تورهای مشهد ویژه پاییز

برای اطلاع از تورهای مشهد ویژه پاییز و قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز و همچنین برای رزرو تورهای مشهد ویژه پاییز و یا بلیط مشهد و رزرو هتل های مشهد با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی در تماس باشید. شما می توانید برای خرید تورهای مشهد ویژه پاییز یا تورهای لحظه آخری مشهد ویژه پاییز یا تورهای ارزان مشهد ویژه پاییز درخواست خود را از طریق سایت اعلام کنید یا با ما تماس بگیرید.

و یا برای خرید تورهای مشهد یا سایر تورهای داخلی با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید. در قسمت جاذبه های گردشگری مشهد نیز اطلاعات کاملی از دیدنی های این شهر مهم زیارتی – سیاحتی وجود دارد.

تور مشهد ویژه پاییز
هتلدرجهدوتختهسه تختهچهار تختهخدمات
هتل انقلاب مشهد2*963000944000950000صبحانه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قدس مشهد2*120000011980001190000صبحانه بوفه ـ ناهارو شام منو انتخابی ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل سهند مشهد3*121000012000001198000صبخانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل رضویه مشهد3*122400012210001217000صبحانه بوفه ـ ناهار و شام در صورت رزرو اتاق فولبرد ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل منجی مشهد3*125400012500001240000صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدود ـ ناهار و شام بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل تارا مشهد4*123000012150001200000صبحانه ـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل کیانا مشهد4*130000012600001220000صبحانه بوفه ـ اینترنت نا محدودـ پارکینگ در صورت داشتن ظرفیت ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل الماس مشهد4*134300012500001230000صبحانه بوفه ـ ناهار و شام منو بوفه ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل درویش مشهد5*197400017790001650000صبحانه بوفه ـ ناهار وشام منو انتخابی ـ پک بهداشتی جهت استفاده میهمانان ـسرویس رفت و برگشت به حرم ـ اینترنت نامحدودـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود
هتل قصر طلایی مشهد5*159000014800001465000صبحانه بوفه ـ استخر و سونا و جکوزی ـ ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه ـ سرویس رفت و برگشت به حرم ـ هزینه کودک داخل هتل محاسبه میشود

خدمات تور مشهد : بلیط پرواز رفت و برگشت ، 3 شب اقامت در هتل با خدمات ، وعده های غذایی طبق برنامه هر هتل می باشد.

امکان رزرو تمام هتل ها با وعده های غذایی کامل وجود دارد.

امکان رزرو بلیط پرواز تمام ایرلاینها وجود دارد.

قیمت ها به تومان و برای هر نفر می باشند

مشهد   MASHHAD

قبل از هر توضیحی باید بدانید که در این صفحه در مورد تورهای مشهد ویژه پاییز و تورهای لحظه آخری مشهد ویژه پاییز و تورهای ارزان مشهد ویژه پاییز نیز در این صفحه توضیحاتی آمده است.

یکی از کلانشهرهای ایران مشهد می باشد. این شهر مذهبی در شمال شرقی کشور قرار گرفته و مرکز استان خراسان رضوی به شمار می رود. شهر مشهد با مساحتی ۳۵۱ کیلومتر مربعی دومین شهر بزرگ بعد از پایتخت می باشد. همچنین براساس سرشماری انجام شده در سال ۱۳۹۵ جزو دومین شهر پرجمعیت بعد از تهران در ایران. و نود و پنجمین شهر پرجمعیت در جهان به شمار می رود. این شهر از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران محسوب می شود.

واقع شدن حرم حضرت علی بن موسی الرضا در این شهر باعث شده است تا سالانه بیش از ۲۷ میلیون زائر در داخل کشور و ۲ میلیون زائر از خارج کشور به این شهر سفر کنند.

جغرافیا

شهر مقدس مشهد در اطراف رودخانه کشف رود همچنین دشت مشهد میان کوه های هزارمسجد و بینالود گسترش پیدا کرده است. بیشترین ارتفاع شهر ۱۱۵۰ و کمترین آن ۹۵۰ متر است. تابستان های شهر گرم و خشک و زمستان های آن سرد و مرطوب می باشد. بیشترین دمای هوا در تابستان مثبت ۴۳ درجه و کمترین آن در زمستان منفی ۲۳ درجه بوده است.

مشهد دارای ۱۳ منطقه ، یک فرودگاه بین‌المللی ، یک استگاه راه آهن و سه پایانه می باشد. حمل و نقل داخلی توسط تاکسیرانی ، اتوبوسرانی و مترو انجام می شود. اغلب توریست ها بیشتر با هدف گردشگری مذهبی به این شهر سفر می کنند. به همین دلیل گردشگری بیشترین سهم را در اقتصاد داراست. همچنین به دلیل وجود مراکز تجاری و گردشگری و ارائه خدمات پزشکی. گردشگری تفریحی و سلامت نیز گسترش یافته است.

لازم به ذکر است که شهر مشهد در سال ۱۳۸۸ به طور رسمی بعنوان پایتخت معنوی ایران برگزیده شد. تمام موارد گفته شده و آنچه در ادامه می آید، سبب شده که عدۀ زیادی، علاقمند به خرید تورهای مشهد ویژه پاییز باشند. از این جهت است که باید قبل از رزرو تورهای مشهد ویژه پاییز ، در مورد قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز اطلاعات خود را کامل کرده و از بین تورهای لحظه آخری مشهد ویژه پاییز و تورهای ارزان مشهد ویژه پاییز ، یکی را انتخاب نمایید.

تاریخچه

نام قدیمی مشهد سناباد است. سرانجام در زمان امپراتوری صفویه به مشهد تغییر نام پیدا کرد. این نام (مشهد) از زبان عربی گرفته شده است و به معنای شهادت است. همچنین به عنوان مکانی شناخته می شود که امام رضا ، امام هشتم مسلمانان شیعه در آنجا درگذشت. علاوه بر آن ممکن است. شهر باستانی اشکانی پاتریگابانی که در کتیبه بیستون (520 پیش از میلاد) از امپراتور هخامنشی داریوش اول ذکر شده است. در مشهد امروزی واقع شده باشد.

در آغاز قرن نهم (قرن سوم هجری) مشهد روستای كوچكی به نام سناباد بود كه در 24 كیلومتری از توس واقع شده بود. در سال 808 هارون الرشید خلیفه عباسی برای فرونشاندن قیام رفیع بن اللایت در ماوراء النهرین در حال عبور بود. او بیمار شد و درگذشت وی در زیر کاخ حمید بن قحطبه به خاک سپرده شد. بدین ترتیب دارالاماره به عنوان مقبره هارونیه شناخته شده بود. در سال 818 قمری امام رضا توسط مامون به شهادت رسید و در کنار قبر هارون دفن شد.

اگرچه مشهد میراث فرهنگی توس چهره هایی مانند نظام الملک، الغزالی، احمد غزالی، فردوسی، اسدی طوسی و شیخ طوسی را در اختیار دارد. اما جغرافی‌دانان پیشین عرب مشهد و توس را به عنوان دو شهر جداگانه که در فاصله حدود 19 کیلومتری از یکدیگر واقع شده اند شناسایی کرده اند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای مشهد ویژه پاییز ، جاذبه های گردشگری مشهد و خرید تورهای مشهد ویژه پاییز و رزرو هتل های مشهد با ما تماس بگیرید.

امپراطوری تیموری

به نظر می رسد با فروپاشی توس اهمیت سناباد (مشهد) بطور مستمر افزایش کرده بود. هنگامی که اشراف مغول در آن محل حکومت می کردند. قیام کردند و تلاش کردند تا خود را مستقل کنند میران شاه توسط پدرش علیه آن ها فرستاده شد. توس پس از محاصره چندین ماهه طوفان شد ، غارت شد و یک پشته ویرانه را به جای گذاشت. 10000 نفر از مردم قتل عام شدند. توس از این پس متروکه شد و مشهد جای خود را به عنوان مرکز منطقه گرفت.

بعدها در زمان سلطنت تیموریان شاهرخ میرزا مشهد به یکی از شهرهای اصلی قلمرو تبدیل شد. در سال ۱۴۱۸ میلادی همسرش گوهرشاد بودجه ساخت مسجدی برجسته را در كنار حرم كه به مسجد گوهرشاد مشهور است تأمین مالی كرد. این مسجد تا به امروز نسبتاً دست نخورده باقی مانده است. بزرگ بودن آن نشانگر وضعیت شهر در قرن پانزدهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تورهای مشهد ویژه پاییز ، قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز و خرید تورهای مشهد ویژه پاییز در ادامه با ما همراه باشید. علاوه بر آن می توانید برای اطلاع از مشخصات هتل های مشهد و یا جاذبه های گردشگری مشهد به بخش های دیگر سایت مراجعه کنید. و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

صفویه

شاه اسماعیل اول بنیانگذار سلسه صفوی پس از درگذشت حسین بیقاره و فروپاشی سلسله تیموری مشهد را فتح کرد. وی بعدها در زمان سلطنت شاه عباس اول به دست ازبک ها به اسارت درآمد. در سال 1507 میلادی توسط سپاهیان شبان یا شعبانی گرفته شد. بعد از گذشت دو دهه شاه طهماسب اول در سال 1528 موفق شد دوباره دشمن را از این شهر دفع کند. اما در سال 1544 اوزبیگ دوباره موفق به ورود به شهر و غارت و قتل در آنجا شد.

شاه عباس اول که از سال 1585 در مشهد زندگی می کرد نتوانست مشهد را از اوزبیگ تا سال 1598 بازگرداند. مشهد پس از یک مبارزه طولانی و سخت توسط شاه عباس پس گرفته شد و سرانجام ازبک ها شکست خوردند. دوره صفویه مشهد شناخت مذهبی بیشتری پیدا کرد و به مهمترین شهر خراسان تبدیل شد. زیرا چندین مدرسه و سایر سازه‌ها در کنار حرم امام رضا (ع) ساخته شدند.

مشهد علاوه بر اینکه جزو شهرهای مذهبی ایران به شمار می رود. جزو شهرهای تاریخی نیز می باشد که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. برای اطلاع از تورهای مشهد ویژه پاییز و دیگر جاذبه های گردشگری مشهد ما را همراهی کنید.

سلسله افشاریه و سلسله قاجار

مشهد بزرگترین جلال خود را در زمان نادرشاه حاکم ایران از 1736 تا 1747 بدست آورد. زمانی که نادرشاه این شهر را پایتخت خود قرار داد. احمدشاه و جانشین او تیمورشاه باعث جدایی خراسان از ایران شده بودند. تنها پس از درگذشت تیمور شاه (1792) بود که آقا محمدخان قاجار بنیانگذار سلسله قاجار موفق شد. قلمروهای شاهرخ را در دست بگیرد و او را در سال 1795 به قتل برساند. بنابراین به جدایی خراسان از بقیه ایران پایان داد.

برخی معتقدند مشهد در سال 1858 توسط شاهرخ افشار اداره می شد. و همچنان پایتخت سلسله افشاریه در دوره سلسله زند بود. تا اینكه آقا محمدخان قاجار در آن زمان منطقه بزرگتر خراسان را در سال 1796 فتح كرد.

1912 بمباران حرم امام رضا باعث کشته شدن چندین نفر از مردم و زائران شد. اقدام علیه یک حرم مسلمان باعث شوک بزرگی برای همه کشورهای اسلامی شد. در 29 مارس 1912 پناهگاه امام رضا (ع) در اثر آتش توپخانه روسیه بمباران شد. و خسارات زیادی از جمله صدمه به گنبد طلایی وارد شد. در نتیجه نارضایتی گسترده و مداومی در جهان اسلام شیعه به وجود آمد.

این بمب گذاری توسط شاهزاده آریستید میخائیلوویچ دبیزا (فردی در کنسول روسیه در مشهد) و ژنرال رادکو (یک بلغاری که فرمانده قزاق های روسی در شهر بود) ترتیب داده شد.

برای رزرو تورهای مشهد ویژه پاییز و اطلاع از قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز باید این مطالب را بدانید.

سلسله پهلوی

نوسازی این شهر در دوران رژیم رضاشاه سرعت گرفت. بیمارستان امام رضا در سال 1313 تاسیس شد. همچنین کارخانه قند آبکوه در سال 1314 و دانشکده پزشکی مشهد در سال 1318 تاسیس شدند. در سال 1315 اولین نیروگاه در مشهد نصب و در سال 1318 اولین سرویس حمل و نقل شهری با بکارگیری دو اتوبوس آغاز شد.

واکنش هایی برعلیه سیاست های مدرن و ضد مذهبی در حرم اما رضا در سال 1314 بالا گرفت. یک روحانی مالیات های سنگین ، فساد و خط مشی های اخلاقی جدید شاه را محکوم کرده. و به تبعیت از آن مردم روستا و حاجیان بازاری به حرم امام رضا پناه بردند. و شروع به گفتن شعارهای ضدشاه کردند.

۴ روز نیروهای پلیس و ارتش از ورود به حرم خودداری کردند. زمانی که سربازان وارد حرم شدند صدها نفر زخمی و ده ها نفرکشته شدند. این موضوع باعث شکاف بیشتر بین روحانیت شیعه و شاه شد. برخی از مورخان معتقدند قیامی که در مسجد گوهرشاد در سال 1314 اتفاق افتاد. بر علیه حکم کشف حجاب توسط رضاشاه بود.

اصلاحات

مشهد پس از حمله انگلیس و شوروی به دلیل ناامنی ایجاد شده. در روستاها، خشکسالی در سال 1327 و تاسیس دانشگاه در 1328 دچار رشد جمعیت شد. در همین دوره وسایل حمل و نقل عمومی به ۷۷ اتوبوس و ۲۰۰ تاکسی افزایش یافت. همچنین خط راه آهن مشهد به تهران در سال 1336 تاسیس شد. لازم به ذکر است که فرودگاه مشهد، ایجاد کارخانه های جدید و… در سال 1345 کلید خورد.

در سال ۱۳۴۴ یک پروژه مهم شهری برای بازسازی بافت های قدیمی. اطراف حرم امام رضا (ع) از طرف داریوش بوربور پیشنهاد شد. این پروژه به طور رسمی از سال ۱۳۴۷ به تصویب رسید. و در سال ۱۳۵۶ بافت های قدیمی تخریب شد. تا کار بازسازی آغاز شود. برای مشاغلی که محل کسب ان ها تخریب شده بود. بازار جدیدی در میدان آب توسط داریوش بوربور طراحی شده. و ساخته شد اما بعد از انقلاب پروژه نوسازی شهر از بین رفت.

لازم به ذکر است که در ۳۱ خرداد سال ۱۳۷۳ بمبی در نمازخانه حرم منفجر شد. که دست کم ۲۰ نفر را به شهادت رساند. در سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ اختلالات دانشجویان بعد از همین اتفاق در تهران شروع شد.

حتما میدانید که در سفر به شهر مشهد و خرید تورهای مشهد ویژه پاییز این اطلاعات دید و نظر کاملتر و جالبتری را به شما خواهد داد که قطعا اندیشه ی شما را در این سفر تحت تاثیر قرار خواهد داد. این مطالب باعث ماندگار شدن سفر در ذهن شما خواهد شد. ضمن اینکه باید از قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز نیز مطلع باشید یا تفاوت تورهای مشهد ویژه پاییز را با تورهای لحظه آخری مشهد ویژه پاییز یا با تورهای ارزان مشهد ویژه پاییز را بدانید.

شرح حال

اکثریت جمعیت این شهر را قوم پارس تشکیل می دهند. اقوام دیگر شامل افراد کرد و ترکمن هستند که از استان خراسان شمالی به این شهر مهاجرت کرده اند. امروزه حرم مطهر و موزه آن یکی از گسترده ترین گنجینه های فرهنگی و هنری. ایران به ویژه در زمینه کتاب ها و نقاشی های نسخه خطی می باشد.

شهر مشهد به عنوان دومین شهر مقدس جهان همه ساله بیش از 20 میلیون گردشگر و زائر را به خود جذب می کند. اگرچه عمدتاً مسلمانان ساكن این شهر بودند اما در گذشته برخی اقلیت های مذهبی در مشهد وجود داشتند. اکثریت یهودیانی كه در این شهر وجود داشتند. در سال 1218 پس از وقوع واقعه الله الداد برای آن ها به اسلام روی آوردند و به جید الاسلام ( تازه واردان اسلام ) معروف شدند.

در آخر

برای کسب اطلاع دقیق‌تر درباره تورهای مشهد ویژه پاییز ، قیمت تورهای مشهد ویژه پاییز و شرایط خرید تورهای مشهد ویژه پاییز و مشخصات هتل های مشهد با ما همراه باشید.

شما می توانید با مراجعه به بخش های مختلف سایت علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر درباره مشهد ، اطلاعات مفید دیگری درباره سایر جاذبه های توریستی مشهد و هتل های ایران کسب نمایید.

5/5

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تورهای کیش بهار 1400
نوشتهٔ بعدی
تورهای قشم ویژه پاییز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست