تورهای باکو

در این صفحه، اطلاعات کاملی در مورد تورهای آذربایجان یا تورهای باکو گردآوری شده است. شما می توانید قیمت تور باکو را در پکیج مشاهده نمایید و برای رزرو تور باکو اقدام کنید. ضمنا برای اطلاع از مشخصات و قیمت تور آذربایجان می توانید با ما در تماس باشید.

در صفحات مرتبط با این صفحه نیز اطلاعات کاملی از سایر تورهای خارجی وجود دارد که می توانید آنها را نیز مشاهده کنید. در صفحۀ تورهای داخلی نیز، قیمت و اطلاعات تورهای ایران قابل مشاهده و انتخاب هستند.

و اگر سوالی داشتید، می توانید با ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا همکاران و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما بگیرند و پاسخگوی سوالات شما باشند. و یا کار رزرو تور آذربایجان را برایتان انجام دهند.

فرم مشاوره و تماس
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

توضیحات

در این قسمت از این صفحه قصد دارم توضیحاتی بیشتر در مورد کشور آذربایجان و البته پایتخت آن، یعنی شهر باکو ارائه کنم تا کمی بیشتر با این شهر و کشور و البته تورهای باکو آشنا شوید. قیمت تور آذربایجان نیز در پکیج این صفحه آمده است که می توانید با مراجعه به آن، از قیمتها مطلع شوید و برای رزرو تور باکو اقدام کنید.

شما تنها چیزی که برای این سفر نیاز خواهید داشت، یک پاسپورت با شش ماه اعتبار است. زیرا به راحتی و در فرودگاه باکو می توانید ویزای خود را دریافت کرده و وارد خاک آذربایجان شوید. از طرف دیگر، آذربایجان کشوری بسیار زیبا در شمالغرب ایران واقع شده است.

از نظر جغرافیایی با ایران، ترکیه، روسیه، گرجستان و ارمنستان هم مرز است و البته در حاشیۀ دریای خزر نیز قرار گرفته است. با توجه به نزدیکی فرهنگی به ایران، و نزدیکی زبان مردمانش با ترکی ایران، می تواند سفری بسیار جذاب و خاطره انگیز را برایتان رقم بزند. بنابراین برای خرید تور باکو تعلل کنید و در برنامه های سفرتان، سفر به آذربایجان و شهر باکو را فراموش نکنید.

قیمت تور باکو

رزرو تور باکو

از گذشته

همانطور که می دانید، کشور آذربایجان، تا زمان قراردادهای گلستان و ترکمانچای، جزوی از ایران بوده است. البته در طی قرنهای گذشته، بارها و بارها بین ایران و عثمانی و حکومتهای محلی دست به دست شده است. در آخر به سلطۀ شوروی در آمده و پس از فروپاشی آن، مستقل شده است.

این سلطه های حکومت های گوناگون، باعث شده است که فرهنگ، رسوم، مذهب، معماری و سنتهای گوناگونی نیز در میان مردمانش شکل گرفته باشد. شما با ورود به این کشور، این تنوع را تمام جنبه های گردشگری این کشور خواهید دید. که این مورد خود یکی از زیبایی ها و جذابیت های این سفر خاطره انگیز خواهد بود.

از طرف دیگر، موقعیت جغرافیایی و عارضه های طبیعی آذربایجان، جاذبه های طبیعی بسیاری را در این کشور ایجاد کرده است که خود بعنوان بخشی از دیدنی های آن، برای گردشگران جالب توجه خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنم، پس از مشاهدۀ قیمت تور آذربایجان و مقایسۀ قیمتها، اقدام به رزرو تور آذربایجان کنید و به این سفر بروید.

تنوع جاذبه ها

همانگونه که گفته شد، آنچه که این کشور در طی قرون گذشته از سر گذرانده است، باعث شده تا تلفیقی از فرهنگ محلی، ایرانی، ترکی و روسی را در تمام جنبه های زندگی و البته آثار و نشانه های بجا مانده از گذشته و آنچه که جدیدا ایجاد شده است، مشاهده کنید.

طبیعت و آب و هوای آن نیز برای گردش و تفریح بسیار زیبا و چشم نواز است. مسافرانی که اقدام به رزرو تور باکو می نمایند، حتما با مشاهدۀ تمام جاذبه های طبیعی و جاذبه های دست ساز و توریستی این کشور، سفری لذت بخش و خاطره انگیز را پیش رو خواهند داشت.

از طرف دیگر این موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به دریای خزر و قرار گرفتن در جنوب روسیه باعث شده که، کمی هوا سردتر و البته شرجی تر باشد. این مورد باعث شده که با آب و هوایی معتدل تر در فصلهای بهار و پاییز روبرو باشید که بهترین فصل برای سفر به آذربایجان هستند. در این دو فصل هوا بسیار معتدل و عالی است که در طی سفرتان، هرگز احساس گرما یا سرمای زیاد را نخواهید داشت. تابستانها معمولا گرم و کمی شرجی و زمستانها نیز سرد خواهد بود.

قیمت تور آذربایجان

رزرو تور آذربایجان

دیدنی ها

در این قسمت در مورد آنچه که در این سفر خواهید دید، مطالبی را ارائه خواهم کرد تا کمی بیشتر با این کشور آشنا شوید. همانگونه که گفتم، فرهنگ، رسوم، سنن، معماری، آثار بجا مانده از گذشته، حتی غذا، زبان و مذهب مردم آذربایجان، تلفیقی از سه حکومت ایران، عثمانی و شوروی سابق است که در طی سالیان گذشته، بر این کشور سیطره داشته اند.

در توضیح دیدنی های این کشور، بهتر است به توضیح در مورد شهر باکو بپردازیم. شما زمانی که اقدام به خرید تور آذربایجان می کنید، در اصل تورهای باکو را خریداری کرده اید. و در سفرتان به این کشور، به شهر باکو سفر می کنید. بنابراین، در مورد جاذبه های گردشگری شهر باکو توضیح خواهم داد.

بگذارید برای توضیح دیدنی های این شهر از موزه های باکو شروع کنم. از موزه های این شهر می توان به، موزۀ ادبیات حکیم نظامی گنجوی، موزۀ فرش، موزۀ کتاب مینیاتوری شهر باکو و موزۀ تاریخ ملی آذربایجان اشاره کرد. پارک مفاخر باکو نیز به نوعی موزه است. در این پارک مجسمه ها و سردیسهای مشاهیر و سرشناسان کشور آذربایجان در بالای مدفن هرکدامشان ساخته شده است.

مرکز فرهنگی حیدر علی اف، که رئیس جمهور کشور آذربایجان بوده است نیز از دیگر مکانهایی است که حتما توجه شما را جلب خواهد کرد. این مرکز علاوه بر اینکه محلی برای برگزاری کنسرت، برنامه های فرهنگی و سمینار است، محل نمایش یادبودها، لوازم و خودروهای شخصی او نیز می باشد.

در ادامه

در ادامۀ آنچه که در شهر باکو در انتظار شماست، می توان به مراکز خرید آن اشاره کرد. خرید مرکز خرید 28 مال باکو، مرکز خرید مترو پارک، مرکز خرید پارک بلوار باکو از مراکز خرید به شکل مجموعه یا پاساژ یا مرکز خرید هستند که در این شهر واقع شده اند. خیابانهایی نیز هستند که پر شده اند از مغازه ها و فروشگاهها که شامل خیابان تور گووایا، خیابان نظامی گنجوی و بلوار ساحلی این شهر می باشند.

در زمان مقایسۀ قیمت تور آذربایجان حتما به این مورد دقت داشته باشید که علاوه بر مبلغی که بابت قیمت تور باکو پرداخت خواهید کرد، هزینه هایی نیز در مقصد خواهید داشت که شامل خرید، رفت و آمد، ورودیه ها و خورد و خوراک شما خواهد بود.

مسجد حیدر که به دلیل نامگذاری آن رئیس جمهور آذربایجان حیدر علی اف بوده است و با دوازده هزار مترمربع بنا و محوطه ساخته شده است. ضمنا بزرگترین فرش ماشینی جهان نیز در این مسجد پهن شده است.

اما برج های شعله که شامل سه ساختمان شیشه ای است که با الهام از شکل شعله های آتش ساخته شده اند و ارتفاعشان حدود یکصدو نود متر می باشد. در اطراف این ساختمانها نیز برای گردشگران، پر شده از رستورن، کافه و فروشگاه که خودشان بعنوان یک جذابیت برای گردشگران جالب توجه هستند.

تورهای آذربایجان

تورهای باکو

دیگر جاذبه ها

اما برج میلاد در باکو نیز وجود دارد. گرچه این برج به نام برج تلویزیون باکو شناخته می شود اما برجی شبیه به برج میلاد تهران با ارتفاع سیصدو ده متر با همان شکل و ساختار ساخته شده که در بالای آن نیز رستوران گردان وجود دارد که رفتن و دیدن و صرف غذا در آن برای مسافران بسیار لذت بخش خواهد بود. بنابراین اگر اقدام به رزرو تور باکو نمودید، در سفرتان به این برج نیز سر بزنید.

اما سالن فلارمونیکا یا فیلامونیا نیز سالنی است که محل برگزاری کنسرت است که حدود یکصد سال پیش با معماری با سبک رنسانس ایتالیا ساخته شد و هم اکنون نیز به عنوان محلی برای برگزاری کنسرت استفاده می شود. مخصوصا برای کنسرت کلاسیک و ارکسترهای بزرگ و مشهور از این سالن استفاده می شود. نیاز به گفتن ندارد که اگر در زمان سفرتان کنسرتی در حال اجرا بود، سعی کنید بلیط تهیه کرده و از آن دیدن کنید.

اما ونیز کوچک، جزو جذابترین دیدنی های شهر باکو محسوب می شود. این شهر مانند ونیز ایتالیا در میان آب ساخته شده است. خیابانها بجای سنگ فرش یا آسفالت، کانال آب است و شما با قایق های مخصوص و مشابه به همان قایقهایی که در ونیز وجود دارد تردد خواهید کرد. ونیز کوچک در محوطه ای ده هزار مترمربعی ساخته شده و برای گردشگران بسیار جالب توجه می باشد.

هنوز هست

جاذبه ای بسیار جذاب و دیدنی در شهر باکو، شهری به نام ایچری شهر است که تشکیل شده از ساختمانهای سنگی و خیابانهایی باریک و سنگ فرش که قدمت آن به قرن دوازده میلادی می رسد. نزدیک ایچری شهر، یک قلعه با نام قیز قالاسی یا قلعۀ دختر و یک کاخ به نام کاخ شیروان شاه نیز وجود دارد که در بازدید از این شهر، حتما به این دو مکان دیدنی نیز سر بزنید.

علاوه بر آن، فروشگاه ها، رستوران ها و کافه هایی نیز در خیابانهای اطراف وجود دارد که حتما باید زمان بگذارید و برای بازدید، خرید و صرف غذا و وقت، از آنها نیز دیدن کنید. بنابراین و با توجه به اینکه جاذبه های گردشگری بسیاری در شهر باکو وجود دارد، پس از رزرو تور آذربایجان ، برنامه ریزی کنید و از دیدنی های این شهر زیبا و جذاب دیدن کنید. ضمنا در نظر داشته باشید که هزینه های شما، فقط شامل قیمت تور آذربایجان نیست و هزینه های تفریحات و خرید در شهر را نیز خواهید داشت.

قسمت دیگری از شهر باکو که می تواند بسیار دیدنی و جذاب باشد بلوار ساحلی باکو است. پیشنهاد می کنم غروبها و یا شبها به این بلوار بروید و در آن قدم بزنید، از فروشگاههاهی آن دیدن کنید، در رستورانها و کافه های آن وقت بگذرانید و چیزی بخورید و دریای خزر را از زاویه ای دیگر ببینید. همچنین می توانید در آن دوچرخه اجاره کنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید.

مرکز تجارت باکو، مرکز خرید موغام باکو و مرکز خرید پارک بلوار باکو از جاهایی است که نزدیک بلوار باکو است و همزان می توانید آنها را نیز ببینید.

باز هم جاذبه

میدان فواره، میدان چشمه یا میدان فونتین، میدانی است بسیار زیبا و دیدنی با ده فواره که مخصوصا شبها با نورپردازی و رقص نور و فواره زمانی بسیار لذت بخش و جذاب را برای مسافران تورهای باکو ایجاد خواهد کرد. فروشگاه، کافه و رستوران های اطراف آن نیز برای تفریح، صرف وقت، خرید و خوردن غذا و خوراکی می تواند برایتان جذاب و خاطره انگیز باشد.

 کاخ اسماعیلیه، کاخ خوشبختی، مسجد پیر تازه، معبد آتشگاه در فاصلۀ 30 کیلو متری از شهر باکو، سالن تاتر، اپرا و باله جمهوری آذربایجان و دروازۀ مراد از جاهایی هستند که می توانید در این سفر، برای بازدید از آنها برنامه ریزی کنید.

اما چیزی که از تمام شهر باکو قابل مشاهده است، پرچم آذربایجان است که دومین پرچم بلند جهان با ارتفاع 162 متر است. چرخ و فلک بزرگ باکو که بخاطر تشابهی که با چرخ و فلک شهر لندن دارد، به چشم باکو شهرت یافته است، با 60 متر ارتفاع، از دیگر جاذبه های توریستی شهر باکو می باشد که در پارک ملی باکو واقع شده است.

پس از رزرو تور باکو و سفر به این شهرف حتما از قطار کابلی باکو دیدن کنید و سوار آن شوید. نامش فولیکولار است و در مسیر حرکتش که 450 متر است، منظره هایی بسیار جذاب وجود دارد که برای عکاسی نیز عالی و شگفت انگیز است.

در آخر

و در آخر، تورهای آذربایجان ، یکی از تورهای جذاب برای مسافرن ایرانی می باشد که علاوه بر اینکه از طبیعت و دیدنی های این کشور لذت خواهید برد، توری مقرون به صرفه را نیز خریداری خواهید کرد. زیرا قیمت تور آذربایجان ، نسبت به سایر تورها کمی مناسب تر است.

پس اگر خواستید از قیمت تور باکو اطلاع پیدا کنید و یا قصد رزرو تور باکو را داشتید، می توانید با همکاران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما باشیم.

5/5
فهرست