آزمون دولینگو چیست

آزمون دولینگو چیست؟

ما قصد داریم تا همه چیز را در مورد آزمون دولینگو برایتان توضیح دهیم. همه چیز در مورد اینکه چگونه در آزمون دولینگو ثبت نام کنیم؟ ، هزینه آزمون دولینگو چقدر است ؟ ، چگونه هزینه آزمون دولینگو را پرداخت کنیم ؟ ، اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها و اینکه مورد تایید کدام دانشگاهها در کدام کشورهاست، مهارتهای مورد سنجش در آزمون دولینگو ، چگونه برای آزمون دولینگو آماده شویم ؟ و کلا هر چیزی که لازم است در مورد این آزمون بدانید و اصلا، آزمون دولینگو چیست و چرا امروزه محبوب شده را برایتان توضیح خواهیم داد.

البته موضوع مهمتر این است که، ما در تمام مراحل آزمون دولینگو ، از آماده شدن برای آن، تا ثبت نام، پرداخت هزینه و حتی انجام آزمون و موفقیت در آن، در کنار شما خواهیم بود.

کافی است، درخواست خود را اینجا ثبت کنید و یا با ما تماس بگیرید تا در کنارتان باشیم. در سایر صفحات این سایت نیز اطلاعاتی در مورد تورها ، هتل ها ، ویزا و جاذبه های گردشگری وجود دارد که می توانید به آنها نیز سری بزنید.

درخواست مشاوره آزمون دولینگو
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
آزمون دولینگو

آزمون دولینگو چیست؟

در این قسمت در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست صحبت خواهیم کرد.

آزمون دولینگو ، یک آزمون برای سنجش سطح زبان انگلیسی شماست که متفاوت با تمام آزمونهایی است که در این رابطه برگزار می شود. این آزمون، را می توانید در هر جایی و هر زمانی که راحت بودید بدهید. کافی است که اینترنت و یک کامپیوتر شخصی مثل یک کامپیوتر و یا لپ تاپ در اختیار داشته باشید.

در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست و چرا این روزها مورد استقبال قرار گرفته باید گفت، این آزمون برای تعیین سطح زبان انگلیسی افراد، راه اندازی شده است و مهمتر اینکه در بسیاری از دانشگاههای معتبر در سرتاسر جهان، نتایج آزمون دولینگو برای پذیرش دانشجویی، مورد تایید می باشد.

آزمون دولینگو چیست
آزمون دولینگو چست ؟

چرا آزمون دلینگو

علاوه بر مورد تایید بودن این آزمون در بسیاری از دانشگاهها و موسسات آموزشی، این آزمون بصورت آنلاین برگزار می شود. با توجه به شیوع بیماری کرونا، امروزه بسیاری از موسسات آموزشی، همچون مدارس، کلاسها را بصورت آنلاین و غیر حضوری برگزار می کنند. در نتیجه آزمونها نیز به همین صورت برگزار می شوند. این آزمون زبان نیز به همین صورت انجام می شود.

البته با توجه به تاثیرات دراز مدت تغییر سبک زندگی، پیشبینی می شود، شیوه های جدید زندگی، پس از اتمام شیوع این بیماری، باز ادامه پیدا کند. بنابر این، حتی پس از خاتمه ی این همه گیری، می توان انتظار داشت، آزمونهایی از این دست، همچنان محبوب باشند.

جای بحث ندارد که، نوع آزمون دولینگو ، تایید مدرک آزمون دولینگو توسط دانشگاههای معتبر ، هزینه ی پایین آن، آزادی در انتخاب زمان و مکان انجام آزمون، امکان تمرین آزاد و بدون هزینه و امکان انجام آزمون مجدد بدون محدودیت زمانی، از دلایل محبوبیت و همه گیر شدن آزمون دولینگو است. دلایلی که پس از عادی شدن شرایط بیماری، حتما باعث خواهد شد، همچنان افراد برای تعیین سطح زبان خود، از این آزمون استفاده کنند.

مقرارت آزمون دلینگو

برای انجام آزمون دلینگو ، یکسری قوانین وجود دارد که به قوانین آزمون دولینگو معروف هستند. با توجه به اینکه، هیچکس بعنوان مراقب آزمون در کنار شما نیست و شما در مکان شخصی خودتان هستید، بایستی یکسری از قوانین و مقررات را رعایت کنید تا، آزمون شما اعتبار لازم برای اخذ مدرک و استفاده از آنرا داشته باشد. پس دقت کنید تا تمام این شرایط را رعایت کنید. در غیر اینصورت آزمون شما رد خواهد شد و ممکن است حتی تا مدتی یا برای همیشه از انجام آن، محروم شوید.

حتما در محیطی آرام و با نور کافی باشید. به هیچ وجه از هدفون و ایرپاد استفاده نکنید. روی میزتان کتاب، جزوه ، گوشی همراه یا یک کامپیوتر دیگر و دفتر و نوشت افزار نباشد. به هیچ وجه چیزی ننوسید و کتاب و جزوه ای را ورق نزیند.

چهره شما باید کاملا از روبرو و باز باشد. عینک آفتابی، کلاه و هر چیزی که چهره شما را بپوشاند استفاده نکیند. گوشهایتان بایدکاملا واضح و مشخص باشد و حتی با موهایتان نیز پوشیده نشده باشد. چشمانتان باید کاملا مشخص باشد و به هیچ وجه بجز مانیتور به جایی نگاه اضافی نداشته باشید. تنها برای تایپ کردن می توانید به موس و کیبورد خود نگاه کنید.

بهتر است که از مرورگر کروم برای انجام آزمون استفاده کنید و حتما برنامه های مترجم را از کامپیوتر خود پاک کنید و یا از صفحه ی ناشناس مرورگر کروم استفاده کنید.

سایر مقررات

اگر از پی سی استفاده می کنید، دوربین را دقیقا در وسط و بالای نمایشگر خود قرار دهید. در ابتدای آزمون، در زمان 5 دقیقه ی ابتدایی که قوانین آزمون مرور می شوند، اگر، مکان دوربین شما نامناسب باشد، حتما به شما تذکر داده خواهد شد.

در اتاقی که هستید، کسی از جلوی دوربین حتی در فاصله ی خیلی دور رد نشود و در طول زمان آزمون، با کسی صحبت نکنید.

مرورگر شما، در طول زمان آزمون باید به حالت فول اسکرین باشد و هیچ وجه، صفحه را در طی زمان آزمون به حال خود رها نکنید.

شما در هر ماه می توانید دو بار در آزمون شرکت کنید. اگر زمانیکه در حال امتحان دادن هستید، به دلایل فنی یا قطعی اینترنت ارتباط شما قطع شود، مجاز خواهید بود مجددا آزمون را از ابتدا انجام دهید.

دقت کنید، حتما و حتما قوانین آزمون دولینگو را رعایت کنید زیرا، اگر در ویدئوی شما که در حین آزمون ضبط می شود، مشخص شود که از قوانین تخطی کرده اید، آزمون شما نتیجه ای نخواهد داشت و ممکن است برای همیشه، اجازه ی انجام مجدد این آزمون را نداشته باشید.

آزمون تطبیقی

شاید بارها شنیده باشید که آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی است. اما این کلمه به چه معناست. در سایر آزمونهای تعیین سطح زبان، سوالات آزمون از پیش تعیین شده است. کسانی که در آزمونها شرکت می کنند، باید با شیوه هایی که مختص هر آزمون است، در آن شرکت کنند و در نهایت، با توجه به پاسخهایی که داده اید، سطح زبان شما تعیین می شود.

 در آزمون دولینگو ، شما بصورت آنلاین آزمون می دهید. سوالات در سطوح مختلف از پیش تعیین شده اند، اما به هیچ وجه مشخص نیست شما کدام سوالات را پاسخ خواهید داد. و هیچ دو شرکت کننده ای، به سوالات یکسان پاسخ نخواهند داد. در حین برگزاری آزمون، با توجه به جوابهای درست و غلطی که به سوالات می دهید، سوال بعدی شما تعیین می شود.

مثلا اگر سوالی را درست جواب دهید یعنی آن سطح را دارید و به سطح بعدی می روید. اگر سوالی را غلط جواب دهید، یعنی در آن سطح مشکل دارید، یا در همان سطح، سوال بعدی برای تایید پرسیده می شود و یا به سطح پایین تر می روید.

این حالت به اصطلاح حالت تطبیقی این آزمون است. در این حالت، سطح فرد شرکت کننده دقیق مشخص می شود. این یکی از مهمترین توضیحات در قسمت آزمون دولینگو چیست می باشد که بسیاری از شرکت کنندگان می خواهند در مورد آن بدانند.

تکمیل آزمون

پس از اتمام آزمون، فیلمی که در حال آزمون بوده اید ضبط شده و بعنوان یکی از مدارک اصلی در نتیجه آزمون، به دانشگاههایی که این آزمون را بعنوان سطح زبان دانشجو، می پذیرند، ارسال می شود.

ضمنا متنی را نیز باید طبق آنچه که سایت برگزاری آزمون اعلام و تعیین می کند بنویسید و ارسال کنید. پس از تکمیل تمام این مراحل، اگر همه چیز درست انجام شده باشد و قوانین را کاملا رعایت کرده باشید، آزمون شما تصحیح می شود و تا 48 ساعت بعد، جواب آزمون شما در حساب کاربری که ایجاد کرده اید، اعلام خواهد شد.

اکنون شما می توانید نتیجه آزمون دولینگو را برای داشگاهی که می خواهید از آن پذیرش بگیرید، ارسال کنید.

نکات مهم

در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست و در مورد قوانین آزمون دولینگو بطور کامل توضیح داده شد. در این قسمت، یکسری توضیحات تکمیلی را که باید در مورد این آزمون بدانید را ارائه خواهم کرد.

اول اینکه زمان برگزاری آزمون دولینگو ، یکساعت است و هزینه آزمون دولینگو ، نسبت به سایر آزمونهای تعیین سطح زبان انگیلیسی بسیار پایین و فقط 49 دلار است. آزمون در 4 مهارت خواندن (reading)، نوشتن (writing)، گفتن (speaking) و شنیدن (listening) انجام می شود و با ضبط ویدئو و نوشتن یک متن با دستخط خودتان خاتمه می یابد.

این آزمون نسبت آزمونهای مشابه هزینه کمتری دارد و برای ارسال آن نیز به دانشگاهها محدودیتی وجود ندارد. شما آزمون تافل را فقط برای 4 بار و آزمون ایلتس را فقط 5 بار می توانید بصورت رایگان برای مراکز مورد نیازتان ارسال کنید و برای هر ارسال اضافه باید 20 دلار پرداخت کنید. اما نتیجه آزمون دولینگو را می توانید بدون محدودیت و هر تعداد باری که خواستید ارسال کنید.

مساله بسیار مهم، اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها است. قبل از شرکت در این آزمون، دانشگاههایی که آزمون دولینگو را تایید می کنند را بشناسید. زیرا تمام دانشگاهها و موسسات آموزشی این مدرک را تایید نمی کنند. پس قبل از شرکت در آزمون دولینگو ، حتما لیست دانشگاهها را مرور کنید.

هزینه آزمون دولینگو چقدر است؟

در این قسمت در مورد اینکه هزینه آزمون دولینگو چقدر است و چگونه پرداخت می شود صحبت خواهیم کرد. پس از اینکه متوجه شدید آزمون دولینگو چیست ، حال باید در مورد هزینه آزمون دولینگو ، نحوه پرداخت هزینه آزمون دولینگو و مقدار آن اطلاعات بیشتری داشته باشید.

باید بدانید که هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است. این هزینه باید بصورت دلاری پرداخت شود. البته با توجه به اینکه مردم ایران حسابهای بین الملی ندارند و کارتهایی مانند ویزا کارت و مسترکارت ندارند، ما این خدمات را برای شما انجام خواهیم داد.

کل مبلغ 49 دلار بابت هزینه ی ثبت نام آزمون دولینگو ، به حساب موسسه واریز می شود و ما تنها مبلغی جزئی بابت کارمزد از شما دریافت خواهیم کرد. اما نکته ای که باید بدانید این است که ما در تمام مراحل آزمون دلینگو ، از آماده شدن برای آزمون ، تا ثبت نام آزمون دولینگو و حتی در زمان آزمون در کنارتان خواهیم بود تا با موفقیت این آزمون را انجام دهید و به نتیجه دلخواهتان برسید.

ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است؟

پس از اینکه دانستید آزمون دولینگو چیست ، اینجا برای شما توضیح خواهیم داد چگونه در آزمون دولینگو ثبت نام کنیم .

برای ثبت نام در آزمون دولینگو ، به پاسپورت و شناسنامه خود ، یک کامپیوتر ، اینترنت و یکساعت وقت احتیاج دارید. اینها بهمراه دانش زبان و 49 دلار هزینه ثبت نام آزمون دولینگو ، کافی است.

بر خلاف سایر آزمونهای تعیین سطح زبان که هزینه بالایی دارند و وقت بیشتری از شما می گیرند، ضمن اینکه نیاز به حضور فیزیکی شما در محل برگزاری آزمون دارند، این آزمون، هزینه کمتری دارد و بصورت آنلاین برگزار می شود. ضمن اینکه برای ارسال نتیجه به دانشگاهها، محدودیتی از لحاظ تعداد دفعات ارسال نخواهید داشت.

اینها مواردی هستند که این آزمون را نسبت به سایر آزمونهای مشابه، محبوب کرده است. کافی است دانشگاهی که قصد دریافت پذیرش از آنرا دارید، این آزمون را بعنوان مدرک تعیین سطح زبان انگلیسی شما، بپذیرد.

ثبت نام آزمون دلینگو
ثبت نام آزمون دولینگو

هزینه آزمون دولینگو چقدر است
هزینه آزمون دولینگو چقدر است

نکته

موردی که باید بدانید این است که هزینه ثبت نام آزمون دولینگو ، باید بصورت دلاری به سایت برگزار کننده آزمون پرداخت شود. با توجه به اینکه معمولا مردم ایران حسابهای بین المللی ندارند و بانکهای ایران در سطح بین المللی تحریم هستند، برای پرداخت هزینه مشکل خواهید داشت.

البته جای نگرانی نیست، چون ما با دریافت مبلغ کمی بعنوان کارمزد، این مشکل را برای شما حل خواهیم کرد. نکته مهمتر این است که ما در تمام مراحل در کنار شما هستیم و حتی با وجود قوانینی که برای انجام آزمون وجود دارد و ویدئویی که در حین انجام آزمون از شما گرفته می شود، می توانیم در صورت درخواست شما، در کنار شما باشیم تا آزمون را با موفقیت کامل سپری کنید.

پس اگر فکر می کنید ممکن است در زمان آزمون، به تنهایی نتوانید نتیجه دلخواه خود را بگیرید، حتما با ما درمیان بگذارید تا در کنارتان باشیم تا آزمون را موفقیت سپری کنید.

چگونه برای آزمون دولینگو آماده شویم؟

در این قسمت پس از آنکه جواب سوال اکثر کاربران در مورد اینکه آزمون دولینگو چیست را دادیم و پس از اینکه در مورد ثبت نام آزمون دولینگو صحبت کردیم و گفتیم هزینه آزمون دولینگو چقدر است ، قصد داریم تا به شما بگوییم، چگونه برای آزمون دولینگو آماده شوید.

در قسمت مهارتهای آزمون دولینگو گفته ایم که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی در این آزمون سنجیده می شود. پس از آنکه از تمام شیوه های آموزش زبان، یکی را برای خود انتخاب کردید و سطح زبان خود را به حدی رساندید که بتوانید برای پذیرش در یکی از دانشگاههای خارج از کشور که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، اقدام کنید، ابتدا تحقیق کنید که آیا دانشگاه مد نظر شما، نتایج آزمون دولینگو را برای پذیرش شما معتبر می داند یا خیر.

حال اگر به نتیجه آزمون دولینگو احتیاج دارید، باید بدانید که با توجه به تفاوت این آزمون با آزمونهای تافل و آیلتس، در آماده سازی شما نیز تفاوتهایی وجود دارد. قبل از اینکه راههای آماده سازی شما را بگویم، باید بدانید که ما می توانیم در زمان انجام آزمون دولینگو در کنار شما باشیم و با کمک کردن به شما، شرایطی فراهم کنیم تا نتیجه دلخواه را از این آزمون کسب کنید.

آزمون دولینگو چیست
مهارتهای مورد سنجش آزمون دولینگو آزمون دولینگو چیست

شیوه مطالعه

باید بگویم متدی که برای فراگیری زبان انگلیسی استفاده می کنید، کاملا به خود شما بستگی دارد. با اینکه با کدام شیوه راحتترید و بهتر یاد می گیرید. کدام استاد زبان حس بهتری به شما می دهد و نوع تدریس و بیان او، سرعت شما را در یادگیری بیشتر می کند.

اما در مورد آمادگی آزمون دولینگو ، پس از یادگیری زبان، باید از آموزشها و آزمونهای سطح بالاتر نیز برای آماده شدن استفاده کنید. باید علاوه بر تمام کارهایی که می کنید، حتما فیلم ببینید، پادکست گوش کنید، روزنامه و مجله بخوانید، با انگلیسی زبانها صحبت کنید و مهمتر از همه، در آزمونهای آزمایشی و رایگان، در سایت دولینگو، چندین بار شرکت کنید.

شرکت در این آزمونهای آزمایشی علاوه بر اینکه سطح زبان شما را افزایش می دهد، کمک می کند تا از سطح زبان خود نیز مطلع شوید. گرچه نمره ای که به شما داده می شود برای ارسال و اعلام اعتبار ندارد و اینکه دقیقا سطح زبان شما را نشان نمی دهد، اما تقریبا نزدیک به نمره ای خواهد بود که در آزمون اصلی کسب خواهید کرد.

پس حتما این آزمونهای آزمایشی را جدی بگیرید تا هم سطح زبانتان بالاتر رود و هم با نحوه آزمون اصلی آشنا شوید. این مورد کمک بسیاری در موفقیت شما خواهد کرد.

مدرک آزمون دولینگو در کدام دانشگاهها مورد تایید است؟

پس از اینکه دانستید آزمون دولینگو چیست ، ثبت نام آزمون دولینگو چگونه است ، هزینه آزمون دولینگو چقدر است ، حالا می خواهیم در مورد اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها صحبت کنیم. در این قسمت دانشگاههایی که مدرک آزمون دولینگو را برای پذیرش تحصیلی تایید می کنند را، خواهید شناخت.

در کل باید بدانید که اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها ، برای شرکت در این آزمون بسیار مهم است. در حال حاضر با توجه به شرایط ویژه ای که بخاطر بیماری کرونا وجود دارد، استفاده از آموزش و آزمونهای آنلاین و در منزل، بسیار محبوب شده است. از طرفی بخاطر محدودیتهای اعمال شده از طرف دولتها، این نوع از آموزش و آزمون غیر حضوری، بسیار کارآمد به نظر می رسد.

به نظر می رسد پس از پایان یافتن این شرایط نیز، افراد به این شیوه زندگی عادت کرده و احتمالا در بسیاری از موارد، شیوه های نوین زندگی را ادامه خواهند داد. آزمون دولینگو نیز، بعنوان یکی از راهکارهای جدید در زمینه ی آزمون آنلاین تعیین سطح زبان، مطرح شده. این آزمون، و نتایج آن، مورد تایید بسیاری از دانشگاهها و مراکز آموزشی در سرتاسر جهان می باشد.

تاییدیه سطح زبان

با توجه به اینکه آزمون دولینگو ، به دلایل دیگری نیز بجز شرایط موجود، محبوب می باشد، قبل از اینکه وارد آزمون شوید، تحقیق کنید که آیا دانشگاه مد نظر شما، مدرک زبان آزمون دولینگو را برای پذیرش شما، قبول خواهد کرد یا خیر.

ما در اینجا لینکی را آماده کرده ایم که می توانید در این قسمت دانشگاه مورد نظر خود را جستجو کنید که آیا، نتایج آزمون دولینگو را قبول خواهد کرد یا خیر. در این قسمت می توانید اگر کشور خاصی را برای ادامه ی تحصیل مد نظر دارید، ببینید که کدام دانشگاهها در آن کشور، این آزمون را برای تعیین سطح زبان انگلیسی شما قبول می کنند.

شما می توانید، فقط برای دانشگاههایی اقدام کنید کنید که، این مدرک را بعنوان سطح زبان شما بپذیرند.

برای مشاهده دانشگاههایی که آزمون دولینگو را می پذیرند ، این قسمت را کلیک کنید.

چه مهارتهایی در آزمون دولینگو سنجیده می شوند؟

این قسمت، پس از اینکه دانستید آزمون دولینگو چیست ، شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو را دانستید، فهمیدید که هزنیه آزمون دولینگو چقدر است و از شرایط اعتبار آزمون دولینگو در دانشگاهها آگاهی پیدا کردید، باید در بدانید که مهارتهای مورد سنجش آزمون دولینگو چیست.

در آزمون دولینگو مانند اکثر آزمونهای تعیین سطح زبان، چهار مهارت اصلی زبان، یعنی خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیدن (Listening) و گفتن (Speaking) شما مورد سنجش و امتحان قرار می گیرد.

مهارتهای مورد سنجش آزمون دولینگو
مهارتهای مورد سنجش آزمون دولینگو , ثبت نام آزمون دولینگو , هزینه آزمون دولینگو چقدر است ,

نمونه ای از سوالات

در این آزمون، یکسری مکالمه پخش می شود و از شما خواسته می شود که کلمه صحیح را که در مکالمه گفته شده مشخص کنید.

متنی به شما داده می شود و خواسته می شود که جای خالی را پر کنید.

یک تصویر به شما داده می شود و خواسته می شود توضیحی در مورد آن بنویسید.

متنی نوشته می شود و از شما خواسته می شود متن را بخوانید و آنرا ضبط می کنند.

جملاتی گفته می شود و از شما خواسته می شود که آنرا تایپ کنید.

در مورد متنی که نوشته شده یکسری سوالات از شما پرسیده می شود و باید به آنها جواب دهید.

اینها که گفته شد، نمونه ای است از نوعی که این آزمون برگزار می شود و در کل پاسخی است به این سوال که آزمون دولینگو چیست و البته مهارتهای مورد سنجش آزمون دولینگو .

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل هتل کاپتورن ارکید پنانگ
نوشتهٔ بعدی
تور استانبول بهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید