خلیج فانگ نگا پوکت   Phang Nga Bay Phuket

خلیج فانگ نگا پوکت یا خلیج فانگ نا پوکت از جمله جاذبه های توریستی پوکت و دوست داشتنی ترین خلیج بین سرزمین اصلی شبه جزیره مالایا و پوکت می باشد.  در زبان لاتین PHANG NGA BAY PHUKET نوشته می شود.

با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به گردش در این مکان زیبا تشویق می کند. در اینجا شما می توانید حیات وحش بومی و غارهای جالب در اطراف را کشف کنید. خلیج فانگ نا پوکت از معروف ترین  جاذبه های گردشگری تایلند می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است.

این خلیج یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان است. سفر به این خلیج مکانی عالی برای قایق رانی است. صخره های جالب سنگی از جنس آهک ، فضایی زیبا و دل انگیز توام با ارامش را به ارمغان می آورد. جذابیت دیگر این خلیج آرام بودن جو آب های آن در تمام سال است. ویژگی متمایز خلیج فانگ نگا پوکت سنگ آهکی است که به طور عمودی از آب زمرد سبز خارج شده است .

جزیره جیمز باند و کوه پانی تنها 2 نقطه از مشهورترین  خلیج فانگ نا پوکت  می باشند. منظره سامت نانشه یکی از محبوب ترین چشم انداز ها در این خلیج است. منظره سامت نانشه دارای پتانسیل عکاسی شگفت انگیز و حرفه ای می باشد. در این خلیج به راحتی با قایق قابل دسترسی است. فرهنگ مدرن این خلیج را به نمادی برای نمایش فیلم های سینمایی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

PHANG NGA BAY PHUKET
خلیج فانگ نا پوکت

مفهوم کلمه و تاریخچه

ترجمه تایلندی خلیج فانگ نا پوکت از نظر لغوی به معنای ملت ها ، افراد بت پرست می باشد. در توضیح می توان گفت که به یک قبیله تعمیم یافته یا افرادی که معمولا در مناطق جنگلی شبه جزیره مالایا  و جزایر دریای آن ساکن هستند،  اشاره دارد. از منظر تاریخی درسال 1824 هنگامی که سربازان سیامس ، برمس را شکست دادند و رقیبان اخراج شدند پادشاه راما سوم به یک منطقه بزرگ در مجاورت خلیج  فانگ نگا پوکت  تغییر نام داد.

این حریم خصوصی پانگان مالایی نشانه های واضحی را نشان می دهد که احتمالا کل منطقه محل سکونت  اورنگ اصل یا سایر افراد بومی بوده است. صخره های سنگ آهک ، غارهای بی شمار ، مکان های باستان شناسی سال هاست که مردم را به سمت این منطقه سوق دادند. هزار سال پیش سطح دریا چنان کم بود که در واقع می توان از پوکت تا کبی قدم زد. امروزه این منطقه یک خلیج دیدنی است که بازدیدکنندگان بسیاری از شگفتی های طبیعی را برای استراحت و چندین فعالیت جذب کرده است.

نکات برجسته  درباره جزیره زیبا جیمز باند

جزیره جیمز باند یک مکان مشهور در خلیج فانگ نگا پوکت  است . این جزیره برای نخستین بار با بازی در فیلم جیمز باند ، مردی با اسلحه طلایی ، راهی نقشه جهانگردان بین المللی شد. جزیره جیمز باند از زمانی که در فیلم باند 1974 به نمایش در آمد جذابیت عمده ای  بین گردشگران پیدا کرد. PHANG NGA BAY PHUKET به دلیل  اینکه حفاظت شده است  بنابراین قایق ها اجازه ندارند خیلی به جزیره نزدیک شوند.

تور های مربوط به قایق سواری در خلیج فانگ نا پوکت فراوان است و شمارا به جزایر جیمزباند و کوه پانی می رساند. همچنین این تور ها در جزایر کوچک تر توقف خواهند داشت. این خلیج در سال 2002 به عنوان مکان حفاظت شده با اهمیت زیست محیطی بین المللی اعلام شد.

خلیج فانگ نا پوکت  از جاذبه های گردشگری پوکت با 42 جزیره می باشد. از مواردی که در این خلیج کم عمق جلب توجه می کند دارا بودن  88 گونه پرنده ، 82 گونه ماهی ، 18 خزنده ، 17 گونه پستاندار می باشد. بیشتر جزایر واقع در خلیج فانگ نگا پوکت غیر مسکونی هستند. کوه ماک  یکی از معدود جزایری است که ماهیگیران در آن به شیوه سنتی زندگی می کنند و  در نزدیکی این خلیج قرار دارد.

جزیره جیمز باند

نکات برجسته درباره جزیره کوچک کوه پانی

جزیره کوه پانی یک جزیره کوچک که با خلیج فانگ نا پوکت حدود 20 دقیقه با قایق فاصله دارد. در این جزیره کوچک  1600 نفر زندگی می کنند. همه ی این افراد از نزدیکان ،فرزندان ، نوه ، خانواده و دوستان اولین کسانی  هستند که حدود 200 سال پیش در کوه پانی ساکن شدند. فردی به نام توه بابو و 2 خانواده دیگر با قایق وطن خود را در اندونزی ترک کردند تا به دنبال مکانی جدید برای زندگی باشند.

آن ها با یک دیگر عهد بستند که اگر یک نفر از آن ها مکانی پیدا کنند که در آن ماهی زیادی وجود داشته باشد و در آنجا  همه بتوانند زندگی کنند ، با بالا بردن پرچم در کوه به بالاترین حد ممکن دیگران را مطلع کنند. توه بابو کوه پانی را کشف کرد و براساس عهدی که از قبل گذاشته بودند ، پرچمی را در بالای صخره به نشانه علامت تکان داد و همراهانش را مطلع کرد. به این ترتیب این جزیره کوه پانی نام گرفت و به نام دیگری در زبان تایلندی معروف شد که این نام جزیره پرچم بود.

نکات برجسته درباره جزیره کائو فانگ کن

جزیره کائو فانگ کن یک جزیره در فانگ نا ، شمال شرقی خلیج فانگ نگا پوکت می باشد. کائو فانگ کن به معنی تپه هایی است که به یک دیگر تکیه می کنند. کائو فانگ کن از دو جزیره پوشیده از جنگل و سواحل تشکیل شده است . قطر غربی این جزیره حدود 130 متر ، قسمت شرقی آن 240 متر و 140 متر عرض دارد و از سمت شمال کشیده شده است.

این جزیره در مجاورت خلیج فانگ نا پوکت دارای چند غار و دو سواحل شنی ، در جنوب غربی و مابین دو جزیره قرار دارد. به عنوان بندری شناخته می شود که قایق های توریستی می توانند از سرزمین اصلی وارد شوند و از چندین مغازه برای خرید سوغاتی که کالاهایی مانند مرجان ها و پروانه ها ، عقرب ها و عنکبوت های پلاستیکی می فروشند ، استفاده کنند.

سواحل و غار ها به طور مرتب با جزر و مد طغیان می شوند ، که دامنه 3-2 متری دارند . بنابراین دسترسی به برخی از غارها فقط در هنگام جزر و مد کم ممکن است. نام تایلندی کائو فانگ کن نشان دهنده ی شکل خاص این جزیره است که به نظر می رسد یک صخره سنگ آهک مسطح به پهلو فرو رفته و به یک سنگ مشابه در مرکز جزیره تکیه داده است .

آب های اطراف این جزیره تنها چند متر عمق دارند و رنگ آن را هاله ای سبز احاطه کرده است. قسمت زیرین آن با سیلت پوشانده شده است که توسط چندین رودخانه از شمال به خلیج فانگ نا آورده شده است.

فعالیت های روزانه

فعالیت های بی شماری برای گردشگران در خلیج فانگ نگا پوکت در نظر گرفته شده است. علاوه بر فعالیت های موجود در آب ، از ماهیگیری گرفته تا غواصی و صخره نوردی ، می توانید از تعداد زیادی رستوران با غذاهای محلی ، تجربیات خرید بی نظیر و استراحتگاه استفاده کنید که آماده خدمت رسانی به گردشگران می باشند.

سافاری جنگل  خلیج فانگ نا پوکت  تجربه ای است که به زودی فراموش نخواهید کرد. راهنماهای با تجربه شما را در رودخانه قایق رانی سوار می کنند که در آن با پرندگان ، میمون ها. و سایر اشکال حیات وحش بومی روبرو خواهید شد. همچنین می توانید سوار بر یک فیل به تمام جنگل چشم انداز بی نظیری داشته باشید. این بهترین راه برای داشتن سفری ماجراجویانه و لذت بخش  در این جزیره می باشد.

در این منطقه خیاط های زیادی به کار خیاطی مشغول هستند که با اندازه گیری دقیقی که انجام می دهند می توانید پیراهن ، کت و شلوار و جلیقه خریداری کنید. همچنین می توانید کالاهای دست ساز با قیمت های مناسب به عنوان سوغاتی زیبا خریداری کنید.

آدرس PHANG NGA BAY PHUKET : تنگه مالاکا ، بین سرزمین اصلی شبه جزیره مالایا و پوکت

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی تایلند و همچنین جاذبه توریستی پوکت  و رزرو خدمات گردشگری یا هتل های پوکت یا هتل های تایلند ، تورهای خارجی ، تور تایلند و بلیط پوکت ، به سایت ما مراجعه کنید. و یا با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

خلیج فانگ نا پوکت
PHANG NGA BAY PHUKET
خلیج فانگ نا پوکت
خلیج فانگ نا پوکت
خلیج فانگ نا پوکت
خلیج فانگ نا پوکت

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل جی تاور کوالالامپور  
نوشتهٔ بعدی
هتل آی سی گرین پالاس آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید