آبشار دودن آنتالیا                   Duden Waterfall Antalya

این مطلب در مورد آبشار دودن آنتالیا از مجموعه جاذبه های گردشگری آنتالیا ، تهیه شده است. آبشار دودن از جاذبه های گردشگری ترکیه در منطقه آنتالیا است. نام لاتین آن Duden Waterfall Antalya میباشد. با ما همراه باشید تا در مورد آن اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین در سایت ما می توانید اطلاعات کاملی در مورد هتلهای ترکیه و هتل های آنتالیا مطالعه کنید.

جالب است بدانید که شهر آنتالیا همیشه به خاطر قدمت تاریخی و وضعیت جغرافیایی و طبیعی که داشته در هر زمانی مورد توجه همگان بوده است. طبیعت بکر و خاص آنتالیا از جمله ویژگی های این شهر زیبا است که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. آبشار دودن هم از جمله طبیعت هایی است که زیبایی بیکران آن توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب میکند.

شهر آنتالیا بهترین و مشهورترین شهر ساحلی کشور ترکیه به حساب می آید. و در فصل تابستان نظر گردشگران زیادی را به خود جلب میکند. این شهر زیبا با جاذبه های طبیعی که دارد در بین گردشگران سراسر جهان محبوبیت دارد. تا با گشت و گذار در این طبیعت زیبا تابستانی خاطره انگیزی را تجربه کنند.

توضیحات

امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری که دارند فرصت مسافرت های طولانی ندارند. همچنین بسیاری از افراد به دنبال سفری ارزان قیمت هستند. آنتالیا شهری ساحلی است که توانسته شرایطی فراهم کند برای افرادی که برای مسافرت زمان و هزینه کافی ندارند. گردش در طبیعت نیازی به ویزا یا آمادگی قبلی ندارد.

شما برای رفتن سفر به طبیعت محدودیت زمانی ندارید و هر زمان که بخواهید میتوانید سفر کنید. در این مطلب ما به دیدن طبیعت آنتالیا میرویم و از جنبه های مختلف از آن دیدن میکنیم. آبشار دودن طبیعت زیبایی است که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد. این آبشار شگفت انگیز با مرکز شهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد.

آبشار دودن آنتالیا مجموعه ای از آبشارهای زیبا و شگفت انگیزی است. که که جزو اصلی ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است. یکی از دلایلی که گردشگران زیادی آبشار دودن را برای گشت و گذار انتخاب میکنند. دسترسی راحتی است که افراد به این آبشارها دارند. دیدن این آبشار زیبا خالی از لطف نیست. و شما را با وجه متفاوتی از آنتالیا آشنا میکند.

DUDEN WATHERFALL ANTALYA
آبشار دودن آنتالیا

معرفی آبشار

آبشار های دودن مجموعه ای از دو آبشار بسیار زیبا و دلربای معروف هستند که ۸ کیلومتر از هم فاصله دارند. منشا این دو آبشار رودخانه ای به نام دودن است. که در نهایت به دو آبشار منتهی میشود. و جالب است بدانید که آبشار دودن به دریای مدیترانه میریزد. این آبشار به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم میشود.

خوب است بدانید که مردم محلی و بومی این منطقه آبشار ها را به نام دیگری میشاسند. آنها از این دو آبشار با با نام (کالپوز کالدیران) یاد میکنند. این آبشارها در حقیقت از دو چشمه بی نظیر (پینار باشی) به وجود می آیند. که درواقع ۴۰ کیلومتر با آبشار فاصله دارد. چشمه های پینارباشی هم در منظقه ای به نام (کیرک گوزلر) قرار دارند.

و در ادامه بعد از این که مسیر کوتاهی را طی میکنند به یگدیگر میرسند. و رود شفاف و پر آبی به نام دودن را میسازند. و بعد از اینکه۱۴ کیلومتر را طی کردند و به اعماق زمین رفتند ، در گودال ( وارساک) به زمین برمیگردند. این چرخه ی طبیعت تکرار میشود. وگردشگران با دیدن این همه شگفتی خلقت به شوق می آیند.

آبی که در گودال وارساک جمع میشود. بعد از طی کردن مسیری ۲ کیلومتری از آبریز آبشار بیرون میریزد. و درنهایت آبشار زیبای شگفت انگیز دودن را خلق میکند. این آبشار بسیار زیبا و دلربا بعد از اینکه از شهر آنتالیا عبور کرد وارد دریای مدیترانه میشود. این چرخه زیبا طبیعت آنقدر شگفت انگیز است. که این مکان را به مهمترین جاذبه های آنتالیا تبدیل کرده است.

آبشار اول و دوم

در این قسمت میخواهیم راجع به آبشار بالایی و آبشار پایینی صحبت کنیم. این آبشارها به علت جذابیت زیادی که دارند. نظر بسیاری از افراد را به خود جلب میکند. تا درباره موقیت این دو آبشار بدانند. آبشار دودن آنتالیا به دو آبشار مجزا دودن بالایی و دودن پایینی تقسیم میشوند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره آن ها صحبت کنیم.

آبشار بالایی دودن : این آبشار بی نظیر تقریبا میتوان گفت که در بالای شهر آنتالیا قرار دارد. ارتفاع این آبشار به ۱۵ متر میرسد که به جذابیت های آن اضافه میکند. آبشار بالایی با مرکز شهر ۱۴ کیلومتر فاصله دارد. جالب است بدانید که در اطراف اولین آبشار یا همان آبشار بالایی رستوران و کافه های متعددی وجود دارد. و این رستوران و کافه های با کیفیت برای استراحت و گذراندن ساعتی برای لذت از محیط بسیار مناسب است.

آبشار پایینی دودن : این آبشار در فاصله دورتری قرار گرفته است. و اگر بخواهید به آن برسید باید پا در طبیعت بگذارید و در مسیر رودخانه دودن حرکت کنید. در همان حال که مسیری را طی میکنید برای رسیدن به آبشار، گیاهان و جانواران منطقه را میبینید. همچنین غارهایی در مسیر قرار دارند که بسیار جالب هستند.

در آخر به نزدیکی ساحل لارا که میرسید آبشار زیبایی را میبینید که در دریای مدیترانه میریزد. ارتفاع این آبشار فوق العاده زیبا ۴۰ متر است که با جوش و خروشی بی نظیر وارد دریای مدیترانه میشود. به گردشگران عزیزی که آنتالیا را برای سفر خود انتخاب میکنند پیشنهاد میشود که حتما از این آبشارهای زیبا دیدن نمایند.

DUDEN WATHERFALL ANTALYA
آبشار دودن آنتالیا Duden Waterfall Antalya
دیدنی و تفریحات اطراف

در اطراف Duden Waterfall Antalya میتوانید تفریحاتی داشته باشید که برای شما جذاب خواهد بود و در حقیقت تفریحات طبیعت گردی هستند.

۱ـ گردش در پارک : همانطور که گفته شد آبشارها واقع در پارکی هستند که برای ورود به آن پارک باید هزینه ای را پرداخت کنید تا وارد پارک شوید. درون پارک نیمکت و سکو هایی قرار دارد برای اینکه شرایط پیک نیک کردن برای شما فراهم شود.

۲ـ  بازدید از آبشار بالایی دودن : اگر در پارک قدم بزنید و گردش خود را ادامه بدهید به اولین آبشار یا همان آبشار بالایی میرسد. و با غاری شگفت انگیز و جذابی مواجه میشوید که در پایین و پشت آبشار قرار گرفته است. این غار بسیار زیبا بخاطر اینکه در بستر رودخانه قرار گرفته و دارای درصد بالایی از املاح و مواد دیگری است ، تشکیل شده است.

۳ـ غارنوردی : غاری که دراره آن صحبت کردیم در پشت آبشار قرار دارد. که به آن غار آرزو ها یا غار دلیک ماگارسی(Dilek Magarasi)  هم میگویند. در آنجا یک مسیر دالان مانند وجود دارد و در پیشرو هم یک غار ۴۰ متری وجود دارد.  البته میتوانید درون غار بنشینید و از تماشای آبشار از زاویه های مختلف لذت ببرید.

۴ـ گردش بین دو آبشار : همانطور که گفتیم بین آبشار بالایی و و پایینی ۸ کیلومتر فاصله دارد. در بین دو آبشار جنگلی وجود دارد که میتوانید در هنگام عبور از آن به تماشای حیوانات بپردازید. اگر قدم زدنتان را ادامه دهید و به پلکان پارک برسید ، به دره ای که در آن رودخانه است میرسید. و با گردش در درون دره به چشمه های زیبایی میرسید که بسیار شفاف هستند و آنها هم به روخانه میرسند.

در ادامه …

۵ـ بازدید از آبشار پایینی : بعد از این که از مسیری صخره ای عبور کردید به آبشار دوم میرسید که به آن (کالپوز کالدران) هم میگویند. این آبشار زیبا در نزدیکی دریای مدیترانه است. بعد از عبور از پارک دودن میتوانید به آبشار دوم برسید. Duden Waterfall Antalya

۶ـ قایق سواری : در صورتی که مایل نباشید تا پیاده بین دو آبشار را طی کنید. میتوانید از قایق هایی که در این منطقه اجاره داده میشود استفاده کنید. برای استفاده از قایق های این منطقه فقط کافی است که به اسکله آنتالیا بروید و قایق را به مدت ۶ ساعت اجاره کنید. البته با توجه به اینکه هزینه بسیار بالایی در پی خواهد داشت و پیشنهاد میشود که خودتان اقدام نمایید.

۷ـ رفتینگ : در رودخانه دودن میتوانید از تفریحات آبی  استفاده کنید.  در میان دو آبشار امکان تجربه کردن تفریحات جذاب آبی وجود دارد. از جمله این تفریحات میتوان به رفتینگ ، قایق سواری ، شیرجه در آب و زیپلاین اشاره کرد.

راه های دسترسی به آبشار

بازدیدکنندگان و گردشگران عزیز که برای دیدن آبشار دودن که یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه است ، میخواهند اقدام کنند. میتوانند از  وسایل حمل و نقل عمومی و اتوبوس استفاده کنند. لازم به ذکر است که اتوبوس ها این مسیر را در ۴۰ دقیقه تا ۱ ساعت طی میکنند.

آدرس Duden Waterfall Antalya : ترکیه ـ آتالیا ـ محله مرادپاشا

شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات در مورد آبشار دودن ( Duden Waterfall Antalya ) ، یا سایر دیدنی های این شهر و یا مشاهدۀ اطلاعات هتل های آنتالیا ، در این سایت اطلاعات کاملی را بخوانید. همچنین می توانید برای رفتن به آنتالیا و خرید تورهای آنتالیا و یا تورهای ترکیه با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL
DUDEN WATHERFALL

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
برج کی ال کوالالامپور   
نوشتهٔ بعدی
 هتل قصر الضیافه مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید