پاموک کاله کوش آداسی     PAMUKKALE KUSADASI

یکی دیگر از جاذبه های توریستی کوش آداسی ، پاموک کاله کوش آداسی با نام لاتین PAMUKKALE KUSADASI می باشد. پاموک کاله کوش آداسی به زبان ترکی به معنی قلعه پنبه کوش آداسی است و با نام قلعه سفید نیز نامیده می شود که از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می رود.

این جاذبه طبیعی در قسمت جنوب غربی ترکیه در دنیزلی واقع شده است. این منطقه به دلیل داشتن ماده معدنی کربناتی که در اثر آب جاری باقی می ماند معروف شده است. PAMUKKALE KUSADASI در دره رودخانه مندرس واقع شده که در بیشتر سال دارای آبو هوای معتدل است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره رزرو هتل های کوش آداسی و هتل های ترکیه و تورهای کوش آداسی به قسمت های دیگر سایت مراجعه کنید.

شهر باستانی یونان ـ رومی Hierapolis در بالای قلعه سفید کوش آداسی ساخته شده است. که در کل در حدود 2700 متر طول ، 600 متر عرض و 160 متر ارتفاع دارد. این را می توان از تپه های موجود در اطراف و مقابل دره در شهر دنیزلی مشاهده کرد. این منطقه که به عنوان پاموک کاله ( قلعه پنبه کوش آداسی ) یا Hierapolis باستانی (شهر مقدس) شناخته می شود. از زمان باستان به واسطه چشمه های آبگرم توریست های زیادی را به خود جذب کرده است.

بیشتر بدانید

نام ترکی این جاذبه به سطوح آهکی درخشان و برفی سفید آن اشاره دارد. که در طول هزاران سال توسط چشمه های سرشار از کلسیم شکل گرفته است. آبهای غنی از مواد معدنی به تدریج و به آرامی در داخل چاله ها فرو می ریزند و در آن ها جمع می شوند. گردشگری به دلیل جذابیت استخرهای آبگرم هزاران سال است که صنعت عمده ای در این منطقه محسوب می شود.

به تازگی در اواسط قرن بیستم ، هتل هایی بر روی ویرانه های Hierapolis ساخته شده و خسارت قابل توجهی به آن وارد کردند هنگامی که این منطقه به عنوان میراث جهانی اعلام شد ، هتل ها تخریب شده و جاده حذف و استخرهای مصنوعی جایگزین آن ها شد. تحت الشعاع شگفتی طبیعی ، ویرانه ها و موزه های رومی به خوبی حفظ شده قلعه سفید کوش آداسی به طرز چشمگیری دست کم گرفته شده و بدون نظارت است.

زمین شناسی

پاموک کاله کوش آداسی
استخر های پاموک کاله کوش آداسی

در این منطقه می توانید چشم اندازی ۳۶۰ درجه از تراس های تراورتن به قلعه سفید کوش آداسی داشته باشید. تراس های پاموک کاله ازجنس سنگ های تراورتن می باشد. سنگی رسوبی که توسط چشمه های ابگرم تشکیل شده است. استخرهای موجود در این محوطه باستانی بسیار جذاب می باشند. به طوریکه می توانید زمانی را برای عکاسی در کنار آن ها اختصاص دهید.

در این منطقه 17 چشمه آب گرم وجود دارد. که در آنها دما از 35 درجه سانتی گراد تا 100 درجه سانتی گراد متغیر است. آبی که از چشمه پدیدار می شود به تراس های تراورتن منتقل می شود. که کربنات کلسیم در قطعه 60 تا 70 متری به طول 24 متر رسوب می کنند.

تا 30 متر هنگامی که آب ، با کربنات کلسیم اشباع شده ، به سطح می رسد ، دی اکسید کربن از آن گاز دفع می کند و کربنات کلسیم رسوب می کند. کربنات کلسیم توسط آب به عنوان ژل نرم قرار می گیرد که در نهایت در داخل تراورتن متبلور می شود. PAMUKKALE KUSADASI

باستان شناسی

پاموک کاله کوش آداسی
پاموک کاله کوش آداسی

فقط چند واقعیت تاریخی در مورد منشاء شهر بیان شده است. که اثری از حضور هیتی ها یا پارسیان در آن یافت نشده است. فریجیان معبدی را ساختند. که احتمال می رود ساخت آن در نیمه اول قرن هفتم قبل از میلاد انجام شده باشد. این معبد که در ابتدا توسط شهروندان شهر مجاور لائودیسایا مورد استفاده قرار گرفت ، بعدها مرکز هیراپولیس را تشکیل داد.

Hierapolis در اوایل قرن 2 قبل از میلاد به عنوان یک منبع حرارتی در حوزه امپراتوری سلوئوس تاسیس شد. آنتیوکوس بزرگ 2000 خانواده یهودی را از بابل و بین النهرین به لیدیا و فریگیا فرستاد ، که بعدها به یهودا پیوستند. جماعت یهودیان در هیراپولیس رشد کردند و در 62 سال قبل از میلاد 50 هزار نفر تخمین زده شده اند.

PAMUKKALE KUSADASI به یک مرکز درمانی تبدیل شد. که پزشکان از آب چشمه های حرارتی به عنوان دارویی برای درمان بیماران خود استفاده می کردند. همچنین این شهر از قرن 2 قبل از میلاد شروع به استخراج سکه های برنز کرد. این سکه ها به نام Hierapolis ضرب می شدند.

مسیحیت

در سال 133 قبل از میلاد ، هنگامی که آتالوس سوم درگذشت ، هیراپولیس بدین ترتیب بخشی از روم آسیا شد. در سال 17 میلادی ، در زمان حکومت امپراتور Tiberius ، زلزله بزرگی شهر را ویران کرد.

به واسطه تأثیر رسول مسیحی پولس ، كلیسایی در اینجا تأسیس شد. رسول مسیحی فیلیپ سالهای آخر عمر خود را در این جا گذراند. گفته می شود که مارتیم شهر در محلی ساخته شده است که فیلیپ در سال 80 میلادی در آنجا مصلوب شد. همچنین گفته می شود که دختران وی نیز به عنوان پیشگو در منطقه عمل می کردند.

در طول قرن چهارم ، مسیحیان دروازه پلوتون را با سنگ هایی پر کردند ، و بیان داشتند که مسیحیت به دین مسلط تبدیل شده و باعث آواره شدن سایر ادیان در این منطقه شدند. در دوره بیزانس ، این شهر به شکوفایی خود ادامه داد و همچنین مرکز مهمی برای مسیحیت باقی ماند.

موزه

در این موزه ، در کنار آثار باستانی تاریخی از Hierapolis ، همچنین آثار باستانی از لائودیسیا ، کلوسای ، طرابلس. آتودا و سایر شهرهای دره لیکووس (اریکسو) نیز موجود است. علاوه بر این موارد ، این موزه بخش بزرگی را به آثار باستانی پیدا شده در Beycesultan Huyuk اختصاص داده است. که شامل برخی از زیباترین نمونه های صنایع دستی در عصر برنز به شمار می رود.

آثار باستانی از مناطق کاریا ، پیسیدیا و لیدیا نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده است. فضای نمایشگاه این موزه شامل سه منطقه بسته حمام Hierapolis و مناطق باز در ضلع شرقی است. که به عنوان کتابخانه و سالن بدنسازی شناخته می شود. آثار باستانی در فضای نمایشگاهی عمدتاً از سنگ مرمر و از جنس سنگ می باشد.

این موزه نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آنها با ما همراه باشید.

جاذبه توریستی
پاموک کاله کوش آداسی
استخر های پاموک کاله کوش آداسی

پاموک کاله یا قلعه پنبه کوش آداسی یک جاذبه توریستی بوده و به عنوان یک میراث جهانی شناخته می شود. قلعه پنبه در سال 1988 به عنوان یک میراث جهانی انتخاب شد. فعالیت های آتشفشانی زیرزمینی که چشمه های آب گرم را ایجاد می کند. باعث ورود دی اکسید کربن به غاری که پلوتونیوم نام داشت شد. این غار توسط کاهنان Cybele برای اهداف مذهبی مورد استفاده قرار گرفت (آن ها راه هایی برای ایمنی در برابر گاز خفه کننده پیدا کردند)

به دلیل شفاف بودن آب های داخل استخرها و تابیدن نور آفتاب درون آن ها. تابلوهایی بی نظیر با رنگ هایی منحصر بفرد روی آب ها شکل می گیرد که سوژه جذابی برای عکاسی هستند. همچنین در این منطقه پرواز بالن ها در طلوع آفتاب نیز برگزار می شود.

در سایت ما می توانید اطلاعات مفیدی درباره جاذبه های توریستی کوش آداسی کسب کنید.

محافظت از چشمه های آب گرم

هتل هایی که در دهه 1960 ساخته شده بودند تخریب شدند زیرا در حال تخلیه آب های گرم در استخرهای شنا بودند و باعث آسیب رساندن به تراس ها شده بودند. لازم به ذکر است که دسترسی به تراس ها مجاز نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاموک کاله کوش آداسی یا قلعه سفید کوش آداسی و یا قلعه پنبه کوش آداسی به سایت ما مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای کوش آداسی و تورهای ترکیه با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

PAMUKKALE KUSADASI
PAMUKKALE KUSADASI
پاموک کاله کوش آداسی
پاموک کاله کوش آداسی
پاموک کاله کوش آداسی
پاموک کاله کوش آداسی
پاموک کاله کوش آداسی
PAMUKKALE KUSADASI

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل دورا استانبول
نوشتهٔ بعدی
هتل بزرگ 2 تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید