معبد آرتمیس کوش آداسی    The Temple of Artemis

یکی دیگر از جاذبه های توریستی کوش آداسی که بسیار منحصر بفرد و قدیمی می باشد معبد آرتمیس کوش آداسی است. آرتمیس دختر زئوس و لتو و خواهر دوقلوی آپولو بوده. که مانند آتنا و هستیا سوگند خورد كه هرگز ازدواج نكند. Goddess Artemis Kusadasi یا The Temple of Artemis از خدایان یونان باستان بود که معبد او در افسوس جزو یکی از هفت عجایب جهان باستان به شمار می رود. این معبد جزو یکی از باستانی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

درباره نام آرتمیس بحث بسیار است. برخی معتقدند این نام ریشه در یونان باستان دارد. و برخی دیگر می گویند که این نام فارسی بوده و به معنای عالی می باشد. البته برخی دیگر هم معتقدند که این نام مربوط به منطقه آناتولی است. نمادهای آرتمیس شامل کمان و پیکان بوده و گوزن ها و سرو برای او مقدس بودند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه به بخش هتل ها در سایت مراجعه کنید و یا با همکاران ما تماس بگیرید.

معبد آرتمیس کوش آداسی
نقاشی معبد آرتمیس کوش آداسی

تاریخچه

مردی به نام هروستراتوس در تاریخ 21 ژوئیه سال 356 قبل از میلاد برای به ثبت رساندن نام خود در تاریخ Goddess Artemis Kusadasi را به آتش کشید. که این اتفاق با به دنیا آمدن اسکندر مقدونی مصادف شد. بر اساس گفته های تاریخ نگاری به اسم پلوتارک، در آن شب به قدری آرتمیس درگیر به دنیا آمدن و مراقبت از اسکندر بود که موفق به محافظت از معبد خود نشد.

پس از گذشت سال ها که اسکندر موفق به فتح آسیای کوچک شد. به ساخت و بازسازی Goddess Artemis Kusadasi اقدام کرد. ساخت این معبد تا ۳۲۳ سال پیش از میلاد ادامه داشت. زمانی که سنت پل در قرن اول پس از میلاد مسیح برای تبلیغ دین مسیحیت به افسوس سفر کرد. با جمعیت زیادی رو به رو شد که از پیروان آرتمیس بودند.

این معبد در سال 262 میلادی مجددا به دست قبیله گوت تخریب شد. که در پی این ماجرا مردم محلی قسم خوردند که دوباره این معبد را سرپا می کنند. در قرن 4 میلادی بیشتر اهالی افسوس به دین مسیحیت گرایش پیدا کرده بودند. و این معبد دیگر شکوه و زیبایی قبل خود را نداشت. مردم این شهر پس از آخرین حمله ای که باعث تخریب کامل معبد در سال 401 میلادی شد شهر را ترک کردند.

در نهایت این شهر متروکه در اواخر قرن 19 میلادی کشف شد. که باستان شناسان در آن به جست و جو پرداختند. این جست و جو در نهایت منجر به پیدا شدن پایه های معبد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه با همکاران ما تماس بگیرید. و یا به بخش تورها در سایت مراجعه نمایید.

Goddess Artemis Kusadasi
مجسمه های معبد آرتمیس کوش آداسی

تولد و دوران کودکی

در اساطیر یونان کلاسیک روایت های متفاوتی درباره تولد آرتمیس و آپولو  برادر دوقلوی او آورده شده است. در بعضی منابع گفته شده که او همزمان با برادرش آپولو  بدنیا آمده. و در بعضی دیگر زودتر یا دیرتر از متولد شده است. گزارشی از کالیماخوس درباره تولد آرتمیس و آپولو وجود دارد. او می گوید هر دو فرزند در یک سرزمین یا جزیره متولد می شوند. معبد آرتمیس کوش آداسی برای مردم جزو معابد مقدس به شمار می رود.

در تاریخ باستان لتو مورد پرستش مردم بوده است. در اساطیر کرتایی لتو، آرتمیس و آپولو را در جزیره ای به دنیا می آورد که امروزه به Paximadia معروف است. بحث های مختلفی در مورد این که اول آپولو متولد شده یا آرتمیس وجود دارد. در اکثر داستان ها آرتمیس اولین فرزند به دنیا آمده می باشد. که هنگام به دنیا آمدن برادرش آپولو به مادرش کمک کرده است. آرتمیس معتقد بود که او به عنوان یک ماما انتخاب شده است تا به مادران باردار کمک کند.

بیشتر بدانید

Goddess Artemis Kusadasi در جرش، اردن که در زمان سلطنت آنتونینوس پیوس ساخته شده است می باشد. آرتمیس الهه جنگل ها و تپه ها در سراسر یونان باستان عبادت می شد. معروف ترین فرقه های این معبد در جزیره دلوس (محل تولد او)، در آتیکا و در مونیخ بودند. او غالبا در محیطی جنگلی در نقاشی ها و مجسمه ها به تصویر کشیده می شود. و اغلب در این نقاشی ها دارای کمان و پیکان و همراه گوزن ها بوده است.

جشن های بسیاری به افتخار آرتمیس در بعضی شهرها برگزار می شد. همچنین دخترانی پیش از بلوغ و رسیدن به دوره نوجوانی به پناهگاه آرتمیس فرستاده می شدند تا یک سال به الهه خدمت کنند. در نهایت آرتمیس به عنوان یک الهه مورد پرستش قرار گرفت. اختصاص دادن لباس به پناهگاه های او پس از تولد موفق در دوره کلاسیک بسیار رایج بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه با ما همراه باشید و یا به بخش جاذبه ها در سایت مراجعه نمایید.

معبد آرتمیس کوش آداسی
ویرانه معبد آرتمیس کوش آداسی The Temple of Artemis
معماری معبد

معبد آرتمیس کوش آداسی بر خلاف دیگر معابد از سنگ های مرمر ساخته شده است. برای وارد شده به این معبد منحصر بفرد باید از ورودی زیبای آن و حیاط بزرگش عبور کنید. پس از آن با بالا رفتن از پله های مرمری معبد می توانید به بالکن وسیع این مقبره برسید. در ساخت این معبد فوق العاده ۱۲۷ ستون با ارتفاعی ۲۰ متری به کار رفته است. که این ستون ها دارای کنده کاری هایی زیبا و چشم نوازی می باشند.

این ستون ها دور تا دور معبد را احاطه کرده اند. که در طراحی آن ها از شکل دو رج ستونی استفاده شده است. در این معبد تعدادی آثار هنری بی نظیر نیز قرار دارد. از این آثار هنری می توان به ۴ مجسمه از جنس برنز که از قبیله آمازون می باشد اشاره کرد. این مجسمه های خیره کننده به دست بهترین مجسمه سازان آن دوران طراحی و ساخته شده است.

زمانی که سنت پل به قصد تبلیغ دین مسیحیت به این شهر سفر کرده بود. ستون های معبد از جنس طلا بودند. که با مجسمه هایی از جنس نقره و نقوشی جذاب به زیبایی تزئین شده بودند. برخی می گویند مجسمه ای از الهه آرتمیس در معبد وجود داشته است. اما هیچ شاهد و مدرکی برای اثبات این موضوع موجود نمی باشد. این معبد با معماری خیره کننده و منحصر بفردش جزو یکی از باستانی ترین جاذبه های توریستی کوش آداسی و جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می رود.

معبد آرتمیس کوش آداسی
مجسمه های معبد آرتمیس کوش آداسی The Temple of Artemis
نقش معبد در زندگی مردم

با جست و جو در تاریخ یونان متوجه خواهید شد که Goddess Artemis Kusadasi در سراسر دنیا برای مردم دارای اهمیت می باشد. در بسیاری از شهرهای جهان برای آرتمیس حرم و معبد ساخته شده. و علاوه بر آن فستیوال های بسیاری برای او برپا شده است. اما باید به این موضوع توجه داشت که معبد افسوس از دیگر معابد متمایز است.

ساخت آن معبد باشکوه برای الهه آرتمیس در افسوس نشن دهنده قدرت او در بین مردم شهر بوده است. با وجود حمله ها و آسیب هایی که در گذشته به معبد وارد شد. این معبد مجددا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. سالانه تعداد زیادی از مردم در ماه های فروردین و اردیبهشت به این معبد مقدس می رفتند. و در مراسم ها و آیین های خاص آن مشارکت می کردند.

با وجود اینکه سرزمین افسوس به دست حکومت پارس افتاد. اما مردم به دلیل احترامی که به الهه داشتند. تمام تلاش خود را به کار گرفته بودند تا معبد را بازسازی کنند. لازم به ذکر است که مردم افسوس با حکومت پارس ارتباط خوبی را برقرار کرده بودند. مردم دارای دست سازه هایی در معبد بودند که برخی از این دست سازه ها توسط فرماندهان ایرانی به ترکیه برده شد. برای رزرو تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه با ما همراه باشید.

در ادامه

علاوه بر خارج کردن تعدادی از دست سازه ها از معبد آرتمیس کوش آداسی آن ها برخی از مجسمه های الهه های مقدس خود را به درون معبد بردند. که مردم با این کار آن ها مخالف نبودند و این کار از نظر آن ها ممنوع نبود. با تمام این تفاسیر مردم افسوس بر الهه مقدس خود حساسیت داشتند. طوری که اگر فرد غریبه ای قصد مراقبت و محافظت از معبد را داشت آن ها این پیشنهاد را رد می کردند.

با گذشت سال ها و در دوران حکومت رومی ها رسومات سنتی و مذعبی بسیاری در این شهر گسترش یافت. اهمیت الهه آرتمیس در این دوران چند وجهی شده بود. Goddess Artemis Kusadasi نقش پر رنگی را در تمامی زمینه ها ایفا کرده بود. یکی از مهم ترین نقش های آن شخصیت دادن به فرهنگ و سیاست شهر بود.

علاوه بر آن بازی ها، مسابقات و نمایش های زیادی به نام او برگزار می شد. تاثیری که این بانوی مقدس بر زندگی مردم داشت حتی در نقاشی ها هم قابل لمس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه با همکاران ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معبد آرتمیس کوش آداسی به سایت ما مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

Goddess Artemis Kusadasi
Goddess Artemis Kusadasi
Goddess Artemis Kusadasi
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
معبد آرتمیس کوش آداسی
Goddess Artemis Kusadasi
Goddess Artemis Kusadasi

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل دوسیت تانی پاتایا
نوشتهٔ بعدی
هتل دلفین دیوا پرمیر آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید