موزه هنر مدرن استانبول             Istanbul Museum Of Modern Art

موزه هنر مدرن استانبول یکی از جاذبه های گردشگری استانبول  می باشد که در زبان لاتین Istanbul Museum Of Modern Art  نامبرده می شود. این موزه با چشم انداز های زیبا احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای آثار مدرن و معاصر  زیبا تشویق می کند. موزه هنر مدرن استانبول واقع در منطقه بی اوغلو از معروف ترین و با شکوه ترین  جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد. با شکوه ترین جاذبه های توریستی استانبول است و بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است.

همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های استانبول و هتل های ترکیه اطلاعات مفیدی کسب کنید. این موزه در واقع نشان دهنده هویت فرهنگی ترکیه با دنیای هنری محلی و بین المللی می باشد. این موزه میزبان خلاقیت های نو و آثار خارق العاده هنرمندان ترکیه در سطح بین المللی می باشد.

تاریخچه

موزه هنر مدرن استانبول ( Istanbul Museum Of Modern Art ) در سال 1987 با رویای تامین آثار هنری فعالیت ساخت و ساز را آغاز کرد. در سال 2004 در کاراکوی ساحل بسفر در مساحت 8000 متر مربعی تاسیس شد.  به عنوان اولین موزه هنر مدرن و معاصر ترکیه تاسیس شد. موزه بیانگر خلاقیت هنری و هویت فرهنگی ترکیه می باشد. این موزه میزبان طیف گسترده ای از فعالیت های هتری در عرصه های مختلف می باشد.

 یکی از بهترین موزه های استانبول، به خصوص برای دوستداران هنر مدرن می باشد. موزه اخیرا به محبوب ترین و برجسته ترین موزه مدرن ترکیه تبدیل شده است. این موزه دارای 14 سالن می باشد که میزبان نمایشگاه ها و رویداد های هنرمندان خواهد بود. این موزه تنها دارای آثار هنری مدرن نبوده و انواع آثار هنری در زمان های مختلف را به نمایش می گذارد.

 موزه هنر مدرن استانبول که توسط بخش خصوصی و با حمایت بخش دولتی تاسیس شد، اولین موزه هنر های مدرن و معاصر در ترکیه شناخته شد. هدف از تاسیس این موزه برای مخاطبان، ایجاد فرصتی برای دیدن، یادگیری و لذت بردن از آثار هنری و تغییر روزمرگی های زندگی بود.

کتابخانه موزه هنر مدرن استانبول

موزه هنر مدرن استانبول در سال 1896 توسط معمار الکساندر ولووری طراحی شده است. بودجه ساختمان جدید این موزه توسط حامیان موسسه ، از جمله گروه های هلدینگ و کنسرسیوم و … با یک ابتکار توسعه 1.2 میلیارد دلار تامین می شود. این بازسازی از سال 2008 مورد انتقاد قرار گرفته و پس از تخریب یک ساختمان تاریخی که قرار بود آن را حفظ و مورد استفاده قرار دهند، به طور موقت در سال 2017 متوقف شد.

موقعیت مکانی

موزه هنرهای مدرن استانبول در یک انبار دریایی سابق به نام آنترپو شماره 4 افتتاح شد که توسط معماران با تجربه بازسازی شد. این موزه که در محله توفان واقع در بسفر است، دارای فضاهای نمایشگاهی در هر دو طبقه است. طبقه بالا میزبان نمایش های دائمی، اتاق هایی  برای برنامه های آموزشی، فروشگاه و رستوران است. در حالی که طبقه پایین برای نمایش های موقت، سینمای مدرن استانبول و کتابخانه استفاده می شود.

موزه هنر مدرن استانبول سه شنبه و یک شنبه از 10 صبح تا 6 بعداز ظهر پذیرای شما می باشد. همچنین برنامه دقیق موزه از این قرار است که سه شنبه، چهارشنبه، جمعه و شنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر، پنج شنبه از ساعت 10 صبح تا 8 بعداز ظهر، یک شنبه از ساعت 11 صبح الی 6 بعدازظهر و دو شنبه تعطیل می باشد. همچنین شما می توانید برای بازدید از این موزه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید .

در سال 2018 در مجموعه در حال ساختن یک ساختمان جدید بودند که توسط کارگاه آموزشی ساختمان رنزو پیانو برای یک مجموعه در توسعه بندر گالاتا طراحی و برنامه ریزی شده است. تا این مکان را به طور دائم در 18 مارس 2018 تعطیل کند. Istanbul Museum Of Modern Art به طور موقت عملیات خود را به ساختمان اتحادیه فرانسوی واقع در بی اوغلو منتقل کرد.

توضیحات

موزه هنر مدرن استانبول با هدف ایجاد یک موسسه پویا می خواهد فرهنگ موزه رفتن را در بین مردم رواج دهد. و همچنین می خواهد علاقه آن ها را نسبت به این نمایشگاه ها زنده نگه دارد. امروزه با افتخار می توان گفت که در رسیدن به این هدف موفق شدند. در حال حاضر، ضمن فراهم کردن محلی برای نمایش میراث چند فرهنگی ترکیه و ارزش های جهانی ، این موزه به عنوان سمبلی در استانبول، تحول در هنر معاصر و هویت مدرن کشور ترکیه تبدیل شده است.

سالن های نمایشگاه، گالری عکاسی، کتابخانه، سینما، فعالیت های آموزشی، فروشگاه و کافی نت فضای کاملی را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند تا اوقات خوبی را در Istanbul Museum Of Modern Art بگذرانند. در این نمایشگاه آثاری وجود دارد که به بررسی رابطه انسان ها با شهرها، طبیعت و محیط های جسمی آن ها در بافت های تاریخی، اجتماعی و شخصی می پردازد.

گالری گرافیک موزه هنر مدرن استانبول

علاه بر این، موزه هنر مدرن استانبول آینه ای از چگونگی تاثیر احساسات انسانی از محرک های دیداری و شنوایی جدیدی که امروزه در جهان پدید آمده، دارد. فضای موقت این موزه، یک ساختمان تاریخی در بی اوغلو، مجموعه خانه ها و سالن های نمایش موقت، گالری عکس، برنامه های آموزشی  و اجتماعی، کتابخانه، سینما، کافه و نمایشگاه می باشد.

آثار این موزه

موزه هنر مدرن استانبول در فضای جدید امروزی خود، اولین موزه هنر مدرن و معاصر ترکیه، به فضای خود در بی اوغلو منتقل شده است. جایی که میزبان تمام نمایشگاه ها و رویدادها است تا اینکه ساختمان جدید آن در کاراکوی به پایان برسد. فضای موقت این موزه، یک ساختمان تاریخی در بی اوغلو، دارای مجموعه ای از خانه ها و سالن های نمایش موقت، گالری عکس، برنامه های آموزشی و اجتماعی، کتابخانه، سینما، کافه و فروشگاه می باشد.

قسمت مجموعه دائمی، شامل آثار طیف گسترده ای از هنرمندان ترکیه است. از جمله این هنرمندان و هنرمندان بین المللی می توانیم به هوکا علی ریزا، مگوردیک سیوانانیان، نورالله برک، برهان دوگانچای، عمر اولوچ، اخرین خلیفه سلسله عثمانی، جولیان اوپی، داگ آیتکن، مونیکا و … اشاره کنیم.

کتابخانه موزه هنر مدرن استانبول  منابعی را درباره هنر مدرن و معاصر در اختیار بازدیدکنندگان و محققان قرار می دهد. این کتابخانه در حال حاضر مجموعه ای در حال رشد ،  از 11 هزار 500 کتاب به زبان های ترکی و خارجی تشکیل شده است. این کتابخانه با دستیابی به کتاب و کاتالوگ منتشر شده توسط موزه ها، مراکز هنری و گالری های ترکیه و منابع خارج از کشور، مجموعه خود را به روز نگه می دارد.

در ادامه

گالری عکس مدرن موزه هنر مدرن استانبول  شامل عکس هایی از 80 هنرمند است که از دهه 1950 میلادی به کارگردانی ادبیات و هنر، با پرتره های نویسندگان و هنرمندان ، توسط عکاس مشهور بین المللی لوتفی اوزکوک گرفته شده است. اگرچه این گالری شاهد دوره های گذشته است اما بیننده را دعوت می کند تا درباره معانی عکاسی پرتره تامل کند. نکته جالب اینکه شما می توانید این گالری را به صورت مجازی با یک مستند و ضبط متن و صدا گذاری در مورد زندگی لوتفی اوزکوک تماشا کنید.

سینما واقع در موزه هنر مدرن استانبول دارای برنامه های ماهانه ، حداقل یک فیلم متمایز را در پنج شنبه ها ، شنبه ها و یک شنبه ها به نمایش می گذارد. در کافه این موزه می توانید استراحت کنید و از نوشیدن انواع قهوه های تازه لذت ببرید. فروشگاه نیز دارای مجموعه هدایا ، از جمله انتشارات هنری ، انواع وسایل تزئینی برای خانه و محل کار ، کتاب و اشیا سرگرم کننده برای کودکان ، همچنین جواهرات ، لوازم التحریر و لوازم جانبی توسط طراحان مشهور می باشد.

آدرس Istanbul Museum Of Modern Art : محله آسمالی مسکیت ، خیابان مشروطیت ، شماره 99.34430 ، بی اوغلو ، استانبول ، ترکیه

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی ترکیه و همچنین جاذبه توریستی استانبول و رزرو تورهای ترکیه و بلیط استانبول و یا تور های استانبول ،  با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 26712731و33 تماس بگیرید.

موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
موزه هنر مدرن استانبول
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
ISTANBUL MUSEUM OF MODERN ART
موزه هنر مدرن استانبول

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
بلک آنتالیا
نوشتهٔ بعدی
 هتل بوستان اهواز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید