بازار شناور بانکوک   FLOATING MARKETS  IN BANGKOK

این مطلب در مورد بازار شناور بانکوک که در جستجو به زبان انگلیسی floating markets in bangkok می باشد، نوشته شده است. شاید ما بگویم بازار اما به دلیل اینکه تعدادی بازار شناور به این شکل در شهر بانکوک وجود دارد. در اصل باید گفت، بازارهای شناور بانکوک . این بازارها از جاذبه های گردشگری تایلند محسوب می شود.

حتما اگر قصد سفر به کشور تایلند را داشته باشید، و یا به تایلند سفر کرده باشید. به شما پیشنهاد شده به بازارهای شناور بانکوک بروید و آنها را ببینید. این بازارها یکی از جذابترین جاذبه های توریستی بانکوک می باشند.

در کشور تایلند ، با توجه به شرایط جغرافیایی و رودخانه هایی که دارد، در نقاط مختلف ، بازارهایی بر روی رودخانه ایجاد شده است. در این بازارها ، فروشندگان ، قایقهای مخصوصی دارند که از آن بعنوان فروشگاه خود استفاده می کنند. مشتریان نیز با استفاده از قایقهایی با همان شکل به خرید می روند.

این نوع از بازار ، در نوع خود منحصر به فرد است و جذابیت بالایی دارد. شاید در ابتدا با توجه به نوع منطقه و شرایط زندگی، بومیان به فکر ایجاد این نوع از بازار افتاده باشند. اما امروزه ، علاوه بر کارکردی که این بازارها برای ساکنان همان مناطق دارد. برای گردشگران نیز بعنوان یک جاذبۀ گردشگری ، محسوب می شود. floating markets in bangkok

شرایط و موقعیت

بازارهای شناور بانکوک ، در این شهر و در حومۀ این شهر قرار دارد. آنها که در شهر هستند ، دسترسی شما را راحتتر امکانپذیر می کنند. اما آنها که در حومۀ شهر قرار دارند، با فاصله از شهر هستند. اگر بخواهید به بازارهای حومۀ شهر بروید ، حتما باید زمان بیشتری را برای رفت و آمد صرف کنید.

عموما و در گذشته ، این بازارها بسته به شرایط و نوع زندگی ، در ساعات اولیۀ روز تشکیل می شده اند. شما برای دیدن آنها باید حتما ساعت 5 صبح به بازار می رفتید. امروزه نیز تعدادی از آنها در همان ساعتها کار می کنند.

این ساعت کاری به دلیل سبک زندگی و شرایط بومیان است. کارکرد این بازارها بجز کارکردی که در زمینۀ گردشگری دارد باعث می شود ساعت کاری بازارهای شناور تغییر نکرده باشد. اما ، تعدادی از این بازارها نیز ساعت کاری بیشتری دارند و می توانید قبل از ظهر به دیدن و خرید کردن از آنها بروید.

این تغییر ساعت بیشتر با توجه به جنبۀ گردشگر پذیر بودن آنها اتفاق افتاده است. حتما به یاد داشته باشید ، زمانیکه به این بازارها رفتید ، از خوردن میان وعده های محلی و خوشمزه غافل نشوید.

کمی از گذشته

در گذشته با توجه به جغرافیای منطقه، و زندگی مردم در کنار رودخانه ها، این بازارها شکل گرفته اند. همواره از رودخانه هایی که قابلیت قایق رانی داشته باشند ، بعنوان آبراه استفاده می شده است. این آبراه ها ، هم جنبه اقتصادی داشته اند و هم برای سهولت در حمل و نقل استفاده می شده اند.

زمانی افراد برای تهیۀ مایحتاج خود از حمل و نقل آبی استفاده می کرده اند. علاوه بر آن برای فروش محصولات و تولیدات خود نیز از قایق و رودخانه ها استفاده می شده است. در کنار همین رفت و آمدها و فعالیت های اقتصادی بازارهای شناور در رودخانه های مختلف شکل گرفتند.

در این بازارها ، در گذشته و امروز ، نقش مهمی در اقتصاد مناطق خود داشته و دارند. این روزها علاوه بر اتفاقات اقتصادی که در آنها می افتد، در زمینۀ گردشگری نیز فعالند و این امر بر رونق آنها افزوده است. بازاری که با عنوان بازارهای شناور بانکوک شناخته می شوند و کالاها در قایقهایی که هم نقش مشتری را دارند و هم نقش فروشنده را، مبادله می شود.

شما در سفرتان به تایلند و پس از خرید تورهای تایلند ، می توانید بعنوان بخشی از برنامۀ سفرتان به این بازارهای شناور بروید و هم از دیدن آنها لذت ببرید و هم خوراکی های خوشمزه و محلی را تجربه کنید. ضمنا باید بدانید که این بازارها در شبها نیز فعال هستند و دیدن آنها زیر نور چراغها لذت بخش خواهد بود.

 معروفترین ها

باید بدانید که این بازارها در نقاط مختلفی که رودخانه و زندگی و تجارت جریان دارد، ایجاد شده اند. در شهر بانکوک نیز بازارهای شناور بانکوک ایجاد شده اند. ما در اینجا شش تا از معروفترین ها را نام می بریم. البته باید بدانید که فقط دو تای آنها در خود شهر هستند و مابقی در خارج شهر و در شهرهای اطراف بانکوک قرار دارند. floating markets in bangkok

بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک floating markets bangkok

Damnoen Saduak floating markets

بازار شناور وامنئون سادوک ( Damnoen Saduak ) از مشهورترین و محبوبترین بازارهای شناور تایلند می باشد. این بازار از صبح شروع بکار می کند . پس برای دیدن آن اگر سحرخیز باشید بهتر است. از طرف دیگر در بیرون از شهر بانکوک قرار دارد.

بیشتر کسانی که به بازید از بازارهای شناور می روند ، ترجیح می دهند از این بازار دیدن کنند. یک صبح زیبا در خارج از شهر ، با بازگشت به گذشته های تایلند. بازاری بر روی رودخانه ، با استفاده از قایقهای بلند و باریک که هم وسیلۀ رفت و آمد است و هم مغازه و هم سبد خرید و هم میز غذاخوری شما.

ممکن است در نگاه اول به این بازار احساس شلوغی و ازدهام کنید. البته که خصلت بازار شلوغی است. اما این شلوغی به تنها هیچگاه به هرج و مرج و سردرگمی نخواهد رسید. بلکه احساس آرامش و سادگی نیز خواهید داشت.

پس از طی کردن مسیر این بازار در آب و با قایقهای چوبی، به غرفه های آن می روید و از انواع فروشگاهها با اجناس مختلف دیدن خواهید کرد. البته جزو جدایی ناپذیر این بازارها و هر بازاری اغذیه فروشی ها هستند. حتما غذاهای تایلندی و در این بازارها ، غذاهای سنتی تر و محلی تر را امتحان کنید.

فروشندگان میوه نیز ، علاوه بر لذتی که از خورد میوه های استوایی با شکل خاص فروش میوه در تایلند به شما می دهند. امکان گرفتن عکس های زیبا با رنگهای زنده و جذاب را نیز برایتان فراهم می کنند. بله عکاسی در این بازارها از جذاب ترین کارهای سفرتان خواهد بود.

آدرس بازار شناور دامنئون سادوک: Damnoen Saduak, Ratchaburi 70130, Thailand

ساعت کار آن نیز از 7 تا 17 می باشد. floating markets in bangkok

بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک floating markets bangkok

Amphawa Floating Market

بازار شناور آمفوا نیز از بازارهای معروف تایلند است که در 50 کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد. قدمت آن به قرن هفدهم میلادی می رسد. بیشتر بازدید کنندگان و مشتریان آن گردشگرانی هستند که به تایلند سفر می کنند. در آخر هفته ها نیز مردم تایلند به آنجا می روند. به علت همین استقبال در آخر هفته ، غرفه های بیشتری برپا می شود.

در بازدید از این بازار شناور ، حتما غذاهای دریایی مانند ماهی ها و میگو و صدف و کبابهای چوبی را امتحان کنید. از ظهر تا عصر، همچنان این بازار برای همه برقرار می باشد. چه در لبه های سیمانی رودخانه و چه کمی دورتر ، رستورانهایی هستند که می توانید انواع غذاهای لذیذ را سفارش دهید.

مغازه ها و غرفه ها نیز ، در دو طرف این رودخانه، انواع و اقسام سوغاتی ها و لوازم مورد نیاز مشتریان را می فروشند. میوه ها ، شیرینی ها ، تنقلات و بستنی های مختلف نیز برای فروش وجود دارد. پس از پیاده روی می توانید با قایقها ، در میان بازار گشتی بزنید ف خرید کنید ، عکس بگیرید و لذت ببرید.

معبد را ببینید

نام این بازار بر اساس نام معبدی با همین نام در طرف دیگر رودخانه است. معبد دیگری با نام Mae Khlong نیز وجود دارد که می توانید از آنها نیز دیدن کنید و لذت ببرید. هر کدام از این معابد نیز ویژگی های خاص خود را دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

در زمان بازدید از این بازار شناور ، به دیدن معبد بروید و در معبد نیز یک باغ وحش کوچک وجود دارد که دیدنی است. مخصوصا برای کودکان بسیار جالب توجه است. باید بدانید که این معبد در بعد از ظهرها بسیار شلوغ می شوند. بهترین زمان برای بازدید از ساعت 10 صبح است. بعد از صرف نهار، به دلیل شلوغی بهتر است به بازدید خود خاتمه دهید.

آدرس : آمفوا ، ساموت سونگخرم 75110 ، تایلند. زمان کار بازار : جمعه تا یکشنبه از 11 صبح تا 9.30  و دوشنبه تا پنجشنبه بسته است.

floating markets bangkok
بازارهای شناور بانکوک

Taling Chan Floating Market

بازار تالینگ چان از دیگر بازارهای شناور بانکوک است. این بازار در آخر هفته برگزار می شود. حدود 15 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد و در غرب این شهر قرار گرفته است. در این بازار نیز علاوه بر تمام اقلامی که به فروش می رسد، اغذبه های مختلف و متنوع محلی نیز برای خریداران آماده شده است.

قسمت ورودی این بازار با پوشش پلاستیکی سبز رنگی مسقف شده است که گیاهان و لوازم باغداری در آن به فروش می رسد. این ورودی ، این بازرا شناور را بسیار جالب توجه کرده است. غرفه ها و قایق های آشپزی کوچکی که وجود دارد ، انواع غذاهای تایلندی را آماده می کنند.

درحالیکه در غرفه های بزرگتر، میزهایی نیز برای پذیرای از میهمانان و مسافران وجود دارد. باید بدانید که بعد از ساعت 11، همه ی غرفه شلوغ می شوند تقریبا ظرفیتشان پر می شود. قسمت مرکزی این بازار پس از این ساعت پر خواهد شد. اما قسمت های ابتدایی همچنان کمی خلوت تر است و می توانید در این قسمت غذایی خوشمزه صرف کنید.

جذابیتها

در آخر هفته ها که تعطیل است، نوازندگان تایلندی، موسیقی محلی و سنتی تایلند را اجرا می کنند تا هم کسب درآمدی کنند و هم گردشگران سرگرم شوند. در کنار این سکوها و غرفه ها ، قایقهای بلند و باریک چوبی آماده اند تا به گردش در رودخانه بپردازید و خرید کنید.

در گردشتان به این بازار شناور بانکوک ، حتما به بازدید از معبدی که در نزدیکی آن وجود دارد نیز بروید. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تایلند ، برای گردشگران ، ماساژ است. ماساژ پا. پس پیاده روی و قدم زدن در حاشیۀ رودخانه، می توانید برای رفع خستگی و آرامش، از ماساژ پا زیر درختان لذت ببرید.

باید بدانید که در زمان رفتن به این بازار حتما ، پول نقد به همراه داشته باشید. در این نزدیکی دستگاه خودپردازی وجود ندارد و فروشندگان دستگاه کارتخوان ندارند. از تمام نقاط بانکوک، می توانید با تاکسی به آنجا بروید.

آدرس بازار: دهکده شماره 15 30/1 Bang Ramat Rd، Bang Ramat، Taling Chan، Bangkok 10170

ساعت کار بازاز : شنبه و یکشنبه از 8 صبح تا 5 عصر.

floating markets bangkok
بازارهای شناور بانکوک

Khlong Lat Mayom Floating Market

بازار شناور دیگری در فاصلۀ ده کیلومتری از مرکز شهر بانکوک قرار دارد. نام آن خلونگ لات مایون ( Khlong Lat Mayom ) است. از میان بازارهای شناور خارج از شهر floating markets in bangkok این بازار ، نسبتا نزدیکتر است. در این بازار که فقط شنبه و یکشنبه برگزار می شود ، قیمت های مناسبی را خواهید دید.

در این بازار همواره تنوع و تدارکی بی نظیر از غذاهای تایلندی برقرار است. این بازار در طی سالیانی که برقرار بوده است، همواره اصالت خود را بعنوان یک بازار سنتی حفظ کرده است. نکتۀ جالب در مورد این بازار این است که ، این بازار برای بومیان جزو مراکز خرید و بازارهای هفتگی مهم محسوب می شود.

مانند جمعه بازارهای خودمان که آخر هفته ها برقرار است و بومیان از آن خرید می کنند ، این بازار هم همین کارکرد را دارد. جالب است بدانید که ممکن است در خرید از این بازار ، شما تنها خارجی آنجا باشید. این مورد را ذکر کردم تا بدانید که این بازار تا چه حد سنتی و محلی است. شما در بازدید از آن ، به عمق فرهنگ تایلندی وارد خواهید شد.

دو بازار نزدیک به هم

حتما در زمانیکه برای دیدن این بازار رفتید، بازار شناور تالینگ چان ( Taling Chan ) را نیز ببینید. این دو بازار در فاصلۀ 4 کیلومتری از یکدیگر قرار گرفته اند و در یک روز می توانید هر دو را ببینید.

از دیگر خصوصیات این بازار ، باریک بودن عرض رودخانه است. این مورد جذابیت ویژه ای به آن داده است. قایقهای مختص این نوع بازراها نیز علاوه بر وظیفۀ حمل و نقل ، مانند یک رستوران سیار ، غذای شما را آماده خواهند کرد. در بازارهای شناور بانکوک ، نکتۀ اصلی و جالب توجه ، هموراه خوردن غذا بوده است. این مورد از جذابیت های آنهاست.

در کنار میز شما ، یک قایق چوبی باریک و بلند قرار دارد و آشپزخانۀ شماست. این شکل از صرف غذا حتما تجربه ای بی نظیر خواهد بود. بزرگترین قسمت این بازار ، قسمتی است که بر روی زمین ساخته شده است. این بازار جدید ، میوه ها و سبزیجات تازه را ارائه می کند. در قسمت دیگری از آن غذاها و خوراکی ها به فروش می رسند.

قسمت های دیگر آن نیز برای فروش لباسهای ارزان ، لوازم منزل و دکوری های آن ، اسباب بازی ها و حتی گلها آماده شده اند. floating markets in bangkok

آدرس : 15 30/1 Bang Ramat Rd، Bang Ramat، Taling Chan، Bangkok 10170. این بازار شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت 8 الی 17 کار می کند.

بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک floating markets bangkok
Bang Nam Pheung Market

این بازار منحصر به فرد ، گرچه در نزدیکی بانکوک قرار دارد، اما بافت خانه ها و پوشش گیاهی کاملی سنتی خود را حفظ کرده است. این بازار بر روی رودخانۀ چانو فرایا قرار گرفته است. رودخانه ای که ریۀ سبز بانکوک نامیده و شناخته می شود.

این رودخانه نیز جزو رودهای باریک است و تنها 5 یا 6 قایق می توانند در کنار هم تردد کنند. کنارهای رودخانه نیز برای تردد آماده شده اند و یک سقف بلند برای آن ساخته شده است. این بازار در بین افراد محلی، از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

فضای این بازار بسیار آرام و دلپذیر بوده و انواع محصولات در آن عرضه می شود. در این بازار فرصت مناسبی خواهید داشت تا انوع مختلفی از غذاهای محلی و میوه های گرمسیری و شیرینی های تایلندی را میل کنید.

این بازار شناور حدود 15 کیلومتر با مرکز شهر بانکوک فاصله دارد و در سمت جنوب شرقی شهر قرار دارد. رفتن به این بازار تجربۀ دیدن یک محیط روستایی تایلندی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

آدرس: Bang Nam Phueng، Phra Pradaeng، Samut Prakan 10130. روزهای کاری آن جمعه تا یکشنبه از ساعت 8 تا 14 می باشد.

floating markets bangkok
بازارهای شناور بانکوک
Tha Kha Floating Market

این بازار را نمونۀ کوچکتری از بازار شناور Damneon Saduak می دانند. گرچه گردشگران کمتری به آن سر می زنند اما فضای کاملا محلی و سنتی دارد. مشتریان اصلی آن بومیان تاها خا هستند. در این بازار نیز ، قایقها اصلی ترین وسیلۀ تردد و البته اصلی ترین رستورنها و فروشگاهها می باشند.

آدرس: Tha Kha ، Amphawa ، Samut Songkhram 75110 . روز و ساعت کار آن شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت 6 الی 15 می باشد.

آخرین توضیحات

در این مطلب ما 6 نمونه از بهترین بازارهای شناور بانکوک را معرفی کریدم. اگر قصد داشتید یک روز از سفرتان به تایلند را با تجربه ای متفاوت و شگرف سپری کنید، حتما در برنامۀ سفرتان ، بازدید از بازار شناور بانکوک را قرار دهید.

تردد با قایقهای خاص محلی ، صرف غذا در کنارۀ رودخانه، سفارش غذا از رستورانهای قایقی، تجربۀ مزۀ میوه های گرمسیری و استوایی. استفاده از غذاهای دریایی خوشمزه. دیدن فرهنگ مردم یک منطقه بدون هیچ پوششی ، و در نهایت عکاسی از تنوعی از طبیعت و رنگ و زندگی محلی.

در کشورهای اندونزی ، ویتنام ، سریلانکا ، بنگلادش و هند نیز نمونه هایی از این نوع بازارهای شناور وجود دارد.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد بازارهای شناور بانکوک ، floating markets in bangkok . و سایر جاذبه های توریستی بانکوک و رزرو خدمات گردشگری و مشاهده یا خرید تورهای تایلند . تورهای ترکیبی تایلند و تورهای بانکوک به سایت ما مراجعه کنید. و یا با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازار شناور بانکوک
بازار شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
floating markets bangkok
بازارهای شناور بانکوک
بازارهای شناور بانکوک

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل برجایا ریزورت لنکاوی
نوشتهٔ بعدی
باغ نانگ نوچ پاتایا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید