باغ نانگ نوچ پاتایا    NONG NOOCH TROPICAL GARDEN PATTAYA

در این مطلب قصد داریم تا در مورد باغ نانگ نوچ پاتایا با نام لاتین Nong Nooch Tropical Garden Pattaya صحبت کنیم. باغی گرمسیری که یکی از زیباترین جاذبه های توریستی پاتایا می باشد. ترجمۀ نام این باغ ، باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا می باشد.

بیش از سی سال است که این باغ منحصر به فرد و شگفت انگیز ساخته شده است. گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان، هر روزه از آن دیدن می کنند. باغی بسیار وسیع و زیبا که حتما در بازدید از آن مبهوت زیبایی ، وسعت و تنوع آن خواهید شد.

شاید بتوان آنرا یک باغ گیاه شناسی گرمسیری نامید، اما فعالیت ها و دیدنی های دیگری نیز در آن وجود دارد. نمایش های حیوانات ، نمایش های فرهنگی تایلندی، نمایش های فیل ها و فیل سواری، قسمت اتومبیل های خاص و قدیمی. گونه های مختلف گیاهان گرمسیری، خوراکی های مختلف و بسیاری دیدنی های دیگر در این باغ در انتظار شماست.

حتما در سفرتان به پاتایا، از این باغ بی نظیر و جذاب دیدن کنید. قطع به یقین دیدن آن شما را شگفت زده خواهد کرد. البته به نظر من، باید برای بازید از این باغ ، اگر بخواهید بطور کارمل آنرا ببینید، باید دو یا سه روز ، وقت بگذارید تا بتوانید تمام قسمت ها را بطور کامل ببینید. پس با من همراه باشید تا در مورد آن توضیحات کاملی را بخوانید.

تاریخچه

در سال 1954 آقا و خانمی با نامهای آقای پیست ( Mr Pisit ) و خانم نانگ نوچ تانساچا ( Mrs Nongnooch Tansacha )، حدود 600 هکتار زمین ، در جاده سوخومویت، در منطقۀ جومتین و در استان چنبوری خریداری کردند. ابتدا تصور می شد که این زمین به مزارع میوه های محلی مانند انبه ، پرتقال و نارگیل تبدیل شود.

اما ماجرا چیز دیگری بود. خانم نانگ نوچ ، در طی سفرهای خود، در کشورهای مختلف ، از باغهای میوه و باغهای گلهای زینتی و گیاهان الهام گرفته بود. بازدید او از باغ های مشهور جهان باعث شد ، تا طرح ایجاد یک باغ بزرگ و گرمسیری اجرا شود.

این باغ به قدری جذاب ، زیبا و کامل بود که به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تایلند و البته پاتایا تبدیل شد. در مورد امکانات آن باید گفت ، علاوه بر تمام دیدنی ها و جذابیت هایی که در باغ نانگ نوچ پاتایا وجود دارد، امکاناتی همچون محل اسکان، استخر ، رستورانهای مختلف و متنوع، سالن های مهمانی و ضیافت و سالن سمینار نیز در آن وجود دارد.

دیدنی های مجموعه

باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، در سال 1980 ، برای بازدید عموم افتتاح شد و هر روزه گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان به دیدن این باغ می روند. در مورد گردشگر پذیری آن باید گفت ، شعار موسسین این باغ این است. ” باغی برای همۀ مردم این جهان” .

هر روزه نمایشهای گوناگونی در آن اجرا می شود. نمایشهای فرهنگی تایلندی، نمایش فیلها ، فیل سواری و بسیاری از برنامه های دیگر ، هر روزه در این باغ اجرا می شود. سالن های نمایش ، بطور مداوم ، در طول ساعت کار باغ، چندین بار پر و خالی می شوند.

امروزه این باغ گرمسیری ، بعنوان یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی پاتایا محسوب می شود. علاوه بر آن ، بعنوان یک مرکز مهم جهانی گیاه شناسی نیز شناخته می شود. همچنین ، در نظر سنجی ها، بعنوان یکی از ده باغ زیبای جهان تعیین شده است.

دیگر توضیحات

در سال 1983 ، یعنی سه سال پس از افتتاح ، مدیریت آن ، به پسر خانم نانگ نوچ ، آقای کامپون تانساچا ، واگذار شد. باغ نانگ نوچ پاتایا ، به شکلی درست و دقیق مدیریت و اداره می شود. هر روز بیش از 5000 نفر از آن بازدید می کنند.

مساحت باغ به بیش از 1700 هکتار رسیده تا دیدنی های جدید، گونه های گیاهی بیشتر ، طراحی های جدیدتر نیز به آن افزوده شود. محبوبیت و زیبایی آن به قدری است که بارها، جوایز و تقدیرنامه های متعددی را در زمینه های متنوع گردشگری، پرورش گیاهان و دیگر فعالیت هایش دریافت کرده است.

قسمت ها

در مورد این باغ گرمسیری باید بدانید که از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است. چندین باغ و باغچه با طراحی های مختلف و متنوع که با پوشش های گیاهی مختلف تزئین شده است. همچنین شکل طراحی هر کدام از باغ ها متفاوت است.

ساختمانهای متفاوت با کاربری های مختلف. برخی از ساختمانها بعنوان سالن نمایش هستند. برخی دیگر بعنوان رستوران، بعضی از آنها معبد بودا هستند. ساختمان مخصوص نمایشگاه خودرو های خاص و کلاسیک. اقامتگاهها، سالن های جشنها و سمینارها، و سایر ساختمانهای موجود در این مجموعه که کاربری ها و تنوع گوناگونی دارند.

عالاوه بر قسمت های مختلف و متنوع ، برنامه های مختلف و گوناگونی نیز ، روزانه و در چند نوبت اجرا می شود تا گردشگران از تمام وقت خود در این مجموعه استفاده کنند. با توجه به اینکه این برنامه ها در چند نوبت و پشت سر هم اجرا می شوند، شما هر زمانی که وارد باغ شوید، می توانید تمام برنامه ها را ببیند و لذت ببرید.

باغها

در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، قسمتهای مختلفی وجود دارد. یکی از این قسمت ها ، باغهای آن است. هر کدام از این باغها ممکن است خود متشکل از چند قسمت باشد. در اینجا باغهای مختلف آنرا برایتان شرح خواهم داد.

1-باغ ماشینها ، 2-دهکده دایناسورها ، 3-باغ کاکتوسها ، 4-باغهای زیبا ، 5-باغ حیوانات و 6-باغ گیاهان از مجموعۀ باغها هستند که هر کدام از آنها، قسمت ها و بخشهای مختلفی دارند. در ادامۀ این مطلب به توضیح و شرح هر کدام از این باغها خواهم پرداخت.

علاوه بر آنها ساختمانها و قسمت های دیگری نیز مانند معابد و نمایشگاهها و سالنهایی نیز وجود دارد که بعد از مجموعۀ باغها ، به شرح آنها خواهم پرداخت.

نانگ نوچ پاتایا
باغ ماشینها

1-باغ ماشین ها

باغ ماشینها در مجموعۀ باغ نانگ نوچ پاتایا از زمانی ایجاد شد که آقای کامپون تانساچا ، مدیر فعلی باغ، علاقۀ گردشگران را در عکس گرفتن با خودروهای لوکس و زیبایش در مجموعۀ شخصی خود را دید. او که به سرعت و داشتن ماشین ها زیبا علاقه داشت ، هموراه می دید که گردشگران در کنار خودروی او ایستاده و عکس می گیرند.

بنابراین تصمیم گرفت قسمتی را در باغ خود به این موضوع اختصاص دهد. در باغ گرمسیری نانگ نوچ ، دو قسمت ایجاد شده است که خودروهای تک و منحصر به فردی که در سرتاسر جهان وجود دارند را در آنها گردآوری کرده است. این مجموعه دارای دو قسمت برای نمایش اتومبیل های خاص می باشد.

باغ ماشین ها علاوه بر اینکه در جذب گردشگر موثر است ، خصوصیات ویژه ای نیز برای این باغ ایجاد کرده است. اکنون بیش از 100 نوع اتومبیل خاص در این مجموعه وجود دارد. اتومبیل ها در سالن بزرگی قرار گرفته اند که گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از آنها ، عکس هم بگیرند.

نکتۀ جالب توجه در مورد این ساختمان این است که ، کافی شاپی با برند آقای تانساچا با نام Ai Baan Nawk، در این سالن وجود دارد. کسانی که علاقمند به گربه های هستند می توانند به آنجا بروند و تجربۀ جذاب این نوع از کافی شاپ را در کنار پرشین کت های آن داشته باشند.

باغ نانگ نوچ پاتایا
دهکدۀ دایناسورها در باغ نانگ نوچ پاتایا

2-دهکده دایناسورها

قسمت بعدی در باغ نانگ نوچ پاتایا ، دهکدۀ دایناسورها ( DINOSAUR VALLEY ) می باشد. این قسمت از چهار مجموعه مجزا تشکیل شده است که هر کدام از قسمت ها، به معرفی و نمایش یک گونه از دایناسورها اختصاص دارد. علاوه بر زیبایی ، نوعی معرفی و نمایش زیبا را از گونه های منقرض شدۀ دایناسورها ارائه می کند.

قسمت دایناسورهای Oviraptor ، قسمت STYRACOSAURUS ، قسمت CRYOLOPHOSAURUS و در نهایت قسمت Triceratops که گونه های دیگری از دایناسورها در آن به نمایش در آمده است. باید بدانید که انواع و گونه های مختلفی از دایناسورها شناخته شده اند که در این باغ در قسمتهای مختلف به نمایش در آمده اند.

این قسمت در سال 2017 افتتاح و به باغ اضافه شد و دائم نیز در حال گسترش برای نمایش گونه های دیگر دایناسورها می باشد.

باغ کاکتوسها
باغ نانگ نوچ پاتایا| nong nooch pattaya|

3-باغ کاکتوسها

در این قسمت از باغ نانگ نوچ پاتایا انواع مختلف و گونه های مختلف و متنوعی از خانوادۀ کاکتوسها برای نمایش جمع آوری و پرورش داده شده است. این قسمت در کنار دهکدۀ دایناسورهای قرار دارد. مدیران باغ، گونه های مختلف را از سرتاسر جهان ، جمع آوری کرده و به نمایش گذارده اند.

4-باغ های زیبا

در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، شاید قسمت اصلی ، یا ایدۀ اولیه برای ایجاد همین قسمت ، یا بهتر بگویم همین قسمت ها بوده است. این قسمت با نام باغ زیبا یا باغهای زیبا ، متشکل از بیش از 30 باغ یا باغچه می باشد.

باغ هایی که هرکدام با نوعی گیاه یا نوعی طراحی و یا با استفاده از نوعی از وسایل طراحی و تزئین و آماده شده است. طراحی ، اجرا و آماده سازی هر کدام از این قسمت ها ، در نوع خود بی نظیر و شگفت انگیز به نظر می رسد.

باید بدانید که همانطور که پیشتر هم گفتم، بازدید از تمام قسمت های این باغ گرمسیری وسیع شاید نیاز داشته باشد که چند روز وقت بگذارید. دو یا سه روز کامل ، به این باغ بروید ، تا بتوانید از تمام قسمت های آن دیدن کنید.

در بازدید از این باغ ، واقعا به وجد خواهید آمد. با من همراه باشید تا قسمت های مختلف باغهای زیبا را برایتان شرح دهم.

nong nooch pattaya
باغ در آسمان
a-باغ در آسمان

این باغ از قسمت باغهای زیبا با نام باغ در آسمان ( GARDEN IN THE SKY ) توسط شخص آقای کامپون تانساچا ، طراحی شده است. این باغ در مجموعۀ باغ نانگ نوچ پاتایا ، در یک فضای مسقف و تقریبا گلخانه ای با مساحت حدود 10 هزار متر و در دو طبقه ساخته شده است.

در این باغ انواغ گیاهانی مانند سرخس ، برملیاد ، ارکیده ، کاکتوس ، آگاو ، سیکاد ، کروتون ، بونسای ، آگلوئونما وجود دارد. همچنین با استفاده از گیاهان ، و فرم دهی به آنها اشکال مختلفی نیز ایجاد شده است که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

علاوه بر آنها ، مجسمه های دایناسورها و اشکال و وسایلی که با استفاده از سفال ساخته شده اند نیز ، در این قسمت وجود دارد. سیستم آبیاری آن نیز قطره ای و مه پاش است که هم به تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان کمک می کند و هم به خنکی هوا برای بازدید کنندگان.

جهت رفاه و راحتی گردشگرانی که ممکن است برای رفتن به طبقه دوم مشکل داشته باشند ، آسانسور نیز وجود دارد. علاوه بر تمام اینها ، در باغ آسمان، عبادتگاههایی برای سایر ادیانی که در هند ، چین و کره وجود دارد، ایجاد شده است.

باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ گرمسیری
b-باغ گرمسیری

در باغ نانگ نوچ پاتایا و در مجموعه باغهای زیبا ، یکی از حدود سی باغ ایجاد شده باغ گرمسیری ( Tropical garden ) است. با توجه به آب و هوای منطقه و شرایط جغرافیایی کشور تایلند و البته شهر پاتایا، یکی از زمینه های مناسب پرورش گیاهان ، گیاهان گرمسیری است.

گیاهان گرمسیری معمولا در آب و هوای مناطق استوایی ، پوشش های انبوه می سازند و سایه هایی کامل در زیر خود ایجاد می کنند. در این سایه ها فضایی خاص ایجاد می شود و نوعی از گیاهان در آنجا رشد می کنند و پوشش خاصی را تشکیل می دهند. در این قسمت بطور کامل این پوشش ایجاد شده است که بسیار زیبا و دیدنی است.

باغ نانگ نوچ پاتایا
جنگل سنگی
c-جنگل سنگی

در قسمت دیگری از باغهای زیبا از باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، قسمتی طراحی و ساخته شده است با نام جنگل سنگی ( STONE FOREST ). این باغ از سنگهای بزرگ و کوچک بسیاری که با اشکال مختلف و به شکلهای گوناگون چیده شده اند تشکیل شده است.

این سنگها به اشکال گوناگون و با اندازه های مختلفی بریده و آماده شده اند و توسط شخص آقای تانساچا ، چیده شده اند. دیدن این قسمت بسیار جالب توجه است و تجربه ای منحصر به فرد را برایتان رقم خواهد زد.

باغ نانگ نوچ پاتایا
استون هنج
d-باغ استون هنج

در قسمت دیگری از باغهای زیبا از مجموعۀ باغ نانگ نوچ پاتایا ، باغ استون هنج ( STONEHENGE GARDEN ) ایجاد شده است. باید بدانید که استون هنج ، جایی در انگلستان است که ایده ی ایجاد این قسمت ، از استون هنج انگلستان الهام گرفته شده است.

شخص آقای تانساچا ، طراحی این قسمت را نیز ، شخصا انجام داده است. سنگهایی به اشکال مربعی آماده شده اند،سپس بصورت دایره ای مرتب شده اند. در نهایت توسط گیاهان متعدد احاطه شده اند. این قسمت در سال 2000 میلادی ساخته شده است.

بر روی یکی از سنگهای آن تصویر خانم تانساچا، موسس اصلی باغ نانگ نوچ پاتایا حک شده است. گیاهان اطراف سنگها نیز با اشکال هندسی مانند کره و استوانه طراحی شده اند و به گونه این اینجاد شده اند که با ایجاد زاویه های تیز و خطوط صاف ، همخوانی بسیار زیبایی با سنگها ایجاد کرده اند.

باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ گیاهان
e-باغ گیاهان

باغ دیگری که در باغ نانگ نوچ پاتایا و در قسمت باغهای زیبا و جود دارد ، باغ گیاهان ( HERBACEOUS GARDEN ) است. این باغها دارای گیاهان متنوع ، با ظواهر و برگهای مختلف و متنوع می باشند. این باغها در تمام طول سال آفتابگیر هستند تا گیاهان رشد بهتری داشته باشند.

در این باغ ، گیاهان با توجه به نوع فصل تغییر می کنند. البته قسمت زیباتر و جالبتر در این باغ سنگهایی است که در آن قرار داده شده است. از طرف دیگر ، برای زیبایی بیشتر مجسمه هایی از فلامینگوها نیز در آن قرار داده شده است.

باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ فرانسوی 1
f-باغهای فرانسوی

در این قسمت در مورد باغهای فرانسوی ، در مجموعه باغهای زیبا از باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، صحبت خواهیم کرد. باغ فرانسوی از دو مجموعه تشکیل شده است که شرحی کوتاه از آنها را خواهید خواند.

در سالهای 1996-1997 میلادی ، برای ذخیره آب بیشتر ، دریاچۀ مجموعه باغ نانگ نوچ پاتایا گسترش داده شد و همچنین به لایروبی آن پرداختند. خاکهای بدست آمده از لایروبی ، در محوطه ای جمع شده بود که در نهایت آقای کامپون طرح ایجاد کاخ ورسای را در این منطقه دادند. این باغ ، باغ فرانسوی 1 نامیده شد.

nong nooch pattaya
باغ فرانسوی 2

این باغ به شکلی هندسی طراحی و اجرا شد. اجرای این طرح حدود 2 سال طول کشید. در سال 98 میلادی نیز ، باغ فرانسوی 1 افتتاح شد. سپس درختها، گیاهان و گلهای تزئیتی و کیوسکهای تلفن قرمز رنگ انگلیسی به آن اضافه شد.

در امتداد باغ فرانسوی 1 ، مقدار زیادی خاک اضافه شد تا باغ فرانسوی 2 ایجاد شود. و برای جلوگیری از ریزش دره، مقدار زیادی نیز صخره اضافه شد. در این منطقه در ابتدا قرار بود که یک مهدکودک اضافه شود اما بعدها ، باغ فرانسوی 2 ساخته شد. این باغ با گیاهان خاصی و با اشکال هندسی ساخته شده است.

باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
باغ ایتالیایی
g- باغ ایتالیایی

باغ ایتالیایی ( ITALIAN GARDEN ) باغ دیگری ایست که در باغ نانگ نوچ پاتایا وجود دارد. این باغ از این جهت حائز اهمیت است که ، اولین باغی است که توسط موسس این باغ یعنی خانم تانساچا ساخته شده است.

بعدها آقای تامپون ، مالکل بعدی باغ، علاوه بر اینکه مجسمه های مرمری را از ایتالیا به این باغ آورد ، گیاهان جدیدی را نیز به این باغ اضافه کرد.

باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
تپه پروانه ها
h- تپه پروانه ها

قسمت بعدی که در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا وجود دارد، تپه پروانه ها ( BUTTERFLY HILL ) می باشد. این قسمت از باغهای زیبا، یک باغ تزئینی و دیدنی است. در این باغ ، با استفاده از گیاهان مختلف و متنوع و رنگارنگ، اشکالی شبیه به بال پروانه ها ایجاد شده است.

همچنین در این تپه، مجسمه هایی از حیواناتی مانند شیر ، خوک ، اورانگوتان ، ببر ، بز کوهی و الاغ قرار داده شده تا زیبایی و جاذبۀ آن دوچندان شود.

nong nooch pattaya garden
باغ نمایش آناناس
i- باغ آناناس

قسمت بعدی که در مجموعه باغهای زیبا از باغ نانگ نوچ پاتایا، به شکلی دیدنی و زیبا ساخته شده است باغ آناناس ( BROMELIAD DISPLAY GARDEN ) می باشد. در این مجموعه ، انواع مختلفی از گونه های آناناس و تیلاندسیا وجود دارد.

وجود بیش از 350 نوع مختلف از این گونه، این مجموعه را منحصر به فرد ، بی نظیر و زیبا کرده است. علاوه بر گیاهان که ریشه در خاک دارند ، گیاهان مرطوب و رونده نیز وجود دارد که بسیار جذاب است. این قسمت بزرگترین باغ از گونه گیاهی در قاره آسیا است.

بانگ نانگ نوچ پاتایا
نمایشگاه گیاهان و پل معلق
g- نمایشگاه گیاهان و پل معلق

قسمت بعدی از باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، نمایشگاه گیاهان و پل معلق ( FLOWER DISPLAY GARDEN AND SUSPENSION BRIDGE ) است. این قسمت جهت کاشت و پرورش انواع مختلف و متنوع گل ها و گیاهان گلدار و فصلی در فصول مختلف سال می باشد.

در بین دو قسمت گل ها و کاکتوسها نیز پلی معلق وجود دارد که گذر از آن و دیدن آن در نوع خود جالی توجه است. در اطراف این این پل و در دو طرف مسیر نیز گلها و مجسمه هایی از حیوانات مختلفی مانند ببرهای سفید ، گورخر ، جغدها برفی ، لمور و کانگورو قرار داده شده است.

تمام این گلها و مجسمه ها، بهمراه تزئینات و طراحی صورت گرفته ، محیطی جذاب و دیدنی ایجاد کرده است.

این باغ است که انواع مختلف گیاهان گلدار فصلی را به نمایش می گذارد. این شهر همچنین دارای پلی بین باغ گل و کاکتوس است. مسیری طولانی ، مجسمه های حیوانات تزئین شده بود. بنابراین ، گل ها و مجسمه های زیبا از هر دو طرف می تواند باعث شود گردشگران از باغ لذت ببرند. ببرهای سفید ، گورخر ، جغدها برفی ، لمور و کانگورو وجود دارد.

باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
باغ ماموتها
k- باغ ماموتها

قسمت بعدی در باغهالی زیبا ، باغ ماموتها می باشد. در این قسمت ، انواع مختلف گیاهان و گونه های مختلفی از آنها ، در کنار مجسمه های کوچک و بزرگ از ماموتها قرار گرفته است که در نوع خود جالب توجه می باشد.

طراحی و اجرای این قسمت به گونه ای است که در میان قسمت های دیگر جلب توجه می کند و بازدید کنندگان از دیدن آن لذت خواهند برد.

در این قسمت طیف گسترده ای از گیاهان از جمله آدنیم ، استرپلاس بلوپر و بن سای وحود دارد که به اشکال مختلف طراحی شده و به نمایش گداشته شده اند.

nong nooch pattaya GARDEN
باغ فامینگوها
l- باغ فلامینگو ها

قسمت بعدی در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا باغ فامینگوها ( FLAMINGO GARDEN) می باشد. منطقه ای که از مجسمه های حیواناتی مانند فلامینگو ، کرگدن ، کرگدن ، خرس قطبی و گاومیش بهمراه گیاهان مختلف ، آماده شده است.

باغ نانگ نوچ پاتایا
چهار برج
m- چهار برج

قسمت دیگری که باغهای زیبا وجود دارد، قسمت چهار برج ( FOUR TOWERS ) می باشد. در این قسمت چهار برج ساخته شده است. چهار نوع برج مختلف که در سال 2005 ساخته شده است. هر یک از این برجه ، مهماری و ساخت متفاوتی از دیگر برجها دارد.

در ساخت این قسمت از باغ ، باید به این نکته توجه کرد که در تمام قسمتها ، از گلها و گیاهان و یا حتی حیوانات و یا بهتر بگویم ، طبیعت استفاده شده است. اما در این قسمت ، از چیزی متفاوت و متضاد استفاده شده است. یعنی از ساختمان و بنا.

در میان انبوه باغهای ساخته شده با گیاهان و نمادهای طبیعی ، وجود ساختمانها ، بسیار جالب توجه و دیدنی خواهد بود. در ساخت این ساختمانها از معماری کشورهای همسایه مانند لائوس ، میانمار ، سبک تایلندی لانا ، و بالی از اندونزی استفاده شده است.

البته باید بدانید که معماری این کشورهای همسایه، تا حدودی شبیه و نزدیک یکدیگر است. زیرا این کشورها از لحاظ سابقۀ تاریخی و فرهنگی تا حد زیادی به یکدیگر نزدیک می باشند.

باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
باغ گرانیت در باغ نانگ نوچ پاتایا
n- باغ گرانیت

این مجموعۀ زیبا از باغ گلها در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، با نام باغ گرانیت یا باغ مرمر ( GRANITE MARBLE ) نامیده می شود. این قسمت از سنگ های کوچک و بزرگ که به شکل کروی و در اندازه های مختلف تشکیل شده است. در این قسمت با استفاده از سنگها و گلها با ترکیب های مختلف و با اشکالی از شکل قلب طراحی و ساخته شده است.

باغ نانگ نوچ پاتایا
معابد در باغ نانگ نوچ پاتایا

nong nooch pattaya
معابد در باغ نانگ نوچ پاتایا

معابد در مجموعه

ابتدا لازم است در مورد معابد و عبادتگاههای بودا در کشور تایلند، توضیحاتی را بدهم. باید بدانید که دین اکثر مردم تایلند، بودایی است. در آئین بودا معابد و عبادتگاههایی وجود دارد که برای عبادت به آنجا می روند. البته علاوه بر آنها ، نمادهایی نیز از بودا وجود دارد که هر بودایی می تواند یکی از آنها را تهیه کند و حتی در منزل خود ، گوشه ای را بعنوان عبادتگاه ایجاد کند.

بنابر این از بزرگترین معابد زیبا و مجلل تایلند ، تا حتی یک تختۀ کوچک آویخته شده بر یک درخت در خیابان با نمادی از بودا، برای بودائیان، محترم و محل تعظیم و عبادت می باشد. در این باغ نیز قسمت هایی بعنوان عبادتگاه ایجاد شده که ممکن است صرفا یک ساختمان و یک معبد نباشد، اما مکانی است که برای عبادت و پرستششان استفاده می شود.

یکی از این قسمت ها ، پرچم های عبادت بودائیان ( PRAYER FLAGS OF BHUTAN ) است. قسمت دیگر مکانی است که تولد 7 سالگی بودا ( SEVEN DAYS BHUDA’S BIRTH ) را در آن جشن گرفته اند. بعدی آرامگاه براما ( THE BRAMA SHRINE ) است. دیگری غرفۀ فرشته ( THE ANGLE PAVILION ) است. بعدی غرفۀ سری منگ ( SRI MUANG PAVILION ) است.

هریک از این قسمت ها در نوع خود دیدنی و جالب توجه می باشند. البته که برای بودائیان نیز محترم و مقدس هستند. حتما در سفرتان به تایلند به مذهب و آئین هایشان احترام بگذارید. مخصوصا در مکانهای مقدس و در آئین های مذهبی با احترام و ادب رفتار کنید.

سالن ها و تالار ها در مجموعه

در این مجموعۀ عظیم ، بعداها علاوه بر باغها ، سالن ها و قسمتهایی ایجاد شده است که برای برگزاری جشنها ، مراسم ، سمینارها و نمایشگاهها استفاده می شود.

باغ نانگ نوچ پاتایا
نمایشگاه بین المللی باغ نانگ نوچ پاتایا

nong nooch pattaya
نمایشگاه بین المللی در باغ نانگ نوچ پاتایا

مرکز نمایشگاه نانگ نوچ

مرکز نمایشگاه نانگ نوچ ( NONGNOOCH EXHIBITION CENTER ) ، یکی از آنهاست. این نمایشگاه دارای 5610 مترمربع فضای مفید است که به سه سالن کوچکتر تقسیم می شود. هر کدام از سالنها مجزا و با متراژ یک سالن 2084 مترمربعی و دو سالن 1386 مترمربعی می باشند.

در کل تعداد 5360 صندلی موجود است که برای سمینارها و جشنها استفاده می شوند. کسانی که این سالنها را اجاره می کنند می تواند در مورد تعداد صندلی های درخواستی خود تصمیم بگیرند. در سفارش خود می توانند به ترتیب 2680 صندلی ، 1209 یا 1105 را درخواست کنند.

علاوه بر تمام اینها ، امکانات کاملا به روز و کامل صوتی و تصویری نیز موجود است که می توانید از آنها نیز استفاده کنید. در ضمن ، اینترنت بی سیم ، با سرعت بالا نیز در دسترش شماست. هم برگزار کنندگان و هم میهمانان آنان می توانند از آن استفاده کنند.

اگر نیاز باشد، می توانید انواع غذاهای تایلندی ، هندی ، چینی و بین المللی را نیز درخواست کنید تا برای میهمانانتان سرو شود. البته تمام این غذاها می تواند بصورت حلال نیز آماده شود. برای اقامت نیز اگر لازم بود ، سوئیت ها و اقامتگاههایی وجود دارد که می تواند در اختیار شما قرار گیرد.

ضمنا، اصلا نگران فضای پارک خودورهای خود و میهمانان خود نباشید. در این مجموعه به اندازۀ کافی پارکینگ وجود دارد.

باغ نانگ نوچ پاتایا
تالار سنتی نانگ نوچ پاتایا
تالار سنتی نانگ نوچ

تالار دیگری که در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا وجود دارد تالار سنتی نانگ نوچ ( NONGNOCCH TRADITION HALL ) است. این تالار دارای 3 سالن به هم پیوسته برای نمایشگاه است. متراژ کل فضای آن 3168 مترمربع می باشد که قادر است 5000 نفر را در خود جای دهد.

ارتفاع سقف آن 8 متر است که این شکل خاص از طراحی ، استفاده های مختلف از آنرا ممکن می سازد. همچنین با امکاناتی که وجود دارد، می توان این سالنها را به قسمتهای کوچکتری تقسیم بندی کرد. ضمنا تمام این تقسیم بندی ها با استفاده از تجهیزان بصورت عایق ضد صدا از یکدیگر مجزا می شوند.

تجهیزات و امکانات ، این سالن را برای کاربری های مختلف و متنوع با ظرفیت های گوناگون ، مناسب کرده است. ضمنا قسمت های مختلف ایجاد شده نیز می توانند مجزا و مستقل عمل کنند.

باغ نانگ نوچ پاتایا
نانگ نوچ آرنا
نانگ نوچ آرنا

قسمت دیگری که در باغ نانگ نوچ برای برگزاری جشن ، مراسم ، کنسرت و سایر رویدادها آماده شده است ، نانگ نوچ آرنا ( Nongnooch Arena ) می باشد. این مجموعه دارای دو بخش مجزا است که هر یک کاربری هایی دارد که در ادامه توضیح داده می شود.

اولین قسمت آن “Lan Arena 1” نام دارد. این قسمت متشکل از یک سطح گرد و مسطح سیمانی است که مساحت آن 6183 مترمربع است. اطراف آن با یک دریاچه و صخره های یک دره در حاشیۀ آن احاطه شده است.

مهمترین قسمت آن یک سالن اختصاصی است که بعنوان اتاق رختکن هنرمندان و بازیگران و همچنین اتاق کنترل نور و صدا استفاده می شود. در این قسمت امکانات و تجهیزات بسیار زیاد و مدرنی برای ایجاد صدای مطلوب و مناسب وجود دارد. صفحه نمایش بزرگ LED نیز در این قسمت وجود دارد که در کنسرت ها و مراسم کاربرد بسیار زیادی دارد.

از این قسمت می توان برای انواع میهمانی ها ، فعالیت های ورزشی ، برنامه های زنده ، عروسی ها کنسرت ها استفاده کرد.

دومین قسمت آن “Lan Arena 2” نام دارد. این قسمت متشکل از یک تراس 33470 مترمربعی و آسفالت شده است که می تواند میزبان یک مهمانی با بیش از 10،000 نفر را میزبانی کند. این قسمت با تپه های صخره ای که در اطرافش وجود دارد، محصور شده.

این حصار طبیعی حالتی خصوصی به این فضا داده است که باعث راحتی حضار در آن می شود. استفاده کنندگان نیز می توانند به سلیقه و میل خود این فضا را تزئین و آماده کنند. از این فضا می توان برای انواع میهمانی ها ، جشنواره ها و بازارهای مختلف استفاده کرد.

در حالت دیگر ، از این فضا می توان بعنوان پارکینگ نیز ، برای رویدادهای سایر قسمت ها بهره برد.

باغ نانگ نوچ پاتایا
اتاق سمینار جامجوری
اتاق سمینار جامجوری

قسمت بعدی از باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، که برای مراسمات و سمینارها آماده شده است اتاق سمینار جامجوری ( JAMJUREE ROOM ) است. این اتاق یک سالن بزرگ مخصوص سمینار ، کلاس درس و یا جلسه است با فرمت های مختلف چیدمان صندلی کاربری آن تغییر خواهد کرد.

ابعاد این سالن ، 13.5 در 7 متر است و ارتفاع آن 3.5 متر می باشد. نوع چیدمان صندلی ها آنرا به یک سالن تاتر با ظرفیت 80 نفر ، یک کلاس درس با ظرفیت 60 نفر و یا یک اتاق جلسه با ظرفیت 30 نفر تبدیل می کند.

nong nooch pattaya
اتاق بزم

nong nooch pattaya
اتاق بزم

اتاق بزم

یکی از جالبترین قسمت های باغ نانگ نوچ پاتایا قسمتی است که در آن بزم و پایکوبی برگزار می شود. این قسمت BANQUETS نام دارد . شاید بتوان آنرا اتاق بزم و جشن نام گذارد. در این قسمت دو فضا برای صرف غذا وجود دارد. یکی داخلی و دیگری خارجی.

شما در این قسمت علاوه بر اینکه می توانید انواع غذاهای مختلف تایلندی ، هندی ، اروپایی ، روسی و بین المللی را سفارش دهید، می توانید خدمات اضافی مانند نمایشهای فرهنگی تایلندی را نیز مشاهده کنید.

باغ نانگ نوچ پاتایا
اتاقهای سمینار حاشیه ای
اتاقهای سمینار حاشیه ای 1 ، 2 و 3

این اتاقهای سمینار 3 اتاق بزرگ هستند که برای سمینار ، جلسه ، کلاس درس یا نمایش آماده می شوند. اولی 9.5 در 13.5 ، دومی 13.5 در 19.5 و سومی 9.5 در 19 مترمربع هستند. هریک از این اتاقهای جلسه با توجه به چیدمان ظرفیتهای گوناگونی را می توانند در خود جای دهند.

در حالت چیدمان نمایشی اولی 160 ، دومی 330 و سومین اتاق 190 نفر گنجایش دارند. در حالت چیدمان کلاس درس اولی 80 ، دومی 200 ، و سومین اتاق 120 نفر گنجایش دارد. و در آخرین حالت چیدمان ، یعنی چیدمان جلسه ای اولی 50 ، دومی 60 و سومین اتاق 60 نفر ظرفیت دارند.

باغ نانگ نوچ پاتایا
دهکدۀ تایلندی
دهکده تایلندی

قسمت بعدی از مجموعۀ باغ نانگ نوچ پاتایا ، دهکدۀ تایلندی ( THAI VILLAGE ) است. این دهکده در مرکز این باغ واقع شده است. هدف از ایجاد آن ، علاوه بر زیبایی هایی که دارد ، این است که فرهنگ ، سنت ها و هویت تایلندی را در معرض دید بازدیدکنندگان آن قرار دهد.

این دهکده از 4 منطقه مرکزی ، شمالی ، جنوبی و جنوبشرقی تایلند ، به ارائه معماری ، فرهنگ و هنر و سنتهای آنها می پردازد. در این دهکده، مراسمات و جشنواره ها و حتی مراسم عروسی به شکل کاملا سنتی و بومی مناطق خود برگزار می شوند تا گردشگران به شکلی ناب و بکر ، فرهنگ هر منطقه از کشور تایلند را تجربه کنند.

این محوطه با سفالها و نقاشی های بومی مناطق خود تزئین و آماده شده اند. شما با گذر از طاق بزرگ که با معماری و سبک سنتی تایلندی ساخته شده است ، وارد بنای ساختمان می شوید. این ساختمان نیز برای انجام مراسمات گوناگون و حتی سمینارها مناسب می باشد.

ساختمان این مجموعه با یک سیستم تهویه مطبوع مناسب ، می تواند میزبان یک جلسه از 40 تا 120 نفر باشد. حتی در حیاط پشت ساختمان می توان میهمانی تا 200 نفر را برگزار کرد. فضای بین خانه ها نیز ظرفیت تا 600 نفر را دارد.

nong nooch pattaya
اتاق سمینار نانتا
اتاق سمینار نانتا

آخرین اتاق و قسمت مخصوص جلسه و سمینار در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا ، اتاق سمینار نانتا ( NANTHA HALL ) می باشد. ساختمان سمینار نانتا در کنار دریاچه ظرفیت 200 تا 400 نفر را برای برگزاری جلسه ، سمینار ، نمایش و کلاس درس را دارد.

امکانات مدرن و کامل برای برگزاری هر نوع جلسه ای ، اقامت ، برگزاری جشن و میهمانی و برنامه های تفریحی در این اتاقها وجود دارد. این ساختمان دو اتاق بزرگ با متراژهای متفاوتی دارد. یکی 12 در 18 مترمربع است. دیگری 18 در 24 مترمربع می باشد.

ظرفیت اتاقها بسته به نوع برنامه و چیدمانی که در آن انجام می گیرد ، متفاوت است. سالن اول از 50 تا 190 نفر و دومی از 90 تا 400 نفر را بسته به چیدمان صندلی ها و مراسم برگزار شده در خود جای می دهند.

nong nooch pattaya
نمایش فرهنگ و هنر تایلند

باغ نانگ نوچ پاتایا
نمایش فیلها

باغ نانگ نوچ پاتایا
نمایش کاباره

برنامه ها در مجموعه

در باغ نانگ نوچ پاتایا هر روزه برنامه های نمایشی و سرگرمی متفاوتی اجرا می شود. این برنامه هم جنبۀ جذب گردشگر دارد و هم جنبۀ فرهنگی. برای سرگرمی گردشگران این برنامه ها در چند نوبت و در سالنهای مخصوص اجرا می شوند.

نمایش فرهنگ و هنر تایلند ( THAI CULTURAL PERFORMANCES ) یکی از آنهاست. نمایشی سنتی و فرهنگی ، با رقص ها و آوازها ، حرکات رزمی و ورزشی و با استفاده از لباسهای رنگارنگ و زیبای محلی تایلندی یکی از این برنامه های زیباست.

نمایش فیلها ( THE ELEPHANTS SHOW ) نیز برنامۀ دیگری است که اجرا می شود. این برنامه کلا بوسیله فیلها اجرا می شود. بازی فیلها با حلقه ها و توپها و سایر وسیله ها که در نوع خود دیدنی و جالب توجه است.

و آخرین نوع برنامه که در باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا اجرا می شود نمایش کاباره ( CABARET SHOW ) است. در این برنامه بیش از سی بازیگر حرفه ای ، برنامه های ویژه ای برای میهمانان که در سالن حضور دارند برنامه اجرا می کنند. این بازیگران همچنین در انواع جشن ها و مراسم گوناگون نیز به هنرنمایی می پردازند.

و در آخر

آدرس باغ نانگ نوچ پاتایا : تایلند ، پاتایا ، چنبوری

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی پاتایا و رزرو خدمات گردشگری ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید.

باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ کاکتوسها
nong nooch pattaya
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya
باغ نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya
nong nooch pattaya
باغ نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya
nong nooch pattaya
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya GARDEN
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا
باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya
باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
nong nooch pattaya garden
باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
باغ گرمسیری نانگ نوچ پاتایا
بانگ نانگ نوچ پاتایا
باغ نانگ نوچ پاتایا

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
بازارهای شناور بانکوک
نوشتهٔ بعدی
پارک آبی اسپلش جانگل پوکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید