تور ارمنستان پاییز

این صفحه در مورد تور ارزان ارمنستان پاییز و اطلاعات سفر به این کشور در فصل پاییز، اطلاعات کاملی را در اختیارتان می گذارد. ضمن اینکه قیمت تور ارمنستان پاییز در پکیج این صفحه آمده است. برای رزرو تور ارمنستان پاییز یا تور لحظه آخری ارمنستان پاییز ، می توانید پس از مقایسۀ قیمتها با ما در ارتباط باشید. ادامۀ مطلب را بخوانید تا در مورد تور ارمنستان پاییز ، اطلاعات خود را کامل کرده و به درستی برای سفر برنامه ریزی کنید.

ضمن اینکه در صفحات مرتبط با این صفحه، اطلاعات سایر تورهای این کشور در صفحۀ تور ارمنستان آمده و در صفحۀ تورهای خارجی ، اطلاعات و قیمتهای سفر به سایر مقاصد خارج از ایران آمده که با مراجعه به آنها می توانید اطلاعاتتان را در این زمینه کامل کنید.

و اگر سوالی داشتید، کافی است با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنما و پاسخگوی سوالات شما باشیم و یا کار رزرو تور ارمنستان پاییز را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
قیمت تور ارمنستان پاییز
تور ارزان ارمنستان پاییز

کشور ارمنستان

در این قسمت قصد دارم در مورد کشور ارمنستان و دیدنی های آن صحبت کنم. علاوه بر آن در مورد شرایط رزرو تور ارمنستان پاییز و البته تور ارزان ارمنستان پاییز نیز صحبت خواهم کرد. پس در ادامۀ مطلب همراه من باشید تا اطلاعاتتان در این زمینه کامل شود و بتوانید اولا مقصد سفر و فصل سفر را به درستی انتخاب کنید و در ضمن بتوانید برای روزهای سفرتان به درستی برنامه ریزی کنید و از وقتتان به خوبی لذت ببرید.

بنابراین، در ادامۀ این مطلب، در مورد آنچه که در کشور ارمنستان می توانید ببینید و در مورد تفریحاتی که می توانید در این سفر داشته باشید، توضیح داده خواهد شد. این موارد می تواند برای برنامه ریزی این سفر کمکتان کند تا برای تمام روزهای سفرتان به ارمنستان برنامه ریزی دقیق و کاملی داشته باشید.

جغرافیا

کشور ارمنستان، همانگونه که می دانید، در شمال کشور ایران قرار گرفته است و با استان آذربایجان شرقی مرز مشترک دارد. این مرز همانگونه که می دانید، توسط رود ارس تشکیل شده است. در شرق و غرب این مرز، دو قطعه از کشور آذربایجان قرار گرفته است. در شرق آن، سرزمین اصلی و در غرب آن، بخش نخجوان از کشور آذربایجان قرار دارد.

کشور ارمنستان، علاوه بر ایران و نخجوان در جنوب، با کشورهای ترکیه از غرب، کشور آذربایجان از شرق و با گرجستان از شمال مرز مشترک دارد. علاوه بر آن، گرچه ارمنستان به دریا و آبهای آزاد راه ندارد، اما از نظر موقعیت جغرافیایی، ما بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. ترکیه و گرجستان بین آن و دریای سیاه، و آذربایجان بین ارمنستان و دریای خزر واقع شده اند.

این کشور در دامنۀ جنوبی رشته کوههای قفقاز قرار دارد. بنابراین، از نظر عوارض زمین، کشوری کوهستانی محسوب می شود که این مورد، خود به تنهایی سفرهای زمینی در این کشور را محبوب کرده است. شما در حرکت بین شهرهای داخلی آن، از راه و جاده و طبیعت آن بسیار لذت خواهید برد. به همین دلیل است که بسیاری از مسافران، سفر زمینی به این کشور را دوست داشته و بیشتر از مرز زمینی به ارمنستان می روند. اگر بخواهید به دنبال تور ارزان ارمنستان پاییز بگردید، تور زمینی ارمنستان ، جزو گزینه های شما خواهد بود. اما دلیل دیگر استقبال از تورهای زمینی ارمنستان پاییز ، گذر کردن از جاده های کوهستانی و دیدن طبیعت زیبای اطراف آن است.

تور لحظه آخری ارمنستان پاییز
رزرو تور ارمنستان پاییز

آب و هوا

این موقعیت جغرافیایی و این بارشهای زیاد، و البته کوهستانی بودن کشور ارمنستان، باعث شده که طبیعت آن بسیار زیبا، چشم نواز و سرسبز باشد. موقعیت جغرافیایی، و محل قرار گرفتن آن بر روی کرۀ زمین، شرایط آب و هوایی خاص برای آن ایجاد کرده است. همانطور که گفته شد، گرچه ارمنستان با دریا مرزی ندارد، اما قرار گرفتنش بین دو دریای خزر و دریای سیاه، باعث شده تا این کشور، کشوری پر بارش باشد. علاوه بر آن، همانگونه که از آب و هوای استانهای شمال غرب ایران، مانند اردبیل و آذبایجانهای شرقی و غربی بر می آید، آب و هوای ارمنستان نیز سرد است.

البته که به خاطر اینکه به نسبت، به قطب شمال و روسیه نزدیکتر است، قطعا آب و هوایی سردتر از استانهای شمالی ایران دارد. بنابراین، زمستان در ارمنستان سرد است و دما تا منفی 12 درجه نیز می رسد. اما تابستان، گرمترین و مطبوع ترین فصل سال در این کشور است. دما در تابستان بین 18 تا 22 درجه است که این دمای هوا، برای سفر و لذت بردن از آن بسیار عالی است.

اما در مورد تور پاییزی ارمنستان باید گفت، فصل پاییز نیز هوایی نسبتا مناسب برای سفر دارد. گرچه هوا مثل تابستان مطبوع و دلچسب نیست، اما مانند زمستان نیز سرد و کشنده نخواهد بود. بنابراین، بسیاری از مسافران، فصل پاییز را با توجه به خنکی هوا، فصلی دوست داشتنی برای سفر به ارمنستان می دانند.

شهرها

کشور ارمنستان، زیاد بزرگ و وسیع نیست، اما در منطقه ای از قارۀ آسیا قرار دارد که برای حکومتها و امپراتوری های گذشته که در این مناطق بوده اند بسیار با اهمیت بوده و جزو شهرهای مرزی بین ایران، عثمانی و امپراتوری تزاری روسیه قرار داشته است. این موقعیت خاص، باعث شده تا این کشور از فرهنگ، زبان، رسوم و سنن تمام این دولتهای قدرتمند، چیزی به یادگار داشته باشد.

از طرف دیگر، این کشور، اولین کشوری بوده که در قرن 4 میلادی، دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود تعیین کرد. از این نظر، بین حکومتهای اطراف خود که یا مسلمان بوده اند یا لائیک، بسیار مورد توجه و البته هجوم قرار داشته که این مورد خود به ویرانی ها، جنگها و البته ساخته شدن آثار کهن و مهمی در این کشور انجامیده است. همین مورد باعث شده که این کشور در بین کشورهای مسیحی دیگر، از اهمیت بالای برخوردار باشد.

شهرهای ارمنستان نیز، تماما از آثار تاریخی و کهن که نمادی از دین، فرهنگ، سنن و رسوم ارامنه و بومیان آن است، پر شده است. از طرف دیگر فرهنگ مردمان و کشورهای اطراف آن، تاثیر زیادی در فرهنگ و رسوم مردمان این کشور داشته است. به همین دلیل، در این سفر، با مردمان و سنتها و عاداتی روبرو خواهید شد که شباهتهایی با آنچه در ایران می بینید نیز دارد.

اما منظورم از این توضیح این است که از شهرهای این کشور که ارزش دیدن دارد نام ببرم. این کشور دارای یازده استان است که شهرهای مهمی در آنها قرار دارند که ارزش سفر کردن دارند. اولین و مهمترین شهر، شهر ایروان، پایتخت ارمنستان است. شهرهای دیلیجان، آرارات، تاواروش، کوتایک و گیومری از شهرهای مهم هستند که می توانند در برنامۀ سفرتان قرار گیرند.

جاذبه های گردشگری

اما دیدنی های کشور ارمنستان که در شهرهای مهم آن قرار دارند، در این قسمت نام برده خواهند شد. همانگونه که گفته شد، مهمترین و معروفترین شهر آن، شهر ایروان، پایتخت ارمنستان است که جاذبه های گردشگری ایروان، جزو مهمترین و پر بازدید ترینها هستند. در فصل پاییز نیز، تور پاییزی ارمنستان ، برای این شهر تدارک دیده می شود و با عنوان تور ایروان پاییز نیز شناخته می شود. دیدنی های شهر شامل، میدان جمهوری، بنای یادبود نسل کشی ارامنه به دست عثمانی، گلیسای باستانی شنکاویت، گورستان یراب لور، مجسمۀ مادر ایروان یا مام ارمنستان، دژ آربونی ایروان، پارک راه آهن کودکان ایروان، تامو پارک ایروان، پارک انگلیسی، میدان آزادی، هزار پل یا کاسکاد ایروان، مجسمۀ ساسون تسی داوید، و کلیسای کاتوقیکه می باشند.

مجموعۀ کارن دمیرچیان،  کلیسای سنت آسترتساتین نورک، خیابان تیگران متس، دریاچۀ قو ایروان، خیابان شمالی در شهر ایروان، خیابان آبودای ایروان، پارک عشاق ایروان، خیابان ماشتوتس ایروان، باغ وحش ایروان، مسجد کبود ایروان، کلوپ بیلیارد و بولینگ آرنا و کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان از دیگر دیدنی های این شهر است که می توان به آنها اشاره کرد.

سایر جاذبه های گردشگری ایروان نیز، شامل، خانۀ اپرای ایروان، سینما مسکوی ایروان، کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر، فرودگاه بین المللی زوارتنوتس، باغ گیاهشناسی ایروان، پارک پیروزی ایروان، مرکز تفریحی کوئست روم و پارک آبی واتر ورلد یا دنیای آب ایروان می باشند.

تور ارزان ارمنستان پاییز
قیمت تور ارمنستان پاییز
دیگر دیدنی ها

این شهر تعداد زیادی موزه و گالری دارد که در تور پاییزی ارمنستان می توانید از آنها نیز دیدن کنید. این موزه ها شامل موزۀ هنر مدرن یا گالری ملی ارمنستان، گالری آلبرت و تووه بویاچیان ایروان، موزۀ فرش مگرین ایروان، موزۀ پیروزی ایروان، موزۀ تاریخ ارمنستان، موزۀ هنر کافسجیان و موزۀ هنرهای مردمی ایروان، از موزه ها و گالری های ایروان هستند.

خانۀ موزۀ مارتیووس ساریان، خانه و موزۀ مارتیروس ساریان ایروان، گالری هنری نور ایروان، گالری هنری آرو، موزۀ یرواند کوچار ایروان، موزۀ هنرهای روسی ایروان، موزۀ چاپ ایروان، موزۀ هنر و ادبیات چارنتس ایروان، موزۀ سرگئی پاراجانف ایروان، خانه موزۀ هوهانس تومانیان، موزۀ زمین شناسی ارمنستان، مورۀ منبت کاری ایروان، موزۀ کومی تاس ایروان، موزۀ ماتنا داران یا موزۀ دست نویسهای باستانی ایروان، سایر گالری ها و موزه هایی هستند که در این شهر می توانید ببینید و لذت ببرید.

در مورد دیگر دیدنیهای شهر که می توانید پس از رزرو تور ارمنستان پاییز از آنها دیدن کنید، می توان مراکز خرید را نام برد. مرکز خرید مترونوم ایروان، مرکز خرید ایروان یا ایروان مال، بازار سرپوشیدۀ ایروان یا پاک شوکا ایروان، بازار گوم یا گام ایروان، مرکز خرید دالما گاردن ایروان، مرکز خرید تشیر استریت ایروان، مرکز خرید روسیا ایروان و بازار ورنی ساج ایروان می باشند.

اما جدا از دیدنیها و جذابیتهای این کشور، در زمان خرید تور ایروان پاییز ، قیمت ها و درجۀ هتل های مختلف را مقایسه کنید. حتما به قیمت تور ایروان پاییز دقت کرده و توع پرواز را در نظر داشته باشید. علاوه بر آن تعداد شبهای اقامت نیز در قیمتها تاثیر دارد.

سایر شهرها

همانگونه که گفته شد، ایروان، تنها شهر جذاب و گردشگرپذیر ارمنستان نیست. علاوه بر آن، طبیعت زیبای ارمنستان نیز در نوع خود جالب توجه و جذاب است که دیدن این طبیعت می تواند بخشی از برنامۀ سفر به این کشور باشد. جدای طبیعت نیز، در سایر استانها و شهرهای آن، جاذبه های توریستی جذابی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد. پس در سفرتان به این کشور، طبیعت و جاذبه های تاریخی را در کنار هم ببینید.

اما دیدنی هایی که در سایر شهرهای آن وجود دارد که آنها را به تفکیک استانها و یا شهرها برایتان نام خواهم برد. در استان وایوتس جور، صومعۀ نورا وانک دیدنی و جذاب است. در استان آرارات، صومعۀ خورویراپ و صومعۀ گغارد را ببینید. در استان گغارکوتیک، پیست اسکی زاخکازور، دریاچۀ سوان و صومعۀ سوانا وانک ارزش دیدن دارند.

معبد گارنی در استان کوتایک، صومعۀ آختلا، صومعۀ ساناهین و موزۀ برادران میکویان در استان لوری، پل شیطان، صومعۀ تاتو و تله کابین بال های تاتو در استان سیونیک وجود دارند که دیدنی و جالب توجه هستند. اما در استان آرگات سوتن، قلعۀ امبرد و کوه آرگاتس، در استان تاووش، پارک ملی دیلیجان، صومعۀ گوشا وانک و صومعۀ غارت سین و در استان آرماویر، کلیسای سنت هریپسیم، کلیسای جامع زوارتنوتس، یادبود سردار آپات یا سردار آباد و کلیسای جامع اچمیادزین قرار دارند.

در آخر

و در آخر، اگر قصد دارید تا سفری خاطره انگیز را تجربه کنید، حتما به سفر به ارمنستان فکر کنید. فصول بهار تا پاییز نیز برای این سفر مناسب هستند. و اگر خواستید از قیمت تور ارمنستان پاییز مطلع شوید، یا در مورد تور لحظه آخری ارمنستان پاییز و یا به عبارتی تور ارزان ارمنستان پاییز مطلع شوید، حتما با ما در تماس باشید.

مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی آماده اند تا راهنما و یا پاسخگوی سوالات شما در هر زمینه ای از گردشگری باشند. پس یا با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمای شما باشیم و یا کار رزرو تور ارزان ارمنستان پاییز را برایتان انجام دهیم.

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور مالزی پاییز
نوشتهٔ بعدی
تور دبی پاییز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست