کوه صفه اصفهان                            Kooh Sofeh Isfahan

  کوه صفه یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان می باشد از کوه های زاگرس که از طرق مختلف از جمله شمال ( جاده کربندی)، جنوب ( خط آهن ) ، شرق ( مجتمع های مسکونی ) و غرب ( کوه های تخت رستم)  دسترسی دارد. نام کوه صُفِه برگرفته از چشمه خاچیک می باشد که از دامنه کوه به محیط سنگی و صفه مانندی می رسد. این کوه به گفته برخی محل پناهگاه و پایگاه مردم و از نظر شکل ظاهری با قلعه های زمان ساسانیان شباهت دارد.

از جمله امکانات تفریحی و نماهای دیدنی مختلف کوه صفه می توان به فضای سبز ( پوشش جانوری ، گیاهان خودرو ) ، قلعه شاه دژ، تله کابین صفه ، آبشار مصنوعی ، سالن بولینگ ، باغ وحش ، غارها ، پل رنگین کمانی ( مشهور به پل سنگی) ، قله ها ، چشمه ها ، آلاچیق ، رستوران و …اشاره کرد.

قله های مرتبط با کوه صفه شامل قله جنوبی ( بلندتر از قله شمالی)  و  قله شمالی (با نمایی گسترده تر)  می باشد.

چشمه های مرتبط با کوه صفه شامل چشمه شاه درویش ( معروف به چشمه گچی ) ، چشمه گل زرد ، چشمه نقط ( سنگابی که آب قطره قطره از بالای کوه در آن می چکد) ، چشمه پاچنار ( به دلیل  وجود چشمه فضای سبز اطراف را فراگرفته ) ، چشمه درویش یا خاچیک ( بین قله کوه و پارک صفه قرار دارد دارای فضای سر سبز برای استراحتی همراه با آرامش )  می باشد.

غارهای مرتبط با کوه صفه 14 غار می باشد که معروف ترین و دردسترس ترین آن ها شامل غار الله اکبر ( در کنار دستگاه توربین بادی قرار دارد ) ، غار انجیر ( قسمت غربی کوه صفه قرار دارد ) ، غار قنبر ( دارای بزرگترین دهانه در قسمت شمالی کوه صفه که از راه صخره نوردی امکان پذیر است) ، غار هفت چشمه ( در کنار مجموعه ای از چند چشمه در قسمت جنوبی قرار دارد) می باشد.

فضای سبز کوه صفه دارای پوشش های خودرو و انواع جانوران می باشد که علاوه این پوشش ها شهرداری از پوشش گیاهی مصنوعی نیز استفاده می کند.

باغ وحش مرتبط با کوه صفه دارای انواع  حیوانات گوشت خوار و علف خوار با فضایی زیبا و دیدنی می باشد.

سالن بولینگ مرتبط با کوه صفه که مورد استقبال گردشگران کنار تله کابین صفه قرار گرفته است .

تله کابین صفه مرتبط با کوه صفه که از پر طرفدارترین مکان های تفریحی این کوه می باشد خط اول از دامنه کوه شروع و تا گردنه باد بالا می برد که با عبور از مناظر خاص و دل انگیزی تجربه متفاوتی را شامل می شود.

قلعه شاه دژ مرتبط با کوه صفه معروف به قلعه دیو در شمال غربی و بلندترین نقطه قرار دارد . از این قلعه به منظور نظامی و دفاعی استفاده می شد . از آثاری که در قلعه شاه دژ باقی مانده است  از جمله وسایل جنگی ، دیوارهای محافظتی ، 20برج نگهبانی ، 6 دروازه و… می باشد.

آدرس کوه صفه اصفهان: اصفهان ، بلوار شهدای صفه

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی اصفهان و رزرو خدمات گردشگری ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 26712731و3 تماس حاصل فرمائید.

Kooh Sofeh Isfahan
کوه صفه اصفهان
کوه صفه اصفهان
کوه صفه اصفهان
کوه صفه اصفهان
Kooh Sofeh Isfahan

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
تور استانبول زمستان
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل هتل کاپتورن ارکید پنانگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید