باغ گیاه شناسی پنانگ  BOTANICAL GARDEN PENANG

باغ های گیاه شناسی پنانگ یکی از جاذبه های توریستی پنانگ با نام لاتین BOTANICAL GARDEN PENANG می باشد. این باغ به دلیل قرار گرفتن در کنار آبشار به باغ آبشار پنانگ نیز معروف است. همچنین جزو یکی از پارک های عمومی می باشد که در جالان قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تور پنانگ ، تور مالزی ، جاذبه های توریستی پنانگ و جاذبه های گردشگری مالزی با ما همراه باشید.

همچنین در سایر قسمتهای سایت اطلاعات کاملی در مورد هتل های پنانگ ،هتل های مالزی و هتل های خارجی در سایر کشورها وجود دارد. اطلاعات تورهای داخلی و خارجی نیز در سایت قرار داده شده است.

BOTANICAL GARDEN PENANG در جاده آبشار در جورج تاون ، پنانگ ، مالزی قرار دارد. باغ های اصلی در سال ۱۸۸۴ از یک بخش قدیمی معدن زیر نظر چارلز کورتیس که اولین سرپرست بود تاسیس شد.

تاریخچه

قبل از تاسیس باغ های فعلی دو باغ گیاه شناسی در جزیره پنانگ وجود داشت.

باغ ادویه ها (۱۷۹۴- ۱۸۰۶) توسط جورج تاون در آگوست ۱۷۸۶ در جزیره پنانگ تاسیس شد. این توافق نامه شرکت هند شرقی را قادر به ایجاد یک پایگاه استراتژیک کرد. این پایگاه برای به چالش کشیدن تجارت ادویه هلندی و برتری دریایی در تنگه های مالاکا بود.

در سال 1794 این شرکت کریستوفر اسمیت را به عنوان گیاه شناس به پنانگ منصوب کرد. تا باغ های ادویه در جزیره پنانگ را تأسیس کند. اسمیت ابتدا در باغ کئو آموزش دیده بود. او در سال ۱۷۹۴ یک باغ کوچک و یک باغ بزرگ کاشت. محل دقیق هر دو باغ اکنون مشخص نیست.

باغ های آشپزخانه در سال 1822 توسط فرماندار وقت پنانگ ویلیام ادوارد فیلیپس تأسیس شد. این باغها تا سال 1834 وجود داشتند. تا زمانی که فرماندار آن زمان کنت مورچیسون آنها را برای 1250 روپیه فروخت تا صورتحساب آشپز خود را کم کند.

باغ های گیاه شناسی پنانگ از جاذبه های منحصر بفرد پنانگ می باشد. که دیگر جاذبه های گردشگری مالزی را می توان در دل آن تماشا کرد.

باغ آبشار پنانگ
ورودی باغ گیاه شناسی پنانگ

بیشتر بدانید

اسمیت در سال ۱۷۹۶ به ملوکاس اعزام شد. او به عنوان سرپرست باغهای گیاه شناسی منصوب شد و نمونه هایی از جوز هندی و میخک را برای کاشت در باغهای پنانگ جمع کرد. در سال 1800 ، در این دو باغ پنانگ حدود 1300 گیاه وجود داشت. در سونگای کلوانگ اکنون بطور عمده گیاهان فلفل در حال رشد هستند.

در آن سال ، تحویل 15000 میخک دیگر و 1500 درخت جوز هندی صورت گرفت. همچنین همراه آن ها آجیل قناری و نخل های قندی از جزیره آمبون وارد کشور شد. وسعت این تحویل منجر به بزرگ شدن باغ ها نیز شد. در نتیجه ، اسمیت به فرماندار سپهبد لیث دستور داده شد كه برای نظارت بر این شركت بازگردد. همچنین جمع آوری نمونه های دیگر در منطقه متوقف شود.

در سال 1802 اسمیت گزارش داد كه 19000 درخت جوز هندی و 65050 درخت میخچه زیر نظر وی وجود داشته است. پس از جمع آوری سفرها اسمیت در سال 1805 به جورج تاون بازگشت. او  همراه خود 71266 جوز هندی و 55263 گیاه میخک به همراه نمونه های اضافی آجیل قناری و نخل قند آورده بود.

در بازگشت اسمیت بعنوان سرپرست باغ آبشار پنانگ منصوب شد اما خیلی زود پس از آن در جورج تاون درگذشت.

باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ

در حال حاضر

در سال 1884 ناتانیل کانتلی سرپرست باغ گیاه شناسی سنگاپور BOTANICAL GARDEN PENANG فعلی را تأسیس کرد. سپس چارلز کورتیس را به عنوان دستیار سرپرست منصوب کرد. در بدو تأسیس ، اداره باغات گیاه شناسی توسط اداره باغها و جنگلهای منطقه تنگه اداره می شد. این اداره عمدتاً در زمینه کشت گیاهان تجاری ، بازرسی از محصولات زراعی و مشاوره در مورد کاشت مشغول بود.

در سال 1910 باغها با پیشنهاد تبدیل دره ای که در آن قرار گرفته بودند به یک مخزن تهدید شدند. باغها برای این منظور به شهرداری تحویل داده شدند اما این طرح رد شد. آن ها نیز در سال 1912 به دولت بازگردانده شدند. درنهایت تنها یک مخزن کوچک در پای آبشار ساخته شد.

در جنگ جهانی دوم شمار زیادی از باغها گرفته شد. اگرچه برخی از کارمندان مالایی در زمان اشغال ژاپن در کنار باغها بودند. اما کمبود بودجه به همراه انباشت آوار جنگ باغها را در وضعیت بسیار بدی قرار داد. ژاپنی ها تونل ها را در نزدیکی حوضچه های لیلی حفاری کردند. همچنین آنها را به کارخانه مهمات و تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه مونتاژ اژدر تبدیل کردند.

امروزه اداره باغها به عهده دولت ایالتی پنانگ تحت پوشش پژو کبون بونگا (اداره باغهای گیاه شناسی پنانگ) می باشد.

باغ گیاه شناسی پنانگ
نمایی از باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ امروز

پس از تحویل دولت ایالتی پنانگ ، باغ ها به تدریج نقش خود را در تحقیقات و فعالیت های گیاه شناسی از بین بردند. در نتیجه بیشتر مجموعه های گیاهان دارویی به باغ های گیاه شناسی سنگاپور منتقل شدند. از آن زمان باغ های گیاه شناسی پنانگ به باغی پر از گیاهان دارویی که خاصیت درمانی دارند تبدیل شدند.

 اهداف اصلی باغ شامل برنامه های حفاظت ، تهیه محیط تفریحی ، عمومی تمیز و… می باشد. این باغها با همکاری سایر باغهای گیاه شناسی ، تحقیقاتی را برای توسعه و اجرای برنامه های تحقیقاتی در سطح ملی و بین المللی انجام می دهند.

باغ گیاه شناسی پنانگ قصد دارد برنامه هایی با تمرکز بر میراث تاریخی و فرهنگی باغها ، مجموعه گیاهان و… در اختیار افراد قرار دهد. این شرکت همچنین قصد دارد مشاوره ای حرفه ای در رابطه با گیاه شناسی ، طبقه بندی ، باغبانی و… ارائه دهد.

فضای سرسبز باغ آن را به یک پارک مورد علاقه و یک مکان توریستی محبوب تبدیل کرده است. همچنین به عنوان مخزنی از گیاهان و جانوران برای کشور و منطقه بوده و به عنوان ریه سبز برای کلان شهر پنانگ در حال خدمت است. برخی از فعالیت های تفریحی در باغ شامل دویدن ، پیاده روی ، پیاده روی جنگل و ایروبیک می باشد.

در میان گل ها و درختان موجود برجسته ترین آن ها درخت توپ توپ است که ریشه هایی بزرگ دارد. همچنین در این باغ مجموعه ای از گونه های گیاهی نادر وجود دارد. جانوران موجود در باغ شامل ماکوک های دنده بلند ، میمون ها ، سنجاب های غول پیکر و… می باشند.

باغ آبشار پنانگ
آبشار باغ گیاه شناسی پنانگ
آبشار

آبشار و مخزن جزو املاک خصوصی هستند. اگرچه با توافق با اداره آب پنانگ می توان از آن ها بازدید کرد. بازدید کنندگان اولیه از جزیره پنانگ آن را به عنوان یکی از جاذبه های مهم این جزیره توصیف کردند. از جمله ابراهیم منشی ، فرزند منشی عبدالله ، که آن را در ژورنال خود توصیف کرد.

 این آبشار منبع مهمی از آب برای کشتی هایی بود که اوایل قرن نوزدهم در بندر پنانگ فراخوانی می شدند. در سال 1804 اولین کارخانه تصفیه آب در مالزی برای تأمین نیاز 10،000 نفر در پنانگ در اینجا تأسیس شد. کیفیت آب  فیلتر شده در میان صخره های قدیمی پنانگ هیل  بسیار بالا بود. این آب توسط دریانوردان اولیه به عنوان آب شیرین توصیف می شد.

مخزن بیضی شکل آبشار پنانگ در سال 1892 توسط باغبان انگلیسی جیمز مکریچی در باغها ساخته شد. امروزه تنها بخش کمی از منابع آب پنانگ از مخزن آبشار ناشی می شود. تقریباً 10٪ تا 15٪ از جمعیت ، آب خود را از اینجا دریافت می کنند. این در حالیست که بیشتر منابع آب این جزیره از سونگای مودا ، در مرز پنانگ و کده تامین می‌شود.

آدرس باغ آبشار پنانگ: مالزی ، پنانگ ، جاده کبون بونگا

برای کسب اطلاعات بیشتر در BOTANICAL GARDEN PENANG یا باغ آبشار پنانگ به سایت ما مراجعه کنید و همچنین برای رزرو تورهای پنانگ و تورهای مالزی یا سایر تورهای خارجی با همکاران ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های ۳۳ و ۲۶۷۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
BOTANICAL GARDEN PENANG
BOTANICAL GARDEN PENANG
BOTANICAL GARDEN PENANG
BOTANICAL GARDEN PENANG
BOTANICAL GARDEN PENANG
BOTANICAL GARDEN PENANG
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ آبشار پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ
باغ گیاه شناسی پنانگ

فرم مشاوره و تماس

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

پست های مرتبط

نوشتهٔ پیشین
هتل رامادا پلازا آنتالیا
نوشتهٔ بعدی
افسوس کوش آداسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید