عمارت ویمانمک بانکوک  Vimanmek Mansion Bangkok

عمارت ویمانمک بانکوک یا همان موزه عمارت ویمانمک بانکوک یکی از جاذبه های توریستی بانکوک که به زبان لاتین Vimanmek Mansion Bangkok نامبرده می شود. این عمارت با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای این مکان زیبا تشویق می کند. این پناهگاه واقع در خیابان دوسیت از معروف ترین و با شکوه ترین جاذبه های گردشگری تایلند می باشد.که در جهان به عنوان بزرگترین بنا ساخته شده از چوب درخت ساج می شناسند. از این بنا به عنوان کاخ سلطنتی استفاده می شد.

این موزه با شکوه ترین جاذبه های گردشگری بانکوک در تور تایلند می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است.  همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های بانکوک و هتل های تایلند اطلاعات مفید و کاملی کسب کنید. در قسمت تور بانکوک ، قیمت ها را ببینید و در قسمت جاذبه های گردشگری، درباره مکان های تفریحی این شهر اطلاعات خوبی به دست آورید. مسافرانی که تمام نقاط بانکوک را به خوبی می شناسند حتما از این بنا دیدن کرده اند.

نکاتی درباره دوسیت

پادشاه راما پنجم در سال 1890 کاخ جدیدی به نام کاخ دوسیت در خیابان دوسیت بنا کرد و به تدریج بسیاری از اقامتگاه ها و عمارت های جدید به آن افزود. عمارت ویمانمک بانکوک یا همان Vimanmek Mansion Bangkok یکی از همان عمارت هایی بود که به کاخ دوسیت اضافه شد. با اضافه شدن عمارت ها و اقامتگاه ها خیابان دوسیت در بانکوک گسترش یافت.

تالار تاج از جمله ساختمان های مهمی است که در این مکان ساخته شده است. به تدریج این تالار به عنوان اولین ساختمان پارلمان مورد استفاده قرار گرفت. در امتداد خیابان، اولین باغ وحش دوسیت افتتاح شد که در سال 2018 به خیابان پاتوم ثانی منتقل شد. ساختمان های مهم دولت در دوسیت قرار گرفته اند. همچنین از سال 1932 ساختمان مجلس شورای ملی در این منطقه واقع شده است. کاخ دوسیت که از جاذبه های توریستی تایلند می باشد بسیار باشکوه و با عظمت است.

عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک Vimanmek Mansion Bangkok

تاریخچه

موزه عمارت ویمانمک بانکوک توسط پادشاه راما پنجم، در سال 1900 میلادی افتتاح شد. پادشاه در سال 1897 از یک تور اروپایی بازگشت که تحت تاثیر معماری کاخ هایی که دیده بود قرار گرفت. وی مقداری زمین کشاورزی در شمال شرقی شهر سلطنتی خریداری کرد و دستور داد باغی را بنا کنند که آن باغ به باغ دوسیت نامیده شد.

این عمارت  بیش از ده ها سازه ترمیم شده کاخ قدیمی دوسیت را در خود جای داده که در آن آثار باستانی تایلند و عکس هایی از پادشاهان به نمایش گذاشته شده است. در حال حاضر این عمارت به یک مجموعه بزرگ تبدیل شده که هر اتاق آن دارای میراث باستانی پادشاه رامای پنجم می باشد.

این عمارت، به سرعت، بعنوان اولین سازه، در باغ دوسیت ساخته شد. ساختار اصلی عمارت در واقع از جزیره سری چانگ در استان کلبوری آورده شده بود. پادشاه طی سال های مختلف به بازسازی عمارت ویمانمک بانکوک پرداخت. پادشاه از قصر بزرگ خود بیرون رفت و تا سال 1906 در عمارت زندگی کرد. وی سپس به محل اقامت امپورن ساتارن که در انتهای جنوبی باغ ساخته شده است نقل مکان کرد. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود درباره تور تایلند با مناطق مختلف آن آشنا شوید.

در ادامه

هنگامی که راما پنجم در سال 1910 در گذشت، خانواده سلطنتی به کاخ بزرگ بازگشتند و موزه عمارت ویمانمک بانکوک بسته شد. پادشاه راما هشتم عمارت را با برق و تعمیرات عمومی به روز کرد.پس از کودتای سرنگونی سلطنت مطلق در دهه 1930، ساختمان ها و زمین های موجود تحت کنترل ارتش قرار گرفت. در طی سالیانی که گذشت اتفاقات گوناگونی برای این عمارت رخ داد.

در سال 1982، ملکه کشف کرد که این ساختمان هنوز دست نخورده و در وضعیت خوبی است. او از پادشاه وقت خواست تا مرکز را احیا کند و آن را به یک موزه برای بزرگداشت پادشاه راما پنجم و حفظ میراث تایلند تبدیل کند.در طول 20 سال گذشته، نه تنها ساختمان اصلی با دقت مرمت و بازسازی شده است، بلکه اکثر اقامتگاه های اطراف که برای کنسول راما، شاهزاده ها و سایر همسران ساخته شده بود نیز احیا شد.

این عمارت به شکل L ساخته شده است. فضای داخلی عمارت به سبک نئوکلاسیک اروپایی طراحی شده و همینطور بیانگر معماری سنتی تایلندی می باشد. سقف عمارت با استفاده از رنگ های قرمز و کرم طراحی شده است. عمارت ویمانمک بانکوک از سال 1932 به بعد محل نگهداری اشیا و اموال با ارزش پادشاهان قرار گرفت. در ادامه شما می توانید اطلاعات لازم درباره تور بانکوک به دست آورید.

توضیحات

 هم اکنون کلیه ساختمان های مجموعه کاخ دوسیت برای عموم آزاد است. در داخل، نمایشگاه هایی از یادگاری های دربار، آثار باستانی از تاریخ نیاکان و میراث تایلند قرار دارد. موزه عمارت ویمانمک بانکوک همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر به روی علاقه مندان باز است. در کنار این عمارت، اقامتگاه ها و موزه های دیگری وجود دارد که آن ها هم در طی همین ساعات خدمات ارائه می کنند.

 قبل از بازدید از این عمارت باید به این نکات توجه کنید. مدیریت این مجموعه تاکید می کند که بازدیدکنندگان باید لباس پوشیده به تن کنند. شما می توانید از محوطه بیرونی عمارت عکس برداری کنید ولی اجازه بردن دوربین عکاسی به داخل مجموعه را ندارید. هنگام ورود از شما می خواهند که کیف و کفش خودرا به صندوق امانات بسپارید.

همچنین این نکته حائز اهمیت است که شما بدون داشتن بلیط نمی توانید وارد مجموعه شوید. بنابراین از بلیط خریداری شده محافظت کنید. نمای داخلی عمارت همچون نمای بیرون آن بسیار باشکوه است که نیازمند ساعت ها مشاهده می باشد. تور تایلند دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که اوقات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. جاذبه های گردشگری بانکوک بیانگر قدمت و شکوه این شهر می باشد.

عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک Vimanmek Mansion Bangkok
و آخرین اطلاعات

عمارت ویمانمک بانکوک اکنون در بسیاری از مسیر های اصلی گردشگری قرار دارد. اتوبوس های بزرگ که به سمت عمارت می آیند را می توان در طول روز در پارکینگ مشاهده کرد. با این حال بسیاری از گروه های بزرگ فقط در عمارت سلطنتی گشت و گذار می کنند و وقت خود را برای بازدید از ساختمان های دیگر نیز هدر نمی دهند.

این عمارت با اسکله تنها یک کیلومتر فاصله دارد. اگر می خواهید از کل مجموعه بازدید کنید بهترین کار این است که به تنهایی بروید یا یک راهنمای تور شخصی را در کنار خود داشته باشید که بتوانید با خیالی آسوده به گردش بپردازید. داخل این عمارت انواع عکس های قدیمی با ارزش از نیاکان پادشاهان، مبلمان مخصوص آن دوره، انواع وسایل موسیقی و قدیمی قابل مشاهده هست.

آدرس عمارت ویمانمک بانکوک : تایلند، بانکوک، خیابان دوسیت، جاده راچاویتی

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی بانکوک و رزرو خدمات گردشگری، رزرو تورهای بانکوک، تورهای تایلند و تورهای خارجی ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس حاصل فرمائید.

VIMANMEK MANSION BANGKOK
Vimanmek Mansion Bangkok
Vimanmek Mansion Bangkok
Vimanmek Mansion Bangkok
Vimanmek Mansion Bangkok
Vimanmek Mansion Bangkok
Vimanmek Mansion Bangkok
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
عمارت ویمانمک بانکوک
VIMANMEK MANSION BANGKOK

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل صدف دبی
نوشتهٔ بعدی
هتل ویستریا تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید