتایا از فیل‌هایی که آسیب دیده اند یا با آن ها رفتار خوبی نشده است مراقبت می شود. فیل‌ها جزو دسته پستانداران بوده و بسیار باهوش هستند.

همچنین آن ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند. دهکده فیل ‌های پاتایا ابتدا خصوصی بوده و در صورتی که حیوانی دچار جراحت می شد برای مراقبت آن را به این روستا منتقل می کردند. این دهکده یکی از با شکوه ترین جاذبه های گردشگری تایلند می باشد.

تاریخچه

خون فارات چیزهای زیادی درباره فیل ها می داند. او بیش از چهل سال نگهبان فیل بوده است. او حیوانات غول پیکر را دوست دارد و از محبت او برای آن ها تجارت موفقی ایجاد کرده است. او توضیح می دهد : من وقتی جوان بودم ، از فیل ها تعجب می کردم که چگونه آن ها تغذیه می شوند و هر روز چه مقدار مواد غذایی نیاز دارند؟ حالا جواب را می دانم که  نگهداری فیل ها هزینه بسیار زیادی دارد.

دهکده فیل های پاتایا در سال 1973 به عنوان پناهگاهی برای فیل ها افتتاح شد. این فیل ها به دلایل آسیب دیدگی دیگر نمی توانند کار های سنگین انجام دهند. به همین دلیل  دهکده فیل ها پاتایا به مدیریت خون فارات تاسیس شد که  نگهداری و رسیدگی آن ها را بر عهده گرفت. این دهکده موجب شد تا فیل ها بدون ترس و نگرانی به زندگی خود ادامه دهند.

دهکده فیل های پاتایا یک شرکت خصوصی است که به صورت غیر انتفاعی اداره می شود. این شرکت هیچگونه  پشتیبان دولتی و حمایت مالی از شرکت های بزرگ یا سازمان بین المللی دریافت نمی کند. یک راه برای کمک به زنده ماندن فیل ها تجارت گردشگری است . فیل ها گیاهخوار هستند. آن ها ریشه ، برگ ، چمن ، شاخه درخت و پوست درخت می خورند. آن ها همچنین دوست دارند میوه هایی مانند توت ، انبه و نارگیل بخورند.

حرکات نمایشی فیل ها

خون فارات ، سی فیل دارد و حدود صد نفر پرسنل را برای مراقبت از آن ها استخدام می کند. او هر روز سه نمایش از فیل ها برگزار می کند که بیش از هزار بازدیدکننده از آن ها بازدید می کنند. این نمایش به مدت 90 دقیقه برگزار می شود. طراحی نمایش با مدیریت خون فارات شکل گرفت.

انواع نمایش هایی که می توانید از فیل ها در دهکده فیل ها پاتایا ببینید با حمام روزانه آن ها شروع خواهد شد. برخی از بازی های مورد علاقه فیل ها فوتبال است. آن ها خیلی دقیق و به طور منظم و به دور از آسیب رساندن به تماشاچی ها فوتبال بازی می کنند و با حرکات نمایشی لحظات بسیار دل انگیزی را برای تماشاچیان به رقم می آورند.

فیل‌ها جزو دسته پستانداران بوده و بسیار باهوش و زرنگ هستند همچنین آن ها زندگی کردن به صورتن دست جمعی را دوست دارند. در آن زمان افراد بسیاری برای تماشای فیل‌ها به سمت ELEPHANT VILLAGE PATTAYA  می آمدند و این مسئله باعث شد تا این روستا به پارکی تفریحی در پاتایا تبدیل شود. جالب است بدانید که فیل ها روزانه 200 لیتر آب می نوشند اما می توانند تا چهار روز بدون آب بمانند.

دهکده فیل های پاتایا

امکانات رفاهی و تفریحی

در  دهکده فیل های پاتایا کافه ای نیز وجود دارد که شما می توانید پس از گشت و گذار یا هنگام ورود ، به آن جا رفته و از چای و قهوه بی نظیرشان سفارش داده و لذت ببرید. همچنین می توانید به رستوران این دهکده رفته و از غذاهای سنتی تایلند برای خود سرو کنید.بعد از آن می توانید به سمت فیل‌ها بروید و از فیل سواری در این روستا لذت ببرید و تجربه‌ای بی نظیر را برای خود در این سفر رقم بزنید.

همچنین دهکده فیل های پاتایا  امکانات لازم  را برای زو ج های علاقه مند به عکس برداری با فیل های غول پیکر قبل از مراسم عروسی فراهم کرده است. زوج های جوان می توانند لحظات با شکوهی را در دهکده فیل ها پاتایا بگذرانند و به گرفتن عکس های هنری و زیبا بپردازند. عکس هایی که می توانند به آلبوم خاطرات خود اضافه کنند و لذت ببرند.

هنگامی که دارید به فیل سواری می پردازید می توانید با فیلبان ها صحبت کنید و درباره فیل ها اطلاعات مفیدی کسب کنید. یکی دیگر از سرگرمی های موجود در این روستا آب بازی و گل بازی با فیل ‌ها در کنار رودخانه می باشد. فیل‌ها با این کار پوست خود را خنک نگه می دارند. شما می توانید بعد از این که در این قسمت با فیل‌ها به گل بازی پرداختید به حمامی برای شما در این دهکده ساخته شده است بروید و گل های حاصل از حمام فیل ها را از بین ببرید.

دیگر توضیحات

بازدید از دهکده فیل ها پاتایا نه تنها تجربه منحصر به فردی است بلکه یک امر نجات دهنده است . زیرا هزینه هایی که بازدیدکنندگان بابت ورود و بازدید پرداخت می کنند به بقای نسل فیل ها کمک می کند. همچنین می توانید به مدت 50-45 دقیقه با سوار بر فیل ها از مناظر زیبای موجود استفاده کنید و لذت ببرید. فیل ها را در حیات طبیعی خودشان تماشا کنید.

شما می توانید با این حیوانات باهوش و زیرک تعامل برقرار کنید و دانستنی های زیادی در مورد اینگونه حیوانات دوست داشتنی به دست بیاورید. درواقع شما دوستدار فیل های زرنگ و بازیگوش می شوید. دهکده فیل های پاتایا به دلیل اینکه فیل ها از بقیه حیوانات دور بمانند و آسیبی به آن ها وارد نشود ، آن  ها را در همان دهکده به نمایش می گذارند و ترجیح می دهند کمتر به بیرون از دهکده ببرند.

برای بالا بردن کیفیت زندگی فیل ها باید غذای زیادی به آن ها داده شود. همانطور که انسان ها هم با غذا خوردن می توانند انرژی به دست آورند و به فعالیت بپردازند. برای تامین ایمنی بازدیدکنندگان ، زنجیرهای کوچکی را در اطراف پاهای آن ها قرار می دهند. فیل ها می توانند به راحتی از دهکده خارج شوند و باعث بروز تصادف نشوند.

محصولات ابریشمی دهکده فیل های پاتایا
ودر آخر

دهکده فیل های پاتایا تحت قانون حقوق حیوانات کار می کند و برای اثبات اینکه می توانند این دهکده را اداره کنند گواهی مخصوصی از قانون حقوق حیوانات تهیه کرده اند. در طبیعت ، حیوانات کسی را جز طبیعت ندارند که راه را به آن ها نشان دهد. هربار فیل ها در همان مسیر طبیعت قدم می گذارند. قلاب هایی که برای آن ها تهیه شده برای آزار دادن آن ها نمی باشد درواقع به این منظور است که راه را گم نکنند و به بیراهه نروند.

در اطراف دهکده فیل ها پاتایا ، محلی برای سوارکاری وجود دارد که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. از دیگر امکاناتی که قابل دسترسی شما عزیزان می باشد بازدید از تولید محصولات ابریشمی با استفاده از پرورش کرم ابریشم می باشد. در آنجا به شما فرایند بافندگی را نیز آموزش می دهند. این محصولات ابریشمی سوغات بسیار با ارزشی برای عزیزانتون می باشد. شما می توانید قایقرانی در دریاچه را امتحان کنید و لحظات خیلی خوبی را با دیدن انواع ماهی ها به دست بیاورید.

آدرس ELEPHANT VILLAGE PATTAYA : دهکده شماره 7، منطقه بنگ لامونگ ، چون بوری ، پاتایا ، تایلند

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد هتل های پاتایا یا هتل های تایلند و همچنین جاذبه های توریستی تایلند و همچنین جاذبه توریستی پاتایا و رزرو تورهای تایلند و بلیط پاتایا و یا تورهای پاتایا یا سایر تورهای خارجی ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

ELEPHANT VILLAGE PATAYA
ELEPHANT VILLAGE PATAYA
دهکده فیل های پاتایا
دهکده فیل های پاتایا
دهکده فیل های پاتایا
دهکده فیل های پاتایا
دهکده فیل های پاتایا
ELEPHANT VILLAGE PATAYA

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
پارک جمشیدیه تهران
نوشتهٔ بعدی
آکواریوم آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید