تورهای آلانیا

تور آلانیا

در این صفحه اطلاعات تورهای آلانیا آمده است. همچنین در مورد قیمت تورهای آلانیا ، شرایط رزرو تورهای آلانیا ، تورهای لحظه آخری آلانیا ، تورهای ارزان آلانیا اطلاعات کاملی وجود دارد. ضمن اینکه می توانید برای اطلاع از قیمت و شرایط تور آلانیا با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی در تماس باشید.

در سایر صفحات این سایت نیز اطلاعات کاملی در مورد تورهای ترکیه ، هتل های آلانیا و هتل های ترکیه و شرایط و مشخصات هر کدام و رزرو آنها وجود دارد.

تور آلانیا

این مطلب در مورد تورهای آلانیا ، شرایط رزرو تورهای آلانیا ، قیمت تورهای آلانیا ، تورهای لحظه آخری آلانیا و تورهای ارزان آلانیا از بین تورهای ترکیه می باشد.

تاریخچه شهر

آلانیا در گذشته قسمتی از سرزمین های پامفیلیا و کیلیکیه را شامل میشدو همچنین قسمتی از امپراطوری ایران بود. پس از آن تحت نظارت و سلطه روم ها و یونانی ها شد. در زمان امپراطوری روم شرقی به آن لقب کوه زیبا (کلنوروس ) را دادند.

این شهر قدیمی در گذسته ای دور که زمان امپراطوری روم باستان بوده است به دست سربازان ارتش که با دزدان دریایی رو به رو میشدند و با آنها مقابله میکردند احداث شد. پادشاه سلجوقی که علاءالدین کیقباد نام داشته است ، نام این شهر را علائیه گزاشت. سپس در سال 1471 میلادی نام ( آلانیا ) ضمیمه امپراطوری عثمانی شد.

تسلطی که این شهر بر دریای مدیترانه داشت در مقابله با هیچ قدرتی شکست پذیر نبود. گروه بزرگی از امپراطوری های بزرگ همانند سلوکیان ، بیزانس ، رومی ها ، عثمانی ها اکثر تجهیزات خود را در این شهر قرار میدادند. اکنون نیز آثار و نشونه هایی از امپراطوری ها در این شهر دیده میشود.

تفریحات

کسانی که به قصد تفریح سفر میکنند با برنامه ها و سرگرمی های زیادی رو به رو هستند که میتوانند از آنها لذت ببرند. برخی از این سرگرمی ها شامل رفتینگ ، تلکابین ، جت اسکی ، غار دیم ، چرخ و فلک ، تور یک روزه قایق سواری نیز میباشد.

برای این شهر تور های مختلفی برگزار میشود که به صورت 6 شب و 7 روز و هینطور 7 شب و 8 روز میباشد. برای اطلاع از قیمت تور آلانیا با ما همراه باشید.

لازم است بدانید که جمعه ها در مرکز شهر یک بازار بزرگ از انواع خوراکی های محلی ، سبزیجات ، صنایع دستی و میوه جات برپا میشود. تمامی دست فروشان در این روز با اشتیاق انظار میکشند تا مردم از آنها انواع نان های محلی ، شیرینی های محلی و یا حتی ذرت شیرین با قیمت مناسب از آنها خریداری کنید.

موقعیت مکانی

یکی از مزیت هایی که برای رزرو تور آلانیا باید در نظر بگیرید این است که در منطقه آک دنیز واقع شده است که از شرق به منطقه قاضی پاش و شرق مدیترانه ، از غرب به شهر های سیده و ماناوگات ، از شمال به رشته کوه های توروس و همچنین از جنوب به دریای مدیترانه منتهی میشود.

این شهر با آنتالیا تنها 135 کیلومتر فاصله دارد و فاصله آن با استانبول هم به 563 کیلومتر میرسد. اگر بخواهیم نگاهی به همسایه های خارجی شهر توجه کنیم باید از کشور های سوریه ، قبرس و لبنان نام ببریم که از این شهر دسترسی خیلی خوبی دارند.

این شهر چون در کنار دریای مدیترانه واقع شده است در تابستان هوای آنجا معتدل و گرم و در زمستان هوا مرطوب و بارانی است که در این مواقع هوا بسیار دلنشین و تاثیر پذیر است. در ماه آگوست گرم ترین ماه سال را تجربه خواهید کرد و در ماه ژانویه جزو سردترین ماه های سال به حساب می آید. در نتیجه مناسب ترین زمان برای سفر به این شهر ساحلی زیبا و هیجان انگیز از ماه اردیبهشت تا آذر ( از ماه می تا نوامبر ) میباشد.

حمل و نقل

برای گشت و گذار در این شهر شما میتوانید از اتوبوس های واقع در سطح شهر استفاده کنید و یا حتی اگر علاقمند به ورزش هستید دوچرخه کرایه ای در اختیار شما قرار میدهند تا با آن در سطح شهر تردد کنید. همچنین شما میتوانید از تاکسی های داخل شهر و مینی بوس های شهر هم استفاده کنید.

برای اینکه پس از مشاهده قیمت تور آلانیا بتوانید درست تصمیم بگیرید و برای رزرو تور آلانیا که به صورت 6 شب و 7 روز و 7 شب و 8 روز میباشد اقدام کنید. و اینکه باید از ویژگی های آن اطلاع کامل داشته باشید. ضمنا در تورهای لحظه آخری آلانیا یا تورهای ارزان آلانیا ، لزوما کیفیت بد و ضعیفی را نخواهید دید. گاهی بهترین هتل ها هم شامل تخفیفات تورها می شوند.

جاذبه های گردشگری

شما در زمان رزرو تورهای آلانیا ، چه تورهای عادی و چه تورهای لحظه آخری آلانیا را خریداری نمائید، بایستی از جاذبه های توریستی این منطقه دیدن نمائید. دیدنی های این شهر در میان جاذبه های توریستی ترکیه ، معروف و مشهور هستند. ما در ادامه به توضیح و بررسی برخی جاذبه های گردشگری آلانیا میپردازیم.

حمام و ماساژ ترکی

حمام ترکی آلانیا طرفداران بسیاری را سمت خود جلب کرده است و بسیار معروف میباشد.که در پایان روز پس از خستگی فعالیت های روزانه خود میتوانید کمی از خستگی های سفر خود را کاهش دهید. به اعتقاد و گفته های مردم آلانیا گردشگران و توریستان در ابتدای ورود خود به این شهر باید این ماساژ و حمام ترکی های آنجا را امتحان کنند تا ادامه گشت و گزار خود با پوستی شاداب و حالی خوب به سفر خود ادامه دهند.

در شرق آلانیا یکی از حمام ترکی های معروف واقع شده است به نام آرسی که به مسافران و گردشگران عزیز توصیه میشود تا حتما در طول مدت سفر خود آن را امتحان کنند. لازم به ذکر است برای سفر به این شهر ساحلی ترکیه با دقت بسیار برنامه ریزی کنید تا از سفرتان به این شهر زیبا لذت ببرید.

برج قرمز آلانیا

در بخش جنوبی این شهر یک جاذبه دیدنی به نام برج قرمز وجود دارد که نماد شهر می باشد و جزو یکی از دیدنی ترین نقاط این شهر به حساب می آید. در این برج به راحتی میتوانید به همه طرف دید کامل داشته باشید. قلعه یا همان برج قرمز در قرن 13 زیر نظر سلجوقیان احداث شد. هر دیوار این برج تقریبا 6 و نیم متر طول دارد. علت نامگذاری آن نیز به علت آجر ها رنگ قرمز آن میباشد. از این قلعه زمانی که هوا گرم است و رطوبت هوا زیاد میباشد از برج قرمز باردید نکنید.

برج قرمز آلانیا که در قسمت جنوبی شهر آلانیا قرار دارد. در قرن 13 در زمان حکومت سلجوقیان ساخته شد. این بنا همانند بناهای دیگری که در دوره سلجوقیان ساخته شده بود در آن از آجر های قرمز رنگ استفاده شده است. و به همین علت، این اثر به برج قرمز معروف شد. هر دیوار این برج نزدیک به 5/6 متر طول دارد که خوشبختانه سالم است. در اصل یکی از معروف ترین بناهای تاریخی شهر آلانیا، برج قرمز می باشد که به عنوان نماد این شهر شناخته شده است.

این برج هشت ضلعی که قدمتی دیرینه دارد از کارخانه کشتی سازی محافظت می کند. برج قرمز بهترین ساختمان محافظت شده در این شهر زیبا می باشد. پس از بازسازی این برج که بین سالهای 1951 تا 1953 انجام گرفت، محل نمایش دائمی اسلحه، بشقاب، تابه و فرش و در نتیجه به عنوان موزه مردم شناسی در شهر آلانیا مورد استفاده قرار گرفت. لازم به ذکر است برای مشاهده قیمت تور آلانیا می توانید سایت را مشاهده نمایید.

رشته کوه توروس در آلانیا

این رشته کوه جزو جاذبه های گردشگری طبیعی شهر است. رود بین النهرین ( فرات ) یا رود منطقه خاورمیانه از کوه توروس سرچشمه میگیرند. موقعی که از کوه بالا میروید از یک سمت قله های رشته کوه توروس و از یک سمت دیگر دریای مدیترانه را میتوانید مشاهده کنید.  در طول مسیر به سمت کوه توروس رودخانه بزرگ و کوچکی که از کوه سرچشمه گرفته است که توربین های آبی برای تولید برق روی آنها نصب شده است.

ساحل کلئوپاترا در آلانیا

یک قلعه قدیمی در این شهر جود دارد که در غرب ساحل آلانیا واقع شده است. این ساحل به کلئوپاترا معوف است. با ویو و منظره ای که این ساحل دارد یک مکان بسیار عالی برا عکاسی و طبیعت گرد ها میباشد. همچنین شما میتوانید برای این که خود را به کلئوپاترا برسانید قایق اجاره کنید. این ساحل مواج و سنگی طبیعی نیز میباشد که جذابیتی تاریخی و دیرینه دارد.

تفاوتی ندارد که کدام هتل را از بین هتل های آلانیا انتخاب کنید. یا کدام تورها را خریداری نمائید. پس از مشاهدۀ قیمت تورهای آلانیا ، هرکدام از تورها و هتل ها را که انتخاب کردید. حتی اگر از بین تورهای ارزان آلانیا یک هتل را رزرو نمودید، از دیدن جاذبه های گردشگری این شهر غافل نشوید.

غار دالماتاش آلانیا

در زمان قدیم کسی از وجود این غار آگاه نبود . تا پس از اینکه دینامیت منفجر شد و مردم به وجود غار پی بردند که در دهانه غربی ساحل آلانیا واقع شده است. این غار در سال 1948 کشف شد. پس از آن شایعه ای در این باره پخش شد که این غار میتواند مریضی به اسم آسم را درمان کند . با این خبر تعداد بسیاری از مردم برای بازدید از غار آمدند.

 با این اتفاق شهر کوچک با سیل بزرگ مردمی رو به رو شد که این مردم به اسکان نیاز داستند به همین علت هتل های بسیاری در شهر ساخته شد و بومیان هم خانه های خود را تجهیز کردند. به گفته پزشکان فضا و دمای داخل غار برای بیماری های رماتیسم بسیار مناسب می باشد. این غار همیشه دمای داخل آن 22 درجه میباشد.

اسکله قدیمی کشتی سازی

این اسکله قدیمی و تاریخی مربوط به دوران سلجوقیان میباشد. اکنون قدمت آن به بیش از 700 سال رسیده است و تنها چیزی که امروزه از این اسکله نمایان است کشتی سلجوقی است. این کشتی سازی به موزه ای در فضای باز تبدیل شده است که با قلعه آلانیا ارتباط دارد.

گردشگران تور آلانیا که قصد تفریح و بازدید از این شهر را دارند با دیدن این اسکله به وجد خواهند آمد و از زیبایی تصویر آن در ذهن ها حک خواهد شد. کسانی که به پیاده روی علاقه دارند میتوانند با قدم زدن در ساحل آلانیا از آثار به جا مانده از این اسکله و کارگاه قدیمی دیدن کنند.

قلعه آلانیا

معروف ترین و قدیمی ترین جاذبه گردشگری آلانیا، قلعه آلانیا می باشد که در قرون وسطی احداث شده است. بیشترین قسمت های این قلعه در زمان حکومت سلجوقیان در قرن 13 ساخته و تکمیل شد. اکثر مکان های این شهر داخل قلعه و یا اطراف آن قرار دارد. دیواری که قلعه را احاطه کرده است طول آن 5/6 کیلومتر می باشد.

تقریبا 400 مخزن و 140 برج مختلف در اطراف این قلعه وجود دارد که برای ارائه خدمات بهتر به قلعه ساخته شده است. یکی از نمونه آثاری که از زمان عثمانی به جا مانده، قلعه آلانیا می باشد. این قلعه در سال 2009 میلادی به عنوان آثار تاریخی در لیست یونسکو ثبت شد. علاقمندان میتوانند برای بازدید از این جاذبه زیبا از تور آلانیا استفاده نمایند.

و در آخر

قبل از رزرو تور های آلانیا باید اطلاعاتی درباره جاذبه های گردشگری آلانیا بدست آورید که ما این اطلاعات را جمع آوری کرده ایم.

شما میتوانید برای مشاوره ، رزرو تور آلانیا ، مشاهده قیمت تورهای آلانیا و اطلاع از تور های ارزان آلانیا و یا خرید تور آلانیا و بلیط آلانیا و یا سایر تور های ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 26712731 و 33 تماس بگیرید.

5/5
فهرست