میدان تکسیم استانبول    Istanbul Taksim Square

میدان تکسیم استانبول که به آن میدان تقسیم استانبول نیز گفته می شود، یکی از جاذبه های توریستی استانبول می باشد که به زبان لاتین Istanbul Taksim Square نامبرده می شود. این میدان توسط بازارها، مراکز خرید و تفریحی احاطه شده و بازدیدکنندگان را به تماشای این مکان زیبا تشویق می کند. این میدان با توجه به اینکه یک منطقه مهم توریستی و تفریحی می باشد از معروف ترین و با شکوه ترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد.

این میدان در بخش اروپایی استانبول و در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است که دارای رستوران ها، فروشگاه ها و هتل های مشهور می باشد. همچنین این میدان مجسمه ای داردکه توسط پیترو در سال 1928 ساخته شده است. در ادامه درباره این مجسمه و قدمت این میدان مطالبی خواهیم نوشت.

این میدان به عنوان مهم ترین منطقه تجاری و جزو جاذبه های توریستی ترکیه می باشد که بازدیدکنندگان بسیاری را ترغیب به دیدن این مکان کرده است. همچنین در این سایت می توانید در مورد هتل های استانبول و هتل های ترکیه اطلاعات مفید و کاملی را کسب کنید. در قسمت تور استانبول ، قیمت ها را ببینید و در قسمت جاذبه های گردشگری، درباره مکان های تفریحی این شهر اطلاعات خوبی به دست آورید. مسافرانی که تمام نقاط استانبول را به خوبی می شناسند حتما از این منطقه دیدن کرده اند.

میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول Istanbul Taksim Square

تاریخچه

کلمه تقسیم به معنای توزیع و تقسیم کردن می باشد. میدان تکسیم استانبول در ابتدا محلی بود که خطوط اصلی آب از شمال استانبول جمع آوری می شد و به سایر قسمت های شهر انتقال می یافت. به همین دلیل به آن میدان تقسیم استانبول می گویند. این خطوط اصلی آب توسط سلطان محمود اول تاسیس شد. این خطوط از مخزن سنگی دوران عثمانی در این منطقه قرار دارد.

ساختمان مهم دیگری که در این میدان بنا شده بود پادگان توپخانه نام داشت. این پادگان در قرن نوزدهم بنا شده بودکه بعدا به ورزشگاه تبدیل شد. در سال 1940 در جریان ساخت و سازها، پارک تکسیم گزی تخریب شد. پارک تکسیم گزی یک پارک سبز کوچک در فضای بتونی استانبول بود که در سال 2013، شهرداری با تخریب پارک می خواست به مکان های خرید بیفزاید.

پس از انتشار خبر تخریب پارک، هزاران نفر در جنبش اشغال تکسیم تجمع کردند تا جلوی تخریب پارک را بگیرند. در ادامه می توانیم بگوییم که تور ترکیه با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، اوقات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. جاذبه های گردشگری استانبول بیانگر قدمت و شکوه این شهر می باشد.

بنای یادبود جمهوریت

بنای تاریخی یادبود جمهوریت دارای نمادی از جمهوری سکولار و مدرن ترکیه را نشان می دهد. این بنا در سال 1928 توسط پیترو ساخته شده است. این جمهوری توسط مصطفی کمال یا همان آتاتورک شکل گرفت. همچنین می توانیم بگوییم که این مجسمه یک بنای برجسته برای یادبود تشکیل جمهوری ترکیه می باشد.

این بنای بلند 11 متری واقع در میدان تقسیم استانبول، بنیانگذاران جمهوری ترکیه را با تصویری برجسته از مصطفی کمال آتاتورک به نمایش گذاشته است. این مجسمه دارای طرحی دو طرفه می باشد. طرف رو به شمال، آتاتورک را با لباس نظامی در طول جنگ ترکیه برای رسیدن به استقلال نشان می دهد. طرف رو به جنوب این مجسمه نشانگر آتاتورک و همراهانش با لباس مدرن غربی می باشد.

مجسمه سمیون ایوانوویچ، سفیر روسیه در آنکارا در جریان جنگ استقلال ترکیه در پشت آتاتورک قرار دارد که در نمای جنوبی این بنا قرار گرفته است. حضور وی در این بنای تاریخی به دستور آتاتورک انجام گرفت، زیرا او کمک های مالی و نظامی زیادی را، در طی جریان استقلال ترکیه، اهدا کرده بود. در ادامۀ مطلب، شما می توانید، اطلاعات لازم درباره تور استانبول به دست آورید.

Istanbul Taksim Square
میدان تکسیم استانبول Istanbul Taksim Square

تظاهرات و حوادث

میدان تکسیم استانبول مکان مهمی برای اعتراضات سیاسی بوده است. در 16 فوریه سال 1969، حدود 150 تظاهرکننده چپ گرا در جریان درگیری با گروه های جناح راست زخمی شدند. این شورش به یک شنبه خونین معروف شد. در رویدادهای معروف به قتل عام این میدان، سی و شش تظاهرکننده چپ گرا توسط افراد مسلح ناشناس در جریان تظاهرات روز کارگر در سال 1977 کشته شدند.

میدان تقسیم استانبول محل شورش های فوتبالی در سال 2000 بود که درگیری هوادارهای دو تیم باهم منجر به مرگ تعدادی از آن ها شد. در 31 اکتبر 2010، یک بمب انتحاری در کنار یک اتوبوس پلیس منفجر شد. در پی بسیاری از حوادث خشونت آمیز دیگر، همه نوع اعتراضات گروهی در میدان ممنوع اعلام شد و ارگان های ویژه پلیس برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه، به صورت شبانه روز در این محل حضور داشتند.

امروزه این میدان بار دیگر نقطه شروع یا مقصد بسیاری از تظاهرات سیاسی قرار گرفت. جلسات دسته جمعی در روز کارگر برای اولین بار در سال 2010 مجاز شد و از آن زمان تا کنون با صلح و آرامش برگزار می شود. با این حال امکان برگزاری اجتماعات برای رویدادهایی مانند عید نوروز، جشن های روز یادبود جمهوری یا نمایش های گسترده مسابقات فوتبالی در این میدان ممنوعیت ندارند. شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود درباره تور ترکیه با مناطق مختلف آن آشنا شوید.

بیشتر بدانید

میدان تکسیم استانبول که از جاذبه های توریستی ترکیه محسوب می شود دارای رستوران، کافه، فروشگاه و مراکزتفریحی زیادی می باشد. بی اوغلو در نزدیکی این میدان بخش مهمی از استانبول است. بی اوغلو در واقع یک منطقه مسکونی است که از 45 محله و حدود 245000 نفر ساکن تشکیل شده است. این منطقه همچنین محل اجتماعات مسیحیان و یهودیان ترکیه می باشد.

مشهورترین مسیر منتهی به این میدان خیابان استقلال است. این خیابان دارای انبوهی از فروشگاه ها می باشد که همه ساله توریست های زیادی برای خرید به این خیابان می آیند، به همین دلیل بیشتر اوقات پر ترافیک و شلوغ می باشد. بسیاری از گردشگران برای رسیدن به میدان تقسیم استانبول از خیابان استقلال عبور می کنند.

از جمله مکان های تفریحی و دیدنی استانبول که نزدیک به این میدان است می توانیم به مسجد ایا صوفیه استانبول، مسجد آبی، مسجد سلیمانیه استانبول، بازار بزرگ استانبول و حمام های تاریخی اشاره کنیم. مرکز فرهنگی آتاتورک از دیگر دیدنی های اطراف این میدان می باشد. این مجموعه دارای سالن اپرا بوده و تعداد زیادی کنسرت در آنجا برگزار می شود.

میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول Istanbul Taksim Square
و آخرین اطلاعات

هتل های با کیفیت و بسیار خوبی در نزدیکی میدان قرار دارد. از هتل هایی که نزدیک میدان هستند می توانیم به هتل دیوان استانبول، هتل مارمارا استانبول، هتل تایتانیک سیتی استانبول، هتل کارتون استانبول، هتل تکسیم تاون استانبول، هتل تراس استانبول و هتل ریوا تکسیم استانبول اشاره کنیم. به غیر از بازار بزرگ، این میدان یکی از بهترین مکان های کل شهر برای خرید سوغاتی می باشد.

پس از گشت و گذار در میدان می توانید از فست فودی ها ، رستوران ها و کافه های این منطقه استفاده کنید. شما می توانید غذای خود را به همراه نوشیدنی خنک به نام آیران میل کنید. آیران نوشیدنی خنکی است که با ماست درست می شود و طرفداران زیادی دارد.قدم زدن در اطراف تکسیم مخصوصا شب ها، شما را با زیبایی های این مکان روبرو می کند.

 موسیقی دانان با استعداد در خیابان های اطراف میدان برای شما آهنگ می نوازند و برخی بر روی دیوارها نقاشی های محلی زیبا را به تصویر می کشند. شما می توانید قهوه های معروف استانبول را امتحان کنید و لذت ببرید. همچنین در این میدان انواع مختلفی از مغازه های شیرینی فروشی وجود دارد که امتحان کردن آن ها خالی از لطف نیست. برای رسیدن به میدان انواع وسایل نقلیه عمومی وجود دارد.

آدرس میدان تکسیم استانبول: ترکیه، استانبول، میدان تکسیم.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی استانبول و رزرو تورهای استانبول و خدمات گردشگری ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و 26712731 تماس حاصل فرمائید.

Istanbul Taksim Square
Istanbul Taksim Square
Istanbul Taksim Square
Istanbul Taksim Square
Istanbul Taksim Square
Istanbul Taksim Square
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
میدان تکسیم استانبول
Istanbul Taksim Square

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل متروپولیتن دبی
نوشتهٔ بعدی
هتل گونن استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید