غارهای باتو کوالالامپور           Batu Caves Kuala Lumpur

غارهای باتو کوالالامپور که به آن معبد باتو کوالالامپور یا غار میمون ها کوالالامپور نیز گفته می شود، یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور می باشد که به زبان لاتین  Batu Caves Kuala Lumpur نامبرده می شود. این غار با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای این مکان زیبا و تاریخی تشویق می کند. این معبد تاریخی با شکوه در منطقه سلانگور کوالالامپور قرار گرفته است که از معروف ترین و با شکوه ترین جاذبه های گردشگری مالزی می باشد.

کوالالامپور پایتخت مالزی می باشد که ششمین شهر پر بازدید جهان محسوب می شود. تقاطع دو رودخانه کلانگ و گمبک در ورودی اصلی این شهر قرار گرفته است. از این رو به کوالالامپور، شهر تلاقی پر از گل نیز گفته می شود. این شهر دارای محبوب ترین مناطق به نام مثلث طلایی می باشد. این معبد 100 ساله در حدود 11 کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده است.

این مجموعه به عنوان موزه ای با آثار باستانی و جزو جاذبه های توریستی کوالالامپور می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است. همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های کوالالامپور و هتل های مالزی اطلاعات مفید و کاملی را کسب کنید. در قسمت تور کوالالامپور ، قیمت ها را ببینید و در قسمت جاذبه های گردشگری، درباره مکان های تفریحی این شهر اطلاعات خوبی به دست آورید. مسافرانی که تمام نقاط کوالالامپور و سلانگور را به خوبی می شناسند حتما از این منطقه دیدن کرده اند.

غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور  Batu Caves Kuala Lumpur

تاریخچه

غارهای باتو کوالالامپور یا همان Batu Caves Kuala Lumpur دارای بت ها و مجسمه هایی می باشد که درون غارهای اصلی و اطراف آن بنا شده است. این غارکه از تپه هایی از جنس سنگ آهک ساخته شده است؛ شامل سه غار بزرگ و تعدادی غار کوچک می باشد. باتو کلمه مالایی است که به معنی سنگ می باشد. این معبد یکی از محبوب ترین زیارتگاه های هندو در خارج از هند است.

این غار کانونی برای برگزاری جشنواره های هندی در مالزی می باشد. گفته می شود که این غارها حدود 400 میلیون سال قدمت دارد. برخی از ورودی های غار به عنوان پناهگاه توسط بومیان ( قوم تموان) استفاده می شد. در اوایل سال 1860، شهرک نشینان چینی برای بارور کردن زمین های کشاورزی خود تصمیم گرفتند این غار را حفاری کنند. چون در آن زمان زمین های این منطقه به دلیل انباشته شدن فضولات مرغان دریایی خاک مرغوبی داشت که از آن به عنوان کود مرغ دریایی یا همان کود گوانو استفاده می کردند.

تجارت کود گوانو در قرن نوزدهم نقش مهمی در توسعه کشاورزی داشت. ولی با روی کار آمدن کودهای مصنوعی دیگر از این نوع کود استفاده نشد. این معبد توسط یک تاجر هندی، به عنوان مکان عبادت قرار گرفت. وی ورودی اصلی غارها را به مجسمه ای از لرد مورگان اختصاص داد.

در سال 1890، تاجر هندی که قدیمی ترین معبد هندو را نیز در کوالالامپور تاسیس کرد؛ در آن مجسمه مورتی (مجسمه خدایان) را قرارداد. در ادامه می توانیم بگوییم که تور مالزی با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، اوقات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. جاذبه های گردشگری کوالالامپور بیانگر قدمت و شکوه این شهر می باشد.

در ادامه

چون معبد باتو کوالالامپور بر روی بلندی قرار داشت برای این منظور در سال 1920 برای رفت و آمد پله های چوبی ساختند. در طی سال هایی که گذشت به پله هایی از جنس بتون تبدیل شدند. در آگوست سال 2018، این پله های بتونی با طرح ها و رنگ های مختلف رنگ آمیزی شدند. از میان غارهایی که در این مجموعه قرار دارد، معروف ترین و مشهورترین غار آن مربوط به معبد می باشد زیرا چندین مقبره هندو در آن قرار گرفته است.

معمولا همه معابد هندو به دو شکل خانه یا کاخ ساخته می شوند. یک معبد هندو بیانگر ترکیبی از هنرها، عقاید و نحوه زندگی آن ها می باشد. همچنین این معابد منعکس کننده فلسفه هندو و دیدگاه های متنوع درباره جهان را به همگان نشان می دهد. معابد در واقع مکان هایی هستند که افراد در آنجا خدایان را تجلیل می کنند.

معمولا هندو ها معابد را در نزدیکی آب ها و باغ ها می سازند. چون عقیده دارند خدایان باید در جایی قرار بگیرند که دریا، نور خورشید و پرنده وجود داشته باشد. در ادامه شما می توانید اطلاعات لازم درباره تور کوالالامپور به دست آورید. همچنین می توانید در قسمت جاذبه های گردشگری جهان، اطلاعات خوبی از دیگر دیدنی های کوالالامپور کسب کنید.

غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور  Batu Caves Kuala Lumpur

ایالت سلانگور

سلانگور که غارهای باتو کوالالامپور در آن قرار دارند، یکی ایالت های مالزی می باشد و بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد. در قرن نوزدهم تجار و معدنجیان بسیاری به شهر سفر کردند. چون در این زمان سلانگور رشد اقتصادی بسیار خوبی داشت. در واقع این شهر قسمتی از سیاست پادشاهی مشروطه مالزی می باشد. ایالت سلانگور در ساحل غربی مالزی قرار گرفته است.

این شهر از سمت شمال به پراک و از شرق به پاهانگ راه دارد. همچنین این ایالت توسعه یافته ترین و غنی ترین شهر مالزی می باشد. در تمام سال در این ایالت معمولا باران می بارد. جمعیت این ایالت از 44 درصد مالایی، 35 درصد چینی و 18 درصد هندی تشکیل شده است.  گمبک یک منطقه اداری در در ایالت سلانگور می باشد. گمبک در اول فوریه سال 1974، یعنی همان روزی که کوالالامپور به عنوان سرزمین فدرال اعلام شد، پدید آمد.

دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی در گمبک قرار دارد. رودخانه کمبگ با رود بزرگ کلانگ در کوالالامپور ادغام شده است. در محل تلاقی مسجد جامع قرار گرفته. در مارس سال 2006 آنفولانزای مرغی گمبک را فرا گرفت که  تلافات جانی نداشت. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود درباره تور مالزی  با مناطق مختلف آن آشنا شوید.

توضیحات

معبد باتو کوالالامپور ( Batu Caves Kuala Lumpur ) که از جاذبه های توریستی مالزی محسوب می شود دارای آثار باستانی با قدمت بالا می باشد. این غارها در کنار سازه های سنگ آهک داخلی که حدود 400 میلیون سال قدمت دارند ساخته شده است اما این معبد به عنوان یک مکان مهم مذهبی توسط هندو ها در نظر گرفته شده است. غار کلیسا جامع ( بزرگترین و محبوب ترین غار باتو) چندین زیارتگاه هندو در زیر سقف طاقدار آن قرار دارد. در پای تپه باتو دو معبد غار دیگر وجود دارد. غار گالری هنر و غار موزه که تعداد زیادی مجسمه و نقاشی هندو را در خود جای داده است.

غار میمون ها کوالالامپور کانون اصلی جشنواره سالانه هندو است که هزاران بازدیده کننده را به خود جلب می کند. در گذشته این جشنواره بیش از یک میلیون بازدیدکننده را به خود جلب کرده و آن را به یکی از بزرگترین اجتماعات جهان تبدیل کرده است. بسیاری از ملتزمین پیشنهادهای خود را به پروردگار مورگا بر روی کاوادیس با تزئینات بزرگ ارائه می دهند.

کاوادیس دو قطعه بزرگ چوبی تزئینی نیم دایره ای از چوب یا فولاد است که خم شده و به یک ساختار متقاطع متصل شده اند که می تواند بر روی شانه ها تعادل برقرارکند. این چهارچوب ها معمولا با قلاب های مختلف فلزی و کوهی ساخته می شوند که برای سوراخ کردن پوست ، گونه ها و زبان مورد استفاده قرار می گیرند. کاوادیس با گل و پرهای طاووس تزئین شده است و برخی از آن ها تا 100 کیلو وزن دارند.

غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور Batu Caves Kuala Lumpur
بیشتر بدانید

غارهای باتو کوالالامپور که نام خود را از رودخانه باتو که در مجاورت آن جریان دارد گرفته است، مکان اصلی برای برگزاری فستیوال سالانه تایپوسام می باشد. تایپوسام از مراسم هایی است که هندو ها زادروز موروگان را جشن می گیرند. هر ساله تقریبا یک میلیون نفر در این فستیوال شرکت می کنند. در دروازه های جلویی غار و روی 272 پله هزاران نفر راهپیمایی می کنند و رژه می روند.

غار کتدرال درواقع معروف ترین و پربازدیدترین غاری است که در این مکان وجود دارد. در زیر طاق 100 متری این غار معابد زیادی از هندو ها قرار گرفته است. غار تاریک معروف به هزارتوهای طبیعی که توجه علاقه مندان به صخره نوردی را به خود جلب کرده است. بیش از 160 مسیر برای سنگ نوردی و صخره نوردی در این غار وجود دارد.

به دلیل وجود تعداد زیادی از میمون ها در این منطقه، این غار به غار میمون ها کوالالامپور معروف شد. در واقع میمون ها اصلی ترین میزبان معبد هستند که ناخودآگاه توجه شمارا به خود جلب می کنند. این میمون های بازیگوش همیشه به دنبال خوراکی و وسایل براق هستند. پس برای رفتن به این معبد یادتان باشد که با خودتان خوراکی همراه داشته باشید یا از مغازه های اطراف غار خوراکی تهیه کنید و وسیله براق با خود به آنجا نیاورید.

و آخرین اطلاعات

شما می توانید به راحتی از طریق مترو از شهر کوالالامپور به سمت این غارها بیایید. زمان تقریبی برای رسیدن به این مکان 45 دقیقه می باشد. قطارها به فاصله هر نیم ساعت تا یک ساعت حرکت می کنند. علاوه بر مترو شما می توانید از تاکسی هم استفاده کنید. اگر می خواهید برای رسیدن به این محل مبلغ کمتری بپردازید به شما پیشنهاد می کنیم که از مترو استفاده کنید.

مواردی که مسافران تور مالزی برای بازدید از این غارهای زیبا باید انجام دهند شامل موارد زیر می باشد. آن ها باید لباسی مناسب بپوشند که پوشیده باشد. قبل از رفتن به غار تاریک حتما برای میمون ها غذا تهیه کنید و در آنجا در اختیار آن ها قرار دهید. همچنین حائز اهمیت است که گفته شود برای بازدید از این غارها باید حداقل 4 ساعت زمان بگذارید.

آدرس غارهای باتو کوالالامپور  : مالزی، سلانگور، غار های باتو ، گمبک.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوالالامپور و رزرو خدمات گردشگری ، تورهای مالزی ، تورهای کوالالامپور و سایر تورهای خارجی با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس حاصل فرمائید.

Batu Caves Kuala Lumpur
Batu Caves Kuala Lumpur
Batu Caves Kuala Lumpur
Batu Caves Kuala Lumpur
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
غارهای باتو کوالالامپور
Batu Caves Kuala Lumpur

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل مسجد نصیر الملک شیراز
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل هتل سفیر اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید