منطقه بندرگاه کوش آداسی     Harbor Area Kusadasi

منطقه بندرگاه کوش آداسی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد که در شهر توریستی کوش آداسی واقع شده است. این شهر در سواحل دریای اژه ترکیه قرار گرفته. و همچنین مرکز منطقه ای ساحلی به همین نام در استان آیدین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Harbor Area Kusadasi با ما همراه باشید.

این شهر فوق العاده و منحصر بفرد به عنوان صنعت اصلی گردشگری در ترکیه به شمار می رود که سالانه توریست ها و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه به بخش تورها مراجعه کنید. و یا در صورت نیاز با همکاران ما تماس بگیرید.

موقعیت جغرافیایی و بررسی جمعیت

منطقه بندرگاه کوش آداسی در امتداد خلیج اژه واقع شده و به جزیره گورسین آدا با یک گذرگاه باریک متصل شده است. کوش آداسی در ۹۵ کیلومتری جنوب ازمیر و ۷۱ کیلومتری از آیدین قرار گرفته است. همسایگان این شهر توریستی سلجوق از شمال، ژرمنشیک از شمال شرقی و ساکه از شرق و جنوب هستند. همچنین شبه جزیره گورسینادا که به معنی جزیره کبوتر است به سرزمین اصلی کوش آداسی وصل شده است.

کوش آداسی دارای جمعیت مسکونی ۶۴۳۵۹ نفر بوده که این جمعیت در تابستان به دلیل پر شدن تفرجگاه های بزرگ با گردشگران و توریست ها می تواند به رقمی بالاتر از رقم ذکر شده برسد. لازم به ذکر است که این رقم شامل کارمندان هتل و بار، کارگران ساخت و ساز و رانندگانی که برای خدمات رسانی به بازدیدکنندگان در حال فعالیت هستند نیز می باشد.

باید به این موضوع توجه داشت که بخشی از جمعیت این شهر را مهاجرانی تشکیل می دهند. که از کشور خود به دلایل مختلفی به این شهر آمده اند و در این جا اقامت گزیده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد جاذبه های توریستی کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه با ما همراه باشید.

Harbor Area Kusadasi
منطقه بندرگاه کوش آداسی

تاریخچه

نام کوش آداسی از دو کلمه کوش به معنی پرنده و آدا به معنی جزیره گرفته شده است. زیرا زمانی که شما از دریا به این جزیره نگاه می کنید آن را شبیه به سر پرنده می بینید. این شهر باستانی در دوره بیزانس و بعد از آن به اسکالا نوا یا اسکالا نوووا تحت حکومت ژنو و افسوس نئوپلیس تحت رهبری ونیزی ها معروف شد. امروزه مردمان محلی نام شهر را کوتاه کرده و با اسم آدا آن را می خوانند.

این منطقه از زمان نخستین تاریخی که به ثبت رسیده مرکز هنر و فرهنگ نیز بوده است. Harbor Area Kusadasi بخشی بود که در آن تاجران توسط کشتی های تجاری در سواحل اژه به تجارت می پرداختند. در دوران باستان شهر افسوس تحت شعاع قرار گرفت تا اینکه بعد از مدتی رو به خاموشی رفت.

منطقه بندرگاه کوش آداسی
پل بندرگاه کوش آداسی

بیشتر بدانید

از قرن هفتم قبل از میلاد به بعد سواحل شهر توسط لییدیان در پایتخت آن ها در ساردیس اداره می شد. سپس این شهر از سال ۳۳۴ پیش از میلاد به همراه تام آناتولی توسط اسکندر بزرگ فتح شد. از آن نقطه به بعد شهرهای ساحلی آناتولی به یک مرکز فرهنگی تبدیل شدند.

امپراطوری روم در قرن ۲ قبل از میلاد ساحل را به تصرف خود درآوردند. و آن را به عنوان مرکز استان خود در سال های اولیه مسیحیت قرار دادند. از آن جا که کشتی های بیزانس، ونیزی و جنوسی شروع به تجارت در طول ساحل کردند این بندر به نام اسکالا نوا یعنی بندر جدید تاسیس شد. پادگان در این جزیره قرار گرفت و مرکز شهر از دامنه کوه به ساحل منتقل شد.

مدت ها بعد در سال ۱۸۳۴ قلعه و پادگان در این جزیره بازسازی. شده و گسترش یافتند و به کانون شهر تبدیل شدند. در طول جنگ استقلال ترکیه کوش آداسی از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۲ اشغال شد. ابتدا توسط نیروهای ایتالیایی بین ۱۴ مه ۱۹۱۹ و ۲۴ مه ۱۹۲۲ و سپس توسط نیروهای یونانی. سرانجام ترکیه در ۷ سپتامبر ۱۹۲۲ کنترل شهر را بدست آورد. در دوره جمهوری ترکیه جمعیت یونان به عنوان بخشی از تبادل جمعیت بین یونان و ترکیه در سال ۱۹۲۲ به ترکیه مبادله شد.

Harbor Area Kusadasi
قایق های منطقه بندرگاه کوش آداسی
صنعت و حمل و نقل

منطقه بندرگاه کوش آداسی دارای چندین سواحل بی نظیر شامل ساحل بانوان ، ساحل مرکز ، ساحل پارک ملی و… است. که افراد محلی بیشترین زمان های خالی خود را در این سواحل خوش می گذرانند. فروش آپارتمان ها و ویلاها در این شهر مانند یک پروژه عظیم می باشد. و به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن برا مردم محسوب می شود.

در این منطقه دست فروشان بستنی، فرش، چرم و نرم افزار همچنین کتاب فروشی ها همگی محصولات و آثار خود را به فروش می رسانند. برخی از خانه های نسبتا قدیمی که در کنار ساحل قرار گرفته اند به بارها و کافه های زیبایی تبدیل شده اند. تحول در ساختمان های شهر در اواخر دهه ۱۹۸۰ و به بعد به خوبی در این منطقه مشاهده می شود.

حمل و نقل عمومی در داخل شهر و مسیرهای نزدیک از طریق مینی بوس ها انجام می شود. همچنین سفرهای روزانه با قایق از کوش آداسی به گزلچاملی برای افراد در دسترس است. این شهر بندری برای تماس با بندرهای مختلف از کشتی های دریایی استفاده می کند.

این بندر با یک بزرگراه دارای شش خط به فرودگاه عدنان مندرس ازبک متصل می شود. همچنین چندین جاده دولتی این شهر را به مناطق اطراف آن مانند ژرمنشیک و آیدین وصل می کند. خدمات روزانه با کشتی به جزیره یونان در نزدیکی ساموس نیز وجود دارد. ایستگاه های اتوبوس کوش آداسی قطب حمل و نقل شهر به شمار می روند. این اتوبوس ها مسیرهای زیادی را به نقاط مختلف کشور وصل می کنند.

منطقه بندرگاه کوش آداسی
بندرگاه کوش آداسی
اماکن موردعلاقه افراد

برخی از جاذبه های موجود Harbor Area Kusadasi مسجد کالالیچی می باشد. که در سال ۱۶۱۸ توسط محمد پاشا ساخته شده است. همچنین کاروانسرای محمد پاشا در نزدیکی اسکله ها واقع شده است. این بنا در سال ۱۶۱۸ به عنوان یک انبار محکم برای کالاهای دریانوردان ساخته شده بود.

جزیره کبوتر در انتهای خلیج دارای قلعه و سواحلی برای شنا می باشد. همچنین این جزیره دارای یک ساحل و کافه اختصاصی با منظره ای بی نظیر در پشت خلیج به سمت بندر کوش آداسی است. و سواحل عمومی در پشت شبه جزیره به سمت دریای آزاد واقع شده است.

دهکده سنتی ترکیه در ۱۲ کیلومتری شهر کوش آداشی واقع شده است. چندین پارک آبی با استخرهای متنوع و سرسره های آبی در نزدیکی شهر واقع شده اند. ساحل بانوان بسیار نزدیک به مرکز شهر بوده که یکی از جاذبه های مهم گردشگری به شمار می رود. قلعه ونیزی ، پارک ملی ، چندین غار ، سواحل و دره نیز از دیگر جاذبه های توریستی کوش آداسی می باشد.

فرهنگ

در منطقه بندرگاه کوش آداسی سالانه مسابقات بسیاری برگزار می شود. یکی از این مسابقات، مسابقه سالانه آهنگ می باشد. همچنین جشنواره دیگری به اسم جشنواره جوانان در تاریخ هایی خاص در این منطقه برگزار می شود. علاوه بر آن جشنواره جوانان دیگری از سال ۲۰۱۶ در کوش آداسی در ساحل عشق برگزار می شود.

این ساحل یکی از سواحل اصلی واقع در منطقه داوودلار می باشد. که تقریبا ۱۷ کیلومتر با اتومبیل از مرکز شهر کوش آداسی فاصله دارد. این جشنواره بی نظیر هر ساله در ماه ژوئیه طی ۵ روز با حضور بیش از ۳۰ هنرمند برگزار می شود. لازم به ذکر است که تعداد حاضرین این مسابقه در سال ۲۰۱۷، نود هزار نفر بود. این شهر از ابتدا تا کنون پیشرفت های بسیاری داشته. به طوری که به یکی از مهم ترین شهرهای برگزاری جشنواره موسیقی تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه به بخش هتل ها مراجعه کنید. و یا در صورت نیاز با همکاران ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منطقه بندرگاه کوش آداسی به سایت ما مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

Harbor Area Kusadasi
Harbor Area Kusadasi
Harbor Area Kusadasi
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
منطقه بندرگاه کوش آداسی
Harbor Area Kusadasi

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل گرند پارک لارا آنتالیا
نوشتهٔ بعدی
هتل پوینت بارباروس استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید