خانه زینت الملک قوامی شیراز  Zinat Al-Molk Historical House

خانه زینت الملک قوامی شیراز که امروزه به نام موزه مشاهیر شیرازmuseum of Fars’s celebrities ) شناخته می شود از جاذبه های توریستی شیراز می باشد. Zinat Al-Molk Historical House ، یکی از زیباترین خانه هایی است که بعنوان موزه فعال است. Muzeh Mashahir Shiraz

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز ، موزه مشاهیر می باشد که در خانه ای متعلق به زینت الملک قوامی بر پا شده است. در ابتدای ورود به این خانه دو باغچه و یک حوض بزرگ آبی رنگ توجه شما را به خود جلب می کند.

نمای بالای ساختمان در حیاط دارای کاشی کاری هایی هفت رنگ و نقاشی دو خورشید ، دو شیر شمشیر به دست و دو فرشته بر روی کاشی ها خودنمایی می کند.

فضای داخلی خانه دارای نقاشی ها و آینه کاری های زیبا و چشم نواز می باشد. اتاق های شمالی و جنوبی این خانه قاجاری به یکدیگر راه داشته یعنی برای رفت و آمد به این اتاق ها نیازی به حیاط رفتن نیست. پنجره های خانه با شیشه های رنگی هنگام تابش نور خورشید زیبایی خانه را دو چندان می کند. در ساخت این خانه از معماری ایرانی و اروپایی استفاده شده است.

بیشتر بدانید

این خانه در زمان زندگی زینت الملک محلی برای کمک به تهی دستان و نیازمندان بوده و بعد از آن محلی برای نگهداری خوراکی و لوازم دیگر بوده است و در اوایل جنگ هم مدتی محلی برای نگهداری از جنگ زده های خوزستانی بوده است.

این خانه در سال ۱۳۸۲ تبدیل به موزه مشاهیر شده که در آن مجسمه هایی از جنس موم به دست هنرمندان ساخته شده است برخی از این مجسمه ها عبارتند از پادشاهان دوران هخامنشی ، آتوسا دختر کوروش ، پادشاهان سلسله ساسانیان ، کریمخان زند ، سعدی و…

آدرس موزه مشاهیر : شیراز ، خیابان لطفعلی خان زند ، ضلع غربی نارنجستان قوام ، خانه زینت الملک ، موزه مشاهیر.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی شیراز و رزرو خدمات گردشگری ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های ۲۶۷۱۲۷۳۱ و ۳ تماس حاصل فرمایید.

موزه مشاهیر شیراز
موزه مشاهیر شیراز
موزه مشاهیر شیراز
Muzeh Mashahir Shiraz
موزه مشاهیر شیراز
0/5

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل خانه سعادت شیراز 
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل خانه فروغ الملک شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست