موزه افسوس کوش آداسی     Ephesus Museum Kusadasi

موزه افسوس کوش آداسی با نام لاتین Ephesus Museum Kusadasi یکی دیگر از جاذبه های توریستی کوش آداسی می باشد. به طور کلی شهر باستانی افسوس جزو دیدنی های بی نظیر در بین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای رزرو هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

موزه افسوس کوش آداسی آثار باستانی از شهر افسوس را در ترکیه امروزی برای شما به نمایش می گذارد. این مجموعه که از اواخر قرن نوزدهم آغاز به کار کرد. شامل آثار اصلی نظیر مجسمه سازی و معماری است و متعلق به موزه Kunsthistorisches می باشد. از سال 1978 این موزه اتاق های خاص خود را در Neue Burg داشته است. همچنین قبل از تأسیس موزه، نمایشگاه های حاضر به طور موقت در مکان های مختلف برپا می شدند.

موزه افسوس کوش آداسی
مجسمه موزه افسوس کوش آداسی Ephesus Museum Kusadasi

بیشتر بدانید

در این بخش اطلاعاتی دیگر در مورد موزه افسوس کوش آداسی و شهر باستانی افسوس به شما ارائه خواهیم داد. افسوس که در ساحل دریای اژه واقع شده است. یکی از بزرگترین شهرهای جهان باستان به شمار می رفته. و هم اکنون از محبوب ترین مقاصد گردشگری ترکیه محسوب می شود. موسسه باستان شناسی اتریش از سال 1895 در حال بازسازی ویرانه های شهر است. که این بازسازی فقط با وقوع دو جنگ جهانی متوقف شده است.

موزه از زمانی کار خود را آغاز کرد که، سلطان عبدالحمید دوم برخی از یافته های باستان شناسی را به امپراتور فرانتس ژوزف اول اهدا کرد. با گذر زمان به دلیل تغییراتی در قانون ترکیه از سال 1907 دیگر هیچ اثری به وین ارسال نشد. بسیاری دیگر از آثار افسوس در موزه بریتانیا در لندن و همچنین در موزه باستان شناسی افسوس در نزدیکی محل کاوش در سلجوق به نمایش گذاشته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی کوش آداسی و دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه با ما همراه باشید. همچنین در صورت نیاز می توانید به بخش جاذبه های گردشگری در سایت مراجعه کنید.

موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی Ephesus Museum Kusadasi

در ادامه

موزه افسوس کوش آداسی در منطقه سلجوق واقع شده است. که از سال 1964 آثار هنری یافت شده در کاوش های افسوس را به نمایش می گذارد. همچنین مجسمه هایی برای نمایش و تزئین در معبد آگوستوس (یا ایسیس) که در باغ موزه نزدیکی چشمه Pollio واقع شده قرار دارد. ساعت آفتابی مرمر با نقش و نگارهایی چشمگیر مربوط به قرن 3 میلادی است. در این محیط نیز سارکوفاژی های جالب توجهی از دوره های مختلف واقع شده است.

در زمان بازدید از افسوس خانه هایی به چشم می خورد. که در بیشتر موارد آن ها مجسمه های کوچک، وسایل قدیمی، نیم تنه ها، نقاشی های دیواری و قطعات موزاییکی قرار گرفته است. همچنین از جمله عناصر برجسته موجود در این اتاق ها می توان به چندین مجسمه که در حوالی چشمه Pollio کشف شده اند اشاره کرد.

در اتاق آرتمیس افسوسی برجسته ترین تصاویر الهه و یافته هایی که در Artemision و نزدیک محراب آرتمیس قرار گرفته بودند نگهداری می شوند. گریت آرتمیس سنگ مرمرین قرن 1 میلادی است. که دو شیر را بر دوش خود نگه داشته و مقدار زیادی تزئینات مجسمه ای بر روی آن قرار گرفته است.

شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های گردشگری ترکیه و جاذبه های توریستی کوش آداسی به بخش جاذبه ها در سایت مراجعه کنید. و یا با همکاران و مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین می توانید جهت خرید تورهای کوش آداسی و رزرو هتل های کوش آداسی با ما همراه باشید.

موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی

مجموعه ها

در بین سال های 1896 و 1906 هفت مجموعه از موزه افسوس کوش آداسی به وین منتقل شد. در اوایل قرن 20 این مجموعه ها در مکان های مختلفی از جمله کاخ بلدره و مجموعه اشیا عتیقه موزه Kunsthistorisches به نمایش گذاشته شدند. این مجموعه بین سال های 1934 و 1944 بار دیگر در معبد برای بازدید به نمایش گذاشته شد. همچنین تعدادی از مجسمه های Ephesean از سال 1947 تا 1978 در ستون نوی بورگ به نمایش درآمدند

از بقایای این موزه می توان به محراب کلاسیک آرتمیس و مجسمه ای از آمازون اشاره کرد. راه پله های ساختمان موزه از سالن ورودی به یک محفظه بزرگ منتهی می شوند. که در آن بنای یادبود اشکانی قرار گرته است. از دیگر نمایشگاه های مهم می توان به نمونه ای از افسوس باستان و مجسمه های متعدد آن از جمله مجسمه برنز یک ورزشکار اشاره کرد. همچنین در این موزه آثار فرقه ای معماری و مجسمه ای از پناهگاه خدایان بزرگ در جزیره ساموتراکی یونان نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که حفاری های باستان شناسی با مشارکت اتریش تا به امروز در افسوس ادامه دارد. همچنین ارزیابی علمی موجودی موزه با همکاری دانشگاه وین، آکادمی علوم اتریش و انستیتوی باستان شناسی اتریش انجام می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رزرو هتل های کوش آداسی و هتل های ترکیه می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Ephesus Museum Kusadasi
موزه افسوس کوش آداسی Ephesus Museum Kusadasi
بخش های موزه

محراب آرتمیس و مجسمه آمازون یکی از بخش های جذاب موزه به شمار می روند. معبد آرتمیس اولین بار در قرن 6 قبل از میلاد ساخته شد. لازم به ذکر است که این معبد جزو یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می رود. پس از سوختن معبد در قرن 4 قبل از میلاد مجددا این بنا بازسازی شد. که در طی آن محراب آرتمیس با یک دیوار چشمگیر در اطراف خود محاصره شد. مجسمه قسمت فوقانی آمازون زخمی از این دیوار نشات گرفته است.

یکی دیگر از بخش های این موزه بنای یادبودی مربوط به دوره اشکانیان می باشد. این بنای یادبود اشکانی یکی از مهمترین نقش برجسته های عصر رومی از آسیای صغیر است. این یادبود در مورد امپراتور روم لوسیوس وروس می باشد. که در پارس در دوره اشكانیان از 161-165 پس از میلاد اردوگاه ایجاد كرد. شما عزیزان می توانید به منظور رزرو و خرید تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران و مشاوران ما تماس بگیرید.

دیگر بخش ها

مجسمه برنز یک ورزشکار از دیگر بخش های موزه افسوس کوش آداسی به شمار می رود. این مجسمه رومی که کپی شده از اصل یونانی آن در قرن 1 میلادی می باشد. از قرن 4 قبل از میلاد با 234 قطعه ساخته شده است. این جسمه یک ورزشکار جوان را نشان می دهد. این نقش و نگار در جهان باستان شناخته شده است و دارای محبوبیت زیادی می باشد. لازم به ذکر است که اطلاعاتی در مورد سازنده این مجسمه در دست نیست. و نمی توان آن را به یک هنرمند خاص یونانی نسبت داد.

شما می توانید برای راهنمایی جهت رزرو هتل های کوش آداسی و دیگر هتل های ترکیه با همکاران ما در تماس باشید. همچنین می توانید از طریق همکاران ما برای رزرو و خرید تورهای کوش آداسی و دیگر تورهای ترکیه اقدام کنید.

و در آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موزه افسوس کوش آداسی به سایت ما مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

Ephesus Museum Kusadasi
Ephesus Museum Kusadasi
موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی
موزه افسوس کوش آداسی
Ephesus Museum Kusadasi
Ephesus Museum Kusadasi

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل هتل گرین پارک بوستانچی استانبول
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل هتل کایا بلک آنتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید