خانه فروغ الملک شیراز Forough Al-Molk Historical House

خانه فروغ الملک شیراز ( Forough Al-Molk Historical House ) یا موزه هنر مشکین فام شیراز ( Muzeh Honar Meshkin Fam Shiraz ) از خانه های تاریخی شیراز است که تبدیل به موزه ( Meshkinfam Art Museum ) شده است.

موزه هنر مشکین فام که از جاذبه های توریستی شیراز می باشد در یک خانه قدیمی که متعلق به فروغ الملک قوامی می باشد بر پا شده است. این خانه شامل سه طبقه و دارای قسمت های مختلف نظیر آشپزخانه ، اسطبل ، حمام و… می باشد.

این خانه در سال ۱۳۸۱ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و به حسن مشکین فام واگذار شده است. آقای مشکین فام خانه را به موزه هنرهای معاصر شیراز یا موزه مشکین فام تبدیل کردند.

در این موزه آثار هنری هنرمندان شیراز و همچنین آثار هنری خانواده مشکین فام نظیر نقش برجسته ، خوشنویسی ، نقاشی ، عکاسی به ویژه عکس های قدیمی ، هنر های تجسمی و… قرار دارد. خود خانه تاریخی بوده و دارای حوضی مستطیل شکل به رنگ آبی ، پنجره های چوبی با شیشه های رنگی ، ستون های زیبا در ایوان خانه فضایی زیبا و دلربا را ایجاد کرده است.

آدرس موزه هنر مشکین فام : شیراز ، گذر تاریخی سنگ سیاه ، خانه فروغ الملک ، موزه هنر مشکین فام .

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های توریستی شیراز و رزرو خدمات گردشگری ، رزرو تورهای شیراز و سایر تورهای داخلی ، با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی با شماره های 33 و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس حاصل فرمایید.

موزه هنر مشکین فام شیراز
موزه هنر مشکین فام شیراز
Muzeh Honar Meshkin Fam Shiraz
موزه هنر مشکین فام شیراز

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
اطلاعات کامل خانه زینت الملک قوامی شیراز
نوشتهٔ بعدی
اطلاعات کامل هتل پارسیان کوثر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید