آزمون دولینگو چیست

آزمون دولینگو چیست؟

ما قصد داریم تا همه چیز را در مورد آزمون دولینگو برایتان توضیح دهیم. همه چیز در مورد اینکه چگونه در آزمون دولینگو ثبت نام کنیم؟ ، هزینه آزمون دولینگو چقدر است ؟ ، چگونه هزینه آزمون دولینگو را پرداخت کنیم ؟ ، اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها و اینکه مورد تایید کدام دانشگاهها در کدام کشورهاست، مهارتهای مورد سنجش در آزمون دولینگو ، چگونه برای آزمون دولینگو آماده شویم ؟ و کلا هر چیزی که لازم است در مورد این آزمون بدانید و اصلا، آزمون دولینگو چیست و چرا امروزه محبوب شده را برایتان توضیح خواهیم داد.

البته موضوع مهمتر این است که، ما در تمام مراحل آزمون دولینگو ، از آماده شدن برای آن، تا ثبت نام، پرداخت هزینه و حتی انجام آزمون و موفقیت در آن، در کنار شما خواهیم بود.

کافی است، درخواست خود را اینجا ثبت کنید و یا با ما تماس بگیرید تا در کنارتان باشیم. در سایر صفحات این سایت نیز اطلاعاتی در مورد تورها ، هتل ها ، ویزا و جاذبه های گردشگری وجود دارد که می توانید به آنها نیز سری بزنید.

درخواست مشاوره آزمون دولینگو
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
آزمون دولینگو

آزمون دولینگو چیست؟

در این قسمت در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست صحبت خواهیم کرد.

آزمون دولینگو ، یک آزمون برای سنجش سطح زبان انگلیسی شماست که متفاوت با تمام آزمونهایی است که در این رابطه برگزار می شود. این آزمون، را می توانید در هر جایی و هر زمانی که راحت بودید بدهید. کافی است که اینترنت و یک کامپیوتر شخصی مثل یک کامپیوتر و یا لپ تاپ در اختیار داشته باشید.

در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست و چرا این روزها مورد استقبال قرار گرفته باید گفت، این آزمون برای تعیین سطح زبان انگلیسی افراد، راه اندازی شده است و مهمتر اینکه در بسیاری از دانشگاههای معتبر در سرتاسر جهان، نتایج آزمون دولینگو برای پذیرش دانشجویی، مورد تایید می باشد.

آزمون دولینگو چیست
آزمون دولینگو چست ؟

چرا آزمون دلینگو

علاوه بر مورد تایید بودن این آزمون در بسیاری از دانشگاهها و موسسات آموزشی، این آزمون بصورت آنلاین برگزار می شود. با توجه به شیوع بیماری کرونا، امروزه بسیاری از موسسات آموزشی، همچون مدارس، کلاسها را بصورت آنلاین و غیر حضوری برگزار می کنند. در نتیجه آزمونها نیز به همین صورت برگزار می شوند. این آزمون زبان نیز به همین صورت انجام می شود.

البته با توجه به تاثیرات دراز مدت تغییر سبک زندگی، پیشبینی می شود، شیوه های جدید زندگی، پس از اتمام شیوع این بیماری، باز ادامه پیدا کند. بنابر این، حتی پس از خاتمه ی این همه گیری، می توان انتظار داشت، آزمونهایی از این دست، همچنان محبوب باشند.

جای بحث ندارد که، نوع آزمون دولینگو ، تایید مدرک آزمون دولینگو توسط دانشگاههای معتبر ، هزینه ی پایین آن، آزادی در انتخاب زمان و مکان انجام آزمون، امکان تمرین آزاد و بدون هزینه و امکان انجام آزمون مجدد بدون محدودیت زمانی، از دلایل محبوبیت و همه گیر شدن آزمون دولینگو است. دلایلی که پس از عادی شدن شرایط بیماری، حتما باعث خواهد شد، همچنان افراد برای تعیین سطح زبان خود، از این آزمون استفاده کنند.

مقرارت آزمون دلینگو

برای انجام آزمون دلینگو ، یکسری قوانین وجود دارد که به قوانین آزمون دولینگو معروف هستند. با توجه به اینکه، هیچکس بعنوان مراقب آزمون در کنار شما نیست و شما در مکان شخصی خودتان هستید، بایستی یکسری از قوانین و مقررات را رعایت کنید تا، آزمون شما اعتبار لازم برای اخذ مدرک و استفاده از آنرا داشته باشد. پس دقت کنید تا تمام این شرایط را رعایت کنید. در غیر اینصورت آزمون شما رد خواهد شد و ممکن است حتی تا مدتی یا برای همیشه از انجام آن، محروم شوید.

حتما در محیطی آرام و با نور کافی باشید. به هیچ وجه از هدفون و ایرپاد استفاده نکنید. روی میزتان کتاب، جزوه ، گوشی همراه یا یک کامپیوتر دیگر و دفتر و نوشت افزار نباشد. به هیچ وجه چیزی ننوسید و کتاب و جزوه ای را ورق نزیند.

چهره شما باید کاملا از روبرو و باز باشد. عینک آفتابی، کلاه و هر چیزی که چهره شما را بپوشاند استفاده نکیند. گوشهایتان بایدکاملا واضح و مشخص باشد و حتی با موهایتان نیز پوشیده نشده باشد. چشمانتان باید کاملا مشخص باشد و به هیچ وجه بجز مانیتور به جایی نگاه اضافی نداشته باشید. تنها برای تایپ کردن می توانید به موس و کیبورد خود نگاه کنید.

بهتر است که از مرورگر کروم برای انجام آزمون استفاده کنید و حتما برنامه های مترجم را از کامپیوتر خود پاک کنید و یا از صفحه ی ناشناس مرورگر کروم استفاده کنید.

سایر مقررات

اگر از پی سی استفاده می کنید، دوربین را دقیقا در وسط و بالای نمایشگر خود قرار دهید. در ابتدای آزمون، در زمان 5 دقیقه ی ابتدایی که قوانین آزمون مرور می شوند، اگر، مکان دوربین شما نامناسب باشد، حتما به شما تذکر داده خواهد شد.

در اتاقی که هستید، کسی از جلوی دوربین حتی در فاصله ی خیلی دور رد نشود و در طول زمان آزمون، با کسی صحبت نکنید.

مرورگر شما، در طول زمان آزمون باید به حالت فول اسکرین باشد و هیچ وجه، صفحه را در طی زمان آزمون به حال خود رها نکنید.

شما در هر ماه می توانید دو بار در آزمون شرکت کنید. اگر زمانیکه در حال امتحان دادن هستید، به دلایل فنی یا قطعی اینترنت ارتباط شما قطع شود، مجاز خواهید بود مجددا آزمون را از ابتدا انجام دهید.

دقت کنید، حتما و حتما قوانین آزمون دولینگو را رعایت کنید زیرا، اگر در ویدئوی شما که در حین آزمون ضبط می شود، مشخص شود که از قوانین تخطی کرده اید، آزمون شما نتیجه ای نخواهد داشت و ممکن است برای همیشه، اجازه ی انجام مجدد این آزمون را نداشته باشید.

آزمون تطبیقی

شاید بارها شنیده باشید که آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی است. اما این کلمه به چه معناست. در سایر آزمونهای تعیین سطح زبان، سوالات آزمون از پیش تعیین شده است. کسانی که در آزمونها شرکت می کنند، باید با شیوه هایی که مختص هر آزمون است، در آن شرکت کنند و در نهایت، با توجه به پاسخهایی که داده اید، سطح زبان شما تعیین می شود.

 در آزمون دولینگو ، شما بصورت آنلاین آزمون می دهید. سوالات در سطوح مختلف از پیش تعیین شده اند، اما به هیچ وجه مشخص نیست شما کدام سوالات را پاسخ خواهید داد. و هیچ دو شرکت کننده ای، به سوالات یکسان پاسخ نخواهند داد. در حین برگزاری آزمون، با توجه به جوابهای درست و غلطی که به سوالات می دهید، سوال بعدی شما تعیین می شود.

مثلا اگر سوالی را درست جواب دهید یعنی آن سطح را دارید و به سطح بعدی می روید. اگر سوالی را غلط جواب دهید، یعنی در آن سطح مشکل دارید، یا در همان سطح، سوال بعدی برای تایید پرسیده می شود و یا به سطح پایین تر می روید.

این حالت به اصطلاح حالت تطبیقی این آزمون است. در این حالت، سطح فرد شرکت کننده دقیق مشخص می شود. این یکی از مهمترین توضیحات در قسمت آزمون دولینگو چیست می باشد که بسیاری از شرکت کنندگان می خواهند در مورد آن بدانند.

تکمیل آزمون

پس از اتمام آزمون، فیلمی که در حال آزمون بوده اید ضبط شده و بعنوان یکی از مدارک اصلی در نتیجه آزمون، به دانشگاههایی که این آزمون را بعنوان سطح زبان دانشجو، می پذیرند، ارسال می شود.

ضمنا متنی را نیز باید طبق آنچه که سایت برگزاری آزمون اعلام و تعیین می کند بنویسید و ارسال کنید. پس از تکمیل تمام این مراحل، اگر همه چیز درست انجام شده باشد و قوانین را کاملا رعایت کرده باشید، آزمون شما تصحیح می شود و تا 48 ساعت بعد، جواب آزمون شما در حساب کاربری که ایجاد کرده اید، اعلام خواهد شد.

اکنون شما می توانید نتیجه آزمون دولینگو را برای داشگاهی که می خواهید از آن پذیرش بگیرید، ارسال کنید.

نکات مهم

در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست و در مورد قوانین آزمون دولینگو بطور کامل توضیح داده شد. در این قسمت، یکسری توضیحات تکمیلی را که باید در مورد این آزمون بدانید را ارائه خواهم کرد.

اول اینکه زمان برگزاری آزمون دولینگو ، یکساعت است و هزینه آزمون دولینگو ، نسبت به سایر آزمونهای تعیین سطح زبان انگیلیسی بسیار پایین و فقط 49 دلار است. آزمون در 4 مهارت خواندن (reading)، نوشتن (writing)، گفتن (speaking) و شنیدن (listening) انجام می شود و با ضبط ویدئو و نوشتن یک متن با دستخط خودتان خاتمه می یابد.

این آزمون نسبت آزمونهای مشابه هزینه کمتری دارد و برای ارسال آن نیز به دانشگاهها محدودیتی وجود ندارد. شما آزمون تافل را فقط برای 4 بار و آزمون ایلتس را فقط 5 بار می توانید بصورت رایگان برای مراکز مورد نیازتان ارسال کنید و برای هر ارسال اضافه باید 20 دلار پرداخت کنید. اما نتیجه آزمون دولینگو را می توانید بدون محدودیت و هر تعداد باری که خواستید ارسال کنید.

مساله بسیار مهم، اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها است. قبل از شرکت در این آزمون، دانشگاههایی که آزمون دولینگو را تایید می کنند را بشناسید. زیرا تمام دانشگاهها و موسسات آموزشی این مدرک را تایید نمی کنند. پس قبل از شرکت در آزمون دولینگو ، حتما لیست دانشگاهها را مرور کنید.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل هتل کاپتورن ارکید پنانگ
نوشتهٔ بعدی
تور استانبول ویژه بهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید